1x Lemon Haze 1x Bruce Banner 1x King Kush Auto Grow Günlüğüm

Merhaba tohumsuz ailesi.

Öncelikle herkese sevgi ve saygılarımı iletiyorum.
Yaklaşık 7 8 yıldır bu işe merak mı diyeyim ilgi mi diyeyim bilemedim bi tutku vardı içimde. Tohumsuz Esrar kanalı videoları ile büyüdük diyebilirim. Sigaraya olan aşkta girince işin içine :) Lafı fazla uzatmadan son zamanlardaki hem fiyat yükselişi hemde kaliteli ürün bulma zorluğu sebebi ile 3'er aylık periyotlarda 3 saksı auto'nun bana yeteceğini düşünüp sonunda kendime göre güzel diyebileceğim ilk grow çadırımı kurdum.

Genetik konusunda çok yakın bir arkadaşım 1 ay önce yurtdışından temin edip benim için bekletmişti sponsor ürünü değil 1 tane king kush auto 1 tane lemon haze auto 1 tane de bruce banner auto filizlerimi patlattım ve 5 gün önce kabine aldım.

Elimde cfl lamba olmadığından dolayı 240w versiyon 4 qb mi 1 metre mesafeden açık olarak 24/0 şeklinde bıraktım. Bugün 4'üncü günleri ve güncel halleri hakkında sürekli edit yaparak bilgilendirme yapıcam. İlk growum ve bilgili arkadaşları bu başlık altına bekliyorum. Biliyorsunuz ki günlükler yeni gelen ziyaretçilere yol gösteren temel konular arasında en önemli yere sahiptir.

Burda haftalık olarak rutin bu konuyu hasata kadar güncelleyeceğim rutin dışında da olası hastalık durumlarında yine edit yapacağım.

Kankalar öncelikle malzeme listemi paylaşıcam sizlere bir kaç aksilik yaşamıştım ama onlar çözüldü şuanda kabin içi görüntüleri de ekleyeceğim.

Demirbaş Listesi:

Harvest Master 100 x 100 x 180 Kabin
LM301H + Cree 660nm 730nm + LG UV 385nm 240w Quantum Board
Sinbo Soğuk Buhar Makinesi
Silenth TD250 sessiz egzos fanı
Silenth TD160 sessiz giriş fanı
2.5 Metre Aliminyum Havalandırma Borusu
1 Adet 3 Kanatlı Mini Fan
1 Adet 2.5 litre Kola Şişesinde Mayalı Co2 Sistemi
2 Adet Cata Dijital Zaman Ayarlı Priz
1 Adet Adva Ph Metre
60x Mikroskop
3 Adet 19 Litre Saksi
100 Litre BioBiz Light Mix Toprak
100x100 Scrog Filesi

Besinler ve Ek Malzemeler:

Toprak olarak plagron alacaktım bulamadığım için biobiz light mix tercih ettim.

Canna Terra Vega
Canna Terra Flores
Canna Start
Canna PK 13/14
Canna Cannayzm
Canna Calmag Event
Canna Boost Accelerator
Canna Flush
Advenced Hydroponics Of Holland Ph Düşürücü Sıvı
Great White Premium Mycorrhizae 28 gr Killer Roots

Ivır zıvır olarakta 3ml ve 5ml şırınga - 50 ml cam karıştırma kabı - cam çubuk gibi şeyler var.

Nem şuanda yüzde 72 sabit sayılır ısı 25 ile 26 derece arasında.

Tohumlar patladı ve 30ml su ile birlikte mini filiz saksılarına aldım.

Sorular:
1. Ne zaman 19 litre bez saksıya almalıyım.
2. Sulama miktari kaç ml olmalı.
3. Bitki durumları nasıl?
4. Eksiklerim neler?

1. Gün

Bugün 3 filizim aynı anda baş verdi ve gayet canlı gözüküyorlar.

2. Gün

Bugün filizlerim uzadı ve genişledi hala su vermedim.

3. Gün

Bugün ilk sularını verdim dinlendirilmiş içme suyu 30-40 ml kadar.

4. Gün

Bugün sulamıyorum nem 65 ile 78 arasında gidip geliyor.

11’inci gün edit;

32inci gün

Son düzenleme:

BABACIK

Üye
Takipteyim. 1 haftaya bende ilk growa başlayacağım tüm detayları anlatırsan sevinirim :) özellikle fidanı toprağa ekerken ki kısmı

growmie

Yeni üye
Dostum setup gayet basarili herseyin iyisini secmissin.Cok da iyi bir baslangic yapmissin,eksik yok zaten bitkilerini iyi gozlemleyip devam edersen sorun olmayacaktir.Sikintisiz bol hasatli growlar dilerim.

LaBeBBe

Yeni üye
Bro merhaba iyi akşamlar.
Bro ben aceminin de acemisiyim.
Şu sulama işini Bir türlü anlayamadım.
Bugün 10.gün. ve şimdiye kadar kafama göre veriyorum suyu. Bugün ilk defa Terra Vega karıştırıp verdim. 1 litre suyu 4 çiçeğe paylaştırıp verdim. Sulama tablolarından da birşey anlamıyorum. Anlatacağım şekilde yazarsan sevinirim.

Birde ben tam set halinde aldım. Sadece Terra Vega ve Terra flower vardı setin içinde. İlerleyen zamanlarda farklı besinlerle ihtiyacım olur mu ?
sen de baya bir çeşit var çünkü.
ve benimkiler 15 lt kumaş saksılar da ilk günden beri. İlk yaprakları verdi hemen çadıra aldım . Bugün 10. Gün ve sağlıklı gözüküyorlar. İlerleyen dönemlerde sıkınti yaşamamak için seni takip edecem musadenle bro. Şimdiden saol

Bugün 8inci günleri güncel fotoğrafları durumları nasıl sizce?

14. Gün
Transplanting yapalı 2 gün oldu great white mikoriza ve callmag dışında birşey vermedim
Bugün topladılar büyümeye geçtiler fotoğraflar güncel
King kush yukarı doğru çok bakıyor fotoğrafta belli sizce neden ?

Son düzenleme:
Bro merhaba iyi akşamlar.
Bro ben aceminin de acemisiyim.
Şu sulama işini Bir türlü anlayamadım.
Bugün 10.gün. ve şimdiye kadar kafama göre veriyorum suyu. Bugün ilk defa Terra Vega karıştırıp verdim. 1 litre suyu 4 çiçeğe paylaştırıp verdim. Sulama tablolarından da birşey anlamıyorum. Anlatacağım şekilde yazarsan sevinirim.

Birde ben tam set halinde aldım. Sadece Terra Vega ve Terra flower vardı setin içinde. İlerleyen zamanlarda farklı besinlerle ihtiyacım olur mu ?
sen de baya bir çeşit var çünkü.
ve benimkiler 15 lt kumaş saksılar da ilk günden beri. İlk yaprakları verdi hemen çadıra aldım . Bugün 10. Gün ve sağlıklı gözüküyorlar. İlerleyen dönemlerde sıkınti yaşamamak için seni takip edecem musadenle bro. Şimdiden saol
Merhaba kanka kullandığın toprak ve ışık nedir? Gübre için erken ilk 15 gün sadece su ile gitmek daha iyi diye biliyorum. Ben sadece mikoriza kullandım. Kök dibine kurudukça 50 100 ml arası yeterli diye düşünüyorum

LaBeBBe

Yeni üye
Merhaba kanka kullandığın toprak ve ışık nedir? Gübre için erken ilk 15 gün sadece su ile gitmek daha iyi diye biliyorum. Ben sadece mikoriza kullandım. Kök dibine kurudukça 50 100 ml arası yeterli diye düşünüyorum
Bro . Growkent ten set halinde 80*80 paketi aldım. Attığım resimdeki tüm malzemeler mevcut. Tüm formu okuyorum ama çoğu terime baya uzağım. Baya baya acemiyim anlayacağın. Sana çiçeklerinde resmini çekip atayım istersen . 50 100 ml yi günlük mü vercem bro ?

LaBeBBe

Yeni üye
Bro . Growkent ten set halinde 80*80 paketi aldım. Attığım resimdeki tüm malzemeler mevcut. Tüm formu okuyorum ama çoğu terime baya uzağım. Baya baya acemiyim anlayacağın. Sana çiçeklerinde resmini çekip atayım istersen . 50 100 ml yi günlük mü vercem bro ?
Işık . 400w Pure Light 400w MH Grow Lamba
Toprak biobizz light.mix

Bitkin daha bir bebek ona gübre verme sakın biobiz ona ilk 15 gün yetecek su işinide 50 100 arası suanda ideal oda günlük değil 2 günde bir ama böyle dedim diye böyle gitme ben genelleme yapıyorum bitki istekleri de önemli onunla iletişime geçmeye çalış
Hastalıklar bölümünde yaprakların görüntüsüne göre ne istediğini anlatan bir çok konu var

BABACIK

Üye
kanka bereketli growlar. Öncelikle forumu silip süpürmeni tavsiye ederim kanka, Ayrıyetten çiçeğini tanı kanka sulama şöyle yapılır gübre böyle verilir diye bir tabir yok. Ortalaması bellidir gerisi çiçeğinin verdiği tepkiye göre bakılır toprak kurudukca su ver miktarı 2 günde bir sulama yapacakmış gibi ayarla ama arkadaşın dediği gibi 50-100 muhtemelen yetecektir başta. iyi forumlar

LaBeBBe

Yeni üye
kanka bereketli growlar. Öncelikle forumu silip süpürmeni tavsiye ederim kanka, Ayrıyetten çiçeğini tanı kanka sulama şöyle yapılır gübre böyle verilir diye bir tabir yok. Ortalaması bellidir gerisi çiçeğinin verdiği tepkiye göre bakılır toprak kurudukca su ver miktarı 2 günde bir sulama yapacakmış gibi ayarla ama arkadaşın dediği gibi 50-100 muhtemelen yetecektir başta. iyi forumlar
Cok saol bro

LaBeBBe

Yeni üye
Bitkin daha bir bebek ona gübre verme sakın biobiz ona ilk 15 gün yetecek su işinide 50 100 arası suanda ideal oda günlük değil 2 günde bir ama böyle dedim diye böyle gitme ben genelleme yapıyorum bitki istekleri de önemli onunla iletişime geçmeye çalış
Hastalıklar bölümünde yaprakların görüntüsüne göre ne istediğini anlatan bir çok konu var
Saol bro

Bende çok acemiyim daha okuduğum kadar biliyorum seni yanlış yönlendirmekte istemem. Sitede çok uzman growerler var eminim onların konularını araştırarak güzel bilgilere ulaşabilirsin. Ayrıca konumu takip etmenden de mutluluk duyarım

11 inci günden saygılar

BABACIK

Üye
11 inci günden saygılar

selam kanka kızlar çok güzel duruyor. Bende çimlendiriyorum şuan 4 tane. Takipteyim.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • İstanbul İstanbul:
    *** * ******** hahahaha**** ********* ********* ****** ******* **
  • muadip muadip:
    *** ****** ********* ********* ****** **** hahahaha*
  • İstanbul İstanbul:
  • muadip muadip:
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    hahahaha** * *********
  • muadip muadip: