2x Auto Super Lemon Haze OG / 92.GÜN HASAT

HaRMaN:)

Üye
Dostum bıtkının trıkomlarına bakarak hareket edıceksın 50.gune yakın trıkomları takıp edersın rakı kıvamı cok ıse 55-65 arası kesersın dahada bekleyıp olgunlastırabılırsın ama cok amber gormek maffeder.
Yani bloomda auto da olsa 50 gün görülmelimi diyosun kral.
Trikomlar şuan %50 şeffaf %50 rakı sanki amberde görür gibi oluyorum ama microskopum çok iyi değil. Çiçeklenme 36-37. Günlerde başladı sanırım bloomda 40. Gün geçirdik ortalama.

C

Canna

Guest
Bayagi raki beyazi varsa bekleme, at flush al karanliga, bekle toprak kurusun kes. Kestikten sonra bitkin tam kuruyana kadar icindeki su ile yasamaya devam edecek, bu sürede trikomlarda gelismeye, yani tam kurudugu zaman bir miktar amber olacak. Cok amber olursa o bilgi var gönderdigim linkte. Karari sen ver.

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
24/0 başladım çiçekte 20/4aldım

Auto bitki 18/6 alsam faydası olur mu?

Gübtreli son sulamamı yapmış olabilirim.

Boost ve cannzym bitti sadece flores var.
Olur kanka faydası maksat çiçeği kandırmak hatta ben ısı farkıda yaratıyordum fakat hasatı ocak ayında aldım şuan o iş için fazla sıcak
Işık açıkken elektrikli soba çalıştırıp 30c ye kadar yükseltiyordum ışıklarla beraber soba da kapanıyor ve arada 8-10c ısı farkı oluyordu, çiçeğin son 3-4 haftasında gece gündüz arası farklılığın işe yaradığını biçok yerde okudum kanka yabancı forumlarda

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Hocam attınız daha önce benim mikroskop çok kaliteli değil sanırım istediğimi göremiyorum. Sigaranın kafası çok ideal şuan bir yerden sonra yorup çok fena yemek yediriyor. Amber göremedim ya da göremiyorum ama bayağı rakı beyazı var sanki.
Kanka bu tricom konusunu bende çok kafaya taktım çok araştırdım okudum hatta bir çiçeğimi erken hasat ettim
Bu konuda şöyle bir tavsiyede bulanacağım eğer çiçeğin gerçek potansiyelini genetiğin gerçek kafasını ve verimini almak istiyorsan sadece en baba 3-4 kellenin en tepesine odaklan o kellelerin en tepelerinde 1-3 amber tricom gördüğün an flush atman gereken andır sen flush atıp toprak kuruyana kadar çiçek tam potansiyeline ulaşmış oluyor benim kendi izlenim ve tecrübem bu yönde

Şeker yapraklarında çok daha önceleri çıkmaya başlıyor amberler ama o amberlere göre kesersen asıl hasat miktarının %15-20 altında kalıyo hasatın

higthead

Jolly Green
Dostlar bitki çok nadir 50 -52 gün öncesindeeee biterrr(fast genetıkler harıc) . Erken hasat etmeyin siz evet heryer rakı gibi dersiniz ama daha bitkinin olgunlaşmasının 6-7-8-9 günü vardır. Yine ve tekrar söylüyorum genel olarak bloom günü 55 ile 65 gün arası hasat edilir extrem durumlarda ise bu süre uzayabilir bunu trikomlar belirler. Şeker yapraklarındaki amberlere aldanmayın calyx lerden 1 hafta 10 gun onceden amberlesır seker yaprakları. Odaklanıcagınız yerler calyx lere bakmak olsun zaten orası sıze dogruyu soyler=)

Nahita

Üye
Çok fazla rakı beyazı var ama bloomda 47-50 günü dahi dolmadı. Calyxlere bakıyorum yapraklara bakmıyorum hiç. Üst sömekler çok rakı beyazı alttlar az rakı beyazı. Bu gece detaylı tekrar bakacağım. Soldaki bitkim sağdakine göre bir tık önde gitti hep şuanda öyle. Yarın sabah 1 boş sulama daha yapacağım ya da flush atacağım tricomlara göre :) Bu da çok farklı bir heyecanmış serüven keyifle devam ediyor.

higthead

Jolly Green
Çok fazla rakı beyazı var ama bloomda 47-50 günü dahi dolmadı. Calyxlere bakıyorum yapraklara bakmıyorum hiç. Üst sömekler çok rakı beyazı alttlar az rakı beyazı. Bu gece detaylı tekrar bakacağım. Soldaki bitkim sağdakine göre bir tık önde gitti hep şuanda öyle. Yarın sabah 1 boş sulama daha yapacağım ya da flush atacağım tricomlara göre :) Bu da çok farklı bir heyecanmış serüven keyifle devam ediyor.

Dostum 47. gun desek. yarın 48 .flush attın desen 5 gune kurudu desek 53.gun eder. 3-4 gun karanlık desen zaten gunun56-57. gunde baltayı vurmus oluyorsun. ))))

Karanlıga almaz isen yarın flush atıp 5 gun kurumasını beklesen 53.gunde baltayı vurmus olursun. kaba taslak bu.

Nahita

Üye
@higthead @Canna @TheGlobalDJ

Toprak kurudukça sağdaki kızım özellikle yaprakları yemeye başladı dokununcada daha sert bir hissiyat aldım etine dolgun gibi.

Sulamayı ışık yanınca yapıyorum yarın sabah boş ph ayarlı su vermeye karar verdim 3-4 günde kuruyor flush için biraz daha bekleyeceğim. Sağdaki kızımı daha geç hasat bile edebilirim tam 1 hafta var sanki aralarında toping yapmıştım ona.

Işığı 20/4 den 18/6 alacağım kalan zamanda.

Nem bazen 60-65 leri zorluyor havalar ısındı kabinde 24-25 derecelere çıktık. Bir tane daha fan alıp takacağım içeri olmazsa.

Son durumları aşağıda.

C

Canna

Guest
Dostum trikom takibi yap, hasata cok az kaldi. Bu asamadaki bitki icin nem ve sicaklik fazla, gerci kaldirir bitkin ama özellikle nem cok fazla.

higthead

Jolly Green
Dostum 20-4 tern 18-6 almanın mantıgı neddir neden boyle bırsey yapıyorsun ??? Alışılmıs ısıgın duzenını bozuyorsun?

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Isı konusunda bu saatten sonra bi sıkıntı yaşamazsın iç hava sirkülasyonun iyi değilse %50 üzeri nem sorun yaratabilir sömeklerde küf oluşabilir iri fan yaprakların sararması ilk belirtidir hasata geldiğinin ama acele etme derim en can alıcı noktaya geldin kanka, kesmek yada kesmemek işte bütün mesele bu :D ben bu hassas noktaları bol bol yabancı site ve forumlardan dökümanlar okuyarak youtube da videolar izleyerek atlattım sende en güzel şekilde atlatacaksın süper bi grow yaptın seni tebrik ediyorum sende kendini bolca tebrik etmelisin :)

Nahita

Üye
Nem 45-60 arası gidip geliyor
Sıcaklık 22-25 derece

Normalde 3 günde toprak çok az nemli olurdu öğle saatlerinde hala çamurumsu duruyordu toprağım.

Toprağın tamamen kurumasını bekleyip 48 Saat karanlığa alıp baltayı vuracağım.

Kabinde altta photo bitkilerim var onları da 12/12 ye çekeceğim normalde 24 saat karanlık yapıp alıyorlar 48 saat kalsa çok problem olur mu?

C

Canna

Guest
Dostum karanliga almanin sebebi bitkiyi strese sokup son anda biraz daha THC üretmesi icin yapilir, bu THC artisi kayde deger bir artis degildir. Eger diger bitkilerini 48 saat karanlikta birakirsan büyük strese sokarsin, bence yarardan cok zarar verisin bitkilerine. Alma karanliga at flush bekle toprak kurusun vur baltayi, karanlikta kurumaya as, ayni THC üretimini zaten yapar bitkin, ama yazdigim gibi kayda deger bir artis degildir.

Nahita

Üye
Dostum karanliga almanin sebebi bitkiyi strese sokup son anda biraz daha THC üretmesi icin yapilir, bu THC artisi kayde deger bir artis degildir. Eger diger bitkilerini 48 saat karanlikta birakirsan büyük strese sokarsin, bence yarardan cok zarar verisin bitkilerine. Alma karanliga at flush bekle toprak kurusun vur baltayi, karanlikta kurumaya as, ayni THC üretimini zaten yapar bitkin, ama yazdigim gibi kayda deger bir artis degildir.
Çok teşekkürler üstad, bu hale gelmesinde çok hakkınız var benim için doğru sonda yine sizin dediğiniz gibi olacak.

Toprağın kurumasını bekliyorum. Kıuruyunca veda edeceğim karanlığa alıp kızlara ters çevireceğim bu serüven bitecek. Kabinde 5 tane photo kız var onların erkek mi kız mı heyecanını yaşayacağım. Onlarında bir günlüğü var takip edenler için durumlarını paylaşırım.

higthead

Jolly Green
@Nahita Dostum bazen bildirimleri gözden kaçırabiliyorum oda çok bildirim geldiğinden tektek cevap yazdığımdan karışıyor bildirimler=) Dostum flushını atmıssın sevındım aynen @Canna ustadın dediği gibi karanlık yap. Ellerine sağlık emeğine sağlık bu tarz güzel bitirişler olduğunda seviniyoruz. Birdahaki grow tüm sömek dallarını eğitimle aynı hizada tutmanı bekliyorum =)

Bu arada 5 tane regular tohum niye attın riske niye girdin erkekmi kız mı? diye uğraşıcağına güzelce ne oldugu fem atsaydın ya=)

Nahita

Üye
@Nahita Dostum bazen bildirimleri gözden kaçırabiliyorum oda çok bildirim geldiğinden tektek cevap yazdığımdan karışıyor bildirimler=) Dostum flushını atmıssın sevındım aynen @Canna ustadın dediği gibi karanlık yap. Ellerine sağlık emeğine sağlık bu tarz güzel bitirişler olduğunda seviniyoruz. Birdahaki grow tüm sömek dallarını eğitimle aynı hizada tutmanı bekliyorum =)

Bu arada 5 tane regular tohum niye attın riske niye girdin erkekmi kız mı? diye uğraşıcağına güzelce ne oldugu fem atsaydın ya=)

Bir tanesi blue dream
Bir tanesi Pink kush ya da auto swiss chesee
3 tane genetik çorbacı

10 tane felan vardı toplam fide toping fiming main lining vs denedim çalıştım üstlerinde. Lemon hazeler olurken altta kendi kendine büyüdüler. Karanlık 12/12 alıp kabini onlara göre düzenleyip sağlam lst yapacağım.

Sizin de çok yardımınız oldu sohbette çok darladım :) insanın kendi sigarası gibi birşey yok harika duygu birşey yetiştirmek sıfırdan

higthead

Jolly Green
Dostum benım growdan sıgaram bıttıgınde bırdahakı growa kadar sıgaram kalmazssa baska sıgara azıma surmem bın tl ler verseler bılmedıgım baska sıgara ıcmem. Kendı weed ını ıcmek kadar guzel bırsey yok. Hadi bakalım al 12-12 yede bıdaha bole regularlarla ugrasma gubrene vs ne yazık. Senın yerınde olsaydım fem tohumları aynı suan yaptıgın gıbı yapar atardım kosede buyurdu. ama olsun en azından deney yapmıssın=)

Nahita

Üye
Dostum benım growdan sıgaram bıttıgınde bırdahakı growa kadar sıgaram kalmazssa baska sıgara azıma surmem bın tl ler verseler bılmedıgım baska sıgara ıcmem. Kendı weed ını ıcmek kadar guzel bırsey yok. Hadi bakalım al 12-12 yede bıdaha bole regularlarla ugrasma gubrene vs ne yazık. Senın yerınde olsaydım fem tohumları aynı suan yaptıgın gıbı yapar atardım kosede buyurdu. ama olsun en azından deney yapmıssın=)
10 tane tohumum var sponsor aslında ama amacım cidden deney yapmaktı :) bir beklentimde yoktu baya büyüdüler ama ne çıkacaklar çok merak ediyorum birdaha regular ile uğraşmam zaten sponsor varken ama erkek ki mi kız mı heyecanını da yaşamamış olacağım :)

Çok kaliteli sigaralar içtim genetikler denedim ama en iyisi benim ki :p

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • C caaranasıl:
    ******** hahahaha** ****** ***
  • O otonomon:
  • O otonomon:
    ******* *** ***** ****** * *** hahahaha******* ***** ****** ****** ******* hahahaha*
  • bandaleros bandaleros:
    ******* *** ****** hahahaha** *** ***** ****** * *** hahahaha******* ***** ****** ****** ******* hahahaha*
  • bandaleros bandaleros:
    hahahahahahahaha*****
  • bandaleros bandaleros:
  • İ İbo Dayı:
    ********** **
  • İ İbo Dayı:
    ** ***** ******* hahahaha ***** *******
  • bandaleros bandaleros:
    **** ***** **** **** hahahaha**
  • bandaleros bandaleros:
  • İ İbo Dayı:
    ******** ***** ***** *** hahahaha ******** hahahaha*
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ***** * ****** hahahaha******
  • İ İbo Dayı:
  • bandaleros bandaleros:
  • İ İbo Dayı:
    *** ******** **
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    *** ** ***** hahahaha*
  • İ İbo Dayı:
    ********** hahahaha******** ** ********* *********
  • İ İbo Dayı:
    ***** ******** ******* ******* **** ******* ***** *** *** hahahaha* ********
  • İ İbo Dayı:
    ****** ***** ***** ** ***** ** ********* **** hahahaha**** *** ******* ** ***** ********* *****
  • bandaleros bandaleros:
  • İ İbo Dayı:
    hahahaha* **** *******
    +1
    İ İbo Dayı: hahahaha* **** ******* +1