20.günündeler aşırı yavaş ilerliyor neyi yanlış yapıyorum ?

minbekboc

Yeni üye
Kankalar selam tohumlar sponsordan auto bubblelicious bu benim 2 .growum çok kötü kendi yaptığım ekipmanlarla hasat almayı başarmıştım ilk growda bu kez tam set girdim 2 bitki için ekipmanlarım
90*90*180 kabin
mh-hps 400 watt ışık
11 litre kumaş saksı
temiz hava için aksiyel fan
kirli hava için karbon filtre
toprağım terra aqua light mix
nem makinesi
ekstra karbondioksit için tablet
gübre olarak general hydrophonicsin flora duo grow,flora duo bloom, essentials, canna cure sprey ,ph down,callmag ve ripen kullanmaktayım
şimdi gelelim sorun ortamın değerleride şöyle
ortalama değerler -+değişiklik gösteriyor
nem=65
sıcaklık=26.5 max 27 yi gördü min. Gece 20 yi gördü
20-4 ışık periyodum
60 cm ışık uzaklığım yeterli gibi geldi bana
sorun şu sadece en başta ilk 7 gün fazla sulama yaptım toprağın altına kadar ıslandı yani sonra durumu forum sağolsun ayıktım ve toprağı iyice kuruttuktan sonra şırıngayla ph ı ayarlanmış su ile 30 ml verdim toprak kurudukça ancak toprağın en dip kısımları yanı işaret parmağından dahada aşşağısı hala hafif nemli gibi ancak oraya daha köklerin erişeciğini sanmıyorum neyse birde bitkiler 20. Günde ama daha fiziksel olarak küçük oldukları için ilk gübresini takvimin yarısını 18.günlerinde verdim ilk gübreli sulamayı azcık geç kalmışda olabilirim sizce başka problem ne olabilir yada ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız çok sevinirim :)
eksik bilgi verdiysem söylerseniz hemen eklerim

a-420

Müptezel
Kankalar selam tohumlar sponsordan auto bubblelicious bu benim 2 .growum çok kötü kendi yaptığım ekipmanlarla hasat almayı başarmıştım ilk growda bu kez tam set girdim 2 bitki için ekipmanlarım
90*90*180 kabin
mh-hps 400 watt ışık
11 litre kumaş saksı
temiz hava için aksiyel fan
kirli hava için karbon filtre
toprağım terra aqua light mix
nem makinesi
ekstra karbondioksit için tablet
gübre olarak general hydrophonicsin flora duo grow,flora duo bloom, essentials, canna cure sprey ,ph down,callmag ve ripen kullanmaktayım
şimdi gelelim sorun ortamın değerleride şöyle
ortalama değerler -+değişiklik gösteriyor
nem=65
sıcaklık=26.5 max 27 yi gördü min. Gece 20 yi gördü
20-4 ışık periyodum
60 cm ışık uzaklığım yeterli gibi geldi bana
sorun şu sadece en başta ilk 7 gün fazla sulama yaptım toprağın altına kadar ıslandı yani sonra durumu forum sağolsun ayıktım ve toprağı iyice kuruttuktan sonra şırıngayla ph ı ayarlanmış su ile 30 ml verdim toprak kurudukça ancak toprağın en dip kısımları yanı işaret parmağından dahada aşşağısı hala hafif nemli gibi ancak oraya daha köklerin erişeciğini sanmıyorum neyse birde bitkiler 20. Günde ama daha fiziksel olarak küçük oldukları için ilk gübresini takvimin yarısını 18.günlerinde verdim ilk gübreli sulamayı azcık geç kalmışda olabilirim sizce başka problem ne olabilir yada ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız çok sevinirim :)
eksik bilgi verdiysem söylerseniz hemen eklerim
kanka hersey cok guzel gozukuyo topraga keske bırazdaha perlit ataydın ve palogran yada bıobiz light mıx kullanaydın ph olcerını kalıbre et bı dogrulugundan emın ol ve kesınlıkle kurumadan su verme.

minbekboc

Yeni üye
kanka hersey cok guzel gozukuyo topraga keske bırazdaha perlit ataydın ve palogran yada bıobiz light mıx kullanaydın ph olcerını kalıbre et bı dogrulugundan emın ol ve kesınlıkle kurumadan su verme.
kanka ph ı 6-6.5 arasında tutuyorum hem elektronik hemde kimyasal ölçekle ölçüyorum hata payı az olsun diye toprağın sadece enn dipleri hafif nemli oda hava sıcak olmadığı için çok zor kuruyor büyümeleri çok yavaş değilmi ama benmi evham yapıyorum dicem ama sanmam :D toprak seçimim bir tık yanlış oldu malesef :(

a-420

Müptezel
kanka ph ı 6-6.5 arasında tutuyorum hem elektronik hemde kimyasal ölçekle ölçüyorum hata payı az olsun diye toprağın sadece enn dipleri hafif nemli oda hava sıcak olmadığı için çok zor kuruyor büyümeleri çok yavaş değilmi ama benmi evham yapıyorum dicem ama sanmam :D toprak seçimim bir tık yanlış oldu malesef :(
aynen kanka evham yapmıyosun tohumun genetıgı sıkıntılıda olabılır bunuda unutmamaklazım modları etıketlıyorum onlarda bı baksın @silas34 @Hippie

szrlkrsii

Müptezel
bence toprak degisimi yapsan düzelir gibi geldi bana 20. gününde bi autoya göre simdi çalı olması lazımdı onun

minbekboc

Yeni üye
bence toprak degisimi yapsan düzelir gibi geldi bana 20. gününde bi autoya göre simdi çalı olması lazımdı onun
Durumun farkındayım malesef böyle oldu toprak kötü bir toprakta değil halbuki elimde başka tohumda var bunu iptal edip onamı geçsem diye düşünmüyo değilim ama bunada o kadar emek verdim yada bi kenarda tutsam devammı ettirmeye çalışsam çok karışık kafam :S

Kanka bu fotolar 20.güne mi ait ¿ Benim yeni tohumlar 10. gününde falan bunun 3 kati diyebilirim benimki mi anormal hızlı

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • zero00 zero00:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +1
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • A ax-b:
    ******* ***** **
  • zero00 zero00:
    ****** ***** * ***** **
  • İstanbul İstanbul:
    ******* ******** ** **** *** hahahaha *****
  • İstanbul İstanbul:
    *** ****** **** *** ******** *** **
    +1
  • N nicozaniolo:
  • İstanbul İstanbul:
    ******* **** ******** ******* ****** *** ** **** hahahaha **** **** * ***** ******
  • N nicozaniolo:
    +1
  • A ax-b:
  • N nicozaniolo:
    ** **** ***** ******* *** ******** ** ***** ******** hahahaha** ****** ***** ****
  • N nicozaniolo:
    **** ** ******* ***** ******* ********** **
  • İstanbul İstanbul:
    hahahaha ****** hahahaha ********
  • N nicozaniolo:
  • N nicozaniolo:
    **** ***** ***** hahahaha* ** **
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ******* hahahaha* *** **** ****** ****** ***
  • A ax-b:
  • zero00 zero00:
    **** ***** ** ******* hahahaha* * **** ***** ********** ********** ****** **** *** ******** *** **
  • N nicozaniolo:
    ********* *** ******* ******** ********* ***** ***** ****** **
  • İstanbul İstanbul:
  • N nicozaniolo:
    ***** ********** ******* ***** ******* hahahaha** ***** **** ******* *******
  • zero00 zero00:
    ** ** *** **** hahahaha***
  • İstanbul İstanbul:
    ****** ******* *** ****** hahahaha *** ** ******** ********* *******
    İstanbul İstanbul: ****** ******* *** ****** hahahaha *** ** ******** ********* *******