2. GROW 3 GENETİK. Hadi bakalım hayırlısı :)

ışık+nem+ısı yani üst tarafı ilgilendiren kısım gayet normal..peki üst taraf neden hep bişeyler eksik derdinde sence?
kökten sağlayamadığı elementler eksik diyor 3ü de..hangi elementleri geç şimdi,eksik diyorlar,ya alamıyorlar (toprakta gübre atığı çok ve sistemi kilitliyor veya toprakta hiç gübre yok) ya köklenemiyolar doğru düzgün toprak değil (bu zor ihtimal) yada pH metren bozuk.. yalnız all mixte başlattığındaki semptom magnezyum eksikliğine benziyor ,orası doğru.. sen sen ol bu duruma gelmiş bitkilerine her 2 sulamada bir enaz calmag ver.. 3 sulamaya çıkarma..bu bitkinin magnezyum ihtiyacı meyva ağaçları gibi.. özellikle çiçeklenmede her 1-2 sulamada bir yarım doz kat gübrelerin üstüne..
neyin yanlış olduğunu sen benden daha iyi bilirsin ama ben bu duruma gelmiş bitkilere her sulamada tam doz gidiyorum..4 günde bir tam doz organik grow + enzim + köklendirici gübre kullanıyorum...belki benim kullandığım gübre daha doyurucu..terra aquatica oldu adı gübre şirketinin.. ama ben de bazı bitkilerimde kalsiyum bazlı eksiklik gibi kuruyan yerler olan bitkiler veya çiçeklenmede Potasyum az,Fosfor az diye bağıran bitkiler de görüyorum..senin elindeki ışık kuvvetli..boyna fotosentez yapıyor sonra da hızlı büyüme için bolca kökten takviye istiyor..kökten neden gelmiyor o takviye orasını irdele,yoğunlaş...organik gübreleri filizlenmeden çıkar çıkmaz bitki her sulamada daya,korkma,zira fotosentez hızlı ve ihtiyaç çok...zaten fazla gelirse bağırır bitki..
Üstadım 2 sulamayı geçmeden en az yarım doz cal mag vereceğim bunu yazdım bi kenara.
Saksı üstünde bir sorun yok altına yoğunlaşacağım bunu da yazdım kenara.
Kesinlikle pH metre bozuk. Bunu ilkinde de hissettim ama dedim belki sirkenin kuvveti gitmiştir.
yeni bir tane sipariş edeceğim kesinlikle.
Toprakta sulamayı altından çıkaramadım daha hiç bu sulamaya kadar. Köklerin kilitlenmesi bu sebepten olabilir mi?
Bir dahaki sulamayı Kısa bir flus attıktan sonra besinlerini girsem nasıl olur ?
Yeni çıkan yapraklarda fısıltı yok ama büyümesi yavaş
Kurban olayım acil cevap ver :)
Dumanın bol olsun

Sıkma canını knk benimde suan 3 kızın 1 kötü gidiyor ama 2 si masallah diyeyim öbürünü idare ediyorum az sulama com sulama belirtisi var her ikisininde denedm düzelme olmadı susuz kaldı olmadı normal sulama yapıyorum düzelme yok bi gör marul gibi oldu genetikle alakalı veya medyayyla diye düşünmeye basladım.
Ölümden öte köy yok be kanka. Yapamazsak keser atarız Ne yapalım çok çok düşeriz çorbacı peşine gene içeriz :)

cannabis16

Doktor
kardeşim olan olmuş artık,bundan sonra ne yapıcan olay bu;
yarım doz gübreli suyla güzelce bi flush at..pH ayarını da ''pH test kit'' diye satılıyo 30 lira bişey,onunla yap..bu alet edevatı devamlı yarlaman gerekiyor,uğraşma boşuna...al test kitten 2 damla damlat renge göre pH ayarını yap..
sen sen ol pH ayarsız hiçbirşey dökme saksıya..

yeni çıkanların yavaş büyümesi sürgünlerin çıkmamaması bu havalar ve pH ayarsızlıktan dolayı gayet normal.. flushını at 3 katı su olmasa bile en az 2 katı kadar suyu yavaş yavaş yedire yedire ver..içinde gübre olsun ve pH ayarlı olsun suyun..
Ayrıca mevsimsel olarak bağıl nemin çok düşük ve soğuk olduğu havalara girdik...bu hava cannabis için durmak ve geçene kaar beklemek demek.. içeri devamlı hava falan çekemezsin klima olmadan,ayarlamanı yap,ısıya yönel bu evrede.kabin ısısını zaten ısınınca bağıl nem de artar...ısıyı bi şekilde sıcak tut..çiçeklenmeye girdiğinde bitkinin ısıyla işi kalmayacak o zaman devamlı taze hava verirsin coşkuyu ışıklar açıkkken..

ben bu kasım-aralık gibi bi kere grow yapayım dedim..soğuktan büyümediler,söküp attım.. zordur bu mevsimde grow,zaten zorla uğraşıyosun bide bu pH kitlenmesi işler iyice b.ka sardı...moralin bozulması normal ama doğruyu yapacak olan bitki değil ,sensin..sen doğrulup dikilmezsen bitki daha kötüye gider..

bundan sonra tam doz gübreli git sulamaları..onun harici bi de ısı...bi şekilde ayarla fanlarla ısı olayını...başkaca da yapman gereken bişey yok..
dumanın bol olsun kardeşim

kardeşim olan olmuş artık,bundan sonra ne yapıcan olay bu;
yarım doz gübreli suyla güzelce bi flush at..pH ayarını da ''pH test kit'' diye satılıyo 30 lira bişey,onunla yap..bu alet edevatı devamlı yarlaman gerekiyor,uğraşma boşuna...al test kitten 2 damla damlat renge göre pH ayarını yap..
sen sen ol pH ayarsız hiçbirşey dökme saksıya..

yeni çıkanların yavaş büyümesi sürgünlerin çıkmamaması bu havalar ve pH ayarsızlıktan dolayı gayet normal.. flushını at 3 katı su olmasa bile en az 2 katı kadar suyu yavaş yavaş yedire yedire ver..içinde gübre olsun ve pH ayarlı olsun suyun..
Ayrıca mevsimsel olarak bağıl nemin çok düşük ve soğuk olduğu havalara girdik...bu hava cannabis için durmak ve geçene kaar beklemek demek.. içeri devamlı hava falan çekemezsin klima olmadan,ayarlamanı yap,ısıya yönel bu evrede.kabin ısısını zaten ısınınca bağıl nem de artar...ısıyı bi şekilde sıcak tut..çiçeklenmeye girdiğinde bitkinin ısıyla işi kalmayacak o zaman devamlı taze hava verirsin coşkuyu ışıklar açıkkken..

ben bu kasım-aralık gibi bi kere grow yapayım dedim..soğuktan büyümediler,söküp attım.. zordur bu mevsimde grow,zaten zorla uğraşıyosun bide bu pH kitlenmesi işler iyice b.ka sardı...moralin bozulması normal ama doğruyu yapacak olan bitki değil ,sensin..sen doğrulup dikilmezsen bitki daha kötüye gider..

bundan sonra tam doz gübreli git sulamaları..onun harici bi de ısı...bi şekilde ayarla fanlarla ısı olayını...başkaca da yapman gereken bişey yok..
dumanın bol olsun kardeşim
Dediklerini harfiyen uygulayacağım üstadım. Ama çok sinirliyim ve üzgünüm bildiğin gibi değil :(

Knkm gerçekten üzüldüm bende yinede erken farkettin bunalma düzelir herşey sorunu buldukdan sonra ürün bu knk bende bu ürünü kullanıyorum 10 numara kalibre derdi yok kafan rahat.
Görmüştüm bunu knk ama kullanımı konusunda endişelerim yüzünden almamıştım.
peki kullanımı nasıl ve yanılma payı varmı?
zamanında en iyisi diye Amerikan malı hanna aldım attığı gole bak! Şimdi nasıl kılı kırk yarmayın kanka?

Woppy

Ordinaryüs
Valla knkm uzun süredir kullanıyorum hic ph sıkıntısı cekmedim kullanımı çok basit ph test kitle beraber numune kabıda gelıyor ufak parmağın kadar hazırladın sudan numune kabına dolduruyorsun zaten ufacık bişey sonra 2 damla üründen damlatıp sallıyorsun rengi değişiyor renk sıkalası var ürnün üstünde o renk e göre artık (ph down veya up) varsa yoksa sirke (elma veya üzüm)de olabilir düşürmek için.

Valla knkm uzun süredir kullanıyorum hic ph sıkıntısı cekmedim kullanımı çok basit ph test kitle beraber numune kabıda gelıyor ufak parmağın kadar hazırladın sudan numune kabına dolduruyorsun zaten ufacık bişey sonra 2 damla üründen damlatıp sallıyorsun rengi değişiyor renk sıkalası var ürnün üstünde o renk e göre artık (ph down veya up) varsa yoksa sirke (elma veya üzüm)de olabilir düşürmek için.
Kanka tamam da o renk hiç fıstık yeşili olmuyor.. şu an tecrübe ettim sarıyı geçmiyor?? Yükselteyim diyorım hiç koyu yeşil olmuyor :D söyledim 2 tane digital ph metre sabaha gelir. **** onların ikisinden de ölçeceğim. Oda yetmedi aynı genetiklerden 1er tane attım suya geriden getiriyorum. Yanına 1 ışık daha,2. Grow 3 genetik 2şer tane. ??????? Nasıl??????

@cannabis16 üstadım,klimayı yaktım bu sefer çadır vakum yaptı!
Girş 800 m3
Çıkış1600 m3
Öyle böyle vakum değil hani biraz daha kalsa çadır yırtılacak!!
Giriş online
Çıkış offline
Klima online çok mu saçma olur?
Hava girer de klimadan çıktığı yeter mi?
@cannabis16

Rolling

Üye
Vallahi çok profosyonel gidiyorsun bu tarz sorunlar olması beni bile üzdü.. çok da harcama yapıyorsun umarım gönlünce olur her şey. Çıkış neden offline? Bence girişi çalıştırma çıkışı çalıştır o fan içeriye yeterli havayo çeker giriş fanının ordaki boşluktan. Gerektiği zaman da girşi çalıştırırsın. Naçizane

Woppy

Ordinaryüs
Kanka tamam da o renk hiç fıstık yeşili olmuyor.. şu an tecrübe ettim sarıyı geçmiyor?? Yükselteyim diyorım hiç koyu yeşil olmuyor :D söyledim 2 tane digital ph metre sabaha gelir. **** onların ikisinden de ölçeceğim. Oda yetmedi aynı genetiklerden 1er tane attım suya geriden getiriyorum. Yanına 1 ışık daha,2. Grow 3 genetik 2şer tane. ??????? Nasıl??????
Valla knk sende var birşey o zaman ben com uzun süredir kullanıyorum bir sıkıntı görmedim. Ph metre söyleyerek iyi yapmısson aklında soru işareti kalmaz hic değilse. Eğer imkanın varsa neden olmasın knk harika olur hep ışık gücün cogalır hem 1 ay arayla hasat alırsın. Umudunu kaybetme hiç bir zaman hele bu bizim işte bitkiler cok dayanıklı umudu kesmemek lazım :)

Valla knk sende var birşey o zaman ben com uzun süredir kullanıyorum bir sıkıntı görmedim. Ph metre söyleyerek iyi yapmısson aklında soru işareti kalmaz hic değilse. Eğer imkanın varsa neden olmasın knk harika olur hep ışık gücün cogalır hem 1 ay arayla hasat alırsın. Umudunu kaybetme hiç bir zaman hele bu bizim işte bitkiler cok dayanıklı umudu kesmemek lazım :)
Kanka kafam jet. Moralim sıfır. Belim ağrıyor. Uykusuzum yorgunum hala daha uğraşıyorum. Üstüne tonla para döküyorum. Bakıyorum da **** neden? Sonra diyorum seviyorsun bu hayatı :D

Cannabise gönül veren tüm abi ve kardeşlerime selamlar hayırlı geceler.

F5431493-359A-420A-9B99-8513C4A2F282.jpeg
Sıradaki duman uyumayıpta bu saatte,
bu günlüğe erişen herkese gelsin.

Umudumu yitirmiş durumdayım. Kafalarını koparıp yerlerine yenilerini filizlendireyim mi git gelde kalıyorum.

Kafam jet,az önce ilk growuma baktım ne güzel fan yapraklarım varmış. Bi yanım diyor olum ilk growun da başta sıkıntıydı sonra kafanı kıracak aldın bir şeyler.

Bu saatten sonra çorba içmek yakışır mı demeyin. İnsan harman kalmayagörsün.
Gene düştüm peşine yaptım kafayı döktüm içimi. Sıkılan varsa hakkını helal Etsin. Ama elbet bir gün 4dörtlük bir sigara yapacağım.

Woppy

Ordinaryüs
Knk bu iş sabırsızsan sabırlı omayı ögretiyor insana ama seve seve ama s... S... Harmanlıktan olur öyle söyler ne bitkiler gördüm umud edemeyecek kadar kötü toparladılar ondan diyorum umudunu yitirme diye yaşadıklarını unutmaki tecrübe edine bilesin.

Mrj

Üye
Ka

Kanka nereye kadar pet bardak? 10 gün sonraki alacak hallerini kapatacak pet bardak henüz icat edildi mi bilemiyorum. 2 tane küçük vantilatör açtım. Şimdilik %5 daha yükseldi.
Öyle bir pet var kanka ben 5 litrelik su bidonunu kestim 4 tane de ufak delik deldim hava alsınlar diye içi hamam gibi oldu bitkinin

Resk10

Üye
Cok gereksiz harcamalar yapiyorsun ph metrelerin hepsi ayari bozulur arada kalibrasyon yapman yeterliydi kafalarini neden kopartiyorsun onu hic anlamadim ufacik bir stres yasadi diye ben olsam hic ellemem suyun ph sini 1 tik düşürür yoluma devam ederim önümüzdeki sulamayi reviveli yapar

Cok gereksiz harcamalar yapiyorsun ph metrelerin hepsi ayari bozulur arada kalibrasyon yapman yeterliydi kafalarini neden kopartiyorsun onu hic anlamadim ufacik bir stres yasadi diye ben olsam hic ellemem suyun ph sini 1 tik düşürür yoluma devam ederim önümüzdeki sulamayi reviveli yapar
Kanka makine calibrasyon da olmuyor. Servisine götürdüm onlar bile calibre edemediler. İşin ehli aldı eline oda calibre edemedi. Gereksiz harcama yapıyorum evet sonuna kadar haklısın fakat kafam rahat etmiyor işte

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • M Mamba70:
    ****** ** ******** ***** ****** ***** ******* ******* *** ***** **** ** ********* ******** ****
  • Sleepless Sleepless:
    ******* ******** ******* ****** ***** ***** ******* ****** ** ***** ****** ******** ***** ******** **
  • M Mamba70:
  • Sleepless Sleepless:
    ********* ******** **** ***** ****** ***** ****** **** ** ** ***** ******* ***** ** **** ****** *** ********** ***** *******
  • M Mamba70:
    ********** * ******** ******* ** ***** *** dready*** ***** *** ** ***** *** ****** * ***** *******
    +1
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    ********** * ******** ******* ** ***** *** dready*** ***** *** ** ***** *** ****** * ***** ******* ********* ******
  • M Mamba70:
  • VendettaX VendettaX:
  • Sleepless Sleepless:
    ***** *** *** ** **** ***** **
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    ***** ****** ******* ***** *** ***** ******* ***** ********* **
  • M Mamba70:
  • Sleepless Sleepless:
  • VendettaX VendettaX:
    ***** ** *** ******* ***** ***** ** ***** ******* ***** ********* **
  • Sleepless Sleepless: