2 bitkilik 4.5-5klık sistem için yardımcı olur musunuz

Kankalar Sa. Bilgileri emcükleme evresindeyim fakat bilen birilerine danışıp muhabbet etmek istedim. Güzel bir grow seti yapmak istiyorum uzun zamandır aklımda olupta bilgisizliğimden cesaret edemediğim özellikle karbon filtreyi keşfettikten sonra gelen rahatlık hissiyle düşünüp taşınıp planlarımı yaptım. Fiyat performans ekipmanlar ile ilk grow maceramı iki adet AUTO OG KUSH ile başlatmak istiyorum bu macerayı. Bütçem max ama maximum tohumlar dahil 5 bin tl Sorularım ise ;
-Grow dolabım iki saksı için kaça kaç olmalı ve nasıl saksı kullanmalıyım?
-Koku konusunda hiç sorun yaşamadan, beni yarı yolda bırakmayacak ve alanım için ne az ne fazla olacak sponsorlu sitemizden (Dr. Karbon) hangi seti öneririrsiniz?
-Lambalar kafamı çok karıştırıyor bununla ilgili yine fiyat performans ama hasadımı etkilemeyecek ışıklandırma sistemi önerir misiniz?
-Fan olarak nasıl bir sistem kurmalıyım ne yeterli olur?
Grow için odam ferah ve üç camlı bir oda ilkbahara girdiğimiz gibi nasipse ilk tohumları atmayı planlıyorum. Yapmış olduğum işi iyi ciddiye alırım bu yüzdende hazırlıklara erken başlamakta fayda var diye düşünüyorum.
Kısaca İki saksılık bir grow seti için bütün önerilerinize açığım. Yardımcı olacak olan tüm dostlara şimdiden çok teşekkürler.
BİRDEE VEG NE DEMEK?

Son düzenleme:

higthead

Jolly Green
Kankalar Sa. Bilgileri emcükleme evresindeyim fakat bilen birilerine danışıp muhabbet etmek istedim. Güzel bir grow seti yapmak istiyorum uzun zamandır aklımda olupta bilgisizliğimden cesaret edemediğim özellikle karbon filtreyi keşfettikten sonra gelen rahatlık hissiyle düşünüp taşınıp planlarımı yaptım. Fiyat performans ekipmanlar ile ilk grow maceramı iki adet AUTO OG KUSH ile başlatmak istiyorum bu macerayı. Bütçem max ama maximum tohumlar dahil 5 bin tl Sorularım ise ;
-Grow dolabım iki saksı için kaça kaç olmalı ve nasıl saksı kullanmalıyım?
-Koku konusunda hiç sorun yaşamadan, beni yarı yolda bırakmayacak ve alanım için ne az ne fazla olacak sponsorlu sitemizden (Dr. Karbon) hangi seti öneririrsiniz?
-Lambalar kafamı çok karıştırıyor bununla ilgili yine fiyat performans ama hasadımı etkilemeyecek ışıklandırma sistemi önerir misiniz?
-Fan olarak nasıl bir sistem kurmalıyım ne yeterli olur?
Grow için odam ferah ve üç camlı bir oda ilkbahara girdiğimiz gibi nasipse ilk tohumları atmayı planlıyorum. Yapmış olduğum işi iyi ciddiye alırım bu yüzdende hazırlıklara erken başlamakta fayda var diye düşünüyorum.
Kısaca İki saksılık bir grow seti için bütün önerilerinize açığım. Yardımcı olacak olan tüm dostlara şimdiden çok teşekkürler.
BİRDEE VEG NE DEMEK?

Dostum bütçen pek yok biraz zorlanırsın 5bın tl ye ama 3 ana demir baştan sakın maddisel kaçma kabin- havalandırma ve ısık bu 3 ana demırbaslar herzaman kullanıcagın urunler olucak.

2 Bitkilik alan için 80x80x180veya 200 bı kabıne veya yapıcagın kabın

Havalandırman ıcın 2 secenek cıkarıcam

1. secenek

255 m3 vortice normal seri fan ve 360m3h dr karbon filtre. Dr karbon fıltre sponsorumuzdur fıyatları suan bızler ıcın en dıp fıyatlar ve fanların ve karbon fıltrelerın kalıtesınden bahsetmeye gerek yok. Karbon fıltrelerı pıyasadakı karbonlardan 2-3 kat daha fazla karbon mıktarları var buda uzun kullanım ve sıfır koku demek.

Giriş fanı drslient sessiz aksiyel fan 100m3 yeterlidir.

2. seçenek (İlk tercihin 1.seçenek olsun) 2. seçenek hiç bütçesi olmayana öneriririm

Giriş fanı yine aynı

Çıkış fanın borusunu cama yakın yere koyarsın pıs kullanılmıs hava dısarı atılır oda ıcıne vermekı donup dolasıp kabıne tekrar girmesin bıtkı gelısımını yavaslatmasın.

Işık olarak cobled tercih et bütçen kısıtlı Burayla iletişime geç bitlki başı 150w yeterli ama sen toplamda 350w olarak yaptır özel olarak yapımları var ve ıletısıme gecerek forumdan oldugunu soyle ındırım yapıcaklardır.

Yazdıklarımdan aklına takılan bırsey olursa yaz. Saksı olarak photo yapıcaksan 20lt bez saksı kullanırsın auto yapıcaksan 15lt bez saksı yeterlı gelır. Sen 3 ana konu olan kabın(alan) - havalandırma - ışığına karar ver gerisi bait para tutmayan şeyler.

İşçilik yapmaktan kaçınır mısın ? Ona göre cevap vereceğim.
Kanka portatif bi ürüne ihtiyacım var. İşçilik yapmaktan yana sıkıntım yok fakat koku benim için bayağı önemli. Birde evim 6 ay dolu 6 ay boş bu 6 ylık süreçten sonra güzelce paketleyip kenara koyacağım için işçilik düşünmedim. Ama önerebileceğin hazır konu varsa fazla bilgiden zarar gelmez bakarım brocum.

Dostum bütçen pek yok biraz zorlanırsın 5bın tl ye ama 3 ana demir baştan sakın maddisel kaçma kabin- havalandırma ve ısık bu 3 ana demırbaslar herzaman kullanıcagın urunler olucak.

2 Bitkilik alan için 80x80x180veya 200 bı kabıne veya yapıcagın kabın

Havalandırman ıcın 2 secenek cıkarıcam

1. secenek

255 m3 vortice normal seri fan ve 360m3h dr karbon filtre. Dr karbon fıltre sponsorumuzdur fıyatları suan bızler ıcın en dıp fıyatlar ve fanların ve karbon fıltrelerın kalıtesınden bahsetmeye gerek yok. Karbon fıltrelerı pıyasadakı karbonlardan 2-3 kat daha fazla karbon mıktarları var buda uzun kullanım ve sıfır koku demek.

Giriş fanı drslient sessiz aksiyel fan 100m3 yeterlidir.

2. seçenek (İlk tercihin 1.seçenek olsun) 2. seçenek hiç bütçesi olmayana öneriririm

Giriş fanı yine aynı

Çıkış fanın borusunu cama yakın yere koyarsın pıs kullanılmıs hava dısarı atılır oda ıcıne vermekı donup dolasıp kabıne tekrar girmesin bıtkı gelısımını yavaslatmasın.

Işık olarak cobled tercih et bütçen kısıtlı Burayla iletişime geç bitlki başı 150w yeterli ama sen toplamda 350w olarak yaptır özel olarak yapımları var ve ıletısıme gecerek forumdan oldugunu soyle ındırım yapıcaklardır.

Yazdıklarımdan aklına takılan bırsey olursa yaz. Saksı olarak photo yapıcaksan 20lt bez saksı kullanırsın auto yapıcaksan 15lt bez saksı yeterlı gelır. Sen 3 ana konu olan kabın(alan) - havalandırma - ışığına karar ver gerisi bait para tutmayan şeyler.
Çok teşekkürler duvarındada sana danıştığımda beni bayağı aydınlatmıştın bro. Bütçeyi arttırmaya karar verdim oldumu tam olması be güzel bir verim almayı planlıyorum en azından 2. Growumdan itibaren. Işığı, lümen ve ısı bakımından göz önünde bulundurarak 1000-1500 e ne tarz bir led önerirsin. Verim benim için çok önemli yarı dönem yapacağım için (ev 6 ay boş 6 ay dolu) beni tatmin etmesini ve zaferin tadını çıkartmayı planlıyorum. Mesela saksı başına 10k lümen diye okudum forumda 15 k lümen olsa verim artar mı? biraz bunu açıklayarak bana bir kaç link bırakırsan çok sevinirim. Bu arada;
3 saksı ekip'
Kabin--100x100x200
Havalandırma--- quite ultra sessiz olanı tercih edeceğim.

higthead

Jolly Green
Dostum 1000.1500tl ye cobled ancak onerebılırım. bitki başı 200w cobled yeterlidir.

Cob led ıcın bu sıteyle ıletısıme gec. 200w ve 200w olarak 2 adet ozel yaptır forumdan oldugunu soyle ındırım yapıcaktır.

Eğer ışığa 2.300 gbı rakam ayırabılırsen 240w qb manyak ısını gorur

2 ısık arasında karar ver. Bu arada havalandırmanı al acıl zam gelmeden. gubrelere vs zam gelmıs bıle

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • K Kafirimam:
  • K Kafirimam:
    ** dready
  • T tahu12:
    ***** ****** ****** **** ****** ********** ********** *** *** **** ******* ***** *** dready ******** ******** ********* ******** *** **** ***** **** ** ****** ***** ****** *** **** ***** ********* ********* ******* dready **** *** **** **** ****** *****
  • T tahu12:
    *********** **** *** ******* * ******* ********** ***** ******** ********** ******** ******* ******* ******** **** ********* ********** ******
  • B bandaleros:
    *** dready**
  • B bandaleros:
  • T tahu12:
  • B bandaleros:
  • B bandaleros:
    ********* *** ****** ***** *********** ***** **** *********** dready ******
  • kralartur01 kralartur01:
  • Tommy vercetti Tommy vercetti:
    ** **** ***** **
  • B bandaleros:
    ***** ** ***** *** ******* ***** ***** ******** ****** ***** ****** ********** **** ****** dready
  • B bandaleros:
    ***** ***** dready*** ** ***** *** ******* ***** ***** ******** ****** ***** ****** ********** **** ****** dready
  • B bandaleros:
  • cokorama cokorama:
    cokorama cokorama: *** ***** * ****** *** ***