70. Gün Balkonda ilk deneyim

Aynenaynen

Yeni üye
selam kankalar ilk sorum gövdemde görünen soyulma gibi şeyler ilk aydan sonra var diyebilirim sadece ikinci kata kadar var. Sebebi nedir sorun oluşturur mu?
F0C0986A-9232-4412-9CA2-23C3E4FB7A01.jpeg

ikinci merak ettigim konu ise tek köfteci tohumda dişiyi buldum ama hakettim mi bilemiyorum sadece güneş ışıgı ve bio fish+ 3 lü setini kullanıyorum.Normal sulama yapmama ragmen saksı altından su cıkmıyordu bende sade su ile topragı yıkadım bayagı toz veya gübre artıgı cıktı sonrasındaki sulamalarımda saksıdan su cıkmaya başladı yaptıgımda bir yanlış var mıdır(yapma sebebim yaprakların ucları sararıyordu cok gübrelemeden olabilecegini anladım cünk her sulamayı gübre ile yapıyordum)
BEFE4128-9D1C-4920-9748-903459EF0B40.jpeg
10 gün önceki hali aşağıdaki gibi son halini de haftaya paylaşırım
EF2A80FE-AF26-46A3-AD5C-779B998A74ED.jpeg
19DF70F5-A68D-4EE1-91A2-706DF1F42137.jpeg
-------
08.08.2020
Kankalar yeni güncelleme yaptım gidiş hattımızda gördügünüz eksiklikler hakkında yönlendirebilirseniz cok sevinirim..
Evden çalışmaya devam bu yüzden sürekli kontrol ediyorum bana bu yüzden mi pek gelişim olmuyor gibi geliyor?
geçen attıgım fotolarla kıyasla budamam hakkında yorumlarınızı bekliyorum ve budama hasata kadar mı yapılıyor?
1596879911941.jpeg
Sömeklerin iyi gelişimi için bio 3 lü set ve bio fish dısında yapabilecegim birşey var mıdır?

Son düzenleme:

immortalcasper

Yeni üye
Bence saglık lı cok dert edilecek birşey değil dostum. Gözlemler yaprakta veya toprakta her hangi bir böcek varmı eger varsa çözümüne forumdaki konulardan ulaşabilirsin. Flush olayını iyi yapmışsın toprak rahatlıyor bitkide rahatlıyor. Bol hasatların olsun.

Aynenaynen

Yeni üye
ilgin için teşekkürler. Böcek falan hiç görmedim diyebilirim zaten gün içinde sürekli gözlemliyorum. Çiçeklenmeye gireli 2 hafta olmadı ne diyorsun
BFA8ED47-8ADB-42F8-8E8D-D048164D1ED3.jpeg

itachi

Yeni üye
Kanka çok güzel, sabrının karşılığını alırsın inşallah.

Ben de denemelik balkonda 1 tohum bekletiyorum, seninki gibi tohumlar gözükmedi gerçi henüz. Ne çıkacağını da bilmiyorum maksat denemek. Bana su konusunda (ph oranı) ve saksı genişletme konusunda önerilerde bulundu forumdan kankalar.

Toprağı nereden aldın, tam ismini yazar mısın ? Ben de toprak değişimi düşünüyorum çünkü.

Aynenaynen

Yeni üye
Kanka çok güzel, sabrının karşılığını alırsın inşallah.

Ben de denemelik balkonda 1 tohum bekletiyorum, seninki gibi tohumlar gözükmedi gerçi henüz. Ne çıkacağını da bilmiyorum maksat denemek. Bana su konusunda (ph oranı) ve saksı genişletme konusunda önerilerde bulundu forumdan kankalar.

Toprağı nereden aldın, tam ismini yazar mısın ? Ben de toprak değişimi düşünüyorum çünkü.
Yine ustaların belirttigi ile başladım Light mix toprak kanka su kovasına koydum 17 lt seviyesinde

Aynenaynen

Yeni üye
selam kankalar ilk sorum gövdemde görünen soyulma gibi şeyler ilk aydan sonra var diyebilirim sadece ikinci kata kadar var. Sebebi nedir sorun oluşturur mu?
Ekli dosyayı görüntüle 2460

ikinci merak ettigim konu ise tek köfteci tohumda dişiyi buldum ama hakettim mi bilemiyorum sadece güneş ışıgı ve bio fish+ 3 lü setini kullanıyorum.Normal sulama yapmama ragmen saksı altından su cıkmıyordu bende sade su ile topragı yıkadım bayagı toz veya gübre artıgı cıktı sonrasındaki sulamalarımda saksıdan su cıkmaya başladı yaptıgımda bir yanlış var mıdır(yapma sebebim yaprakların ucları sararıyordu cok gübrelemeden olabilecegini anladım cünk her sulamayı gübre ile yapıyordum)
Ekli dosyayı görüntüle 2461
Ekli dosyayı görüntüle 2462
Ekli dosyayı görüntüle 2463
-------
08.08.2020
Kankalar yeni güncelleme yaptım gidiş hattımızda gördügünüz eksiklikler hakkında yönlendirebilirseniz cok sevinirim..
Evden çalışmaya devam bu yüzden sürekli kontrol ediyorum bana bu yüzden mi pek gelişim olmuyor gibi geliyor?
geçen attıgım fotolarla kıyasla budamam hakkında yorumlarınızı bekliyorum ve budama hasata kadar mı yapılıyor?
Yine ustaların belirttigi ile başladım Light mix toprak kanka su kovasına koydum 17 lt seviyesinde

Güncellendi. Güvercin şerbetim var hiç kullanmadım.. Ustalardan yönlendirme bekliyorum. Bu arada keçiboynuzu pekmezine başlamamda hasata daha zaman oldugundan sakınca var mıdır?

Aynenaynen

Yeni üye
Ekli dosyayı görüntüle 2460

Ekli dosyayı görüntüle 2461
Ekli dosyayı görüntüle 2462
Ekli dosyayı görüntüle 2463
-------
08.08.2020
Ekli dosyayı görüntüle 2540
Sömeklerin iyi gelişimi için bio 3 lü set ve bio fish dısında yapabilecegim birşey var mıdır?
Arkadaşlar bu aşamada budama yapabilir miyim? Birde güvercin şerbeti var kullanmamın sömeklerde faydası olur mu?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
  • quorthon quorthon:
    ***** ******* ***** *** hahahaha ******* ***** ****** ***** **** ******** ********* hahahaha** ****** *** **** ********* hahahahahahahaha***
  • T Turco:
    * *
  • T Turco:
  • Mordecai Mordecai:
    ***** ******** ****** *** ******* *** **** *** ******** ******** ******* ***** *** hahahaha ******* ***** ****** ***** **** ******** ********* hahahaha** ****** *** **** ********* hahahahahahahaha***
    Mordecai Mordecai: ***** ******** ****** *** ******* *** **** *** ******** ******** ******* ***** *** hahahaha...