9.güne girdi

Dostlar bitki 9 günlük uzamıyor 3.cü boğuma geçicek nerdeyse sorun nedir ? 60 cm mesafeden 8 torch yakıyordum dün 2 adete indirdim (büyüdükçe artcak ve sadece 4 tanesi bu bitkiye bakıyodu 2 bitki yetiştirmek için 8 torch almıştım) 30 cm mesafeye düşürdüm arkadaşların önerisiyle sorun ne anlayamıyorum 2 kere rhizitonic terra vega gübreli sulama yaptım 6.45 ph 6.22 ph topraktan yeni çıkan tohumu dün ektim bugun sabah tohumu toprakta gördüm şimdi biraz daha üste çıkmış sorunsuz gibi göüzüküyor yeni ektiğim tohum 7 lt saksı 9 günlük saksı 19 lt Eksik olan ne bulamıyorum lütfen yardım @higthead @Canna @Kimde Bu

2 sinde de pet bardak kapalı kurudukça fıs fıs yapıyorum giriş fanı açık çıkış fanı çok ses çıkarıyo şuan için açma gereği duymadım oyüzden cidden hiçbişeyde problem yok bu niye böyle ? saksıyı düşürmüştüm yeniden ektim ama o olay 2 gün önce oldu ve yine aynıydı ve büyümeye devam etti stres yaşamadı topraktan çıkarken yemyeşildi toprağın içinde tohumdan çıkmış olabilirmi ? bu yüzden oluyo olabilirmi

higthead

Jolly Green
Dostummm filiz bitkie çok su vermişssin gibi toprağın çok ıslak ve filiz bitkinin dibine can suyu dökülmez 1 cm falan etrafına dairesel şekilde dönersin. 9 günde kaç kere suladın böyle=) stressi bundan dolayı.Bekle toprağın kurusun kendine gelir.

Dostummm filiz bitkie çok su vermişssin gibi toprağın çok ıslak ve filiz bitkinin dibine can suyu dökülmez 1 cm falan etrafına dairesel şekilde dönersin. 9 günde kaç kere suladın böyle=) stressi bundan dolayı.Bekle toprağın kurusun kendine gelir.
Hocam filiz dedigin bitki 9 gun olan galiba nemli kalmasi icin 4 5 kere fis fis yapiyorum sadece onun harifi zaten dairesel olarak su veriyorum 3 kere su verdim gubreli bi yanma gormedigim icin dikkatli sekilde gubrrsiz vermedim hic ozaman susuz kalana kadar ellemiyorum sonra normal su veriyorum ama uzamamasinin sebebi bumu

Hocam filiz dedigin bitki 9 gun olan galiba nemli kalmasi icin 4 5 kere fis fis yapiyorum sadece onun harifi zaten dairesel olarak su veriyorum 3 kere su verdim gubreli bi yanma gormedigim icin dikkatli sekilde gubrrsiz vermedim hic ozaman susuz kalana kadar ellemiyorum sonra normal su veriyorum ama uzamamasinin sebebi bumu
Pet bardak kapaliydi artik yapraklar sigmiyor suan cikardim

higthead

Jolly Green
Dostum 9 gunluk bıtkı zaten fılız daha yenı dogan bebek olur. helekı gubre vermen cok yanlıs dostum fılız bıtkının koklrı daha gelısmemısken gubrelı suyu nerden alıcak. Fılız bıtkı gelısımı havadakı nemden alır ve gelısır.
Pekı sen sudan oldugunu dusunme bakalım. =)

Dostum 9 gunluk bıtkı zaten fılız daha yenı dogan bebek olur. helekı gubre vermen cok yanlıs dostum fılız bıtkının koklrı daha gelısmemısken gubrelı suyu nerden alıcak. Fılız bıtkı gelısımı havadakı nemden alır ve gelısır.
Pekı sen sudan oldugunu dusunme bakalım. =)
canna terra şemaya göre gittim köklendrici verdim sonra köklendirici terra vega ile devam ettim hocam burda yanlış olan nedir anlamadım

higthead

Jolly Green
Dostum filiz bitkilere ana gubreler verılmez sadece koklendırıcı ıle gıdılır 15-20 gun boyunca. verdıgın gubrelerı bıtkı alamıcak cunku koklerı gelısmemıs durumunda.

C

Canna

Guest
Topragin lightmix ise semaya uy, batmix ise sadece rhiziotonik. Kusura bakam dostum cok yorum yaziyorum hepsi aklimda kalmiyor, sana gübre semasini gönderdim ona göre git.

Siz ne diyosanız ben onu yaptım eksik bişey yapmadım zaten 2. growum çokta özen gösterdim herşeye 3 4 günde bir suladım fıs fıs yapma sebebim pet bardağın kuruması zaten söylemiştim pet bardak koy diyosunuz ama içinde nem kalmıyor fıs fıs yapmsam sorun orda yani ne yapcağımı şaşırdım cidden

Topragin lightmix ise semaya uy, batmix ise sadece rhiziotonik. Kusura bakam dostum cok yorum yaziyorum hepsi aklimda kalmiyor, sana gübre semasini gönderdim ona göre git.
e tamam hocam plagron light mix benim toprak sen galiba bunu bana 2.ci sulamada demişsin bende öyle devam ettim zaten şemaya uyuyorum ama @higthead hocamız başka birşey söylüyor sende ona katılıyosun dediğini unutup

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • K Keyifcihtiyar:
    ******** ** ******* *** *** *********** ******* ******* ********** **** ******* ******* ***** ***** ******** ******* ** **** ******** ******* ********** ***** dready*
  • O Omnibuw:
    ******** ** ******* *** *** *********** ******* ******* ********** **** ******* ******* ***** ***** ******** ******* ** **** ******** ******* ********** ***** dready* ***** ****** ***** ******* ***** **** ** **** ***** *********** **** ***** dready**** *** ** ***** ***** ********** *** ********** ********* ****** ***** ****** ********* **** ******* ******* ******** **** ****** ********* ****** **** ****** ****** **** ********* ** *** ****** ***** ******** ** ********** ***** *********** *** **** *** **** *** * ***** **** *********** ********* ********* ******* ***** ******** *** ******* ***** **** dready** ** *********** **** ********
    O Omnibuw: ******** ** ******* *** *** *********** ******* ******* ********** **** ******* ******* *****...