2 x photo blue dream (bloom)

sonerads

Kıdemli Üye
Veg donemi icin gunluk yok ama o donemin kisa bir ozetini de ekliyorum.

Kabin: 65x120×180 bez dolap, strafor ve myler ile kaplandi.
Isik: 300 watt cobled. Veg doneminde ilave 2x50 watt beyaz torch led, bloom doneminde ilave 2x50 watt gunisigi torch led.
Saksi:27 lt air
Toprak: plagron light mix
Gubre: AN sensi grow ve sensi bloom. AN serisinin iguana harici tum gubreleri var.
Fan: Giris 100luk aksiyel, cikis 190lik s&p silent ve karbon filtre
Diger: tabanda saksilarin arasinda 20 cm vantilator yukari dogru ufluyor biraz saksiya biraz dallara vuruyor, nem makinasi, maya ve sekerle yapilan co2 sisesi
Tohumlar: sponsor kusheed

VEG DONEMI OZET (71 GUN):
13 subat gecesi 1 cm koku olan patlamis tohumlar saksiya atildi, 14 subatta bas verdiler. Ilk gubreli sulama 22 subatta normal takvimin yarisi seklinde yapildi. Bu sulama ile voodoo, piranha ve tarantula 2 hafta boyunca verildi.
5 bogum olunca topping yapildi. Yeni dallar 3 bogum olunca main lining icin tekrar topping yapildi. 4 dal sonrasinda son topping yapildi ve 8 ana dal olarak main lining sonlandirildi. Dallar saksinin kenarina ulasincaya kadar mumkun oldugunca yatay egitildi, saksi kenarina ulasinca yukari dogru uzamasi icin serbest birakildi. Son olarak 17 nisanda tum dallara super cropping yapildi, kirilma olmadi ama bazi dallarda yanlarda ve altlarda catlama olustu, biraz stres yasadi fakat sivi iletiminde sorun olmadi yapraklar hala canliydi, 2 defa 1er gun sure ile muz kabugu sarildi, sonrasinda elektrik bandi ile tum bolge sarilarak iyilesmesi icin 4 gun birakildi. 23 nisan tarihinde bantlar acildi ama hala kapanmayan aciklar vardi, tekrar bantlandi:)
24 nisanda 3x25 lt ile bloom oncesi flash atildi ve 1 gun kurumasi icin tekrar kabine alindi.
25 nisanda her ana dalda en ustteki 3 bogumdan asagidaki tum yaprak ve filizler kesildi, 23.55'te isiklar kapatildi, 27 nisan 08.55'e kadar 22-24 derece sicaklik ve %50-60 nem ile 33 saat karanlikta birakildi.
27 nisan yani bugun sabah isiklari actigimda bikac yapragi bocek yemis gibiydi, neem azal siparisi verdim. Suan itibari ile durumlari gayet iyi, 33 saat karanlik hic stres yasatmamiscasina tas gibi buldum kizlari sabah:)
Bas verdikleri gunu de sayarsak 71 gun veg ve 1 gun karanlik suresi oldu.
Super cropping sonrasi tum dallarda nohuttan biraz buyuk topakliklar olustu, catlaklarin ici %80 -90 dolmus gayet iyi durumda, yine bantla kapadim 3 4 gun sonra tekrar bakacagim.
Aksam sulama yapmayi dusunuyorum ama toprak tam kurumamis gibi. Flush oncesi son 2 sulamada saksi basina 6 lt su vermistim, 5 litrede alttan su gelmiyordu, 6 lt sulama ile yarim litreye yakin alttan su geldi. saksilarin tabaninda 3-4 cm kadar ponza tasi var drenaj icin. Foto ekleyemedim suan ama daha sonra veg donemine ait birkac foto da ekleyecegim.

BLOOM DÖNEMİ:
**27 nisan:
Bloom doneminin ilk gunu. Isik periyodu 09.00-21.00. Cumartesi 3x flush atilip 33 saat karanliga alinmisti. Saksi hala kurumamis, muhtemelen yarin sulanacak.

**28 nisan: Kizlarin yapraklarini bocek ya da orumcekler yemis, bikac yapragin uclari yok. Neem azal uygulandi. Toprak hala kurumamis, yapraklarda cansizlik yok. Sulama yarina birakildi.

**29 nisan: Dün neem azal uygulamasından sonra bugün hasar almış yeni yaprak görülmedi. Sabah kabine içi kurutulmuş devekuşu yumurtası koydum, örümcekler için kovucu etkisi var deniliyor, 4-5 gün sonra sonuçları göreceğiz. Bugün ışık kapanmadan her saksıya 6'şar litre su verildi, yaklaşık yarım litre saksı altından akıtıldı. Verilen gübrelerin PPM değeri 1150-1200 arasındaydı, bu hafta için 1.000 civarında olması öneriliyor genelde, hedeflenenden %15-20 fazla, birkaç gün yaprak uçlarında yanık olacak mı gözlemleyeceğim, zaten bir sonraki sulama humik ve potasyum silikat şeklinde olacak. Alttan akan suyun PPM değeri bir saksıda 1.115, bir saksıda 1.130'du, flush sonrasında saksıda biriken pek birşey kalmamış. Verilen güre miktarları aşağıdaki gibi.
Sensi Grow A/B: her birinden 2'şer ml, saksı başı 12'şer ml.
Sensi Bloom A/B: Litre başına her birinden 2'şer ml, saksı başı 12'şer ml.
Tarantula: Litre başına 2 ml, saksı başı 12 ml.
Piranha: Litre başına 2 ml, saksı başı 12ml.
Voodoo: Litre başına 2 ml, saksı başı 12 ml.
Sensizym: Litre başına 2 ml, saksı başı 12ml.
Bud Indigor: Litre başına 2 ml, saksı başı 12ml.
Bud Factor x: Litre başına 2 ml, saksı başı 12ml.
Rhino Skin: Litre başına 1.5 ml, saksı başı 9 ml. (potasyum silikat nedeni ile 2 yerine 1.5 verildi)
Potasyum Silikat: Litre başına 0.7 ml, saksı başı 4 ml.(Rhino skin nedeni ile fazla verilmedi)
Bud Candy: Litre başına 1.2 ml, saksı başı 8 ml. (carboload nedeni ile yarıya yakın)
Carboload: Litre başına 1.2 ml, saksı başı 8 ml. (Bud Candy nedeni ile yarıya yakın)

**30 nisan: Bos geçildi.
**1 Mayıs: Boş geçildi.
**2 Mayıs: Yapraklara neem azal sıkıldı.

**3 Mayıs: Her saksıya 6'şar litre su verildi. Litre başına 1.5 ml humik ve 0.75 ml potasyum silikat eklendi. Dün tüm yaprakları böcek için kontrol ettiğimde 4-5 yaprağın uçlarında pirinç kadar sararma vardı, yani %5 oranında yanma olmuş ama ciddi değil. Sulamadan önce PPM ölçmedim, saksı altından yarımşar litre su akıtıldı, PPM 825 ve 855 çıktı. Genel durumları iyi ama son iki gündür nem ve sıcaklık yüksek. Sıcaklık gündüz 26-28.5 arasında, nem %55-70 arasında. Muhtemelen portatif klima alacağım her ikisini de düşürmek için.

**4Mayıs: Boş geçildi.
**5 Mayıs: Boş geçildi.
**6 Mayıs: Boş geçildi.
**7 mayıs: Boş geçildi.

**8 mayıs: Normalde 4 günde sulama yapıyordum ama bu sefer bazı aksiliklerden dolayı 5. güne sarktı, susuzluktan yapraklar yere değecek hale geldi nerdeyse. Her saksıya 6'şar litre su verildi. Sulamadan önce ölçtüğüm PPM değeri 1.900 civarıydı, bir önceki tam gübreli sulamaya eklenen yeni gübreler var çünkü. Acaba yanma olur olur mu dedim ama yine de verdim. Saksı altında 500-600 ml su akıtıldı, ölçülen PPM 1900-2000 arasında. Litre başına her bir saksıya verilen gübre miktarları aşağıdaki gibi.
Sensi Grow A/B: her birinden 1'er ml, saksı başı 6+6 ml.
Sensi Bloom A/B: Litre başına her birinden 3'er ml, saksı başı 18+18 ml.
Tarantula: Litre başına 2 ml, saksı başı 12 ml.
Piranha: Litre başına 2 ml, saksı başı 12ml.
Voodoo: Litre başına 2 ml, saksı başı 12ml.
Bud Indigor: Litre başına 2 ml, saksı başı 12ml.
Rhino Skin: Litre başına 2 ml, saksı başı 12 ml.
Bud Candy: Litre başına 1.2 ml, saksı başı 8 ml. (carboload nedeni ile yarıya yakın)
Carboload: Litre başına 1.2 ml, saksı başı 8ml. (Bud Candy nedeni ile yarıya yakın)
Big Bud: Litre başına 2 ml, saksı başı 12 ml
Kushie Cush: Litre başına 2 ml, saksı başı 12 ml.

**9 mayıs: Kabin değiştirildi. Secret Jardin 150x150 hydro shota geçirdim kızları. Çıkış fanı olarak S&P TD Sİlent 1000 aldım, reb1 anahtarı taktım. Aslında bu kabin için baya büyük bir fan ama fiyat olarak 570lik fan ile aynı fiyata geldi, reb anahtarını da alacaktım zaten. giriş fanı olarak 2 fan kullanıyorum şuan 190+100 şeklinde. Yani giriş 290, çıkış olarak tam kaç olduğunu bilmiyorum ama anahtarla 10 üzerinden 6'ya ayarladım, ben 40-47 arası, sıcaklık 23-25 arası gündüzleri.

**10 Mayıs: Boş geçildi.
**11 Mayıs: Boş geçildi.

**12 Mayıs: Bir önceki sulamadaki yüksek PPM kaynaklı yapraklarda hiç yanık oluşmadı, gayet sağlıklılar. hafiften sömeklenme başladı 10 mayısta çekilen fotolarını aşağıda ekledim. Bugün yine saksı başına 6 litre sulama yapıldı. Sadece humik asit verildi, litre başına 2 ml olarak. PPM değeri 350 civarındaydı, alttan akan suyun PPM değeri 1200 civarındaydı. Genel sağlık durumları gayet iyi.

**13 Mayıs: Boş geçildi.
**14 Mayıs: Bugun ana dallari alttaki izgaraya iple baglayarak birbirlerinden uzaklastirdim, assgi egerek boylarini da 5 cm kadar kisaltmis oldum. Bloom 19. gun fotolar asagida.

**15 Mayıs: Normalde sulama günü 16 mayıstı ama evde olmayacağım için bugün yaptım, son sulamanın üzerinden 3 gün geçti, saksılar baya hafiflemişti, toprak biraz nemliydi ama çok değil. Bir önceki sulamayı 5 gün sonra yaptığımda yapraklar tamamen sarktığı için bir gün sonra yerine 1 gün önce yaptım sulamayı. Bugün ayrıca sağlam bir budama yaptım, araştırdığım kadarı ile schwazzing tekniği çok övülüyor, baya videosunu da izledim ve yapmaya karar verdim. her ana dalda en üstteki 3. boğumun altındaki tüm fan yapraklarını budadım, yolunmuş tavuğa döndüler, fotosunu çekmeyi unuttum için ekleyemiyorum. Işık alan sömeklerin gelişimi iyi fakat alt taraftakilerde büyüme çok yavaş, çok az ışık alıyorlar ve mevcut ışık da yetersiz kalıyor. şuan 300w cobled ve 2 adet 50w sarı torch var, 3-4 tane daha torch ekleyeceğim bu hafta, qb yetişecek olsa sipariş verip yapacağım ama artık çok geç. yaprak budaması ile alttaki sömekler de daha iyi ışık alacak diye düşünüyorum sonuçları 1-2 haftaya göreceğiz zaten. Stres yaşamaması için revive verdim.
ilk 2 hafta bir dolu bir boş olarak 4 sulama yaptım, bundan sonraki süreçte 2 dolu 1 boş deneyeceğim. Bugün 2 saksıya toplam 13 litre sulama yaptım. gübreli suyun PPM değeri 2.224 çıktı, bir önceki gübreli sulamada 1.900'dü. İlk 2 hafta kullandığım voodoo, piranha, tarantula, bud ignitor bu hafta verilmedi, bundan sonra da verilmeyecek. Sensi grow da son kez 1 ml olarak verildi. Bu hafta B52 ve Nirvana eklendi. Sulama sonrası alttan akan suyun PPM değeri 2.000 civarındaydı. Umarım yanma falan olmaz ilerleyen günlerde göreceğiz. Verilen gübre miktarları aşağıdaki gibi. Saksı başına 6.5 litre su verildi, gübreler ise 6 litreye oranla eklendi, yani %10 daha az verdim.
Sensi Grow A/B: her birinden 1'er ml, saksı başı 6+6 ml.
Sensi Bloom A/B: Litre başına her birinden 3'er ml, saksı başı 18+18 ml.
Rhino Skin: Litre başına 2 ml, saksı başı 12 ml.
Bud Candy: Litre başına 1.3 ml, saksı başı 8 ml. (carboload nedeni ile yarıya yakın)
Carboload: Litre başına 1.3 ml, saksı başı 8ml. (Bud Candy nedeni ile yarıya yakın)
B52: Litre başına 2 ml, saksı başı 12 ml.
Nirvana: Litre başına 2 ml, saksı başı 12 ml.
Revive: Litre başına 2 ml, saksı başı 12 ml.

Bu arada her gübreyi ekledikten sonra PPM ölçtüm hangi gübre ne kadar arttırıyor diye. Sırayla yazdıklarım gübre eklendikten sonraki kümüle değer, tek başına arttırdığı değer değil. Sonuçlar aşağıdaki gibi. ml başına değerlere bakınca sensi grow, kushie kush ve big bud ilk sırayı alıyor, sadece bu üçü tek başına yaklaşık 1.000 PPM arttırdı.
1-Çeşme suyu: 243
2-B52: 390 - 2 ml
3-Nirvana: 432 - 2 ml
4-Kushie Kush: 778 - 2 ml
5-Sensizym: 780 - 2 ml
6-Rhino: 784 - 2 ml
7-Big Bud: 1.060 - 2 ml
8-Carboload: 1.100 - 1.3 ml
9-Bud Candy: 1.100 - 1.3 ml
10-Bud Factor x: 1.113 - 2 ml
11-Revive: 1.200 - 2 ml
12-Sensi Grow: 1.580 - 1 ml
13-Sensi Bloom: 2.224 - 3 ml

**16 Mayıs: Boş geçildi.
**17Mayıs: Boş geçildi.
**18 Mayıs: Boş geçildi.

**19 Mayıs: Bugün potasyum silikat, hümik, kushie kush, big bud ve sensi bloom ile sulama yapıldı. Toplam su miktarı 13 litre, gübreler 12 litre suya oranla verildi. Miktarlar aşağıdaki gibi.
Potasyum Silikat: Litre başına 1.5 ml, saksı başı 9 ml.
Humik: Litre başına 2 ml, saksı başı 12 ml.
Kushie Kush: Litre başına 2 ml, saksı başı 12 ml.
Big Bud: Litre başına 2 ml, saksı başı 12 ml.
Sensi Bloom: Litre başına 4 ml, saksı başı 24 ml.

**20 Mayıs: Boş geçildi.
**21 Mayıs: Boş geçildi.
**22 Mayıs: Boş geçildi.

**23 Mayıs: Schwazzing sonrasında stresi atlatamadılar sanırım, son 1 haftadaki büyüme hızı çok yavaştı, özellikle baştan beri sorun yaşayan, diğerinin 1 hafta kadar gerisinde olan küçük kızım diğerinin yanında daha da küçük kaldı. 19 mayısta revive vermemiştim bu sulamada 2 ml verdim. Güncel foto bir sonraki sulamada eklenecek. Verilen gübreler aşağıdaki gibi. Yine toplam 13 litre sulama yapıldı, 12 litreye göre gübre verildi, aşağıdaki oranları da 12 litreye göre yazıyorum. Rhino skin verecektim ama suya önceden eklemeyi unuttuğum için eklemedim.
Sensi Bloom A/B: Litre başına her birinden 4'er ml, saksı başı 24 ml.
Bud Candy: Litre başına 1 ml, saksı başı 6 ml. (carboload nedeni ile yarıya yakın)
Carboload: Litre başına 1 ml, saksı başı 6 ml. (Bud Candy nedeni ile yarıya yakın)
B52: Litre başına 2 ml, saksı başı 12 ml.
Nirvana: Litre başına 2 ml, saksı başı 12 ml.
Revive: Litre başına 2 ml, saksı başı 12 ml.

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 20042

Guest
Kabini fotoğrafı var mı kanka ışık sızdırıyor mu vakum sorunu oluyor mu içten ve dışarıdan fotoğrafı varsa çok iyi olur aynısını ben de yapıcam ve myları nasıl kapladın biraz yorucam seni ama mazur gör :)

sonerads

Kıdemli Üye
Kanka aksam atayim birkac foto simdi isteyim. Bu arada dun 150x150 secret jardin kabin aldim, cunku mevcut kabinde sicaklik ve nem sorunlari yasamaya basladim 1 haftadir, bir de kizlar cok buyudu sigmiyorlar 60 cm alana. Tabi yeni fan falan da aldim. Aksam detayli yazarim ama biraz gec saat olur kusura bakma simdiden.

Ü

Üye silindi 20042

Guest
Kanka aksam atayim birkac foto simdi isteyim. Bu arada dun 150x150 secret jardin kabin aldim, cunku mevcut kabinde sicaklik ve nem sorunlari yasamaya basladim 1 haftadir, bir de kizlar cok buyudu sigmiyorlar 60 cm alana. Tabi yeni fan falan da aldim. Aksam detayli yazarim ama biraz gec saat olur kusura bakma simdiden.
Tamamdır dostum

Ü

Üye silindi 20042

Guest
Sıcaklık ve nem çok mu yükseldi ? Ve ben 3 auto yapacağım panda film alacağım ve nasıl kaplayacağım bilmiyorum açıkçası bu yüzden soruyorum :)

Ü

Üye silindi 22514

Guest
O kadar yazı var bi resim yok ya da ben göremedim

sonerads

Kıdemli Üye
Sıcaklık ve nem çok mu yükseldi ? Ve ben 3 auto yapacağım panda film alacağım ve nasıl kaplayacağım bilmiyorum açıkçası bu yüzden soruyorum :)
Kanka kusura bakma bazi sorunlar oldu 1 haftadir giremedim foruma. Sorunlar soyle, havalar sicaklamaya basladigindan bu yana nemi 60in altina nerdeyse dusurememeye basladim, sicaklik da gunduz min 26ydi, bazen 31 32 dereceye ciktigi oluyordu. Benim kizlar vegde 71 gun kaldi cok buyuduler, 60x120 alana 2si sigmiyordu artik dallar birbirine girmeye basladi bir de. Sana asagida bulabildigim kabin fotolarini ekledim. Ben soyle yaptim anlatayim. Kabinin icini full straforla kapladim, 1 cmdi strafor, sadece tabana 5 cm koydum. Sicak silikonla beze yapistirdim straforu. Sonra 30 cm araliklarla serit halinde cift tarafli bant yapistirdim ic tarafa, fotolarda gorebilirsin. Yansitici filmi bu sekilde yapistirdim. Myler almistim, biraz dikkat gerektiriyor ama yapistirmak, yanlis yapistirirsan geri cikarmasi baya zor. Veg doneminde nem ve sicaklik sorunu yasamadim, kis aylari olmasinin da etkisi vardi sanirim. Eger kis aylarinda kullanirsan hic sorun yok ama nisan sonu havalar sicakladigi anda nem ve isi yuzunden yenisini aldim dedigim gibi. Simdi 150x150 secret jardin aldim, vallahi rahat ettim, sicaklik gunduz 25i gecmiyor, nem 50yi gecmiyor. Takildigin bir nokta olursa sor lutfen buralardayim bugunlerde:)

Ü

Üye silindi 20042

Guest
Kanka kusura bakma bazi sorunlar oldu 1 haftadir giremedim foruma. Sorunlar soyle, havalar sicaklamaya basladigindan bu yana nemi 60in altina nerdeyse dusurememeye basladim, sicaklik da gunduz min 26ydi, bazen 31 32 dereceye ciktigi oluyordu. Benim kizlar vegde 71 gun kaldi cok buyuduler, 60x120 alana 2si sigmiyordu artik dallar birbirine girmeye basladi bir de. Sana asagida bulabildigim kabin fotolarini ekledim. Ben soyle yaptim anlatayim. Kabinin icini full straforla kapladim, 1 cmdi strafor, sadece tabana 5 cm koydum. Sicak silikonla beze yapistirdim straforu. Sonra 30 cm araliklarla serit halinde cift tarafli bant yapistirdim ic tarafa, fotolarda gorebilirsin. Yansitici filmi bu sekilde yapistirdim. Myler almistim, biraz dikkat gerektiriyor ama yapistirmak, yanlis yapistirirsan geri cikarmasi baya zor. Veg doneminde nem ve sicaklik sorunu yasamadim, kis aylari olmasinin da etkisi vardi sanirim. Eger kis aylarinda kullanirsan hic sorun yok ama nisan sonu havalar sicakladigi anda nem ve isi yuzunden yenisini aldim dedigim gibi. Simdi 150x150 secret jardin aldim, vallahi rahat ettim, sicaklik gunduz 25i gecmiyor, nem 50yi gecmiyor. Takildigin bir nokta olursa sor lutfen buralardayim bugunlerde:)

Tamamdır dostum sağolasınnn :)

Doktor.corc

Yeni üye
Dostum harika bi günlük yalnız tek merakim 2 ay vegte tutmayı düşünüyorum 150 *150 çadırda tam 8 tane bitkin var sen tek bitkiden kaç gr aldın aynı an serileri bendede var bakalım ne olucak

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • RuhsuzGarden RuhsuzGarden:
    ***** *** *** **** *** ******** ** dready* **** *** ******* *** ****** *** ******** ****** ******* ****** ***** *****
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* ***** ****** ********* ****** ******** *** ***** ********** ******* **** ****** **** ****
    ******* dready** ******* ***** ***** *********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ***** *** *** **** *** ******** ** dready* **** *** ******* *** ****** *** ******** ****** ******* ****** ***** ******** ******** ***** ***** ********* ******* *** ****** **** ** ***** **** ** ** ***** **** **** ******* ********
    ********* **** dready*
    +1
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* **** dready*********** ** **********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* ****** dready** ********** ** ******* **** ****** ****
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********** **** dready***** **** *** *** ***** ******** *** ***** ***** ******
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ******** *** dready ** *** ********** ***********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ******** *** dready ** *** ********** dready**** ** ****** ********* dready * ** *** *******
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ******** **** *** ********* * **** ** ********** ****** ****** ********** ***** *** ****** ** ***** ******* *** **** ***********
    ***** dready****** ******** * ***** ******* **** ********
    +1
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ***** dready****** ******** * ***** ******* **** dready **** ******* ****** ****
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    Nazim_Red Nazim_Red: ***** ********