2 Kez gümrüğe sevk edilen paket

kralkobraa

Kıdemli Üye
Kankalar selam kuzenim hollandadan bana tohum yolladı oyuncak gibi birşeyin içine saklamasını söyledim ayın 18inde paket tr'ye geldi bugün gümrükten çıkıp gümrüğe girdi sizce neden böyle oldu 2kez mi kontrol edecekler

C

Canna

Guest
Nasil bir oyuncak , tahminim normal gümrükten cikti ihtisas gümrügüne gitti. Yani normal gümrük karar vermedi, Tr, nasil girecek,gümrük ödeycekmisin filan. Ben bir kere Almanyadan bir arkadasima, bir katalog icinde gönderdim, sikintisiz girdi.

kralkobraa

Kıdemli Üye
Nasil bir oyuncak , tahminim normal gümrükten cikti ihtisas gümrügüne gitti. Yani normal gümrük karar vermedi, Tr, nasil girecek,gümrük ödeycekmisin filan. Ben bir kere Almanyadan bir arkadasima, bir katalog icinde gönderdim, sikintisiz girdi.
lego oyuncağında yolladı abi herşeyini kendi ödedi galiba o konuda bir şey demedi normalde mektupla yolla diyecektim böyle daha güvenli olur dedim ama bakacaz artık çaresine

C

Canna

Guest
Dostum bak netten lego oyuncaklarin gümrük tarife numarisini bul, ve o numara altinda Tr ye nasil girecegi yazar.

C

Canna

Guest
Icinde tohumlari bulmuslarsa bence pek karisma, ama telefon edip neden iade edilecegini sor. Hangi kargo ile gönderildi, elinde kargo takip numarasi varsa kargoya telefon et sor nedenini.

kralkobraa

Kıdemli Üye
Icinde tohumlari bulmuslarsa bence pek karisma, ama telefon edip neden iade edilecegini sor. Hangi kargo ile gönderildi, elinde kargo takip numarasi varsa kargoya telefon et sor nedenini.
arama sakın bekle bakalım acele etme.
yüksek mevkide tanıdıklarım var ama 10-15 tane tohum riske girmek istmeiyorum sonra bana bir ton laf ederler iade etsinler kuzenime söylerim başka şekilde yollar zaman bol zaten yavaş yavaş kabin kuracaktım önce tohumlardan başlayayım dedim sıkıntı yok sadece canım %30 thc genetiğe sıkıldı ama her şeyde bir hayır vardır :)

Yüksek mevkide tanıdıklarım var cümlesi beni baya güldürdü.

Ben bu filmi izledim kanka. Filmin sonunda o tanıdıklara kurulan cümle " sen yetkili bir abiye benziyosun " oluyor. Evrim geçiriyor cümle.

kralkobraa

Kıdemli Üye
Yüksek mevkide tanıdıklarım var cümlesi beni baya güldürdü.

Ben bu filmi izledim kanka. Filmin sonunda o tanıdıklara kurulan cümle " sen yetkili bir abiye benziyosun " oluyor. Evrim geçiriyor cümle.
Kanka yanlış anlama ama o mevkide kişiler beni beladan kaç kez kurtardılar ailem hakkında konuşmayı pek sevmem ama bir askeri personel çocuğuyum babam arkadaşlarına söylememizi istedi onlarda böyle işe girerseniz söyleyin çünkü onlarda bu tarz şeyler yapıyor biz sivil polislerle bahçede oturup cigara içiyorduk teyzemin oğlunun bahçesinde 4-5 senedir polislere ortak ekiyorlar sattıkları zaman pay alıyorlar bizim burada düzen böyle kanka o yüzden öyle yoksa farklı dayılarımız olsaydı Türkiye çapında iş yapardık benim öyle bir amacım yok ben 7-8 bitki ekerim keyfime takılırım ama yalan yok bir ara operasyon yaptılar ilk gelenler bizi mum gibi dizdi sonra ekipler amiri geldi oturduk çay içtik eğer tanıdık olmasaydı ebemizi dikerlerdi orada

Ü

Üye silindi 19785

Guest
Kanka rahatlığına hayranım. Şahsen benim de gayet yüksek yerlerde tanıdıklarım var ama hemen hemen hepsi bu konu ile ilgili gelirsen normal prosedürü mumla ararsın diyorlar :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • E ErdemRS6:
  • Night owl Night owl:
  • TabldotLife TabldotLife:
    +1
  • kamilars kamilars:
    +1
  • BRUNOOOOO BRUNOOOOO:
    +1
  • B Bavçikimari:
    ******* dready*** ********* ******* ******* ********* *** ***** ** ** ****** ******* ********* ****** ******** ********** *** ******* ** ***** dready* ** ******* dready** **** ******* ***** ***** ***** ****** ** ****** *********** ******* dready*** ******* ****** ******
    +1
  • SariTursu SariTursu:
  • SariTursu SariTursu:
  • Night owl Night owl:
  • S sibetta:
  • S sibetta:
    ********** *** **** ***** ***** ******** ****** ***** ******** ***** ***** ****** ***** *** ****** *****
    S sibetta: ********** *** **** ***** ***** ******** ****** ***** ******** ***** ***** ****** ***** ***...