2-3 asamali hasat.

• Konbuyu başlatan Canna
  • Başlangıç tarihi

drsmoke

Üye
Knk bende an gübresi hepsinden var meredeyse her ihtiyacını karşılıyorum bitkilerin. Kesmeden önce flushlamıstım zaten karanlığa alacaktım ulan baktım fazlada biley kalmamış dedim şunları bekleteyim biraz daha belki şişer 15 günde davul oldu kestim onlarıda

C

Canna

Guest
@İzmirr35 dostum, flush attin bekledin toprak kurudu, kestin kelleyi.Isigi kestigin kelle boyunda yaklastirdin bitkiye.Sonra gübreli suya devam, karanliga almak yok. Bu kadar basit

Resk10

Üye
Ben balkonda yaptigim zaman yapiyordum alt dallar kaliyordu gubrede vermedim bos ph ayarlı suyla suladim yinede şişiyordu gubreli daha iyi olur sanırım

AhorA

Yeni üye
Kademeli hasat için önerim kesilen dalların ucuna toz tarçın dökülmesi, çünkü tarçın hem antiseptik hem de antiparazitik etkiler gösteriyor ve kalan bitki için kesik yerlerden oluşabilecek risklerin önüne geçmiş oluyoruz.

Lucky

Müptezel
Asamalı hasada ıhtıyac duyan kankaların kılzarının boyu posu kılosu nasıl oluyor merak ettım asamalı hasad yaabılmek ıcın bıtkımızın uzunlugu ne kadar olmalı kac cm den sonra asamaya gecıyorlar? Tek seferde kac cm lık bıtkıyı hasat edebılıyorlar bılgılendırırsenız sevınırım

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
Asamalı hasada ıhtıyac duyan kankaların kılzarının boyu posu kılosu nasıl oluyor merak ettım asamalı hasad yaabılmek ıcın bıtkımızın uzunlugu ne kadar olmalı kac cm den sonra asamaya gecıyorlar? Tek seferde kac cm lık bıtkıyı hasat edebılıyorlar bılgılendırırsenız sevınırım
kankacım aslında burada püf nokta boydan kilodan ziyade, bazı bitiler eğitim eksikliği, kelleden boya gitme, köklerden eksik emilim,alttan yanlış veya eksik budama,alt kısmın ışıktan faydalanamaması gibi çeşitli faktörler yüzünden,zamanında müdehale de edilmediyse tüm kütlesini geliştiremiyor. bakıyorsun üst sömekler şişmiş, tricomlar dolu, amberler istenen kıvamda, calyxler tamam, ama alt taraftaki sömekler henüz 2-3 hafta geriden geliyor. bu durumda tamam dediğin sömeklerin hemen altından supercrop yapıyorsun. sonra kalan kısmı bloomda götürmeye devam ediyorsun. onlar da hasat belirtileri gösterdiğinde kökten buduyorsun

Lucky

Müptezel
Tesekkurler kanka aydınlattıgın ıcın benım merak ettıgım mesela ben 60 cm lık bıtkıyı tek sefer hasat edebılıyorum carpı 2 yapıp 2 asamada 120 cm bıtkı hasad edebılırım bıtkılerı bogmama strese gerek yok bırak buyusunler harıka bır stratejı :)

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
Tesekkurler kanka aydınlattıgın ıcın benım merak ettıgım mesela ben 60 cm lık bıtkıyı tek sefer hasat edebılıyorum carpı 2 yapıp 2 asamada 120 cm bıtkı hasad edebılırım bıtkılerı bogmama strese gerek yok bırak buyusunler harıka bır stratejı :)
kankacım rica ederim, ne yalan söyliyim hiç bu açıdan bakmadım saçma değil :) ancak şu da var, hasat zamanın geldi, tüm sömekler de hasat sinyali veriyor. o zaman üstleri aldığında altlar (zamanı geldiği için) ölmeye başlamayacak mı? zira ben bir defasında tamamen istem dışı hasatı 2-3 hafta geciktirdim, tüm emeğime yazık oldu desem yeridir. onun yerine klon alsan daha iyi kankam ya

Lucky

Müptezel
bende suan 140 cm bı bıtkı var hasat ıcın elı kulagında bı 20 cm sını yatırdım olgunlastıgı ıcın 120 cm hala ayakta ısıgı dallara yaklastırdım bu konuya destek olması ıcın uygulamalarımı konuya atarım

Lucky

Müptezel
kobay bıtkımız hakkında bılgıler vermek ıstıyorum. :) 24/0 ıkı hafta 18/6 2 hafta toplam 4 hafta veg 12/12 cıcekte 7 ncı haftaya gırdı.Suan 11 haftalık corbacı tohum.ısık 2050k shp toprak bahce topragı saksı cop tenekesı kullandıgım su yagmur suyu kullandıgım gubreler kımsayal cıcek gubrelerı yukardakı mesajımda olculer hakkında hata yapmısım bıtkının yatırdıgım bolumu 40 cm yatırdıgım nokta 106 cm toplam olarak saksı harıc 146 cm genıslıgı 50cm.Amacım anadalı yatırıp boyutu kucultup ortalama 50cm+50 cm 2 asamada hasat edıp verımı hasadı arttırmak.bıtkı beslenme olarak sınırda ne ac ne tok gıbı dıyebılırız24 saatte bır sulama yapıyorum son ıkı sulama bos yaptım bugun tekrar gubrelemeye baslayacagım.saksılar 15 lt cıvarıdır.Anadalı yatırmamım ustunden 48 saat zaman gectı bır stres belırtısı olmadı gelısım gozle gorulur sekılde devam ettı ısıga yaklasan butun kucuk somekler yukarı dogru acıldı fotolarını eklıyorum yatırdıgımız anadalın ustundekı dallar ısıga dogru yukselmeye kendılerını kaldırmaya basladılar.

gelısmelerı olumlu olumsuz aktarmaya devam edıcegımBuyuk bıtkı hasat eden kankaların tecrubelerını aktarmalarını beklıyoruz :) ıyı growlar
271739342_362216738711853_5465170373486981759_n-exif-remove.jpeg272230472_390474692663640_3057009949938018756_n-exif-remove.jpeg272362684_288026226647553_3487016049499721044_n-exif-remove.jpeg272441240_502912401251257_7597770413648183151_n-exif-remove.jpeg272716219_393752842511727_7036087840617379551_n-exif-remove.jpeg
272369691_1069003370547631_7135956327783074126_n-exif-remove.jpeg

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A ax-b:
    ****** *** ******* * ******* hahahaha*
  • A ax-b:
    **** hahahaha* *****
  • the imam the imam:
    ***** ******** **** **** ****** hahahaha* *** **** ****** ********** ******* ***** ********** hahahaha******* ******* ***** *** ** ******* ******** ****** ********* *** *** ********* ******** ****** *** *** ** ****** ****** hahahaha** *****
  • İstanbul İstanbul:
    hahahaha* *******
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    +2
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    hahahaha** * *** ******* ****** hahahaha**** ***** *** **** ********
  • bandaleros bandaleros:
  • İstanbul İstanbul:
  • bandaleros bandaleros:
  • VisneliKadayif VisneliKadayif: