2x Auto Super Lemon Haze OG / 92.GÜN HASAT

Nahita

Üye
5 gün oldu kurmayı bekliyoruz, hala çok ıslak toprak. Kocaman bir dalı erken hasat ettim geri kalanları düzgünce kurutup kürlemek için feda ettim sıradaki foto ters asılmış fotolarımız olacak inşallah

higthead

Jolly Green
Dostum 5 gun olduysa alabılırsın karanlıgaaa Öle tam takır kurumasını beklersen kacırırsın=))) Zaten 3 gunde kus gıbı hafıf olur toprak.

Nahita

Üye
Dostum 5 gun olduysa alabılırsın karanlıgaaa Öle tam takır kurumasını beklersen kacırırsın=))) Zaten 3 gunde kus gıbı hafıf olur toprak.
Normalde 3-4 güne kuş gibi oluyordu flush atınca doğal olarak aynı sürede kurumadı.

48 değil 24 saat alabileceğim karanlığa. Bu gün ışıklar kapanırken karanlık sürecini başlayabilirim. Toprak çok nemli olduğu için emin olamadım.

higthead

Jolly Green
Dostum flush sonrakı toprak 5 güne kurumus olur hadı 6 dıyelım. Nemli ise sorun yok ama gözüne ıslak geliyorsa toprak yarın al karanlıga. Bu arada 24 saat karanlıgın hiç bir mantığı yok.24 saate bitki hiçbir zaman ölüm ve stresine girmez. 2 veya 3 beklet. Ha bana sorucak olursan ben 1 growda karanlığa aldım sonrası hep son güne kadar bitkiyi zorladım topragı kurutup direk hasat ettim.

Nahita

Üye
Dostum flush sonrakı toprak 5 güne kurumus olur hadı 6 dıyelım. Nemli ise sorun yok ama gözüne ıslak geliyorsa toprak yarın al karanlıga. Bu arada 24 saat karanlıgın hiç bir mantığı yok.24 saate bitki hiçbir zaman ölüm ve stresine girmez. 2 veya 3 beklet. Ha bana sorucak olursan ben 1 growda karanlığa aldım sonrası hep son güne kadar bitkiyi zorladım topragı kurutup direk hasat ettim.
Hocam kabinde başka bitkiler var onları da 48 saate alamayacağım için 24 karanlığa alıp baltayı vuracağım kabini diğerlerine bırakacağım.

Dün akşamdan bir fotosu var.

Bu gece karanlığa pazar sabah vedalaşacağım kızlarla.

Nahita

Üye
Ellerine sağlık. Güzel kurutma yap hava vurdurmadan.
Bir tane yıkık bezdolap var onun içinde kurutmaya çalışacağım. Filtreyi bir şekilde oraya kuracağım dolabın içine alttan temiz hava versem sıkıntı olur mu. Birazcık ışık sızması olacak birde içeri kurutmak için hiçbir donanımım yok

higthead

Jolly Green
sadece cıkıs fanın calısıcak on fermuarı az bır sekılde acabılırsın. nem 55 uzerıne cıkarsa full fanı calıstır nem 45 altına duserse 15dk on 15 dk off seklınde cıkıs fanını calıstır deegerlerı sen yakalıcan. vantı vs hıc bırsey yok sadece cıkıs fanı.

Nahita

Üye
sadece cıkıs fanın calısıcak on fermuarı az bır sekılde acabılırsın. nem 55 uzerıne cıkarsa full fanı calıstır nem 45 altına duserse 15dk on 15 dk off seklınde cıkıs fanını calıstır deegerlerı sen yakalıcan. vantı vs hıc bırsey yok sadece cıkıs fanı.
Şansıma normal fanım dün bozuldu tam lazım olacak zaman. 100₺ almıştım 1 ay gitmedi. İçeriye ek fan için öneriniz varsa dinlerim.

Nahita

Üye
Normal kabinde de kullanacağım sadece kurutma amacıyla değil. Ayda 1 fan masrafı biraz çok :) elektrik masrafının yarısı neredeyse =))

higthead

Jolly Green
Şansıma normal fanım dün bozuldu tam lazım olacak zaman. 100₺ almıştım 1 ay gitmedi. İçeriye ek fan için öneriniz varsa dinlerim.

Bez dolabın ust yandan bunu cıkıs yap karbonuda baglarsın. Dostum 100tl ye fan mı alınır fıyatından hıcmı anlamadın. Bu yuzden kaliteli dogru urunler kullanın sızı yarıda bırakmıcak.

200m3 drslient yeterlidir. Karbon kullanmıcaksan bunun 100m3 u

Nahita

Üye
Giriş fanım benzer bir fan hocam, içeride kullandığım fandan bahsetmiştim
Bez dolabın ust yandan bunu cıkıs yap karbonuda baglarsın. Dostum 100tl ye fan mı alınır fıyatından hıcmı anlamadın. Bu yuzden kaliteli dogru urunler kullanın sızı yarıda bırakmıcak.

200m3 drslient yeterlidir. Karbon kullanmıcaksan bunun 100m3 u

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Vantilatördrn bahsediyorsun sanırım dostum genelde akrobat vantilatör daha sessiz oluyor fakat bi tık güçsüz kalabilir marka olarak şuan genelde tekzen zenhome diye bir marka var
Kurutma konusunda %60 nem 20c ideal kurutma ortamıdır 10-15 gün sürer fakat aroma tat ve koku daha iyi oturur

Nahita

Üye
2 ağaçtan dolu dolu 8 kavanoz aldım. Tartmadım asla. Grow sonuna doğru grow evinde güvenlik ile alakalı sorun yaşadım bir anda apar topar taşındım korktum yazamadım burayada. Yardımcın olan herkese teşekkürler.

Kafası harikaydı. Yaprağı piyasada gezen çorbacılara bin basar. Hayatımda içtiğim en güzel cigara lar oldu belki duygusala yaklaşıyorum bilemedim :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Carl Jung Carl Jung:
    hahahahahahahaha
  • Carl Jung Carl Jung:
    hahahahahahahaha
  • Carl Jung Carl Jung:
  • Carl Jung Carl Jung:
  • Bomberx Bomberx:
    **** ***** ******** *
  • Carl Jung Carl Jung:
  • Bomberx Bomberx:
    hahahaha **** ****** ****
  • Carl Jung Carl Jung:
  • kralartur01 kralartur01:
  • Carl Jung Carl Jung:
  • Carl Jung Carl Jung:
    **** **** ******* **
  • Bomberx Bomberx:
  • Carl Jung Carl Jung:
  • Bomberx Bomberx:
    ****** **** ** **
  • Carl Jung Carl Jung:
  • Bomberx Bomberx:
  • Carl Jung Carl Jung:
  • Bomberx Bomberx:
  • Carl Jung Carl Jung:
  • Bomberx Bomberx:
  • Bomberx Bomberx:
    hahahaha ********
  • Carl Jung Carl Jung:
  • Carl Jung Carl Jung:
  • Bomberx Bomberx:
  • Naritos Naritos:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha******* ********** **** ******* ******* **** ********** ******** ***
    Naritos Naritos: hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*******...