53. Gün autoflower dendi ama çiçeklenme ye girmedi...

Karamel

Yeni üye
Sevgili arkadaşlar, hepinize merhaba...
Spomsordan aldığım ve autoflower olduğu söylenen tohumlar dan bir tanesini hayata geçirebildim diğerleri ya patlamadı yada filizlenirken öldü...
Bitkim, filizlnip çıkalı tam 53 gün oldu, fakat hala beyaz tüylerini göremiyorum yok, ışık döngüm 20/4, bu Bitkim auto mu yoksa photo mu onuda bilemiyorum yalnız gayet sağlıklı görünüyor ama siz değerli yol arkadaşlarım olarak deneyimlerinize ve tecrübelerinize dayanarak yardımcı olursanız çok sevinirim, kendimce sizlerden gördüğüm kadarıyla eğitimde verdim, ışığı 12/12 ye almam gerekli mi yoksa böyle aynı ışık periyodunda devam mı etmeliyim...
Sevgiler ve saygılat

Ü

Üye silindi 21953

Guest
Google ya resim yükle yaz çıkan siteye resmi yükle linkini kopyala yapıştır buraya bu kadar basit dostum

Karamel

Yeni üye

Selamlar dostum sen ışığı 12 yap ama çok küçük kalmış ışık ne kullanıyorsun ve bitkiyle mesafesi ne kadar birde gübre ne kullandın?

Karamel

Yeni üye
Bu konuda cehaletimi maruz görün öğreniyoruz saygılar sevgiler
Selamlar dostum sen ışığı 12 yap ama çok küçük kalmış ışık ne kullanıyorsun ve bitkiyle mesafesi ne kadar birde gübre ne kullandın?
Bitkiyle ışığın mesafesi 50 cm kadar, g0nre olarak da özel bir solucan gübresi kullandım, toprağa karıştırdım, işin açıkçası ışığımın da ne oldugunu bilmiyorum şimdi paylaşacağım, boyunda sanırım verdiğim eğitimden dolayı kısa gözüküyor, zaten uzaması da, yer açısından biraz problem teşkil ediyor...

Ü

Üye silindi 13123

Guest
Kanka bitki auto olduğu için eğitim verdiğinde sömeklenme gecikiyor bunu da hesaba katarsak biraz daha bekle derim benim kız 46. günde bu sabah çiçeğe girdi mesela bi 4-5 gün daha bekle sonra pistil görmessen 12/12 ye alırsın.

Ü

Üye silindi 21953

Guest
Bu konuda cehaletimi maruz görün öğreniyoruz saygılar sevgiler
Estağfurullah kardeşim. Kimse Anasının Karnında Öğrenmedi ya :). Dostum senin bitki büyük ihtimal Photo yani uzun dönem şu an biraz bodur ve gelişimi yavaş kalmış. Işığın nedir? Kaç cm de ? İstersen göz kararı istediğin kadar 18/6 devam et. Sonra 12 / 12 aldığın zaman 40cm ise X2 Boy atar maximum. Yani 80 90 cm lere gelir ortalama Ona göre hesabını yapar çiçeğe alırsın hasatin bol olsun

Bence de photo bu, ışık kalitesiz olduğu için fazla gelişmemiş. Benim de bu yaz dışarda autoflower guerilla yapma isteğim vardı eğer autoflower diye aldığım tohum photoperiod çıkarsa hapı yutarım.

Son düzenleme:
@Karamel kardeşim hangi sponsordan aldın maalesef bende auto istedim hatta 2 tanede hediye göndermiş sağolsun ama elimde auto yotu feminized gönderdim dedi sormasam bende ekecektim neredeyse ara vermis tim bekleyemem diye simdi zamanı 1 hafta daha uzatıp deganetikadan sipariş verdim artık onun olmasını uzun beklememek adına ama bence sendeki auto ışık yetersiz bide gübre formda araştır güvercin gübresi yapımı falan vardı onlarıda yap tek soluca yetersiz

MasterOf

Kıdemli Üye
Kanka bitki auto olduğu için eğitim verdiğinde sömeklenme gecikiyor bunu da hesaba katarsak biraz daha bekle derim benim kız 46. günde bu sabah çiçeğe girdi mesela bi 4-5 gün daha bekle sonra pistil görmessen 12/12 ye alırsın.
Kanka 20.gun cicege giren otolari en erken 70.gun hasat ediyoruz, bu arkadas 55 gun diyo suan cicege girse min 100 - 110.gun hasat edecek e neden oto yapsin o zaman gozunu sevem egitim o kadar ileri atmaz bitki photo bence

monkey

Üye
Kanka 20.gun cicege giren otolari en erken 70.gun hasat ediyoruz, bu arkadas 55 gun diyo suan cicege girse min 100 - 110.gun hasat edecek e neden oto yapsin o zaman gozunu sevem egitim o kadar ileri atmaz bitki photo bence
Güzel konuya parmak atmışın dostum autonun ne anlamı kaldı. 12/12 al bence çok bekleme

Karamel

Yeni üye
@Karamel kardeşim hangi sponsordan aldın maalesef bende auto istedim hatta 2 tanede hediye göndermiş sağolsun ama elimde auto yotu feminized gönderdim dedi sormasam bende ekecektim neredeyse ara vermis tim bekleyemem diye simdi zamanı 1 hafta daha uzatıp deganetikadan sipariş verdim artık onun olmasını uzun beklememek adına ama bence sendeki auto ışık yetersiz bide gübre formda araştır güvercin gübresi yapımı falan vardı onlarıda yap tek soluca yetersiz
Bende degenetica dan temin etmiştim sanırım!!!
yalnız 7 tohumda sadece 2 tanesi filizlendi, geriye kalanlar olmadı maalesef, mesaj attım söyledim, birdaha ki siparişe telafi ederiz falan dedi ama birdaha sipariş vermem oraya, bende burada görüp güvenmiştim, çoğu arkadaşımız oradan sipariş ettiğini görünce...

Son düzenleme:

Karamel

Yeni üye
Bence de photo bu, ışık kalitesiz olduğu için fazla gelişmemiş. Benim de bu yaz dışarda autoflower guerilla yapma isteğim vardı eğer autoflower diye aldığım tohum photoperiod çıkarsa hapı yutarım.
Merhaba yeniden ışığımı ışık ölçeer ile ölçtüm bugün ve 20000 lümer çıktı, sanırım gayet yeterli bir ışık bir bitki için...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* ***** ****** ********* ****** ******** *** ***** ********** ******* **** ****** **** ****
  • RuhsuzGarden RuhsuzGarden:
    ******* dready** ******* ***** ***** *********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ***** *** *** **** *** ******** ** dready* **** *** ******* *** ****** *** ******** ****** ******* ****** ***** ******** ******** ***** ***** ********* ******* *** ****** **** ** ***** **** ** ** ***** **** **** ******* ********
    ********* **** dready*
    +1
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* **** dready*********** ** **********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* ****** dready** ********** ** ******* **** ****** ****
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********** **** dready***** **** *** *** ***** ******** *** ***** ***** ******
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ******** *** dready ** *** ********** ***********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ******** *** dready ** *** ********** dready**** ** ****** ********* dready * ** *** *******
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ******** **** *** ********* * **** ** ********** ****** ****** ********** ***** *** ****** ** ***** ******* *** **** ***********
    ***** dready****** ******** * ***** ******* **** ********
    +1
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ***** dready****** ******** * ***** ******* **** dready **** ******* ****** ****
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • A Anm1919:
    *** *** **** ******* dready ***** *** * ***** ** ** *** **** ******* ********* ***** ******* * ***** ****** *******
    A Anm1919: *** *** **** ******* dready ***** *** * ***** ** ** *** **** ******* ********* *****...