18 m2 lik Konteyner içini dolduralım

gülpempe

Yeni üye
merhaba arkadaşlar .
18 m2 lik konteynera 1 veya 2 metresi kontrol havalandırma ünitesi olacak şekilde geriye kalan alana 1000 lik veya 600 lük şeklinde 10 - 12 adet ampul le donatmak istiyorum bu sayısı artada bilir. içiresine kaç ağaç koymalıyım.
fan vs neleri önerirsiniz.
hangi tür tohum almalıyım.
hangi gübreleri kullanmalıyım
toprak ne olmalı ve saksılar kaç lt olmalı
Beraber Sigara evi inşa edelimmm.
Teşekkürler şimdiden.

C

Canna

Guest
Dostum calisma alani olarak en az 3 metre yer ayir, yoksa alan dar gelir. Isik sistemi icin asagidaki linkleri okumani tavsiye ederim. Auto icin metrekereye 2 saksi,photo icin 1 saksi öneririm. Tecrüben ve zamanin varsa cocoda yap, gübre canna. Sen hele bir basla yardimci oluruz.

gülpempe

Yeni üye
Dostum calisma alani olarak en az 3 metre yer ayir, yoksa alan dar gelir. Isik sistemi icin asagidaki linkleri okumani tavsiye ederim. Auto icin metrekereye 2 saksi,photo icin 1 saksi öneririm. Tecrüben ve zamanin varsa cocoda yap, gübre canna. Sen hele bir basla yardimci oluruz.
teşekkürler 600 v ampulün altında 5 adet yetiştirdim bunu 1000 w a çıkarttığım zaman 6-8 koymayı düşünüyordum :)

gülpempe

Yeni üye

coco benim aklıma hiç yatmıyor​

C

Canna

Guest
Dostum coco demek kafadan en az %30 fazla hasat demektir, ayrica topraga göre bir cok avantaji verdir, tek dezavantaji coco her gün bakim ister. Isik konusna hakimsen sikinti yok, ama isigi ölcerek vermeni tavsiye ederim, gönderigim linklerde yeterli bilgi var.

gülpempe

Yeni üye
Dostum coco demek kafadan en az %30 fazla hasat demektir, ayrica topraga göre bir cok avantaji verdir, tek dezavantaji coco her gün bakim ister. Isik konusna hakimsen sikinti yok, ama isigi ölcerek vermeni tavsiye ederim, gönderigim linklerde yeterli bilgi var.
kafamı karıştırdın yarın eksikleri tamamlamaya gideceğim bu akşam biraz daha okuyup biraz daha araştırıp coco işini öyle hareket etmem lazım coco hakkında önerebileeceğin bi yazı var mı kurulumu gidişatı araç ve gereçleri :)

gülpempe

Yeni üye
cocda kaç lt pot kullanmalıyım toprakta kaç lt ikisinide autolar için soruyorum

C

Canna

Guest
Yerin müsait 15 lt tavsiye ederim. Normal 4 köse siyah saksilardan al, eger saksin yoksa. Orta alttan her tarafina 0,5 mm capinda 10-12 delik ac, bence en ideal saksi.

C

Canna

Guest
Dostum cocoda her sey ayni.Nem,sicaklik,isik vs. Sadece degisik olan gübre coco gübresi olmali ve her gün sulama yapmalisin, baska farki yok.Forumlara gir orada makaleler var coco hakkinda.

C

Canna

Guest
Tamam varsa saksi tabiki kullan, kur sistemi basla dostum takildigin yer olursa ac yeni konu danis foruma, iyi growlar.

ayteach

Müptezel
Ya birakin olm bu ticaret kafalarini ne odasi ne metrekaresi sizin gibiler yüzünden iki agaci olana torbaci muamelesi yapılıyor. Kim olduğunu bilsem direk ispiyonlarim gebersin bütün torbacilar

gülpempe

Yeni üye
Ya birakin olm bu ticaret kafalarini ne odasi ne metrekaresi sizin gibiler yüzünden iki agaci olana torbaci muamelesi yapılıyor. Kim olduğunu bilsem direk ispiyonlarim gebersin bütün torbacilar
yavaş gel kimseye bişey vermişliğimiz yok. o seviyeye geldiğimizde senden de yardım isterim seni unutmam merak etme. şimdilik senin konuyla bi alakan yok

higthead

Jolly Green
merhaba arkadaşlar .
18 m2 lik konteynera 1 veya 2 metresi kontrol havalandırma ünitesi olacak şekilde geriye kalan alana 1000 lik veya 600 lük şeklinde 10 - 12 adet ampul le donatmak istiyorum bu sayısı artada bilir. içiresine kaç ağaç koymalıyım.
fan vs neleri önerirsiniz.
hangi tür tohum almalıyım.
hangi gübreleri kullanmalıyım
toprak ne olmalı ve saksılar kaç lt olmalı
Beraber Sigara evi inşa edelimmm.
Teşekkürler şimdiden.

Dostum net 18m2 de kesinmiyiz ona göre havalandırmanı yazıcam. Ve kontynrda gırıs cıkıs fanları ıcın hava kanalı kadar delik acabılırsın?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** *** **** **** hahahaha hahahaha ******** ***** ****
    +1
  • Mordecai Mordecai:
    *** ***** ********** hahahaha*** **********
  • Mordecai Mordecai:
    ******** ********* * **** ***** ********** ** **** **** ********* **** ******* ****** ********* ** * **** ***** **********
  • K kamdavulu:
    ***** ********* ******* ***** **** ********* hahahaha
    ***** ******** **** ***** **** ** ********* ******* ***** **** *** ******** hahahaha
    +1
  • K kamdavulu:
    ******** ********** ********* hahahaha *** ***** ***** ******* *******
  • K kamdavulu:
    *** ***** **** ****** ** ****** hahahaha******** **
  • K kamdavulu:
    ***** ****** ****** ** ******* **
    ********* hahahaha ******** ********** ******* hahahaha**** hahahaha*** * ********* ********* **** **
    *** ******* ********** hahahaha**
  • K kamdavulu:
    hahahaha******* ******** ****** ***** ********* ****
    *** ********** ********* ********* *** ****** ** ******** ****** hahahaha**
    ****** ***** hahahaha******* ******** ****** ***** ********* ****
    ******* *** ****** ******** hahahaha ***
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    hahahaha hahahaha** ****** hahahaha****** *** ***** ********* ******* ***** **** ********* hahahaha
  • K kamdavulu:
    **** ** ******** ******* ***** ***** *** *** ********* ******** ****** ******** ******** ****** ****** ****** hahahaha ***** ***** ******* **
  • Night owl Night owl:
    *** *** ****** ******** ** ******* ******* ***** *** ********** *** ***** ********* *****
  • Mordecai Mordecai:
    ******** hahahaha** hahahaha ***** ** ****** ******** ******* ****** **** ** ****** **** ******** ****** ********** ****** ** ******
    ** ****** **** *** *** ******* ******** *** ********* ** ***** ** ****** ******** ****** ***** * ***** ** ****** ********** ***** hahahaha hahahaha** ****** hahahaha****** ***
    TabldotLife TabldotLife: *** **** ******** ********** ***