5xBleuDream + GorillaZzkittlez

cannabis16

Ordinaryüs
bu fotoda sağ üstteki saksı içindeki vatandaş geriden geliyor diğer Blue Dreamlara oranla .hepsini önce 1 gün 80 cm den 400 Metal Halide ye reaksiyonlarına baktım,iyi geldiğini söyledi diğer beşli..yavaş giden hayata tutunursa bu yolla tutunacak....85 wat cfl yi 3 gün üstünde tutup sonrada direk 400 MH altına almaya başladım 2-3 growdur..

https://ibb.co/sVymzd1

bu fotoda biraz fazla bekleyen cfl altında sırık gibi uzayıp kuvvetli ışığa ulaşmaya çalışan Gorilla Zzkittlez görülüyor.blue dreamlari ,GorillaZ... topraktan başverir vermez ektim..haliyle aralarında bir fark oldu..bu farkı cfl altında kalarak böyle eksik uzamakla gösterdi..aslında yanyana 3 tane cfl sarkıtabileceğin sistem olması çok daha mantıklı..üşenmeyen uygularsa daha az sırıklaşan bir fideleri olur.

https://ibb.co/pPKLPq0

bu fotode bitki - ışık arası mesafeyi 60-65 cm de olduğunu gösrüyoruz..bu MH altındaki 2. günleri..2 güne 40 cm e indiririm.. bu bitki tek yıllık ve çok hızlı büyümeye programlı..yüksek ışığa doğru mesafeden yavaş yavaş geçirince bi sorun çıkarsa zaten yaprakçıkları yanar ,gösterir..ışığın fazlası olmaz bu bitkiye..bir metrekareye 3X 1000 HPS sistem asıp abartmazsan tabii

https://ibb.co/LgMfBCq

bu akşam değerler dip..normalde nem %40-45 arası..aslında bu zamanda %60-70 çok iyi olur..bir nem mankinesiyle bu eksiği üşenmeyip giderirsek daha iyi tabii..bitkiye ısı fazlası yani 28 ve yukarısı dereceler gösterilecekse işte doğru zaman bu zamanlar..filizlenme ve vegetatif evre sıcaklığa en fazla mukavemete bu zamanlar sahip..normal tabiatsal hayat döngülerinde çiçeklenme serin havalara denk geliyor..bu şekilde döngü çok daha doğrusu işin.

https://ibb.co/71kkKzn

burada da durup dinlememecesine (sadece günde 15-30 dk arası 1 defa) çalışan giriş ve çıkış fanları+vantilatör gözükmekte.. ledi takınca vantilatör sayısı 2 ye çıkıyor ve lamba bitki arası devamlı hava akımıyla ısı bloğu oluşturacak şekilde çalışıyor..fanlarınız doğru miktarda havayı değiştirebiliyorsa +ışığınız iyiyse şartlar çok aşırı iyi olmasa da bu bitki gerisini daha kolay hallediyor..

bugün bir hafta önceki sulamada yaptığımın aksine çeyrek doz grow gübresi +mikoriza (suda çözünür) + litreye 3 ml dozda köklendirici gübre verdim..ilk 3lü gelişimi önde giden için ideal ama diğer üçlü için biraz aceleci oldu..8 saat geçti ama bir şekil bozukluğu yok..

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 26084

Guest
üstat her konun her yorumunda ince ince grow tüyolarını da vermen beni hakikaten mest ediyor. eline koluna sağlık sıkıntısız growlar..
dumanın bol olsun

cannabis16

Ordinaryüs
arkadaşların son durumları bunlar..2si geriden gelen 5 tane bitki..biri Gorilla Zzkittlez (en uzun ve iri olan) diğerleri blue dream..

ısı yüksek ve nem çok düşük odamda gördüğünüz gibi..bu bitki çok güçlü,yeterki tohum taze olsun,2 seneden uzun beklemiş olmasın..tohumu da kolayca çatlar,fidelenir,derken büyür ama hergün üstüste 1,5-5 cm arası değişkenlik göstersede illaki agresif büyür.kolayca çoğu eksiğe karşı dirayetlidir,3-4 ayda hasat alacak şekilde bir hayat döngüsünde hataya tahammül bolca var..yani siz mükemmel şartları uygulamasanız bile havalandırmanız yeterli devmlı sürkülasyon varsa ve ışığınız kuvvetliyse bitki gerisine tahammül ediyor..yeterki ısıyı 31-32 ve üstüne çıkmayalım çiçeklenmede....

şuan 1 litrelik saksıdalar ve toprakları 4 günde kurur hale geldi..özellikle önde giden 4lü köklenmesi iyi olduğuna işaret..

önden gidenleri 3. ve 5. boğum üstünden topping yapıcam gibi duruyor..zira enlemesine dağılsınlar ışık alanım bol olacak 5 bitkiye yeter de artar bile..diğer arkadan gelen 2li bu bu hızla seyrederse tek toppingle büyükleri yakalar..tepede birsürü bud istiyorum,o yüzden bu grow bunu düşünüyorum..

dünki sulamada ne verdim derseniz..
ufak 2liye;çeyrek doz grow+yarım doz enzim gübre + yarım dozdan biraz fazla köklendirici
büyük 3lüye ; yarım doz grow gübresi+çeyrek doz calmag + tam doz enzim + yarım dozdan biraz fazla köklendirici..

cannabis16

Ordinaryüs
köklendirici olarak ne kullanıyorsun üstat
ben terra Aquatica (eski adıyla General Organics) serisini kullanıyorum..bio roots diye bi ürünleri var içinde humik-fülvik asitler,amino asitler vs olduğunu iddia ettikleri bi ürün var..onu kullanıyorum..ayrıca 2. haftalarında ilk sulamalarında suda eriyon mikoriza türü MYKOS WP kullanıyorum bikaç growdur...piyasadaki diğer faydalı bakteri markaları falan halt etmişler..kökler uçuyor,toprağı yiyor resmen..tavsiye ederim o ürünü..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • bandaleros bandaleros:
    **** * ** hahahaha* *****
  • Bomberx Bomberx:
  • K kamdavulu:
    hahahaha* **** ***** hahahaha* ***** *******
    +1
  • Bomberx Bomberx:
  • TabldotLife TabldotLife:
  • T terbiyeligunahkar:
    *** ******* ** ***** * ******** ******** ******* ****** *** ******* ********* ******* hahahaha******** **** ***** hahahaha* ***** *******
    ***** **** *** ** *** ******* ** ***** * ******** ******** ******* ****** *** ******* ********* ******* *******
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ***** ******* ********* ***** ****** ** ***** *** *** *** ********* ******* ******* ** ***** ******* hahahaha ******* ********* ******* ***** *** ********** ** ***** **** ***** **** ******** ** ***** **** *** **
  • T terbiyeligunahkar:
    *** ********** ***** ******* ********* ***** ****** ** ***** *** *** *** ********* ******* ******* ** ***** ******* hahahaha ******* ********* ******* ***** *** ********** ** ***** **** ***** **** ******** **
  • T terbiyeligunahkar:
    *** hahahaha** *** ****** hahahaha **** *** **
    ***** ********* ***** ***** **** hahahaha hahahaha** *** ****** ******
  • K kamdavulu:
    hahahaha** ******* ***** ****** ***** **** ****** ******** ******* ********** ********* ******* ******** ****** ********* ********** *** hahahaha****** ****** **** **
    ** ***** ***** *** hahahaha**** *** ***** ******* *** ***** ***** **** ***** **** **** ** ***** *** ********* ****** *** *** ****** hahahaha ** ****** *** ***** ****** ********* ***** ****** ******* ****** ********* *****

***** ***** ******* ********* ***** ****** ** ***** *** *** *** ********* ******* ******* ** ***** ******* hahahaha ******* ********* ******* ***** *** ********** ** ***** **** ***** **** ******** **
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ********** ********* ********** ***** ********** **** ***** **** *** ********** ***** ******** *** **** **** ****** hahahaha** **** hahahaha ******** hahahaha* hahahaha**** *** ********** ***** ***** *** hahahaha**** *** ***** ******* *** ***** ***** **** ***** **** **** ** ***** *** ******** ****** *** *** ****** hahahaha ** ****** *** ***** ****** ********* ***** ****** ******* ****** ********* *****
  • T terbiyeligunahkar:
    *** ** *** ** *** ********** ***** **** ****** ******* **** ***** ***** *** hahahaha**** *** ***** ******* *** ***** ***** **** ***** **** **** ** ***** *** ********* ****** *** *** ****** hahahaha ** ****** *** ***** ****** ********* ***** ****** ******* ****** ********* *****
  • K kamdavulu:
    *** ********** **** ***** ******* ***** **** hahahaha* *** **** ********* **** *** **** ***** *** ***** ***** ***** *** hahahaha**** *** ***** ******* *** ***** ***** **** ***** **** **** ** ***** *** ********* ****** *** *** ****** hahahaha ** ****** *** ***** ****** ********* ***** ****** ******* ****** ********* *****
  • T terbiyeligunahkar:
  • T terbiyeligunahkar:
    hahahaha *** ****** ********* ********** **** ***** ******* ***** **** hahahaha* *** **** ********* **** *** **** ***** *** ***
    **** hahahaha******** *** ******* ******** *** *** *** ******** hahahaha hahahaha*
  • T terbiyeligunahkar:
    hahahaha ********** hahahaha******** *** ******* ******** *** *** *** ******** hahahaha hahahaha*
    ***** ***** ***** hahahaha ***** hahahaha *** ** hahahaha *** ** *** ******** ******** ********* *** ********** **** ***** ******* ***** **** hahahaha* *** **** ********* **** *** **** ***** *** ***
    ***** ***** ***** ***** ******** **** **** **** *** **** *** *** ** ******* hahahaha* *** *** **** *** ******* ****** hahahaha ******
  • T terbiyeligunahkar:
  • T terbiyeligunahkar:
    T terbiyeligunahkar: *** **** ******** **********