2x Cream Mandarine Auto HASAT

Tommy vercetti

Müptezel
Yeni grow ile tekrar merhabalar. Bu 4. Growum umarım ilk hasat alıcağım grow olucak.

Arkadaşlar fotoğraf linki çok olduğu için sayfa açılırken yavaş açılıyodu güncelleme çekiyorum.

Fotoğraflar gün gün eklenmiştir: https://postimg.cc/gallery/X3tWHhy

Tohum: 2x cream mandarine auto (Sweet seed)

Işık:
Cimlenme donemi: 100W torch (bitki başı 50W)
Veg: 150W YXO cob (bitki başı 75W)
Bloom: 300W YXO cob (bitki başı 150W)

Gübre: AN grow, micro, bloom, b52, calmag, sensizym, big bud, nirvana, revive, (overdrive ve flawers finish eklenicek.)

Nem makinesi: fakir fauna

Saksi:
Ilk 10 gün: alti delik kartin bardak
11 litre kumas saksi

Toprak: biobizz light mix

Kabin: Odamin kileri (120x120x80 (80 yukseklik))
Subat sonu 80x60x80 kabin ve karbon alicam.

Giris Havalandirma: 190m3 aksiyel fan

Cikis havalandirma: suan yok ciceklenmeye basladiginda alabilicem.

Suda dibe coktukten sonra pecete arasina alindi. Topraktan kafa ciktigindan itibaren üc günde bir fotoğraflı guncelleme yapicam. Simdiden herkese tesekkur ederim. Iyi ki varsiniz Tohumsuz.com ailesi. <3

Grow room:
05/02/2024 07:30
Tohumlar peçete arasında patlamışlardı. Sabah toprağa atıldı.
Işık bitki başı 50w torch 24 saat açık.
nem cihazı açık min 80 max 90

06/02/2024 20:20
Tohumlarin bir tanesi patlamis zari ustunde yarim cm falan. digerinde ses soluk yok.

07/02/2024 20:30 (1. Gün)
Isik 24 saat acik nem ve sicaklik degerleri fotografta mevcut.

11/02/2024 (4. Gün)
sicaklik 27-29 arasi
Nem 70-90 arasi
Bos sulama yapildi. Ph olculmedi. (Aritici suyu)

13/02/2024 (6. Gün)
sicaklik 24-28 arasi
nem 80-99 arası
ışık 24 saat açık
sonradan patlayan tohum ilk patlayan tohumdan hızlı gelişiyor.

15/02/2024 (8. Gün Hastalık)
boyle bir sorunla karsilastim
Arkadaslar bir bitkimin yapraklari boyle oldu isik 50w torch 7. Gune kadar kapaksiz 20 cm mesafedeydi 25 e cektim daha cogalmis bu yamulmalar ve yapraklar eksik 3 kollu degil 2 kollu.
https://ibb.co/0jbngtb

16/02/2024 (9. Gün Hastalık)
aynisi diger bitkidede baş gosterdi. Isik mesafesi 30cm cektim nem 65 75 sicaklik 23-26 arasi

Sorunun nedeni.
@Xcd Ustad sagolsun Tobacco Mosaic Virus kisaca TMV deniyor. Cozumu yarim yetiskin aspirini 1 LT suya ez karistir isiklar kapaliyken yapraklara fisla

17/02/2024 (10. Gün) 13:15
Isı Nem değerleri fotodagmzükmekte. Toprak kurumuş akşam gübreli sulama yapılıcak. (revive.) Işık 24 saatten 20/4 e çekilerek yapraklar aspirinli su ile fıslanacak.

19/02/2024 (12. Gün) 21:00
Işık değişimi yapıldı 150w YXO Cob led takıldı çiçeklenmede 2x150w cob kullanıcam. 20/4 yapmadım 24/0 dan devam.

20/02/2024 (13. Gün) 20:00
LST başlandı gövde sabitlemeden kafa yatırdım. cob ledle ısı 29-30 lara çıktı nem 50-60 arası değişmekte usb tipi vantratör bitkilere vuracak şekilde açıldı.

23/02/2024 (16. Gün) 22:00

yeni çıkan yapraklarda TMV gözükmemekkte gayet hacimli ve sağlıklı yapraklar. kafasını sonradan topraktan çıkartan bitkimin nood aralarında ana dallar diğer bitkime göre acayip gelişmekte diğeri çok cılız kaldı. Gelişmiş olan bitkime bu akşam topping uygulayacağım.

28/02/2024 (21. Gün) 21:30

3. haftaya bugün itabiri ile girmiş bulunmaktayız. herhangi dişilik göstergesi yoktur. LST eğitimini sıklaştırdım uzatıkça yatırıyorum ara dalları ışıklandırıyorum topping hızlı gelişene yaptım diğerine dokunmadım.

03/03/2024 (25. Gün) 16:00

4. haftanın başlarından ilk foto. Hala pistil dişilik organı gözükmedi bu kadar yoğun LST ve toppinge rağmen umarım autodur tohumlar. :D

04/03/2024 (26. Gün) 21:00
Ilk pistil belirtileri basladi killar gozuktu yaa hak yolumuz acik olsun. Litreye 2 ml bloom grow micro calmag koydum (aritici suyu diye bazi gubreli sulamalarda calmag ekliyorum) saksi basi 1 litre sulandi.

05/03/2024 (27. Gün) 20:15
sizlerinde görmesi için dal arası ve tepeden calyxlerin fotosu kızımın biri dişilik gösterdi belkideçiçeğe girdi çünkü diğerine oranla baya uzadı. diğerinde henüz pistil yok.

08/03/2024 (30. Gün) 21:45
birinde hala pistil yok pistil gösteren şaha kalktı uzuyo uzama bittiğinde ışığı yaklaştırıcam.

10/03/2024 (32. Gün) 13:30
İkisinciside pistil attı sonunda akşam gübreli sulama yapıcam. eğitime ara verdim.

13/03/2024 (35. Gün) 23:30
Gübreli sulama yaptım kabin içi 32 leri görüyo amasorun yok gibi. ışık 24/0 olduğu için ışık açık çekmek zorunda kaldım kusura bakmayın.

Video:
17/03/2024 (39. Gün) 15:00
Boş sulamada litre başı 2ml calmag ile saksı başı 1.5 litre sulandı.

23/03/2024 (45. Gün) 15:00
anlatmaya gerek yok görüyorsunuz.

Güncelleme yapmadığım süre içerisinde sadece 3 kere boş (calmaglı) sulama yaptım onun haricinde gübreye abandım overdrive ve flawers finish edinemedim. 80. gününde bir bitkimi hasat ettim aynı genetik olmasına rağmet topping attığım atmadığım bitkinin 2 haftaya yakın gerisinde kaldı.

82. güne kadar foroğraflar eklenmiştir. https://postimg.cc/gallery/X3tWHhy

Son düzenleme:

Almora

Kıdemli Üye
Kanka aile evi aile uyelerine yakalanmadan yapabilicegim tek yer odamdaki kiler orasida 80 cm yuksekligi var cati katinin dip kismi
kanka 80 cm de yetişmez diye bir şey yok yetişir hasatta alırsın ama sıkıntı yaşarsın bitkini kontrol etmen gerekiyor ona göre egitim vermek zorundasın ama eger dedıgın gıbı baska caren yoksa yapıştır boy olarak min 120 kadar biliyorum dedigim kabinlerde senin kabin propagator oluyor
ona 1 adet cıkıs 1 adet filtre yeterli giriş fanı fılan alma kabin pencereleri açık kullanıcaksın cob led kullanmıycaksın o kabine

Tommy vercetti

Müptezel
Hayırlı olsun.. :)
Doğru zamanda bi lst işimizi çözer veya topping, ayrıca direkt kendi saksılarında başlamanı öneririm kartona falan hiç girme zaten saksıların 9 lt kanka.
1 tanesini kartonda bir tanesini direk saksi baslayip gozlemliycem hangisinin gelisimi daha iyi daha fazla verim vericek isin sonunda gozlemleyip sonraki growlarimda ona gore ilerlemek icin boyle bir yol izlemeyi dusundum kanka

Tommy vercetti

Müptezel
Arkadaslar bi bitkimin yapraklari boyle oldu sorun nedir isik 50w torch 20 cm mesafedeydi dun 25 e cektim daha cogalmis bu yamulmalar

Son düzenleme:

Mordecai

Moderator
Nem makinesini direkt bitkiye vurdurma,biraz serpilene kadar kapatabilirsin.
Bu aşamada üzerine 5 lt petin çapı daralan yerden kesip, üzerine delikler açıp nemi ve sıcaklığı kontrol edecek şekilde koymalisin.
Bu sayede küçük bir sera ortamı oluşacaktır.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • D despotdes:
  • kkush kkush:
    ***** ** ** ******* ********* ** **** ******* **
  • D despotdes:
  • D despotdes:
  • kkush kkush:
    ***** **** ******* ****** ********** *** hahahaha** **** **
  • D despotdes:
    ***** hahahaha*
  • kkush kkush: