300x300x235 kabin için öneriler

ToR

Yeni üye
selamlar,

SoG yontemi ile bu cadirda (https://www.growkent.com/Dark-Room-300x300x235-DR300-R3,PR-1829.html) yetistirme yapmak istiyorum. 3 kisinin 1 yillik icecegini cikartmak istiyoruz tek seferde. yerimiz her zaman musait olmayacak malum uzun vadede riskler de var. biz de bir sefer yapip 1 yil boyunca kafamiz rahat etsin istiyoruz. arastirdigim kadari ile SoG ile 8 lt saksi kullanarak m2'ye 15 bitki koyabiliyormusuz. indoor olacagi icin, filtre, cikis, giris, ışık (led veya cmh 315), toprak (klasman ts1 gibi) Co2 tavsiyelerinize ihtiyacim olacak.

higthead

Jolly Green
Dostum kabine neden 30 k veriyorsunki Toorakve sudan al misafir girisi ile subede nakit odeme sec kafan rahatolsun hem oxford kumas efsanedir en ufak isik sizmasi goremezssin. 3 ana demirbasin vardir bunlar alan (kabin) - havalandirma - isikyir bu 3 demirbasini saglam kur kafan rahat olsun griw un guzel olsun

kabin

Havalandrma

Cikis seti. Quite ultra sessiz seri drkarbin sponsorumuzdur hemde bu isin ehlidir forumda herkes drkarbon urunleri kullanir havalandrma firmasidir gonul rahatligi ile alisveris yapabilirsin. Giris fani ise sanirim yeni seri comfort fanlari geldi girisi onlardan onerirler.

İsik

Led mi hps mi kliman olucak dimi odada??

Toprak klassmanin h serisini kullan. Sog yap ama cok sikistirma alani cunku 3*3 te dolanip calisicak bosluklarin olsun. Co2 gerek yom atmosferimizde zate. Yeteri kadar co2 var. Sen yeterki cikis havasini pencere vs direk disari alt. Giris fani ise oda icinden versin surekli temiz hava sirkulasyonu olur. Drkarbonla iletisime gec destek atarlar.8lt de sog olmaz madem yapicaksin o alanda 20 lt guzel photo yap efsane olur.

Bandaleros

Doktor
selamlar,

SoG yontemi ile bu cadirda (https://www.growkent.com/Dark-Room-300x300x235-DR300-R3,PR-1829.html) yetistirme yapmak istiyorum. 3 kisinin 1 yillik icecegini cikartmak istiyoruz tek seferde. yerimiz her zaman musait olmayacak malum uzun vadede riskler de var. biz de bir sefer yapip 1 yil boyunca kafamiz rahat etsin istiyoruz. arastirdigim kadari ile SoG ile 8 lt saksi kullanarak m2'ye 15 bitki koyabiliyormusuz. indoor olacagi icin, filtre, cikis, giris, ışık (led veya cmh 315), toprak (klasman ts1 gibi) Co2 tavsiyelerinize ihtiyacim olacak.
11 lt kare saksıyla alanına ucu ucna 25 saksı sıgar
20 saksı ıyıdır sog teknıgıyle...
co2 ıcın tüp al bol mıktarda co 2 ye ıhtıyacın olacak sarı sıteden 2. el 10 lt tüp çöz selenoid valfli...
growkentten uzak dur peşin alışveriş dahi olsa...
toprak olarak ben plagron light mix ten cok memnun kaldım...
gubre setı olarak ta emerald hernest tavsıye ederım 2 set 20 25 bıtkıyı karsılar

ToR

Yeni üye
Dostum kabine neden 30 k veriyorsunki Toorakve sudan al misafir girisi ile subede nakit odeme sec kafan rahatolsun hem oxford kumas efsanedir en ufak isik sizmasi goremezssin. 3 ana demirbasin vardir bunlar alan (kabin) - havalandirma - isikyir bu 3 demirbasini saglam kur kafan rahat olsun griw un guzel olsun

kabin

Havalandrma

Cikis seti. Quite ultra sessiz seri drkarbin sponsorumuzdur hemde bu isin ehlidir forumda herkes drkarbon urunleri kullanir havalandrma firmasidir gonul rahatligi ile alisveris yapabilirsin. Giris fani ise sanirim yeni seri comfort fanlari geldi girisi onlardan onerirler.

İsik

Led mi hps mi kliman olucak dimi odada??

Toprak klassmanin h serisini kullan. Sog yap ama cok sikistirma alani cunku 3*3 te dolanip calisicak bosluklarin olsun. Co2 gerek yom atmosferimizde zate. Yeteri kadar co2 var. Sen yeterki cikis havasini pencere vs direk disari alt. Giris fani ise oda icinden versin surekli temiz hava sirkulasyonu olur. Drkarbonla iletisime gec destek atarlar.8lt de sog olmaz madem yapicaksin o alanda 20 lt guzel photo yap efsane olur.
selam,

toprak ve sudaki cadirlari daha once kullandim. benim sectigiminin yukseligi 235. arada 35 cm fark var. ve senin gonderdigim 300x200 benim baktigim ise 300x300 ayni zamanda, scrog fileleri ve isiklar icin aparatlari var. boru girisleri daha sert plastikten yapilma ve istedigin yerde konumuna nasilsa ona gore delikleri belirleyebilyorsun.

havalandirma tavsiyesi icin tesekkur ederim.

HPS hic dusunmuyorum. Led ve CMH 315 dusunuyorum. Klima direkt oda da olmayacak. fakat kucuk baska bir bolum var. orada klima olacak, o odadaki soguk havayi cekecek.

toprak icin bir rasyon var mı hocam? full klasman mi kullanayim? coco air, perlit gibi seyler kullanmayim mi?
Photo yetistirecek kadar zamanim olsa keske . :)

ToR

Yeni üye
11 lt kare saksıyla alanına ucu ucna 25 saksı sıgar
20 saksı ıyıdır sog teknıgıyle...
co2 ıcın tüp al bol mıktarda co 2 ye ıhtıyacın olacak sarı sıteden 2. el 10 lt tüp çöz selenoid valfli...
growkentten uzak dur peşin alışveriş dahi olsa...
toprak olarak ben plagron light mix ten cok memnun kaldım...
gubre setı olarak ta emerald hernest tavsıye ederım 2 set 20 25 bıtkıyı karsılar
20 saksi m2 bazli mi? toplam alan 9m2. hadi 1m2 ölü alan diyelim, 8 m2 yer var.
co2 icin tup masrafli oluyor. ne kadar seker maya yapmam gerekir?
growkent siparisleri bildiriyor diye mi soyledin?
plagron light mix tek mi kullandin hocam? baska medya var mıydı?

ToR

Yeni üye
@nasa hocam senden de isik konusunda yardim beklerim. sponsordan alacagim muhtemelen isiklari. kararinca degil de hakikaten hakkini verecek isik olarak bir gorus ariyorum.

Bandaleros

Doktor
20 saksi m2 bazli mi? toplam alan 9m2. hadi 1m2 ölü alan diyelim, 8 m2 yer var.
co2 icin tup masrafli oluyor. ne kadar seker maya yapmam gerekir?
growkent siparisleri bildiriyor diye mi soyledin?
plagron light mix tek mi kullandin hocam? baska medya var mıydı?
Verdiğim örneği tecrübe ederek verdim
Alanım 150x150x200
11lt 14 saksı sog teknikle ucu ucuna sağdı
300x300 e 28 sıgar ama ben piiman oldum 10 olsaydı daha güzel olurdu…
Co2tüp en masrafsızı doldurması 200 tl
10 litre co2 tüp 7litre dolum yapılır

growkent kalkıp kendisinin ihbar ettiğini sanmıyorum ama devlet istediği zaman istediği firmanın faturalarına ulaşabilir
Ben faturasız elden alıcam da diyebilirsin
Ben polis olsam önünde bekler takip eder gene bulurum… Plagron light mix başka bişey koymana gerek yok gayet yeterli
Ama saksı altına temiz bir taş çeşidi koyabilirsin runoff için temiz olmasına önem göster alttan alacağın suyun ppm ölçerken değerini yanlış verebilir bunu tecrübe ettim

nasa

Doktor
selamlar,

@nasa hocam senden de isik konusunda yardim beklerim. sponsordan alacagim muhtemelen isiklari. kararinca degil de hakikaten hakkini verecek isik olarak bir gorus ariyorum.
yardımcı olurum kanka sen kaç bitki yapacağına net karar ver yeter ki öneride bulunurum ben

higthead

Jolly Green
selam,

toprak ve sudaki cadirlari daha once kullandim. benim sectigiminin yukseligi 235. arada 35 cm fark var. ve senin gonderdigim 300x200 benim baktigim ise 300x300 ayni zamanda, scrog fileleri ve isiklar icin aparatlari var. boru girisleri daha sert plastikten yapilma ve istedigin yerde konumuna nasilsa ona gore delikleri belirleyebilyorsun.

havalandirma tavsiyesi icin tesekkur ederim.

HPS hic dusunmuyorum. Led ve CMH 315 dusunuyorum. Klima direkt oda da olmayacak. fakat kucuk baska bir bolum var. orada klima olacak, o odadaki soguk havayi cekecek.

toprak icin bir rasyon var mı hocam? full klasman mi kullanayim? coco air, perlit gibi seyler kullanmayim mi?
Photo yetistirecek kadar zamanim olsa keske . :)

Topragin klassman potground h serisi var onu al sadece saksinin yuzde 20 si kadar perlit ekle topragina is tamamdir.

İsigini @nasa dostumuz cozer. Havalandrmani zaten yazdim. Acilen 3 demirbasin olan kabi. -havalandrma - isik bu 3 demirbasini acilen al kur

nasa

Doktor
Kanka niyetim 8lt saksılardan (https://magicplant.net/saksilar-ve-tablalar/1784-delikli-saksi-8-litre.html), metrekare 10 tane. 1 m2 de alan bırakıyorum. 80 ağaç. Seedten yapılacak. Damla sulama.
Sulama konusunda da tecrüben varsa anlatır mısın
8litrelik saksılardaki bitkiler sog gibi olmaz pek büyür çünkü epey o yüzden 80 bitkide çok zorlanabilirsin damla sulama sistemine hakim değilim ancak sulama işini biliyorum. 30 tane 14 litre yapabilirsin hem daha rahat olur hemde daha verimli olur

ToR

Yeni üye
8litrelik saksılardaki bitkiler sog gibi olmaz pek büyür çünkü epey o yüzden 80 bitkide çok zorlanabilirsin damla sulama sistemine hakim değilim ancak sulama işini biliyorum. 30 tane 14 litre yapabilirsin hem daha rahat olur hemde daha verimli olur
14 lt için photo mu alayım?
Genel sulama bilgisi nasıl olmalı?
Işık için ne seçmeliyim peki? 3 tane 2k led yeter mi

nasa

Doktor
14 lt için photo mu alayım?
Genel sulama bilgisi nasıl olmalı?
Işık için ne seçmeliyim peki? 3 tane 2k led yeter mi
evet 14 lire saksıda orta büyüklükte güzel photo bitkiler olur . sulama takibini bitki topraktan kafa çıkarttığı günden itibaren ph ayarlı bir şekilde yapabiliriz AN serisi gübreler ile süper bir grow olur ışık olarak bu ürün yeterli gelir https://www.gardensgarage.com/gen-5-ls-evo-2000w

ToR

Yeni üye
Tek 2000w yeterli olur mu?
Bir de co2 için ne diyorsun? Sisteme nasıl vermeliyim? Hava çıkışı olacağından verdiğim co2 bitkiler tarafından emilmeden çekilmez mi?
evet 14 lire saksıda orta büyüklükte güzel photo bitkiler olur . sulama takibini bitki topraktan kafa çıkarttığı günden itibaren ph ayarlı bir şekilde yapabiliriz AN serisi gübreler ile süper bir grow olur ışık olarak bu ürün yeterli gelir https://www.gardensgarage.com/gen-5-ls-evo-2000w

higthead

Jolly Green
Tek 2000w yeterli olur mu?
Bir de co2 için ne diyorsun? Sisteme nasıl vermeliyim? Hava çıkışı olacağından verdiğim co2 bitkiler tarafından emilmeden çekilmez mi?

Co2 ile ilgili yazim dostum. Co2 kullanimi.biraz fantazi isidir ve cok gerekli.olan.bir durum degildir. Yazimi copy paste yapiyorum.

Co2 destegi tüp ile ve tüpe baglı checkvalf regulator ıle ve bu regulator co2 kontrol unıtesıne baglanması ıle ve gırıs cıkıs fanların bu co2 kontrol unıtesıne baglanıp , co2 kontrol unıtesıne gırdıgınız ıstenılen ppm degerı gırdıgınızde co2 tupundekı checkvlafı regulatorunuz acılıp ıstenılen degere gelene kadar ıcerıye co2 verır ve ıstenılen degere geldıgı zaman co2 kontrol unıtesı co2 tupunu keserek gırıs cıkıs fanlarını devreye alır ve ıstenılen ppm e dustugunde gırıs cıkıs fanlarını kapatır ve tekrar ıcerıye co2 vermeyue baslar. co2 sıstemın ucuzu yoktur. co2 kullanılacagı zaman bıtkıye yuksek ppfd degerınde ısık verılır yuksek ısıklarınız ve bu co2 sıstemınız yok ıse :
Şeker maya vs hepsi hikaye ve bu sistemin kurulması 9 - 10-11 bın tl leri bulur Aşırı yüksek ışık verilmediği taktirde bence co2 ye gerek yok zaten atmosferımızde 350-400 ppm aralıgında co2 vardır ve bıtkılerımız bunu kullanır yeterkı kabınde veya alanda gırıs cıkıs fanlarınız saglam olup yeterlı duzeyde hava gırısı cıkısı saglasanız yeterlidir.

Arkadaşlar şeker maya vs co2 torbası bunların hepsi hikaye ne zamanınıza nede paranıza yazık etmeyin.Nedeni ise şeker maya vs torba yapıyosunuz fanlarınız açık co2 içerde durmadan fanlarınızdan çıkıp gidiyor fanlarınızı kapatsanız bile ppm ölçeriniz den kontrol edilmediği sürece istenilen ppm değerini yakalayamazssınız.Co2 torbası şu şekilde faydali co2 kontrol unitesi kullanır iseniz ve adet olarak fazla torba asarsanız evet istenilen ppm değerini yakalarsınız.

Co2 akışkan bir gazdır. Alanınızda veya kabininizde en ufak delikten co2 gazı akıp alan dışına kaçar.Bunun için oda veya kabini mühürlemeniz lazım. Fazntazi olsun diye ben bu co2 sistemini kurdum ve 3 grow cıo2 desteği sağladım kızlarıma fark ise %20. Bu yüzde oranını saksı lt büyük tutsaydım %40 lara getirebilirdim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • obeb obeb:
    ***** hahahaha* ****** *** ***** ******* ******** ******** ****** *******
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
  • obeb obeb:
  • obeb obeb:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*******
  • obeb obeb:
    *** ******* *** ******* hahahaha*** hahahaha ** ********** hahahaha*
    *** ***** ** ******** ***** ********* ******* ******** ***** ***** **** ***** ********* **** **
  • obeb obeb:
    **** ***** **
  • obeb obeb:
    ***** **** hahahaha**** ******
    ***** ****** ** **
  • obeb obeb:
    **** ******** ****** ********* ** **** ****** **
    ********* hahahaha * ***** ***** **
    ***** ** **** **** ********** * ******** **
  • obeb obeb:
    ***** ** **** **** ********** * ******** **
    *** ** *** **** hahahaha** ****** ***** ** ********* ****** ********* ***** ******
    hahahaha** hahahaha ******* ********
    ** ** **
  • obeb obeb:
    ******** ***** ** hahahaha****** ******** hahahaha **
    ***** ***** **
  • ax-b ax-b:
    ****** ****** ********** ****** ********* **** ***** ******** ****** ********** *********
    ****** **** ******* ***** ********* ******* ***** **** ********** ** ** ******* ********** * ******* **** ********* **** **** ******** ********* hahahaha ********* ****** ********** ****** ********* **** ***** ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** ***** *** ***** ***** hahahaha*
    Bandaleros Bandaleros: ****** ***** *** ***** ***** hahahaha*