1x Super Lemon Haze Auto 300w cob led // First Grow

yalicapkini

Yeni üye
Kankalar selamlar,

Uzuuuun süre boyunca kendimi bu işe başlamaya ikna etmek için uğraştıktan sonra; nihayetinde ben de, artık gramına 200TL vermekten bıkmış, cebimdeki belki de son parayla forumdan okuduklarımı kendimce yorumlayarak iç mekan yetiştiricilik için ekipmanı toplamış bulunmaktayım. Geçtiğimiz yaz balkonda, görenlerin tilki kuyruğu dediği, benim ise adı ve cinsi hakkında en ufak bir fikrimin olmadığı bir tohum yetiştirmiş ve 5gr gibi rekor! bir hasat ile kendi yetiştirdiğim ilk bitkiyi içmenin verdiği haz ile kendimi motive ediyorum. Bu sefer sizlerinde yardımıyla çok daha iyi bir sonuca ulaşacağıma inanıyorum kankalar :) Bana bu yolda yardım etmenize çok ihtiyacım var.

Genetiği sponsor üzerinden Degenetica'dan aldım. Kabinde tek bir bitki yetiştirmeyi, onun da hakkını vermeyi istiyorum. Tang çizelgesini takip edeceğim.

Ekipmanlarım şimdilik aşağıdaki gibi, param oldukça eksiklerimi tamamlayacağım;

Toprak: Plagron Light Mix (toprağa biraz daha perlit ilave etmeyi düşünüyorum)
Saksı: 15lt Growkent Bez
Işık: 300W COB LED (Yxo Yuxinou 50W x 6 adet)
Kabin: Secret Jardin HS60 60x60x160cm
Nem Makinası: Sinbo SAH-6107 Ultrasonic Hava Nemlendirici Buhar Makinesi
Giriş Fanı: Mini Aksiyel Fan 100mm/130m3 - 14w
Karbon Filtre: Şu an için alamadım, tek bitki için belki ihtiyacım olmaz, bilmiyorum..

Gübreler:
Advanced Nutrients Sensi Bloom A-B pH Perfect 500 ml
Advanced Nutrients CarboLoad 500 ml
Advanced Nutrients Overdrive 250 ml
Advanced Nutrients Sensi Cal Mag Xtra 250ml

Günlüğe geçmeden önce sormak istediğim bir kaç soru vardı; yardımcı olabilirseniz harika olur kankalar,

1-
Tohum çimlenip de küçük pot saksıya aktardıktan itibaren bu saksıyı kabinimde ışık altında bakmaya başlayabilir miyim? Işığı bitkiden kaç cm yükseğe ayarlamam gerekir?

2- Super Lemon Haze genetiğini yetiştirenlerin şuna dikkat et dediği bir şey var mıdır?

3- Kabini 2 gün boyunda test etmek için çalıştırdım. Ortalama sıcaklık 28 derece (25-30 aralığı), nem %65 seviyelerine kadar rahatça çıkartabiliyorum. Bu koşullar yetiştirmek için yeterli midir?

4- Minimumda ekstradan hangi gübe ya da gübreleri almalıyım?

*****GÜNLÜK*****

1. DENEME - Firuze

1. Gün (08.12.2020):
Plastik leğen içine 3mm su koyup, ağzını da streç film ile kapatıp banyoda florasan altında beklettiğim kızım bugün baş verdi. Kendisini kabine aldım, ışığı da 65cm'e ayarladım. 15 litrelik saksıya geçmeden önce 3 hafta beklemem tavsiye edildi. Saksı değişimi için yönlendirmelere açığım. FOTO

9. Gün (17.12.2020): Yaklaşık 2 gün önce saksısını değiştirdim ancak değiştirmeye çalışırken köklerine zarar verdiğimi düşünüyorum. Sulama yaparken yaprağın birinin üzerinde damla kaldığı için ışık yanması olduğu sölendi ancak ben hala emin olamadım. Gİttikçe ucundaki sararma devam ediyor, hala gübrelemeye başlamadım. bir sonraki sulamamı gübreli olarak yapmayı düşünüyorum. ÜZGÜN FOTO :(

10. Gün (18.12.2020): Firuze gittikçe kötüye gitmeye başladı. Alt fan yaprakları tamamen sararmaya başladı. Bunun sebebi olarak iki kuvvetli ihtimal olduğunu düşünüyorum. Bunlardan ilki saksı değiştirirken pot yeterince ıslanmadığı için saksıyı ters çevirdiğimde toprakları döküldü ve büyük saksıya düzgün oturtamadığım için köklerinde problem oldu. Bir diğeri ise ışığı yakın tutmandan dolayı boyunun küçük kalması ve akabinde büyük saksıda en alt yaprağın toprağa değmesi. Her ne kadar light mix kullansamda yapraktan da emilim olduğu için gübre yanığı olduğunu söylediler. Kürdan ile dik durmasını sağlıyorum ancak bana hiç umut vaadetmiyor. Her an söküp yeniden başlayabilirim, bir iki gün daha müddet veriyorum.
FOTO

11. Gün (19.12.2020): Açıkçası bu bitkinin büyüyeceğinden emin değilim, Kürdan yardımı olmasa ayakta duramayacak kadar zayıf bir gövdesi var. Sabah 3. tohumu çimlendirmeye kadar verdim. Sanırım kısa bir süre sonra kendisiyle vedalaşacağım :( Varsa yorumu olan söylerse çok sevinirim. FOTO

13. Gün (21.12.2020): 21 Aralık akşamında ilk kızımı topraktan söktüm :( Tahmin ettiğim gibi kökündeki problemden dolayı hiç gelişme gösterememiş, kuruyup gitti zavallı. Kızımın yerine iki gün önce çimlendirmeye başladığım ve kuyruğunun 3mm kadar çıktığı aynı genetik tohumu ektim. Bu sefer farklılık olarak direkt 11lt'lik saksıya koydum. Bakalım saksı değiştirmek ile değiştirmemek arasında bir fark oluşacak mı, bekleyip göreceğim. Bu gece girdiğimiz kova çağının bu sefer uğur getirmesini diliyorum :)

2. DENEME - Aysel

1. Gün (14.12.2020):
Madem yapıyorum en azından iki tane aynı anda sıkıştırayım diye düşünerek çimlendirdiğim tohum kafasını çıkarttı.

3. Gün (17.12.2020): 25ml beslenme şırıngası ile çember şeklinde su verdim. Ph:6,5 ayarlı olarak. Gayet sağlıklı ilerliyor. Boya gitmesi için ışığın yüksekliğini 70cm civarına çıkarttım FOTO

4. Gün (18.12.2020): Toprak hala nemli olduğu için su vermedim. Görüntü gayet iyi. FOTO

5. Gün (19.12.2020): Ph:6,5 ayarlı olarak 30ml su verdim. Gayet güzel büyüyor gibi duruyor. FOTO

6. Gün (20.12.2020): İlk sıra fan yapraklarının uçlarında yukarı doğru kıvrılmalar mevcut. Sebenini ne olduunu anlamasam da diğer açılardan sağlıklı gözüküyor. Büyümesi hızlandı gibi. FOTO

7. Gün (21.12.2020): Gelişimi gayet iyi gözüküyor. Toprak hala nemli geldiği için sulama yapmadım. Yarın sulama yapıp saksısını değiştirmek istiyorum artık ancak doğru zaman mı emin değilim. 10 gün beklemen gerektiğini söyleyenler de oldu, 2-3. gününde değiştirenleri de gördüm. Maksadım aktarma sırasında bitkiyi strese sokmamak girse bile en hızlı şekilde toplayabilmek. 10. Günde başlayacağım gübreli dulamayı büyük saksıda vermeyi hedefliyorum nedense. Fotoğrafdan yorum yapabilecek olursa şahane olur. FOTO

8. Gün (22.12.2020): Ph:6,5 ayarlı 50ml su verdim. 4-5 damla altından taştı, gayet iyi gibi miktarı. Suyun phını ayarlamaya bakarken sağolsun beni iki tane kedi masaya çıkarttığım kızımın yapraklarını yediler. Diyecek bir söz bulamıyorum... FOTO

11. Gün (25.12.2020): Saksıdan aktarımını yaptım, yine çok zorlandım. Bir daha küçük saksıda ekme işini yapmayacağım sanırım. Yapraklarının bazılarını kediler kemirdiği için gelişiminde biraz stres yaşadı gibi. Son gübresiz sulamasını yaptım 50ml ph:6,3 ayarlı su ile. Yalnızca sapındaki en ufak olan yapraklarında biraz sararma gördüm, acaba besin eksikliği midir emin olamadım, tavsiyeye ihtiyacım var dostlar, nedendir böyle? FOTO-1 FOTO-2 FOTO-3

14. Gün (28.12.2020): Alt yapraktaki sararma artığı için azot eksikliği olduğunu düşündüğüm için ilk gübreli sulamasını yaptım. Artık ph ayarı yapmadan ilerleyeceğim AN gübre kullandığım için. FOTO

17. Gün (31.12.2020): Gübrelemeden sonra çiçek gayet iyi toparladı ve yapraklarını yeniden dikti. Gübre verme konusunda geç kalmışım sanırım. Ayrıca bitki yaprak yenmesinden dolayı strese girmişti. Stressiz büyüyen diğer bitkimle aralarında neredeyse 10 gün olmasına rağmen hemen hemen aynı boyuttlar. Stesin bu kadar etkileyeceğini hiç düşünmezdim. Siz siz olun gençler bitkinizi strese sokmamak için ne gerekiyorsa yapın :) FOTO

20. Gün (03.01.2021): Bitki stresten dolayı küçük kaldı ancak kendini artık kurtardı gibi duruyor. Sadece küçük bir bitkim olacağını hissediyorum. Çok az hasat verecekmiş gibi hissediyorum. Ph ayarı yapmadım AN gübre kullandığım için. 500ml suya 0,25ml Part A + 0,25ml Part B koyup karıştırdım. Bu arkadaşı da yaklaşık 80ml ile suladım. FOTO

25. Gün (08.01.2021): LST uygulamaya karar verdim. Bir tarafa duoğru yatırdım ve 6-7 saat içinde yeniden kafasını yukarıya doğru vermesini görmek çok keyifliydi :) Su miktarını tavsiye ile arttırdım. Ph ayarı yapmadım AN gübre kullandığım için. 500ml suya 0,5ml Part A + 0,5ml Part B koyup karıştırdım. 150ml su verdim. FOTO

27. Gün (10.01.2021): LST'yi kontrol edip düzeltmek istedim ancak zannedersem bitkim çiçeklenmeye girmiş olabilir. Tam emin değilim ancak küçük beyaz pistillerin uzamaya başladığını gördüm. Sativa genetik olmasına rağmen stresten dolayı bitkim ufak kaldı. Bakalım günün sonunda neler olacak. FOTO

33. Gün (16.01.2021): Bİtkilerimin probleminin ışık kaynaklı olduğunu sonunda öğrendim. Bu güne kadar iki kere boş su verdim. Çünkü problemin ne olduğunu bilmediğim için besin verip de iyice kilitlemekten çekindim açıkçası ama gün geçtikçe de sararma yukarı doğru tırmanıyordu. İlk iş olarak ışığımın yüksekliğini 70cm'den yukarıya kadar çektim, sanırım ışığım gerektiğinden fazla kuvvetli geldi. Hemen ardından forumdaki @HekimDayı tavsiyesi ile revive sipariş ettim ve bugün elime ulaşan besini 500ml suya 1ml revive + 0,5ml calmag ile karıştırıp yaklaşık 250ml kadarıyla sulamasını yaptım. sonuç, tam anlamıyla inanılmazdı. Açıkçası revive siparişi verirken yine gitti boş yere para diye düşünüyordum, çiçeklerimin kötü durumda olması da iyice hevesimi kırmıştı. tamam bu son olsun demiştim ve iyi ki de almışım diyorum! 3-4 saat için bu zamana kadar hiç böyle canlı bir şekilde görmemiştim bitkimi:) büüleyici bir besin bence, eğer bitkinizin strese girdiğinden eminseniz kullanmamazlık yapmayın derim. tekrardan tavsiye için teşekkürler :) Şimdiye kadar yaptığım hatalarımdan güzel tecrübeler edindim;
- auto bitkide saksı değişimi asla yapma!
- veg dönemdeki bitkiye çok fazla yakından ışık verme, oyu kısa kalıyor hem de erken çiçeklenmeye giriyor!
- besini az koysan da olur ama fazla koyarsan dönüşü olmayan bir yola gireceğin neredeyse kesin! sulamada da geçerli bu dediğim.

3. DENEME - Feraye

2. Gün (25.12.2020):
11 litre saksıya ektiğim baş vereli 2 gün oluyor. ph:6,3 ayarlı 30ml su verdim. Bir problemi yok gözüküyor. FOTO

5. Gün (28.12.2020): Ph:6,4 sulaması yapıldı. FOTO

8. Gün (31.12.2020): Ph:6,4 sulaması yapıldı. FOTO

11. Gün (03.01.2021): İlk defa gübreli olarak besledim. Ph ayarı yapmadım AN gübre kullandığım için. 500ml suya 0,25ml Part A + 0,25ml Part B koyup karıştırdım. Yaklaşık 50ml su ile suladım. Diğer bitki ile aynı genetik olmasına rağmen bunu yaprakları daha bir indica gib duruyor. Stresten dolayı diğeri küçük kaldı doğru, ama bu kadar da farkın neden olduğunu anlayamadım. FOTO

16. Gün (08.01.2021): Verilen tavsiyeler neticesinde sulama miktarını arttırmaya karar verdim. 500ml suya 0,5ml Part A + 0,5ml Part B koyup karıştırdım. Yaklaşık 120ml su ile suladım. Yalnız uçlarında zannedersem ışık yanığı oluştu. Işığın boyunu 62cm'E çıkarttım. Bakalım nasıl olacak. FOTO

18. Gün (10.01.2021): Bu bitkime LST yapmayı düşünmüyorum, yalnız bunun yarprakları daha geniş diğerine göre. Başka bir genetik çıkar mı bilmiyorum. Yaprakların uçlarındaki yanıkların sayısı arttı gibi geldi, ışığı daha da yukarı ya 70cm'e aldım. Biraz da böyle gözleyeceğim. Başka bir fikri olan varsa yardımcı olursa çok memnun olurum. FOTO *İlave not: ışıkla ilgili olmadığının ve azotunun fazla olduğunu, yapraklarının bu kadar koyu yeşil olmaması gerektiğini söylediler. Ben de bu yüzden ışığı 53 cm'e aldım. Bir sonraki sulamada gübre vermeyeceğim sanırım.

24. Gün (16.021.2021): 2.Denemede detaylı olarak açıkladım, ama özetle stresin kaynağı ışık ve revive denilen besin lahane bir şeymiş. 500ml suya 1ml revive + 0,5ml calmag karışırıp 200ml suladım. kendini toparladı.

Yorum ve önerilerinize her zaman açığım kankalar...

Son düzenleme:

Marazzssc

Müptezel
1- kanka ilk tohum cikar cikmaz isik altina aliyosun isik mesafesi ilk 3 gun 60 sonra full bitene kadar 50 cm olsun
2- super lemon haze %100 sativa bi genetik kardesim guzel egirim ver boyu cok uzar yoksa lsd ve bi kere kelle ucurmani oneririm
3 ilk gunler icin nem 80 olsun diyolar ama benimkide 60 di bi sikinti yasamadim sicaklik degerinde kotu degil iiyi bi sorun yasamassin
4- yeni basladigin icin biobiz gubrelerini oneririm kanka organik oldugu icin kimyasal olmadığından dolayi hata kabul eden bi gubre
Hasatin bol olsun kardeşim

S

silas

Guest
1. 2-3lt'lik saksılarda başlayıp daha sonra 12 lt 'lik saksılara alabilirsin. İlk başlarda 40-50 cm den verebilirsin, baktın bitki boya gidiyor sıcak gelmeyecek şekilde 10 cm daha yaklaştırabilirsin. Bu konuyu oku, senin için saksı sulama toprak konusunda faydalı olur.
https://www.tohumsuz.com/threads/do...anmalıyız-saksı-değişimi-nasıl-yapılır.11725/
2. Slh' de özellikle dikkat edeceğin bir konu yok ama genel anlamda tang çizelgesinde yazan gübrenin yarısını kullanmanı ve 2-3 sulamada 1 boş gübresiz calmaglı sulama yapmanı tavsiye ederim.
3. Ekosistem değerlerin iyi, ilk başlarda bitkiye bol nem ver hızlı gelişim için önemli, kabini neme boğmak yerine 1lt pet şişenin dibini kes bitkinin kafasına geçir %80-90 nem ver, ışığına 30-40 cm de kullanabilirsin, baktın boya gidiyorlarsa dahada yaklaştır, çünkü pet şişe ışığı azaltacak.
4. Calmag kesinlikle ekle temel gübredir, bunun yanında bütçene göre yarasa, bigbud, voodoo ekleyebilirsin.

yalicapkini

Yeni üye
1. 2-3lt'lik saksılarda başlayıp daha sonra 12 lt 'lik saksılara alabilirsin. İlk başlarda 40-50 cm den verebilirsin, baktın bitki boya gidiyor sıcak gelmeyecek şekilde 10 cm daha yaklaştırabilirsin. Bu konuyu oku, senin için saksı sulama toprak konusunda faydalı olur.
https://www.tohumsuz.com/threads/do...anmalıyız-saksı-değişimi-nasıl-yapılır.11725/
2. Slh' de özellikle dikkat edeceğin bir konu yok ama genel anlamda tang çizelgesinde yazan gübrenin yarısını kullanmanı ve 2-3 sulamada 1 boş gübresiz calmaglı sulama yapmanı tavsiye ederim.
3. Ekosistem değerlerin iyi, ilk başlarda bitkiye bol nem ver hızlı gelişim için önemli, kabini neme boğmak yerine 1lt pet şişenin dibini kes bitkinin kafasına geçir %80-90 nem ver, ışığına 30-40 cm de kullanabilirsin, baktın boya gidiyorlarsa dahada yaklaştır, çünkü pet şişe ışığı azaltacak.
4. Calmag kesinlikle ekle temel gübredir, bunun yanında bütçene göre yarasa, bigbud, voodoo ekleyebilirsin.
Kankası çok teşekkür ederim yanıtlar için:)

CalMag tavsiyen üzerine ekleyip kullanmaya başlayacağım. Kendime göre TANG çizelgesine göre aşağıdaki gibi bir programlama yaptım kendime;

SÜRETEMEL GÜBRETAKVİYELER-1TAKVİYELER-2
1-10 günGübre Yok
10-20 günSensı Bloom A&B 1 Litre=0.75'er ML
20-30 günSensı Bloom A&B 1 Litre=1'er ML
30-40 günSensı Bloom A&B 1 Litre=1.50'ar ML
40-45 günSensı Bloom A&B 1 Litre=1.50'ar MLCarboload 1 Litre=0.75 ML
45-60 günSensı Bloom A&B 1 Litre=1.50'ar MLCarboload 1 Litre=0.75 MLOverdrive 1 Litre=0.75 ML
60-70 günGübre Yok
Her 2-3 sulamada yalnızca CalMag 1 Litre=0.75 ML

Seni önerdiğin yarasa, big bud ve voodoo'yu bu çizelgede hangi aralıklara eklemeliyim?

Bİr de Super Lemon Haze çin çok da kafası iyi değil diyorlar, sen ne düşünüyorsun bununla ilgili?

delelet

Üye

Kanka yaprakları ip ince oluyor super lemonun niye baskalarinki gibi dolgun değil deme diye diyorum ben ilk growda çok kafaya takiyodum bişi mi var acaba diye

C

Cibril

Guest
Dostum kızlarından böyle kolay vazgeçeceksen kondom kullan yada git kelepçe taktır. Bişi yok bitkinde biraz zorlu bir süreç geçiriyor ama esrar bitkisi güçlüdür atlatır söküp atma sakın o bir canlı unutma... benim kürdanla büyüttüğüm kızlarım şimdi Aslan gibiler hatta birisinin gövdesi 30günde ağaç gibi oldu , bırak kendi haline pH ını ayarla zamanında suyunu ver nemini sağla izle ve eceli gelmeden kesme yazık...

yalicapkini

Yeni üye
Dostum kızlarından böyle kolay vazgeçeceksen kondom kullan yada git kelepçe taktır. Bişi yok bitkinde biraz zorlu bir süreç geçiriyor ama esrar bitkisi güçlüdür atlatır söküp atma sakın o bir canlı unutma... benim kürdanla büyüttüğüm kızlarım şimdi Aslan gibiler hatta birisinin gövdesi 30günde ağaç gibi oldu , bırak kendi haline pH ını ayarla zamanında suyunu ver nemini sağla izle ve eceli gelmeden kesme yazık...
Kanka valla öyle bir benzetme yaptın ki yüreğim cız etti :)

İşin problemli kısmı şu alında 1.sinde;
Saksıyı değiştirirken zaten kısa olan sapının toprak altında kalan kısmının bir kısmı da toprak üstünde kaldı. Sapa göre beyaz oluyor rengi ve o kısım dışarıda kaldığı için güçsüz ve yumuşacık, 45 derece eğimli halde. Bu sebeple orasının güçlenebileceğine çok ihtimal vermiyorum açıkçası, ama dediğinde haklısın esrar güçlü bir bitki.

Aklıma şöyle bir şey geldi, acaba yeniden toprağa düzgün bir şekilde yerleştirmek. Bunun için de toprakğı eşeleyip yeniden ekmek. Köküne zarar verir miyim bilmiyorum bu şekilde. Ancak bir şey yapmazsam da dışarıda kalan o eğik beyaz kısım yüzünden dik duramayacak gibi geliyor bana. Son halinin fotosu: .Bir de yaprakları aşırı kuru geldi bana şimdi foto çekerken farkettim. Oysaki dün sulamıştım, toprağı da 3-4cm batırınca parmağımı hafif nemliydi.

C

Cibril

Guest
Kanka valla öyle bir benzetme yaptın ki yüreğim cız etti :)

İşin problemli kısmı şu alında 1.sinde;
Saksıyı değiştirirken zaten kısa olan sapının toprak altında kalan kısmının bir kısmı da toprak üstünde kaldı. Sapa göre beyaz oluyor rengi ve o kısım dışarıda kaldığı için güçsüz ve yumuşacık, 45 derece eğimli halde. Bu sebeple orasının güçlenebileceğine çok ihtimal vermiyorum açıkçası, ama dediğinde haklısın esrar güçlü bir bitki.

Aklıma şöyle bir şey geldi, acaba yeniden toprağa düzgün bir şekilde yerleştirmek. Bunun için de toprakğı eşeleyip yeniden ekmek. Köküne zarar verir miyim bilmiyorum bu şekilde. Ancak bir şey yapmazsam da dışarıda kalan o eğik beyaz kısım yüzünden dik duramayacak gibi geliyor bana. Son halinin fotosu: .Bir de yaprakları aşırı kuru geldi bana şimdi foto çekerken farkettim. Oysaki dün sulamıştım, toprağı da 3-4cm batırınca parmağımı hafif nemliydi.
Kökleri nasıl dışarıda bırakacak şekilde nasıl ekebildin bilmiyorum kankacım ama toprak ekle gövdeyi destekleyecek şekilde. Sonra da akışına bırak bakalım. Olmassa bir rahmet okur sökersin yapacak bişi yok...

yalicapkini

Yeni üye
Yatırım yapılacak hali kalmamış gibi kankacım. ufak bi saksıda olsa dursun kenarda derdik de, zaman kaybı gibi. Yedek tohumun varsa yola devam. Geçmiş olsun

Dediğin gibi yatırım yapılacak bir hali kalmamıştı, ben de bugün söktüm. kökü hiç gelişmemişti çok garibime gitti. Boyutu küçükken en ufak hatayı kaldırmıyor bitki sanırım. Günlüğü güncelledim, sence yedi günlük olan 2. kızımı ne zaman 15lt'lik yuvasına aktarmalıyım? Aktarma sırasında dikkat etmem gereken ya da önereceğin bir şey var mıdır?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    +1
  • B Bomberx:
    * ******* ** ** ***** *** ******** ****** ****** *********** **** ***** *******
  • zero00 zero00:
    dready**********
  • zero00 zero00:
    +1
  • Night owl Night owl:
    ***** ******* ****** ** ****** ********* ********* *** dready******* ***** ********* ******* ********** ********** ** ***** *** dready* ***********
  • Brother Brother:
    ***** ******* ********* ******** **
  • A ax-b:
  • Night owl Night owl:
    *** ******* ****** ** ****** ********* ********* ***** ******* ********* ******** **
  • Brother Brother:
    ** ***** ****** ****** **
    +1
  • Brother Brother:
  • Night owl Night owl:
    ******* ****** *** ** ***** ****** ****** **
  • Brother Brother:
    dready** ******** ***** ******** **
    +1
  • Brother Brother:
  • Brother Brother:
    ** ****** dready** ****** **
    +2
  • Brother Brother:
    +1
  • Brother Brother:
    **** ********* ******** ***** dready **** ******
  • Brother Brother:
    ***** ******* ********* ***** ***** ********* *** ** ***** ***** ***** ******* *** ****
  • Brother Brother:
    ********* *********** ***** ******* *** dready*
  • Brother Brother:
    **** dready** ***** **** ** dready**
  • Brother Brother:
    dready ***
  • Y YatoSama:
  • B Bomberx:
  • Brother Brother:
    ***** dready ****
  • Brother Brother:
  • B Bomberx: