46 günlük, bir takım eksiklikler oluştu. LEMON OQ

cemsid

Üye
Selam herkese,
3 adet lemon Og ,sponsor tohumu auto bitkim var. Çiçeklenmenin 3. Haftasi icindeler. İki günde bir toplamda 3 litre sulama yapıyorum. Toprak kuruyor.1 boş ,2 dolu sulama yapıyorum . Son sulamam Bloom 4 ml, grow 5 ml, top Max 4 ml . Sondan bir önce alg a mix 5 ml ,grow 5 ml, bloom 4 ml top Max 4 ml.
10 gün öncede 2,5 litre suya turkuaz 20 ml sıvı yarasa gübresi kullandım.

2 bitkimin yapraklarında hafif sarmalar gördüm. Bana cal-mag eksikliği gibi geldi ama emin olamadım tam olarak. Sorun olan yapragin fotoğrafını ekliyorum. Bir tanesininde tepe someginde yeni çıkan yapraklarda sararma var gibi.
Bu sorun dışında genel olarak da bir gozlemleyebilir mısınız ?

cemsid

Üye
Bir de pistillerde renk değişimi oluşmaya başladı ama sanki yanmış tüy gibi duruyorlar. Bu normal mi, yoksa bir tanıklık falan mı?

cemsid

Üye
3lt su ile 2 günde bir toprak nasıl kuruyor kanka ?

3 bitkim var, toplamda 3 litre su veriyorum. Bitki başına 1 litre su yapiyor. Alt tabandan ıslanıyor. 2 günde de kuruyor. 23-28 derece arasında sıcaklık. Giriş fanim hep açık, doğrudan saksılara vuruyor, vantilatör de neredeyse ışık açıkken hep açık o da bitkilere vuruyor. Bir de saksılar zeminden 5-6 cm yüksek bir ızgara üzerinde duruyor.

OttoMan347

√SEFİR√
Kanka dediğin gibi hafif bı kalsiyum eksikliği çekiyor ama mühim değil hemen toparlar birşeyi yok.tek sıkıntı biraz erken ve fazla budamissin daha elleme yapraklara. Yapraklar ışıktan enerji alıp beslenmesini de sağlıyor nekadar iyi yaprak okadar iyi sindirim demek nefes demek. Someklerin iyi şişmez ise sebebini şimdiden söyleyeyim. Şişebilir sadece ışığın iyi olsun. Başka bir sorun yok devam et

3 bitkim var, toplamda 3 litre su veriyorum. Bitki başına 1 litre su yapiyor. Alt tabandan ıslanıyor. 2 günde de kuruyor. 23-28 derece arasında sıcaklık. Giriş fanim hep açık, doğrudan saksılara vuruyor, vantilatör de neredeyse ışık açıkken hep açık o da bitkilere vuruyor. Bir de saksılar zeminden 5-6 cm yüksek bir ızgara üzerinde duruyor.
Giriş fanının direk saksıya vurması kök açısından iyi değil diye biliyorum naçizane

cemsid

Üye
Kanka dediğin gibi hafif bı kalsiyum eksikliği çekiyor ama mühim değil hemen toparlar birşeyi yok.tek sıkıntı biraz erken ve fazla budamissin daha elleme yapraklara. Yapraklar ışıktan enerji alıp beslenmesini de sağlıyor nekadar iyi yaprak okadar iyi sindirim demek nefes demek. Someklerin iyi şişmez ise sebebini şimdiden söyleyeyim. Şişebilir sadece ışığın iyi olsun. Başka bir sorun yok devam et.
Anladım dostum. Sağolasın. Somekleri kapatıyor diye aldım yaprakları ama fazla aldım sanırım. Dün yaptım bunu da, yoksa biraz daha iyidi. Neyse ders olsun bu. Bundan sonra hasata kadar yaprakları ellemeyeyim değil mi ? Işığım da marş hydro ts1000 umarım güzel olur.

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
kanka pistiller daha ilk kıvamlarda, büyümeye şişmeye devam edecek daha hasata var. ancak kızaran pistiller sanırım en üst dallarda ve hafif ışık stresi var, yapraklar uçlarından yukarı kıvrılmış. lst uygulamışsın ancak ana dal çok yukarı gitmiş, bir daha böyle bir durumla karşılaşmamak için kafa dalı da yanlara yatırmaya başlarsan dengesiz dağılım düzelir. kafa ışığa çok yakın, alt dallar lst li ve daha uzak, bu durum ışık mesafesi konusunda photo bakmaya başladığında sıkıntı çıkarır, yakınlaşsan ana dala sıkıntı,uzaklaşsan alttakilere sıkıntı olur.

ben senin yerinde olsam tüm bitklilerin ana dallarını tek tek HAFİFÇE sağa sola yatırırm hala dallar çok sert değil, buna müsait. ancak çok nazik olman gerekir, kırarsan telafisi olmayan yerlere gider.

bide çiçek dönemi olabildiğince dal budama kanka gereksiz stres, gereksiz gelişim yavaşlaması yaratır.

genel durumu ise gayet sağlıklı, tahminimce 20-25 gün sonunda hazır olacaklar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • D Dalibor:
  • D Dalibor:
    D Dalibor: ****** **** *** *** ** ***** *********