2 kök jack herer auto

Bu imkanlarla yüzümüz gülermi kankiler

• yeterli

Kullanılan: 4 40.0%
  • Idare eder

Kullanılan: 4 40.0%
  • Yetersiz

Kullanılan: 2 20.0%

• Kullanılan toplam oy
    10
  • Anket kapatılmış .
S

SırfTohum

Guest
Dostum ledlerin ile ilgili bir kac sorum olacaktı. Ledlerin kullanimi nasil? Sogutmasi nasil sagladin? Bozulma sıklığı veya sebepleri nelerdir? Yxo degil de rohs yazanlardan istedim ben. Nelere dikkat etmeliyim? Bozulursa telafi etme şansım olmayacak. Bu sebeple uygun şekilde kullanmam gerekiyor. Bana ledler ile ilgili ince önemli detayları anlatirmisiniz kisaca rica etsem. Saygılar sevgiler

Aykiri

Üye
Dostum ledlerin ile ilgili bir kac sorum olacaktı. Ledlerin kullanimi nasil? Sogutmasi nasil sagladin? Bozulma sıklığı veya sebepleri nelerdir? Yxo degil de rohs yazanlardan istedim ben. Nelere dikkat etmeliyim? Bozulursa telafi etme şansım olmayacak. Bu sebeple uygun şekilde kullanmam gerekiyor. Bana ledler ile ilgili ince önemli detayları anlatirmisiniz kisaca rica etsem. Saygılar sevgiler
Kanka lehimlemek gerekebilir senin aldigin ledleri elektrik işlerinden anliyorsan el becerin varsa plastik bağlantı klemensi al elektrikciden kabloları birleştir basit iş ben hazır aldim kendin yapıcaksak eğer konuları iyi arastirisan gerekli bilgilere ulaşabilirsin ledi soğutmak en önemli olay alüminyum profilini boyunu ledlerin birbirine uzaklığı soğutucu fanların yeterli olması belli ısının üzerine cıkarsa yeterli soğutma sağlanamaz ise ledler iş görmez kanka site her konuda bilgi imkanı var bendeki model böyle birsey

Son düzenleme:
S

SırfTohum

Guest
Kanka lehimlemek gerekebilir senin aldigin ledleri elektrik işlerinden anliyorsan el geçerim varsa plastik bağlantı klemensi al elektrikciden kabloları birleştir basit iş ben hazır aldim kendin yapıcaksak eğer konuları iyi arastirisan gerekli bilgilere ulaşabilirsin ledi soğutmak en önemli olay alüminyum profilini boyunu ledlerin birbirine uzaklığı soğutucu fanların yeterli olması belli ısının üzerine cıkarsa yeterli soğutma sağlanamaz ise ledler iş görmez kanka site her konuda bilgi imkanı var
Biliyorum dostum. Ben bizzat kullanicilari bulup soryyorum ki. Daha iyi bileyim. Hata payim sifir ne yazikki. Yapan eden degil kullanip gören bilgisi lazim bana daha cok. Sagol canini yerim tesekkur ederim. Sogutucam dostum kafamda var plani

Aykiri

Üye
Yaparsın kanka azimle s*çan duvarı deler derler bu ledler iş görüyor fazla aşırı sıcağıda olmuyor kabinin önü açık kalıyor ama tam kapatırsan 30 dereceyi geçiyor ben kabinin önünü kapatmıyorum patlarsam camdan yansıyan led ışığından patlarim perde fln fayda etmiyor allahtan tenhadayız biraz başarılı sistem oluyor knka yap sana yeter bana şuan yeterli geliyor yeniyiz zaten

S

SırfTohum

Guest
Yaparsın kanka azimle s*çan duvarı deler derler bu ledler iş görüyor fazla aşırı sıcağıda olmuyor kabinin önü açık kalıyor ama tam kapatırsan 30 dereceyi geçiyor ben kabinin önünü kapatmıyorum patlarsam camdan yansıyan led ışığından patlarim perde fln fayda etmiyor allahtan tenhadayız biraz başarılı sistem oluyor knka yap sana yeter bana şuan yeterli geliyor yeniyiz zaten
Dostum normal isisi 60 70 derecedir. 80 den sonra korkun diyorlar. Sen 30 oluyor diye kendini niye riske atiyorsun? Uretilme amaclari bu zaten. 30 sa daha ne olcak. Daha alti zaten imkansiz. Hangi 8cm lik fani kullanacagimi bilemedim bir türlü. Sorunum bu aslında

Aykiri

Üye
Dostum normal isisi 60 70 derecedir. 80 den sonra korkun diyorlar. Sen 30 oluyor diye kendini niye riske atiyorsun? Uretilme amaclari bu zaten. 30 sa daha ne olcak. Daha alti zaten imkansiz. Hangi 8cm lik fani kullanacagimi bilemedim bir türlü. Sorunum bu aslında
Kabin sıcaklığı 30 ledlerin kendi sıcaklığı tabi daha fazla pc kasa fanlarindan bak letgo hesabı var oralarda yada işlemci soğutucularıda olur fanlı kaç waat yapıcaksan kaç ledin varsa okadar alüminyumlu zaten onlar üstlerinde birer tanede fan oluyor uygun düşüre bilirsen o şekilde yapabilirsin

S

SırfTohum

Guest
Kabin sıcaklığı 30 ledlerin kendi sıcaklığı tabi daha fazla pc kasa fanlarindan bak letgo hesabı var oralarda yada işlemci soğutucularıda olur fanlı kaç waat yapıcaksan kaç ledin varsa okadar alüminyumlu zaten onlar üstlerinde birer tanede fan oluyor uygun düşüre bilirsen o şekilde yapabilirsin
Dostum 50 cm bloga 7 led çizdim. 7 cm küsur yani her ledin alanı. Aralarında 2 3 cm olcak. Fakat arkasına full dizili 6 adet 8 cm fan takıcam. Kafama takılan soru 2 tane. Birincisi 6 fan 7 ledi sogutur mu? Ikincisi bez dolaptan yapacağım kabine yalıtım yapacagim soguk odada duracagi icin. Infrared ampulle ısıtacağım. Hava deliğini bir tane açıp içeri hava vermek ile, hic açmayıp günlük açılankapidan tazelenen havanin yetip yetmeyecegi konulari

Aykiri

Üye
Knka 350 watt ışık yapıcaksın ozaman 2 bitki koyarsın hadi max 3 olsun 2 oluru ama bana göre
Yeterli olur benim aynı şekilde temiz hava girişi var zaman ayarlı priz lazım ama önemsemedim aklımıza geldikçe fisini takıp calistiriyoruz koku ister istemez oluyor mesela eve girdiğimde hertürlü kokuyor apartmanda yapıcaksan bu işi kokunun da bir çaresine bak derim

S

SırfTohum

Guest
Knka 350 watt ışık yapıcaksın ozaman 2 bitki koyarsın hadi max 3 olsun 2 oluru ama bana göre
Yeterli olur benim aynı şekilde temiz hava girişi var zaman ayarlı priz lazım ama önemsemedim aklımıza geldikçe fisini takıp calistiriyoruz koku ister istemez oluyor mesela eve girdiğimde hertürlü kokuyor apartmanda yapıcaksan bu işi kokunun da bir çaresine bak derim
2 zamanlayici priz aldim dostum. Ince detaylar benim en onemli noktam. Cunku ben sehre 300km mesafede bir evin odasinda isitici ampul ile denicem groeu. O sebeple cadir icindeki havayi sogutma taraftari degilim yani

Aykiri

Üye
Tamam oke ama koku problemini nasıl cozuceksin egzoz çıkışı yap bacadan eğer eski binaysa baca vardir gönder oradan bina kokar yani dostum
Bizim müstakil etrafında serbest çatıda güvercinlerde var kokuyu ölüyorlar biraz rahatız o yönden ama yabanci gelse bu koku ne der yani buram buram kokuyorlar canını yediklerim sende bir an önce başlarsın bol şans kanka

S

SırfTohum

Guest
Kardom benim komsum yok. Olsada kapali kapilar ardinda olcak oda. Yani koku diye bi sorunum asla olmayacak. Lakin isi sorununu dusunuyorum. Isik. Ne bilim havalandirma. Falan işte

Tamam oke ama koku problemini nasıl cozuceksin egzoz çıkışı yap bacadan eğer eski binaysa baca vardir gönder oradan bina kokar yani dostum
Bizim müstakil etrafında serbest çatıda güvercinlerde var kokuyu ölüyorlar biraz rahatız o yönden ama yabanci gelse bu koku ne der yani buram buram kokuyorlar canını yediklerim sende bir an önce başlarsın bol şans kanka

Aykiri

Üye
55. Gündeyiz kankalar ciceklenmenin ise 23.günü Iyi hafta bir hafta sonu geçirmeniz dileğiyle kankalar bitkilerimin son durumunu paylaşmak istedim son sulama iki gün önce damacana sudan 900ppm 6.2-6.3 ph ayarlı gübreli sulama yaptim grow,blom,nirvana,bud candy ve stres önleyici olsun diye toplamda 2veya3 ml verdim kafam baya ıyiydi gece 2de sulamaya başladım sabah 5te bitirdim olabildiğince yavaş sulama yaptim bitkiler flushtan sonra anca kendilerine geldiler
Dumanınız bol olsun kankalar

Son düzenleme:

CahilKush

Doktor
Kanka herşeyi okudum bitkinde maşallah güzel görünüyor ama o sözün doğrusu azimli sıçan'dır baya hayvan olan sıçan yani hasadın bol ola gülüm.

jarxle

Üye
Kardom benim komsum yok. Olsada kapali kapilar ardinda olcak oda. Yani koku diye bi sorunum asla olmayacak. Lakin isi sorununu dusunuyorum. Isik. Ne bilim havalandirma. Falan işte
dostum temiz hava girmesi lazım sürekli kızlara, en azından belli bir büyüklüğe kadar önemli değil ama sonrası 2.-3. haftadan itibaren kapıyı açıp kapatmak bir süre sonra hayatta kurtarmaz

Aykiri

Üye
evet kanka o eksıgimiz var giriş var yıne güçlü olmasada akım veiyor cıkış fanı yok bu hasattan birsey beklemiyorum ısığı vegde yakın tuttuk boya gitmedi streste yaşattik illaki sanirim bir veya 1 bucuk ay sonra kuruturuz sonuç paylasicam bitkileri toparlayinca guncelleme yapicam knka dumanın bol olsun

Aykiri

Üye
Kankalarım 73.günlük jacklerimin hasat zamanı geliyor ama tecrubeli arkadaşlar sizce nezaman hasat etmeliyim telefonla olduğu kadar cekmeye calistim sizce nasil devam etmeliyim yapraklarim sarardı gitti yaprak kalmadı toprak bozuldu bizim duzeltemedik bu son evrede bize yardimci olun ustadlar

Kanka ustalar daha iyi bilir elbet ama. Sanki aralarda amber tricomlar var artık. Zamanı gelmiş gibi flushla derim ama sen bi ustaları bekle :)

Bir de someklerde muz diye tarif ettikleri bi sıkıntı var onu yasamissin sanirim degisik duruyor :D guzel grow olmus sevgiyle bakmissin eline saglik

Aykiri

Üye
Kankalar sonunda ilk growumuzu 2 jackle basladik ve topraktan ayirdik flush atip 3 gun karanlik sonrasinda bugun 72 saat sonra hasat ettik gr tartamadim gerekte yok zaten hassas sigaradan daha sakat kankalar fotgraflari guncelliyorum
Birde kafama takilan biraz tirtikladim iki üc gün kuruttuk sonra yaptik neyse ama hicbirsey anlamadim acaba okadar emek boşa mı gidicek dumaniniz bol olsun

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T tqual:
    ******** dready*
  • cokorama cokorama:
  • T tqual:
  • cokorama cokorama:
  • kkush kkush:
  • zero00 zero00:
  • kkush kkush:
    dready**********
  • cokorama cokorama: