4x auto super lemon haze günlük

S

silas

Guest
Sıkıntı yapacak bir durum yok sararma yayılmaz, b,tkin çiçeğe gireceği için en eski ışık almayan yaşlı yapraklarındaki besini sömürüp onları infaz ediyor. bitkin yakında çiçeğe girecek grow gübresi veriyorsan yarıya düşür aynı miktarda bloom gübresi başla. ph'a da dikka et, son bitkide yer yer ph sıkıntıları var. 2-3 sulamada 1 sade suyla calmag ver.

mutfaktayızz61

Yeni üye
Sıkıntı yapacak bir durum yok sararma yayılmaz, b,tkin çiçeğe gireceği için en eski ışık almayan yaşlı yapraklarındaki besini sömürüp onları infaz ediyor. bitkin yakında çiçeğe girecek grow gübresi veriyorsan yarıya düşür aynı miktarda bloom gübresi başla. ph'a da dikka et, son bitkide yer yer ph sıkıntıları var. 2-3 sulamada 1 sade suyla calmag ver.
yok kanka bloom gübresi veriyorum başından beri sonuna kadar da bloom vericem tang çizelgesi.Ph ölçmüyorum ph perfect gübre kullanıyorum diye.Madem öyle ph kağıdı alıyım ordan bir kontrol ediyim.Farklı aralıklarda çıkıyorsa ph,bi cihaz gerekli demekki.Calmag elimde yok siparişi çekiyim ondan sonra veriyim.Calmagta ph perfect teknolojisi yok sanırım ona ph ayarlayıp vermek gerekiyor değil mi

S

silas

Guest
Kullandığın gübrelerdeki ph perfect özelliğine güvenme. Calmagsız olmaz, calmag temel gübredir, en baştan çiçeklemenin 1. ayının sonuna kadar autoda 2-3 sulamada 1 takviye etmen gerekirdi.

mutfaktayızz61

Yeni üye
Kullandığın gübrelerdeki ph perfect özelliğine güvenme. Calmagsız olmaz, calmag temel gübredir, en baştan çiçeklemenin 1. ayının sonuna kadar autoda 2-3 sulamada 1 takviye etmen gerekirdi.
Evet kaçırdığım noktalardan birisi calmag demekkki.Peki gübre yanığı olan bitkime ne yapmamı tavsiye edersin bugün kontrol ettim yapraklara daha fazla yayılmaya başlamış.Sulamaya aynı şekilde mi devam edeyim gördüğün gibi 2 tanesi yapraklarını fazla sulamadan dolayı düşürmüş.Gübre oranlarında sorun yok sanırım öyle bir şey söylemedin bana,ph kontrol edip l/ml düşürmeden devam mı ediyim @silas

Grenn

Yeni üye
Auto bitkilerde kaç çeşit gübreyi nasıl şekilde kullanmamı tavsiye edersiniz 10ad çiçek var

mutfaktayızz61

Yeni üye
Auto bitkilerde kaç çeşit gübreyi nasıl şekilde kullanmamı tavsiye edersiniz 10ad çiçek var
O senin bütçenle alakalı bütün gübreleri de kullanabilirsin hiç kullanmayabilirsin de.Bazı dönemlerde bitkinin ihtiyacı olan besinler var onları topraktan alamıyor dışarıdan takviye yapman gerekiyor verirsen gelişim sürer,vermezsen hastalıklar baş gösterir

Hausted

Üye
Kanka eğitim de eğitim dememizim sebebi bu işte zamanında yapılmadığı zaman bitkiler yılbaşı ağacı şeklinde büyüyorlar ve sadece ana dalındaki güzel sömeklerin oluyor. Bu saatten sonra lst yapamazsın sadece dalları birbirinden ayırabilirsin ve iç taraflara daha fazla ışığın gelmesini sağlarsın.
Bitkiler çiçeklenmeye girmiş kanka bu hafta boyları inanılmaz uzayacak. Şuan yaptığım growda böyle büyüyüp ışığa çok yaklaşan bir bitkim oldu ona supercropping uyguladım, yüksek stresli bir uygulama hasatı 1 hafta geciktirir ama verimi çok arttırıyor biraz araştır aklına takılan olursa sor yine yardımcı olmaya çalışırım.

mutfaktayızz61

Yeni üye
@Hausted evet kanka doğru diyorsun profesyonel ekipman yoktu lst yapmak için evdeki malzemelerle yapmaya çalıştım beceremeyince de umursamadım sonuçlarına şimdi katlanıcaz..Supercropping tavsiyeni sabahtan beri okudum her sitede,yapmaya karar verdim fakat az önce uğraştım bayağı sertleşmiş eğilemiycek kadar,odunlaşmış sanırsam eyşan ve şişmana yapıcaktım ikisi de aynı durumda en üst kafanın altındaki bölüm biraz yumuşaktı o bölge olur diye tahmin ediyorum ama o bölümde de çok küçük bir ara var alt dalla arasında tam olarak elimle kavrayamıyorum sağlıksız olur yapmaya çalışsam...Artık yapıcak bir sey yok 2-3 gün geçsin bakalım uzadığı zaman tutabilecek miyim boyunlarından.Bu arada yıkılmışta calmag eksikliği var sanırım biraz önce baktımda bayağı fazlalaşmış o kahverengi benekler bir de ışık yakınlığından yaprakların köşelerini kaldırmış havaya buna arka arkaya 2 kere calmag versem mi yoksa gübreli sonra calmaglı mı versem tavsiyen ne olur?Teşekkürler yardımlarından dolayı bayağı da uzatmışım he :D

Hausted

Üye
Kanka sertleşmiş dallara masaj yapman gerek parmaklarınla içindeki bütün dokuyu ezmelisin sonrasında istediğin yöne doğru çok dikkatli şekilde eğmelisin. Calmag eksikliği görüyorsan bir kere sula ve bekle kanka toprak canlı bir medya olduğu için verdiğin gübrenin etkisi hemen ortaya çıkmıyor. İlerleme durmazsa sonrasında tekrar verebilirsin. Kolay gelsin :)

mutfaktayızz61

Yeni üye
@Hausted tamamdır kanka yarın biraz uğrasıcam artık ya elimize alıcaz birini ya da bu is olacak o zaman :).Flush atmayı düşünüyorum yarın yıkılmışa flush atıcam kitlendi kaldı 36.gün güncel baksana haline devam ediyor bu isler .Teşekkürler.

Grenn

Yeni üye
Dostlar oto da kelle kesiliyor kesiyorum da şimdi feminize yapmayı düşünüyorum Onda da kelle uçuruluyor değil mi yanlışım varsa düzeltir misiniz

Hausted

Üye
Kanka yıkılmışta ters giden bir şeyler var orası kesin. Gübreyi az biraz fazla kaçırmışsın gibi üst yaprakların uçları yanmış hafiften. Flush at bakalım tuzlardan temizlensin toprak daha sonrasında normal beslemeye ve calmag devam et görelim neler olucak.

Hausted

Üye
Dostlar oto da kelle kesiliyor kesiyorum da şimdi feminize yapmayı düşünüyorum Onda da kelle uçuruluyor değil mi yanlışım varsa düzeltir misiniz
Photolarda yapmak daha mantıklı zaten dostum. Auto tohumlarda yapan da var yapmayanda ben kişisel olarak tercih etmiyorum.

mutfaktayızz61

Yeni üye
yani en başından bahsediyorsan sulamayı fazla yapmadığımdan eminim tersine az bile vermiş olabilirim.Eğer ki son halinden bahsediyorsan flush attım ph probleminden dolayı ondan kaynaklı olarak bir süredir yapraklar hiç diklenmedi ve kalsiyum problemi giderek arttığı ve her gün 1-2 yaprağı komple benek benek yaptığı için suyun kurumasını beklemeden calmaglı su verdim. @ondokuz

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • R RainGrow:
  • ndr ndr:
  • ndr ndr:
  • R RainGrow:
    ****** *** ******** ** ********* ****** ** *********** *********** ******** ******** ******* ******** ******** dready* ******** ******** ****** **** ****** *******
    +1
  • Sleepless Sleepless:
    +1
  • Sleepless Sleepless:
    ****** ****** * ****** ********** **** **** * **** *** ** ** ********* dready
    +2
  • Sleepless Sleepless:
  • R RainGrow:
    dready*** *** ****** ****** ****** dready ****** **
    +1
  • R RainGrow:
  • Sleepless Sleepless:
    dready*** *** ****** ****** ****** dready ****** ** **** ********* ******* ***** ****** ** **** ****
  • kralartur01 kralartur01:
    +1
    dreadydready
  • ndr ndr:
  • R RainGrow:
    ********* ******* **** dready ******* **** * *** ********** ***** ******* ********** ****** * * **** ******* ****** **

+1
  • Mordecai Mordecai:
    *** ******* **** ****** **
  • Sleepless Sleepless:
    ********* ******* **** dready ******* **** * *** ********** ***** ******* ********* ****** * * **** ******* ****** ** ***** ** *****
    +1
  • R RainGrow:
  • ndr ndr:
    *
  • Sleepless Sleepless:
    *** *** ***** **** ******* ******* * ***** *** ** *** ***** ** **** **** ********** **
    * ** ****** *** *********** ***** **** dready***** ********** **** *********
  • R RainGrow:
    ******** ****** ***** ********** ********* ** *** *** ***** **** ******* ******* * ***** *** ** *** ***** ** **** **** ********** **
  • Sleepless Sleepless:
    Sleepless Sleepless: **** ******* ******* ***** ****