27/28 günlük bi sıkıntı başlıyor gibi

auto lar 27/28 günlükler nem makinasını artık 45 e ayarladım
Çiçeğe başladığı İçin hps ye geçirdim artık
1 fotoğraf da uçları haber vermeye başladı bu sıcaklık olabilirmi 45 cm ye yükselttim dikkatimden kaçmış her gün 2 ile 5 cm boy uzadı ışığı yüükseltmeyi düşünemedim
2. Fotoğraf da yaprakta buruşukluk var neden olabilir
3. Fotoğraf da ise sadece tek bu bitkide var yaprakta başka hiç birinde yok leke
Fikirlere açığım
Gübre biobizz kullanıyorum
Grow 2 ml
Bio heaven 1 ml
Acti Vera 1 ml
Cal mag 1 ml
Sulamayı göz kararı yapıyorum alttan çıkınca bırakıyorum 2 günde 1 yapıyorum bir dolu bir boş
Ama son 2 boş yaptım korkudan pazar sabah bi bu sabah bi suladım boş 19 litre kumaş saksı ama
15/17 litre toprak vardır genetik ilkkez yapıyorum daha önce torbacı tohumlardan 7/8 kere yaptım bu kadar önemsemiyordum bu ilk deneyimim yani
Şimdiden sağolun dostlar

Ü

Üye silindi 24689

Guest
auto lar 27/28 günlükler nem makinasını artık 45 e ayarladım
Çiçeğe başladığı İçin hps ye geçirdim artık
1 fotoğraf da uçları haber vermeye başladı bu sıcaklık olabilirmi 45 cm ye yükselttim dikkatimden kaçmış her gün 2 ile 5 cm boy uzadı ışığı yüükseltmeyi düşünemedim
2. Fotoğraf da yaprakta buruşukluk var neden olabilir
3. Fotoğraf da ise sadece tek bu bitkide var yaprakta başka hiç birinde yok leke
Fikirlere açığım
Gübre biobizz kullanıyorum
Grow 2 ml
Bio heaven 1 ml
Acti Vera 1 ml
Cal mag 1 ml
Sulamayı göz kararı yapıyorum alttan çıkınca bırakıyorum 2 günde 1 yapıyorum bir dolu bir boş
Ama son 2 boş yaptım korkudan pazar sabah bi bu sabah bi suladım boş 19 litre kumaş saksı ama
15/17 litre toprak vardır genetik ilkkez yapıyorum daha önce torbacı tohumlardan 7/8 kere yaptım bu kadar önemsemiyordum bu ilk deneyimim yani
Şimdiden sağolun dostlar
Kanka kizlarin arpasi fazla geliyor,Hemen gübreyi kes. Sikinti gidene kadar sadece PH ayarli su. Ayrica suyu göz karari verme. Parmagini topra 2-2,5 cm kadar sok bak kuru ise su ver yoksa verme. Bir daha resim cekerken yetistirme isigini kapat sadece flasla cek daha iyi bakilabilir.

Kanka kizlarin arpasi fazla geliyor,Hemen gübreyi kes. Sikinti gidene kadar sadece PH ayarli su. Ayrica suyu göz karari verme. Parmagini topra 2-2,5 cm kadar sok bak kuru ise su ver yoksa verme. Bir daha resim cekerken yetistirme isigini kapat sadece flasla cek daha iyi bakilabilir.
dostum sağolasın iyiki son 2 sulamayı boş yapmışım fotoğraf konusuda tamam dır notumu aldım.normale gelince
bunlar şimdi küçük küçük çiçeğe sömeğe geçiyor
grow çok azaltıp blooma başlayayım akabinde zaten bio heaven / acti vera/ cal mag/alga mic/top max hepsini yarı yarıya azaltayım o zaman öyle vereyim dimi:)

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Kanka sikinti bitmeden hic bir gübreye baslama. O sikintili yapraklara daha cok darbe vurursun. Evet sikinti bitince gübreyi dedigin gibi azalt ve takip et.

Parya

Yeni üye
dostum benimde 36. gününde bitkim biobizz kullanıyorum (grow,bloom,activera,calmag) senin miktarının 2 katını veriyorum bu hafta 3 er ml verdim yapraklarda gübre sorunu olmadı hiç. ve senin bitkine nazaran dal kalınlığı 2 katı neredeyse. belki genetiktendir. ancak bana göre zayıf kalmış. bildiğim kadarıyla biobizz organik ve yanlış gübrelemeyi tolere ediyor.her 3 sulamada 1 calmag veriyorum sadece calmagli su. benim de ilk growum belki genetikten tohumdan falandır bilmiyorum

Ü

Üye silindi 24689

Guest
dostum benimde 36. gününde bitkim biobizz kullanıyorum (grow,bloom,activera,calmag) senin miktarının 2 katını veriyorum bu hafta 3 er ml verdim yapraklarda gübre sorunu olmadı hiç. ve senin bitkine nazaran dal kalınlığı 2 katı neredeyse. belki genetiktendir. ancak bana göre zayıf kalmış. bildiğim kadarıyla biobizz organik ve yanlış gübrelemeyi tolere ediyor.her 3 sulamada 1 calmag veriyorum sadece calmagli su. benim de ilk growum belki genetikten tohumdan falandır bilmiyorum
Kanka bazi tohumda sikinti hic olmaz bazi tohum da cok sikinti olur bunun belirli bir kistasi yok. Bazi bitki `` ben photo yapiyorum`` 150 gr verirken 320 gr verende var. yani hep nabzina göre vereceksin serbeti

dostum ben ilk başlarda bitkiyi çok rahatsız ettim sıcaklık konusunda özellikle 14ve 20 günlükken içerinin doğasını ayarlaması uzun sürdü biraz yeni yer olduğu için odada yapıyorum ışığı yakın aldım sıcaklık 32 lere çıktı klima taktırdım şimdi daha yeni oturdu sistem nem alma cihazı aldım trotec ttk 53 e gayet güzel
sulama yıda 2 günde bir yaptım ama artık kontrol ederek gidiyorum ucuz atlattım.bende 2 gübreli 1 calmagli su yapıcam eyvallah dostum toprağıda iyi kontrol edicem :)

Asiri sulama gibi geldi suyu 3 gunde bir ver yada 4 toprak kurusun hafiflesin iyice isigi 70 80 cm cek hps bende kullaniyorum
evet yakın tuttum dostum daha doğrusu her gün 2,5 cm arası uzadı ben kaldırmayı unuttum maalesef ama bencede yüksek tutmak mantıklı
sulamada haklısın iyice kurumasını beklicem:)

dostum bi fotoğraf atabilirmisin acaba

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Kanaka büyük saksidaki kiza gübre fazla geliyor. Yaprak uclari beyaza dönmüs devam ederse kahverengiye dönecek ve kivrilan yapraklar var. tavsiyem gübreyi kes sikinti gidene kadar sadece PH ayarli su. Kücük saksilarindan bir sikinti görmedim ama rüzgari direk üzerine verme. Kücük saksilardakiler indika en azindan vantilatöre uzak olan. Indika icin o yapraklarin yesili cok acik yesil.

Parya

Yeni üye
Kanaka büyük saksidaki kiza gübre fazla geliyor. Yaprak uclari beyaza dönmüs devam ederse kahverengiye dönecek ve kivrilan yapraklar var. tavsiyem gübreyi kes sikinti gidene kadar sadece PH ayarli su. Kücük saksilarindan bir sikinti görmedim ama rüzgari direk üzerine verme. Kücük saksilardakiler indika en azindan vantilatöre uzak olan. Indika icin o yapraklarin yesili cok acik yesil.
teşekkür ederim benimde ilk grow böyle böyle öğrencem bakalım. dediklerini uyguluyacağım

Ü

Üye silindi 24423

Guest
büyük olan şuan 39 günlük martın 1 inde topraktan çıkmıştı ufaklar 3. haftaya yeni girdi. yapraklardan anadal gözükmemiş ama parmak kalınlığında.
Sorunun kesinlikle magnezyum eksikliği gibi görünüyor. Yukarda da 3 sulamada 1 verdiğini yazmışsın ve bu kesinlikle yetmemiş bitki bana magnezyum ver diye yalvarıyo resmen.

Arıtma ve paketli içme suyu kullaniyosan cal mag'i her sulamada eklemen lazım, hatta ppm'i 200'den düşük bazı musluk sularında da. Burda kullanılmaz diyenlere bakma bi boktan haberleri yok ve insanları yanlış yönlendiriyolar. Önceki attığım mesajlara bakarsan cal mag konusunu kaynaklarıyla birlikte açıkladım. Gübre fazla geliyor diyene de özellikle inanma, eğer fazla gelmiş olsa uçlarında hafif bi beyazlık değil yanık olurdu. Gübrenin fazla gelip gelmediğini anlamanın tek yolu PPM metre alıp boş bi sulama yapıp alttan çıkan suyun PPM değerini ölçmektir ama senin bitkinde kesinlikle fazlalık yok bence...

Parya

Yeni üye
Sorunun kesinlikle magnezyum eksikliği gibi görünüyor. Yukarda da 3 sulamada 1 verdiğini yazmışsın ve bu kesinlikle yetmemiş bitki bana magnezyum ver diye yalvarıyo resmen.

Arıtma ve paketli içme suyu kullaniyosan cal mag'i her sulamada eklemen lazım, hatta ppm'i 200'den düşük bazı musluk sularında da. Burda kullanılmaz diyenlere bakma bi boktan haberleri yok ve insanları yanlış yönlendiriyolar. Önceki attığım mesajlara bakarsan cal mag konusunu kaynaklarıyla birlikte açıkladım. Gübre fazla geliyor diyene de özellikle inanma, eğer fazla gelmiş olsa uçlarında hafif bi beyazlık değil yanık olurdu. Gübrenin fazla gelip gelmediğini anlamanın tek yolu PPM metre alıp boş bi sulama yapıp alttan çıkan suyun PPM değerini ölçmektir ama senin bitkinde kesinlikle fazlalık yok bence...
dikkate alıcam dostum sende sağol. paylaştığın linki hemen okuyorum teşekkürler

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Parya hakli kusura bakma ben gözen kacirmisim. Diger bitkilerinde yapraklarin rengine bakinca magnezyum eksikligi ortaya cikiyor.Magnezyumu verince kücük bitkilerinde yapraklari daha yesil olacaktir

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens:
  • kawinnnz kawinnnz:
    ** ***** **
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Sleepless Sleepless:
  • lavrens lavrens:
  • NewGardener NewGardener:
  • lavrens lavrens:
    **** ** **** ** ***** ******* hahahaha**** **********
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    **** ***** hahahaha ********* ******* **** ********** hahahaha* ** ****** **** ****** **** ********
    ** ** *** ** ******* ********* ******* **** ********** hahahaha* ** ****** **** ****** **** ********
    ****** ******** ********* *** ***** ******* **** ****** hahahaha**** hahahaha*
    ** **** ****** ** ***** ********* ******* ** ********** ******** ***** ****** ********
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    *** hahahaha ******** ****** ******* **** hahahaha *****
    NewGardener NewGardener: *** hahahaha ******** ****** ******* **** hahahaha *****