2x Auto Super Lemon Haze OG / 92.GÜN HASAT

Nahita

Üye
100*100*180 Harvest Master kabinde başladım. 4 tane auto lemonhaze bakmaya çalışacağım. Yıllardır okuyorum takip ediyorum ilk denemenin vakti geldi kuzenlerim.

Elimde olan eşyaların tam listesi şu şekilde, eksiklerimi gördükçe tamamlamaya çalışacağım.

Harvest Master 100x100x180 kabin
Harvest Master Pro RB 440
330 m3 Growsan Karbon Filtre + S&P 240 m3 Sessiz Fan Set
Mini Aksiyel Fan 150 mm/300 m3 - 30w
Biobizz Light Mix 50 litre
Perlit 10 litre
Eazy Plug 12'li
4 tane 15 litre Serapot airs saksi
Saksı Tablası 100x100
Su Sızdırma Tablası 2 Adet 50x50
Cannzym 250 ml

Canna Rhizotonic 250 ml
Canna Boost 250 ml
Canna Terra Vega 500 ml
Canna Terra Flores 500 ml
Canna Start 500 ml
Canna PK-13/14 250 ml
Mekanik Zaman Saati
Mini Isı Nem Ölçer
Cam Sıvı Ölçüm Bardağı - 50 ml
pH Down 300 ml
pH Test Kağıdı
3X Sıvı Ölçüm Pipeti 3 ml
Sinbo bahar makinesi
PH ölçüm sıvısı

Oynar başlı vantilatörüm eksik birkaç güne alacağım.

Lux metre almayı planlıyordum ama bütçenin üstüne çıktım biraz gelecek aya kaldı bu.

Tohumları 24 saatten fazla süre karanlık ortamda suda beklettim, arkasına eazyplugun hazır yetiştirme medyasına salladım.

2ml rhizotonic 1 ml canna start verdim 150-200 şer ml kadar sulama yaptım. Önerilen değerlerin yarısı ile başladım. Ph 6-6.5 arasında kalmaya çalışıyorum.

Bir gün öncede saksılarına aldım tek tek. Pet kesip kapadım üstlerini biraz nem yapsın diye.

Işığı 1 metre mesafeden %30-50 arası veriyorum. Harves Master pro rb 440 kullanıyorum extra birşeye ihtiyacım var mı?

20/4 ışık döngüm

1.gün

Buda ilk fotoları

4.gün kabin ve kullandığım gübreler

6.gün

8.gün

10.gün

11.gün

14.gün

16.gün

18.gün

20.gün

22.gün

22.gün

26.gün

Hasata kadar sık sık güncelleyeceğim burayı. Tüm kankaların fikir ve önerilerine açığım.

Son düzenleme:

Nahita

Üye
3.gün akşam toprak kuru geldi 1lt/2ml oranında rhizotonic verdim, 2 tanesi hala kafasını yükseltemedi. Tablodaki değerlerin yarısını veriyorum. Ph 6-6.5 arasında tutmaya çalışıyorum. Canna start ve canna terra tablolara göre vermem gerekiyor ama henüz başlamadım.

Giriş ve çıkış fanları aktif etmedim. Havalar soğuk gidiyor oda 18-22 derece arası kabin 22-28 arasında gidip geliyor. Nem %40-60 aralığında.

Toprağım biobizlight mix ve pertlit karışımı.

Vantilatör ve fanları ne zaman aktif etmeliyim.

Auto bitki ve lightmix toprak olunca direk saksılarına aldım değişim yapıp strese sokmamak adına, dibinden su gelmesini beklemiyorum sulama yaparken şuan ne kadar su vereceğime emin olamıyorum.

Işık 1 metre mesafe %40 gücünde.

okey yes sir

Kıdemli Üye
Canna start rhizo devam et sık sulama 1 sulama 50 ml kuruyunca 200 ml cık zaten su aramaz bu dönemde nemi olabildigince ac 3 gunluk kız bsy olmaz nemi basarsan knka

Nahita

Üye
Canna start rhizo devam et sık sulama 1 sulama 50 ml kuruyunca 200 ml cık zaten su aramaz bu dönemde nemi olabildigince ac 3 gunluk kız bsy olmaz nemi basarsan knka
Giriş çıkış fanlarım aktif değil. Buhar makinem aktif değil. Havalar extra soğuk ısıyı zor kontrol ediyorum. Nem için ne yapmalıyım hocam.

Işık 20/4 veriyorum onu eklemeyi unutmuşum..

Nahita

Üye
https://ibb.co/Ws7xgRT 8 gunlukler auto 24 0 gidiyorum havalar soguk diye petleri alma knka giriş cıkıs o kdr önmli degil suanautoysa 240 git derim birde o ısık 1 metre degilde 50 cm 30 di. Yap bakalım lüx varmı
Hocam vantilatör ve lux metrem eksik şuan malesef. Işığı dediğiniz seviyeye çekiyorum. Ortalama 150ml civarı sulama yapıyordum sizin kızları suladığınız şekilde dairesel.

18/6
20/4
24/0 gidenler var. Elektrik çokta önemli değil bitki için en ideali neyse onu uygulamak istiyorum.

Şişe yerine Pet bardak daha mı iyi olur?

okey yes sir

Kıdemli Üye
Beyaz 2.5 luk sisenin etrafını delikler ac üstünede ac fısfıs yap kapat knka bana sorarsan nem makğneni calıstır derim 80 ne kdr cıkmasını sagla ve sise gecirmeki ısıktan tam faydalansın auto ise 24/0 ideal derim hiç bozmadan 24/0 ı hasata kdr gidersin sorunsuz ama lüx metre cok önmli bitkiye ne verdiğini bilmek acısından

Nahita

Üye
Beyaz 2.5 luk sisenin etrafını delikler ac üstünede ac fısfıs yap kapat knka bana sorarsan nem makğneni calıstır derim 80 ne kdr cıkmasını sagla ve sise gecirmeki ısıktan tam faydalansın auto ise 24/0 ideal derim hiç bozmadan 24/0 ı hasata kdr gidersin sorunsuz ama lüx metre cok önmli bitkiye ne verdiğini bilmek acısından
En kısa zamanda edineceğim lux metre. Nem makinasının sürekli çalışması problem yaratır mı

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • E ErdemRS6:
  • Night owl Night owl:
  • TabldotLife TabldotLife:
    +1
  • kamilars kamilars:
    +1
  • BRUNOOOOO BRUNOOOOO:
    +1
  • B Bavçikimari:
    ******* dready*** ********* ******* ******* ********* *** ***** ** ** ****** ******* ********* ****** ******** ********** *** ******* ** ***** dready* ** ******* dready** **** ******* ***** ***** ***** ****** ** ****** *********** ******* dready*** ******* ****** ******
    +1
  • SariTursu SariTursu:
  • SariTursu SariTursu:
  • Night owl Night owl:
  • S sibetta:
  • S sibetta:
    ********** *** **** ***** ***** ******** ****** ***** ******** ***** ***** ****** ***** *** ****** *****
    S sibetta: ********** *** **** ***** ***** ******** ****** ***** ******** ***** ***** ****** ***** ***...