5 bitki çiçeklenmede tam 3. haftasonu halleri

cannabis16

Ordinaryüs
şimdi arkadaşlar 5 bitkinin 3ü bluedream ve 1'i de Gorilla Zkittlez tamam da..son bitki ki şuan en uzunu oluyor kendileri kalın dallı,çiçeklenmede 3 katını geçen hale geldi ve ne yaprakları nede hali bluedreamler gibi nazik değil..white widowlar da çiçeklenmede oldukça endamlanan genetiklerden,daha önce white widow yetiştirdim bu onlara da benzemiyor...başka da bi genetik ekmemiştim.. işin içinden çıkamadım gitti vesselam :)

bugün ışıkları 12/12 ye alalı 21 gün oldu.. önden büyük gidenler 2 kere hatta 3 kere topping oldu büyüme evresinde,çiçeklenmede sadece ilk 2 hafta supercropping yaptım..onda da çıt sesini duymadığım halde anası bellendi diye bıraktım,hepside kafayı tekrar uzattı..acayip bitki,yabani ruhlu ama evcimen :))yani siz önce yarım dakika kadar iki elinizin baş ve işaret parmağı arasına alıp biraz ezerek sağa sola döndürün sonra yine 2 parmağınızla çıt sesi gelene kadar eğin dalı..zar yırtılmaz bu söylediğim gibi yaparsanız..

gübrelemem benim şu şekilde oluyor artık çiçeklenmede3. haftalarından itibaren ful bloom organik +yarım doz calmag eklentisi + tam doz enzim +supervit ekliyorum..nutmuşum yazmayı ç,çeklenme 3. haftasının başından en az 6. haftasonuna kadar organik bloom boost eklerim ..çiçeklenmede sizde böyle ekstra
ilk 2 haftada yarımşar doz gorw organik +bloom ornaik + diğerleri aynı
ayrıca unutmuşum ;çiçeklenme 3. haftabaşından en az 6. haftasonuna kadar organik bloom boost eklerim ben..sizde PK 13/14 tarzı veya direk bloom boost tarzı bi eklenti edinirseniz sınırları zorlamanız kolay olur..ama ışığınız-havalandırmanız yetersizse gübre dayasanız bu sefer sonuç daha kötüye gider..bitkileriniz böyle sağlıklı dallı budaklı olması için gübre değil kuvvetli ışık+doğru hazırlanmış kuvvetli havalandırma lazım..

siz siz olun enzimsiz bırakmayın toprağı..topraktaki köklere mis gibi,amonyaksız-çürüyen köklersiz oksijen dolu ortam sunun..
ayrıca her 2 haftada bir suda çözünen MYKOS WP veriyorum..köklerimin suyu değerlendirme kapasitesi acayip artıyor..demekki miselyum ağıyla dolu içerisi,mikorizalar da etkiliyor üst taradı
ama olmazsa olmaz 2 şey en az 400 HPS veya en az 350 watt civarı çeken son teknoloji ürünü ledlerden..içeri sokaktan hava çekin,taptaze kullanılmamış,dışarı verdiğiniz hava da direk alüminyum borularla baca veya sokağa..zira kirli o,yani CO2 siz..insana göre mis gibi hava ama bitki ışıklar açıkken kendi boyutunda herhangi bir ağaçtan 6 kat fazla Oksijen üretiyor..demekki CO2 ihtiyacı çok çok fazla diğer muadil ağaçlardan.. havada CO2 sadece %2-3 arası ama oksijen zaten %21 yeteri kadar var..

boyları 114-108-104-104-86 olmuş..üşenmedim hepsini ölçtüm sizin için ;) çiçeklenmeye 38-55 arasıydı boylarıyla girdiler..3 haftada çok güzel uzadılar..şimdi 4. hafatada son bi uzama olur ama ilk 2,5 hafta kadar deli gibi değil..

gördüğünüz gibi bitkilerin hepsi trichome yapmaya yöneldi 3. haftada ..gidişat gayet normal.. ben odada yapıyorum ve oda ısısı şuan 26,1 civarı..çok güzel bi derece..ışık altına devamlı vantilatör vurduğundan 24lere düşüyor oradaki ölçüm..e daha ne olsun..nem de %40larda.. böyle olunca büyüyolar da verimleri de güzel oluyor..30 ve üstü ısıda,11 litre saksıdan ufak saksı harcında cücük kadar olur,bi halt olmaz o bitkiden..

kendinize bi calmag eklentisi alın..çiçeklenmede 2. haftadan taki 6. haftasonuna kadar yarım doz her sulamada verin..arada tam doz dürtebilirsiniz..kullandığınız ana gübreler sentetikse 3-4 haftada bir yarım doz gübreli suyla flush atın..ben organikçiyim..çiçeklenmenin 1. haftasından itibaren hep ful doz ana gübreleri veriyorum taa ki 6. sonunda yarı doza düşene kadar sonrası flush zaten..

ama çiçeklenmede eksik etmemeniz gereken şeyler enzim + calmag gübresi var..ayrıca mikorizadan daha çok kök coşturan faydalı bakteri mantar görmedim..toprağa ne attıysam somuruluyo sanki .. rhino skin tarzı bir silikon eklentisi de sömek dalları için daha az kırılma riski demektir..

benim saksılarda 19 litre %70 compo sana çiçekli bitki toprağı +%30 perlit var.. bu toprak mikoriza kullanılmadan önce tüm genetiklere 4 litre 1/5 run off alttan çıkan su için yetiyordu..ama mikoriza kullanılan 5er litre dökmeden olmuyor..ayrıca 2 sulamadır 3er güne düşürmeye başladım 4 günden..zira saksıyı 3.gün kaldırınca içinde ağırlıksız kuş gibi geliyor,yapraklar salıyor vs..

alttaki resimlerden de gördüğübnüz üzere toplam boyun 1/3 ünü yapın siz..ben biraz daha az yaptım lolypop trimi..yani alttaki ışık görmeyen,bi halt olamıyacak yaprak ve sömek çıkıntılarını temizledim.. üste daha fazla gitsin.. ama çok fazla trim gördü 3 bitki.. gördüğünüz resimler ilk toppingden sonra 1 kat izin sonra bir topping daha yapılmış biresimde..

birde çiçeklenme sonu hasat öncesi resimlerim ölmez kalırsak...

Tanrı'ya emanetsiz canlar,dumansız kalmayın
aklıma bişeyler gelirse eklerim yine

Son düzenleme:

Artemis

Üye
kullandığınız ana gübreler sentetikse 3-4 haftada bir yarım doz gübreli suyla flush atın
hangi gübrelerle flush atmalıyız üstat adv gübre kullanıyorum elimde olanlar (micro grow bloom Sensizym Rhino Skin big bud overdrive piranha)

Birde kuvvetli ışıktan kastın lux değerimi yoksa umol değeri mi ?

cannabis16

Ordinaryüs
herhangi bir markanın flush gübresi işini görür.. ben şimdi florakleeen kullandım çok hafif içimli-gırtlak yakmayan-öksürtmeyen saf budlarım oldu..allttan çıkan su TDS si 300 oldu mu bırakıyorum su vermeyi..ama canna flush da olur advanced nutrientin flushı da olur adınıbilmiyorum....ama flush yaptıktan sonra tekrar overdrive falan verirsen toprağa istediği kadar organik olsun o sigaranın içiminden belli oluyor..tad acı-gırtlak yakıyor vs.. sen sen ol saf ve temiz sigara içmek için pistillerin %40ı kararınca at flushı yüksek THC seviyesi için pistillerin bi %70-80'i kararıncakes,biraz daha bedenimi yavaşlatsın dersen pistillerin %90 ı kararınca kes..eski old school bilgidir,herzaman olmasada genelde işe yarar.. sunduğum ortama göre bitkilerin reaksiyonlarını ezberlediğimden bende döngü doğal ve bu pistil hesabı işe yarıyor mikroskopla sadece sağlamasını yapıyorum..

lüks değeri falan değil...400wat Sodyum buharlı lamba yani HPS şebekeden 400 wat lamba için + %10 civarı da balast için çeker.. 440 wat civarı.. ster cree al ister clu citizen istersen quantumboard şebekeden de en az bi 300 wattan aşağı çekmesin.. 280 quantumboard da olur lMH301 lerden..en minimumu o..düzgün hasat almak için düzgün ve kuvvetli ışık..

güzel kafa anlatabildim umarım..

Camelx

Yeni üye
Üstad @cannabis16 merhaba sormak istediğim birşey var, enzimden kastın nedir yada hangi markanın takviye gübresi, bide merak ettiğim organik kullandığın gübreler hangileri, paylaşırsan çok sevinirim.

cannabis16

Ordinaryüs
Üstad @cannabis16 merhaba sormak istediğim birşey var, enzimden kastın nedir yada hangi markanın takviye gübresi, bide merak ettiğim organik kullandığın gübreler hangileri, paylaşırsan çok sevinirim.
enzimden kastım AN'nin sensizym ,Canna'nın cannazym, Hesi'nin powerzym ..... yani hemen her firmanın enzim bazlı gübre eklentisi var..hepsi işe yarar..

kullandığım gübreler Terra Aquatica'nın bio grow+bio bloom + bio root (köklendirici) + bloom booster (çiçeklenme artırıcı )

Camelx

Yeni üye
enzimden kastım AN'nin sensizym ,Canna'nın cannazym, Hesi'nin powerzym ..... yani hemen her firmanın enzim bazlı gübre eklentisi var..hepsi işe yarar..

kullandığım gübreler Terra Aquatica'nın bio grow+bio bloom + bio root (köklendirici) + bloom booster (çiçeklenme artırıcı )
Teşekkür ederim üstad iyi ki varsın.

Artemis

Üye
herhangi bir markanın flush gübresi işini görür.. ben şimdi florakleeen kullandım çok hafif içimli-gırtlak yakmayan-öksürtmeyen saf budlarım oldu..allttan çıkan su TDS si 300 oldu mu bırakıyorum su vermeyi..ama canna flush da olur advanced nutrientin flushı da olur adınıbilmiyorum....ama flush yaptıktan sonra tekrar overdrive falan verirsen toprağa istediği kadar organik olsun o sigaranın içiminden belli oluyor..tad acı-gırtlak yakıyor vs.. sen sen ol saf ve temiz sigara içmek için pistillerin %40ı kararınca at flushı yüksek THC seviyesi için pistillerin bi %70-80'i kararıncakes,biraz daha bedenimi yavaşlatsın dersen pistillerin %90 ı kararınca kes..eski old school bilgidir,herzaman olmasada genelde işe yarar.. sunduğum ortama göre bitkilerin reaksiyonlarını ezberlediğimden bende döngü doğal ve bu pistil hesabı işe yarıyor mikroskopla sadece sağlamasını yapıyorum..

lüks değeri falan değil...400wat Sodyum buharlı lamba yani HPS şebekeden 400 wat lamba için + %10 civarı da balast için çeker.. 440 wat civarı.. ster cree al ister clu citizen istersen quantumboard şebekeden de en az bi 300 wattan aşağı çekmesin.. 280 quantumboard da olur lMH301 lerden..en minimumu o..düzgün hasat almak için düzgün ve kuvvetli ışık..

güzel kafa anlatabildim umarım..
eline sağlık cevap için teşekkür ederim üstat anladım not aldım :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
    bandaleros bandaleros: **