1xFrostyHaze (Auto) Solucan,Güvercin,Yarasa Günlüğü desteklerinizi beklerim ilk Grow

Aşırı Düşük Bütçe ile...

Dolabim küçük bir bitki için anca yeterli alan var;
-Alt tarafa giriş fanı ayarladım
-Üst tarafa çıkış fanı yaptım ikisi de 7/24 aktif
-Dolabi kendim alüminyum ile kapladım.

Nemlendiricim küçük 45ml/h,

Lightmix Toprak 19L Bez Saksı,

Solucan Gübresi, Güvercin Gübresi, Yarasa G.,

Şuan ki ışık; Led
-Kırmızı 150W
-Mavi 150W
-Beyaz 100W
-Işıklar her biri 6500K fakat kendim yaparken bir hata yaptım ve soğutucu yetersiz kaldı ve ledlerin direkt mor fulspectrum olanlarini buldum yeni bir düzenek ile yüksek soğutuculu bir düzenek ayarlıycam. Siparişlerini verdim muhtemelen 5 6 güne bitmiş olur.

İlk growum ve forumda okuyup toprağa Solucan gübresi karistirmistim 2 karton bardak kadar. İlk tohumu öldürdüm çok sulamıştım ama forumda doğru sulama ile ilgili bilgi edindim çok şükür, ikincide ders oldu pecete arasinda patlattim ve 27.03.23 de toprağa ektim. Bu sefer saksıda değil altı delik karton bardakta başlattim. 30.03.23 de başı göründü. 01.04.23 itibari ile 2.5 cm boyutta şise ile kapatılmış şekilde devam ediyor. 3 kat yaprak görene kadar gübresiz Sadece ph ayarlı su veriyorum. Işık 50cm uzaklıkta 5-7 bin Lüx değer ölçüyorum.

-Bardaktan toprağa aktarmam gereken zaman nedir?
-Gübreleme icin zaten bez saksida hazirda solucan gübresi 2 Karton bardak var, güvercin serbetini ne oranda ne sıklık ile vermeliyim?
-Calmag yapıcam bunu gübreli sulamada da verecekmiyim yoksa sadece boş sulamalarda mı?

Yolculuğum da bilmediğim ve başımıza gelecek şeylerde yol gösterecek ustalarimdan yardım bekliyorum, heyecanım bu bebekle birlikte büyüyor :)

Bu ilk haliydi;

Bu ikinci hali; Bu şişe seklinin yanlis oldugunu öğrenince degistirdim,

Bu 01.04.23 gece hali; bu siseye icini acip fisfisla destek vermem gerektiği söylendi, normalde forumdaki ustalarimizdan birinin paylastigi sulama tariflerinden gorerek şırınga ile 25-30ml toprak kuruduğu sırada günlük su verdim.

Bardak dışındaki normal saksıda böceklenme başladı ilac alip ilacladim.
Bitki henüz zarını atamadı çabalıyor.

Yolculuğum da bilmediğim ve başımıza gelecek şeylerde yol gösterecek ustalarimdan yardım bekliyorum, heyecanım bu bebekle birlikte büyüyor :)

Bol hasatlı sorunsuz hayırlı günler :)

acemiceday

Müptezel
Teşekkür ederim kanka senin hasatını bekliyorum merakla :)
Ben trikom en iyi belirleme için çok güzel kaynaklarda buldum forumda. Hepsini not alıyorum. Boş bir günde madde madde yazicam notlar halinde tüm hatalarimi ve yapmamız gerekenleri. Kanka şişeyi kaldır şişenin içerisine sikmalisim fıs fıs ile su şişenin iç çevresi nemli olacak. Sonra geçir üstten. Ama kapağını kapatmalisin şişenin. Kapağın üzerinden biraz delikler del ki hava çıkışı olsun. Yinede zaman zaman havalandir kaldırıp, buna senin gözlemleyerek karar vermem lazım. Ben bunu yapmamıştım .
Aslında Koklendirici kullanmamda fayda vardı, mesela Mykos Root 10 gr paket alip dokebilirsin saksıya bu bitkiyi nakledecegin zaman. Bu bitkinin gireceği yer eselediginde hemen o tozu serpiştirirsin, sonra bitkiyi koyar toprak ortersin kenarlara e can suyu verirsin. Mykos root kök hizlanirico geliştirici koruyucu harika aslında yapılması gereken bir uygulama. Evet ben yine yapmamıştım :D

Ben trikom en iyi belirleme için çok güzel kaynaklarda buldum forumda. Hepsini not alıyorum. Boş bir günde madde madde yazicam notlar halinde tüm hatalarimi ve yapmamız gerekenleri. Kanka şişeyi kaldır şişenin içerisine sikmalisim fıs fıs ile su şişenin iç çevresi nemli olacak. Sonra geçir üstten. Ama kapağını kapatmalisin şişenin. Kapağın üzerinden biraz delikler del ki hava çıkışı olsun. Yinede zaman zaman havalandir kaldırıp, buna senin gözlemleyerek karar vermem lazım. Ben bunu yapmamıştım .
Aslında Koklendirici kullanmamda fayda vardı, mesela Mykos Root 10 gr paket alip dokebilirsin saksıya bu bitkiyi nakledecegin zaman. Bu bitkinin gireceği yer eselediginde hemen o tozu serpiştirirsin, sonra bitkiyi koyar toprak ortersin kenarlara e can suyu verirsin. Mykos root kök hizlanirico geliştirici koruyucu harika aslında yapılması gereken bir uygulama. Evet ben yine yapmamıştım :D
Hataların seni baya ilerletmiş okudum günlüğünü:) Ben solucan gübresi ile koklendirici yaomis olucam solucanin ise yaradigi yerlerden birisi buymus kanka

acemiceday

Müptezel
Hataların seni baya ilerletmiş okudum günlüğünü:) Ben solucan gübresi ile koklendirici yaomis olucam solucanin ise yaradigi yerlerden birisi buymus kanka
Bunu daha önce duymamıştım. Ben kullanım takvimi olan gübreleri kullanmaya devam edeceğim. Daha yeniyim gübre oran hataları dönüşü zor sorunlar oluşturabilir, ki bahsettiklerin son derece güçlü doğal gübreler. Dikkatli ol olculendirip kullanırken.

acemiceday

Müptezel
Kanka şuana kadar aldığım notları paylaştım gece gece anca böyle yazabildim

Kanka şuana kadar aldığım notları paylaştım gece gece anca böyle yazabildim

Bakıyorum kanka sağolasin

acemiceday

Müptezel
Bakıyorum kanka sağolasin
Kanka açtığım aldığım notlarımı ilettiğim mesajdaki o konu dışı en son mesajini oradan silermisin lütfen ? Konu dışı dikkat dağınıklığı oluşturur.
Bitkin ile ilgili sorularını sorunlarını açtığın konuda daha hızlı sağlıklı cevap bulursun ve aldığın cevaplari günlük tutmak adına daha sağlıklı takip edersin.
Kanka sen toprakta bakarak karar vereceksin, bardak kurudukca sulaman lazım. Arkadaş orada direk 30 ml dememis, 10 ile 30 ml arasında bitkinin toprağın ihtiyacına ve neme soğuklara göre değişkenlik göstererek demiş.
Sen fıs fıs ta sıktığın suyunda miktarını abartma.
Bardaktaki toprak kuruysa verirsin harici olarak ama ihtiyacı kadar.

02.04.23 02:00

Şise halen kapalı biraz fisfisla destek veriyorum, toprağı kuruduğunda (Genellikle gündüzleri kurumuş oluyor) 30ml şırınga ile ph dengeli su veriyorum, saat 3 den sonra uykuya geciyor 18/6 ışıklandırma süresi var. 4 yaprağı görünüyor artık. Keçiboynuzu özü ile devam etmeyi düşünüyorum fakat emin değilim henüz.

Şişeli hali;

Şişesiz hali;

acemiceday

Müptezel

Şise halen kapalı biraz fisfisla destek veriyorum, toprağı kuruduğunda (Genellikle gündüzleri kurumuş oluyor) 30ml şırınga ile ph dengeli su veriyorum, saat 3 den sonra uykuya geciyor 18/6 ışıklandırma süresi var. 4 yaprağı görünüyor artık. Keçiboynuzu özü ile devam etmeyi düşünüyorum fakat emin değilim henüz.

Şişeli hali;

Şişesiz hali;

Sağlıkli görünüyor. Herşey yolunda gibi şuanda. Bitkiye gerektiğinden fazla birşey vermediginde, onun gelişimini dogal dengeye bıraktığında herşey olur.

Bitki gelişmeye devam eder. Sen ne yaparsan yap hızlan büyümez. Ben ilk başta dayadım suyu gübreyi sanki başka kimse vermiyor tek beten akıllı bendim, sonra bitkiler iflas etmişti. Az daha söküyordum saksılardan ve yeni tohumlar cimlendirecektim.

Bende bu hasati alayım, yaz sıcaklarında klima vs ugrasmayacagim, son bahara doğru ikinci grow a başlayacağım. Bitkinin genetik ismi neydi ?

Sağlıkli görünüyor. Herşey yolunda gibi şuanda. Bitkiye gerektiğinden fazla birşey vermediginde, onun gelişimini dogal dengeye bıraktığında herşey olur.

Bitki gelişmeye devam eder. Sen ne yaparsan yap hızlan büyümez. Ben ilk başta dayadım suyu gübreyi sanki başka kimse vermiyor tek beten akıllı bendim, sonra bitkiler iflas etmişti. Az daha söküyordum saksılardan ve yeni tohumlar cimlendirecektim.

Bende bu hasati alayım, yaz sıcaklarında klima vs ugrasmayacagim, son bahara doğru ikinci grow a başlayacağım. Bitkinin genetik ismi neydi ?
FrostyHaze aga bu 1 adet

acemiceday

Müptezel
FrostyHaze aga bu 1 adet
Senin herşeyin yolunda gideceğine eminim kanka. Sen suyu gübreyi abartma yeterli. Açtığım konudaki notlarımi degerlemdirmeni tavsiye ediyorum.
Cal mag bir dönem ihtiyaç duyulabilir yapraklar için, zaten belli ediyor kendisini. Ben kaynamış yumurta suyunu dinlendirip, yapraklara spreyle uygulamıştım ve faydasıni görmüştüm yinede hiç yoktan.
Benim hasat ta çok uzak değil artık. Uzun süredir harmanım, inan hasat edince ufak bir kelle kurutucam hızlı yöntemle, kovalama içicem kendi bitkimi ))
Tütün kullanmadigim için saf içme yöntemlerini ekipmanı araştırıyorum.

Kanka şişeyle büyütmüş ve nemi dereceyi 10 gün her saat kontrol etmiş biri olarak söyliycem çişeni iğnelerle del 500ml peti 20 tane 5lik peki 50 tane (iğneden büyük olmasın) deltoprağın ıslaksa sakın fıs sıkma nem 99 u geçiyo toprağın kurudukça şişenin içinde nem ypıcak merak etme toprağın kuruysa abartmıycak şekilde fıslama yap ama ışık açıkken fıslama o damlalar mercek görevi görüp bitkinin yapraklarına zarar verir bitkin büyüdükçe şişeyide büyük delikleri çoğalt :) hayırlı growlar ben şuan 10 luk pey kullanıyorum süzgeçe çevirdim delmekten toprak ıslakken nem 75 in altına düşmüyo toprak kuruyken 60 ın altına düşmüyor fıs sıkarsan düzgün olan nemi tavan yaparsın ve bitkinin yaprakları nemden terleme yapar dikkat et

Şişeli hali;

Şişesiz hali;

Burda şişeli halında petin içi nasıl su parçacıklark oluşturmuş fıs sıkmadıysan eğer sıktıysanda nem 99 un üstünde makine fazlasını ölçmüyo ölçse nokta atışı yaparsım :) ışık açıkken fıs sıkma tecrübe konuşuyo sonra üzülürsün:(

Kanka şişeyle büyütmüş ve nemi dereceyi 10 gün her saat kontrol etmiş biri olarak söyliycem çişeni iğnelerle del 500ml peti 20 tane 5lik peki 50 tane (iğneden büyük olmasın) deltoprağın ıslaksa sakın fıs sıkma nem 99 u geçiyo toprağın kurudukça şişenin içinde nem ypıcak merak etme toprağın kuruysa abartmıycak şekilde fıslama yap ama ışık açıkken fıslama o damlalar mercek görevi görüp bitkinin yapraklarına zarar verir bitkin büyüdükçe şişeyide büyük delikleri çoğalt :) hayırlı growlar ben şuan 10 luk pey kullanıyorum süzgeçe çevirdim delmekten toprak ıslakken nem 75 in altına düşmüyo toprak kuruyken 60 ın altına düşmüyor fıs sıkarsan düzgün olan nemi tavan yaparsın ve bitkinin yaprakları nemden terleme yapar dikkat et
Kanka bugun sulama yapmadim mesela cunku toprakta ufak bir nem vardi aksam bidaha baktim nem halen hissediyordum o yuzden siseye fislama yaptim sadece dediklerin cok mantikli tesekkur ederim, calmag yapip sulamayi o sekilde yapmalimiyim suan yoksa zaman gecsin mi biraz daha sence

Senin herşeyin yolunda gideceğine eminim kanka. Sen suyu gübreyi abartma yeterli. Açtığım konudaki notlarımi degerlemdirmeni tavsiye ediyorum.
Cal mag bir dönem ihtiyaç duyulabilir yapraklar için, zaten belli ediyor kendisini. Ben kaynamış yumurta suyunu dinlendirip, yapraklara spreyle uygulamıştım ve faydasıni görmüştüm yinede hiç yoktan.
Benim hasat ta çok uzak değil artık. Uzun süredir harmanım, inan hasat edince ufak bir kelle kurutucam hızlı yöntemle, kovalama içicem kendi bitkimi ))
Tütün kullanmadigim için saf içme yöntemlerini ekipmanı araştırıyorum.
Aga bulabilirsen bong al hem daha temiz duman almani sagliyor kafasini cok ufak bir miktar etkiliyo ama temiz duman aliyosun. o yuzden bong olabilir diyorum yakarken duman alirsin ama bogazina vurmaz sicakligi ben el yapimi bongtan ictim normal pete gore cok farki var birde orjinal bongu dusunuyorum ama pahali yaptirmayi dusunuyorum bende

Kanka bugun sulama yapmadim mesela cunku toprakta ufak bir nem vardi aksam bidaha baktim nem halen hissediyordum o yuzden siseye fislama yaptim sadece dediklerin cok mantikli tesekkur ederim, calmag yapip sulamayi o sekilde yapmalimiyim suan yoksa zaman gecsin mi biraz daha sence
1 gübreli 1 gübresiz olucak şekilde gitmen en iyisi dostum calmag için nasıl verilceğine dair bi tablo yok kalsiyum eksikliği gördünmü yapıştır kalsiyumun fazladıda zarar çünkü

acemiceday

Müptezel
Aga bulabilirsen bong al hem daha temiz duman almani sagliyor kafasini cok ufak bir miktar etkiliyo ama temiz duman aliyosun. o yuzden bong olabilir diyorum yakarken duman alirsin ama bogazina vurmaz sicakligi ben el yapimi bongtan ictim normal pete gore cok farki var birde orjinal bongu dusunuyorum ama pahali yaptirmayi dusunuyorum bende
Kanka ben kullandım zamanında her boy çeşit cam veya yarı farklı malzemeli bong lardan. İçerisine buz meyve suyu vs de koyuyordum.
Sonra onu temizlemesi de iş zahmet. Bong alırsan iyi hesap etmeni tavsiye ederim. Çok küçük olanlar da kenevir haznesi yüzüne yakınsa yakarken sıkıntı ve hele kafa iyiyken kanka. Hesap etmiyorlar kimisi kimi ürünü yaparken bunu.

Sen bitkin için gubreleri boş dolu verirken daha bekle. Daha gübre için çok çok erken. Ana saksıya nakli gerçekleşsin ve iki hafta lik evresi gelişme evresi tamamlansin. Sonra gübre takviminde yazanların yarısını suya ilave ederek baslarsin. Gözlemleyerek arttirirsin.
Gübre ciddi bir konudur, az verdiğinde telafisi kolay olur ama çok verdiğinde telafisi bazen imkansız olur.

Cal mag çok yararlı bir gübre hakikatten. Benim bitkilerin ihtiyacı olmuştu ama ben almadım yumurta kaynattigim suyu ph dehgeleyip dinlendirip yapraklara spreyle vererek uyguladım ve gözle görülür faydası oldu. Eğer çal mag alsaydım harika olurdu. Ama o an da öyle bir çözüm bulmuştum. Bitkinin yaprakları sana bunu ihtiyacı oldugunu zaten söyler. Anormal durumda güncel foto eklersin herkes gerekli olduğu konusunda yardımcı olur. forumda cal mag konusunu araştır ihtiyaç duyan bitkiler neye benziyor durumları fotoğraf ve paylaşımlar var. Sana ön bilgi olur

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • E ErdemRS6:
    ***** hahahaha***
  • Bomberx Bomberx:
  • E ErdemRS6:
  • Q qlql:
  • kkush kkush:
  • E ErdemRS6:
  • E ErdemRS6:
    hahahaha***
  • Mordecai Mordecai:
  • kawinnnz kawinnnz:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • kawinnnz kawinnnz:
  • T Tatata:
    ******** ******* **** ******** hahahaha***** **** ********* ******* **** *** ***
  • Mordecai Mordecai:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • T Tatata:
    ***** * **** ******* ***** * **** ** **** **** ***** *** ****** ******** hahahaha ******** *** ****** ** ***** ***** *****
  • Mordecai Mordecai:
    ********* ****** **** ******* *** *** *** ******** ******* hahahaha
  • Mordecai Mordecai:
    hahahaha* ********* ******
  • T Tatata:
  • T Tatata:
    ********* hahahaha hahahaha ***** ******* ******** hahahaha**** *** ********** ***** *** ********* ******
  • Mordecai Mordecai:
  • A angeshar:
    hahahaha **** ***** hahahaha **** *** *** ******** ** ***** **** ** **** ***** ********* ********** ***** ******* hahahaha**** hahahaha
  • Mordecai Mordecai:
    ******* ********* ******** * hahahaha *********
  • Mordecai Mordecai:
    ******* hahahaha* ***** ***** ***** hahahaha hahahaha
  • Mordecai Mordecai:
    ******* ***** ******** **** ******** ******** * hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*
  • A angeshar:
    A angeshar: **********