1x Super Lemon Haze Auto 300w cob led // First Grow

yalicapkini

Yeni üye
Kankalar konu güncel, saksı değişimi yaptım yeni. Yalnız en alt küçük yapraklarda sararma var, besin mi istiyor?

Hausted

Üye
Kanka gözünü seveyim bunlar zaten auto bitkiler yaşam döngüleri belli. Direkt son saksıda başlatmak varken kendine macera yaratmışsın bitkileri de strese sokmuşsun. Toparlamış gözüküyor ama verdiğin su miktarını biraz arttırmalısın.

yalicapkini

Yeni üye
Kanka gözünü seveyim bunlar zaten auto bitkiler yaşam döngüleri belli. Direkt son saksıda başlatmak varken kendine macera yaratmışsın bitkileri de strese sokmuşsun. Toparlamış gözüküyor ama verdiğin su miktarını biraz arttırmalısın.

yaptık bir hata moruk tecrübesizliğe denk geldi. su miktarını arttırdım. bir tanesinde ışık yanığı olduğunu düşünüyorum. başlığı da güncelledim. kontrol edebilir misin rica etsem?

yalicapkini

Yeni üye
@Aguş @silas @2moreweeks @Cibril beyler benim konu güncel. Boyları küçük kaldı ve bir tanesi sanırım çiçeklenmeye girdi. Dİğerinde de üst yaprak uçlarında renk açılması var. ne yapacağım bilmiyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Bunca emeğim çöp olacakmış gibi hissediyorum. Lütfen yarım edin :(

Hausted

Üye
yaptık bir hata moruk tecrübesizliğe denk geldi. su miktarını arttırdım. bir tanesinde ışık yanığı olduğunu düşünüyorum. başlığı da güncelledim. kontrol edebilir misin rica etsem?
Kanka deneme yanılma yoluyla çok şey öğrenmişsin :D gübre miktarın birazcık fazla gibi geldi bana bir sonraki sulamanı boş geçebilirsin. Sonrasında ise koyduğun gübre miktarını yarıya düşürerek başla. Baktın yaprakların açık yeşile dönüyor o zaman yavaş yavaş gübreni arttırırsın.
diğer bitkin ufaktan çiçeğe giriyor ama bu dönemde iyi bakarsan yaklaşık 2-3 katına çıkar boyutu. Lst güzel yapmışsın devamını da aynı şekilde getirirsin umarım. Bol hasatlar

yalicapkini

Yeni üye
Kanka deneme yanılma yoluyla çok şey öğrenmişsin :D gübre miktarın birazcık fazla gibi geldi bana bir sonraki sulamanı boş geçebilirsin. Sonrasında ise koyduğun gübre miktarını yarıya düşürerek başla. Baktın yaprakların açık yeşile dönüyor o zaman yavaş yavaş gübreni arttırırsın.
diğer bitkin ufaktan çiçeğe giriyor ama bu dönemde iyi bakarsan yaklaşık 2-3 katına çıkar boyutu. Lst güzel yapmışsın devamını da aynı şekilde getirirsin umarım. Bol hasatlar

Kanka valla biraz vakit ve nakit götüren bir tecrübe oldu ama hala neyi doğru yapmam gerektiğini anlayamıyorum :/ Boyutları o kadar küçük ki böyle 30-35 günlük olan başkalarının fotolarına bakıyorum benimkiler süs bitkisi gibi kaldı yanlarında, moralim de bozuldu açıkçası. Benimkiler de o boyuta gelecek mi bilmiyorum. sigaraya para vermeyim dedim bu işe yatırdım parayı, harman kaldım parasızlıktan:) bu grow da tutmazsa kahrolacağım kesin..

Çiçeklenmeye hafiften giren bitkiye LST devam edeyim mi yoksa üstündekilerle kalsın mı? ya da çıkartayım mı kablolarını?

Bİr de sulama miktarını arttıracağım ama korkuyorum da fazla sulamadan bir şey olacak diye. LİNK'teki gibi sulamayla devam ediyorum hatta biraz daha arttırdım. Verdiğim miktarlar yeterli midir?

Hausted

Üye
Kanka ben olsam yaptığın lst yi bozmam. Büyüsün bakalım nereye kadar nasıl büyüyecek.
Toprakta sulama işkence gibi bir şey dostum sırf bu yüzden coco ya geçtim günde 2 kere suluyorum bana mısın demiyor bitkiler. Toprak konusunda daha tecrübeli olan arkadaşlar yanıtlarsa senin için daha iyi olur :)

C

Cibril

Guest
Kral ben bir sorun göremedim su ver vermekten korkma susuz bırakma bitkini ama sulama spreyleri var inceltip tashikli veriyor onlardan al , ben özellikle birtane 2lt aldım birtane 10lt ilaçlama da kullanılamlardan müthiş rahatım... badireler atlatan birkiler genelde sonradan çok açılıp serpiliyorlar zamana bırak evham yapma sakin ol ve bitkini rahat bırak , çok zor bişi değil bu olay su Işık co2 bunları sağla yeter o bitki büyür sana sömek de verir rahat ol. 0,8gr 200 olmuş yapcan tabi yatırım en kötü bitki başı 20gr alsan 8k kar demek bunun farkına var üzülme, motivasyonunu kaybetme... benim 2 bitkim ölürmü dedim cılızdı diğerlerine göre gövde yok gibiydi sararmıştı , şimdi en kalın gövdeli en kalın dallı en kocamanlar onlar oldu , at gibi gidenler küçük hatta bodur kaldı :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke deyorke:
  • MarlaMurat44 MarlaMurat44:
  • R raw.w33ds:
    hahahaha ***** ********* ******* ** ** ****** ** ********** ****** **********
  • Bomberx Bomberx:
    Bomberx Bomberx: **********