17.gununde resimli toprak ve gubre ne zaman?

El_Takashi

Kıdemli Üye
[attachment=1944][attachment=1943]

17.gununde outdoor bardaklarda gunluk suluyorum gubrelerim var ne zaman topraga ekeyim ve gubre vermeye baslayom

muzaffer07

Yeni üye
ekeblirsin başka saksıya dostum gübrede verebilirsin  bu kanunsuz isimli arkadaş neden ekme demiş anlamadım

El_Takashi

Kıdemli Üye
Cvp: 17.gununde resimli toprak ve gubre ne zaman?

Kararsiz kaldim biri net aciklama yapsin beyler daha dursun mu ? Gubrelerim elimee ne zaman basliyim ?

Sulama yaparken bitkiye su gelmesin yanar o yapraklar güneşi yada ışığı görünce.. dikkat et bunlara kanka.. büyük saksıya alabilirsin gelişim sağlasınlar.. Bitki yapraklarına su gelmesin dikkat et buna

El_Takashi

Kıdemli Üye

Tamamdir dostum dedigine dikkat edicem,tesekkur ederim.

Dostum onu büyük saksıya alman gerekli 17. Günde bu kadar küçük kalmamalıydı. Kökleri hava almıyor bez veya air pod saksıya almanı tavsiye ederim. Toprak kurumadan su vermemeye özen göster.

Çerkes45

Yeni üye
Dostum diger arkadaslarin da dedigi gibi; seffaf saksi kullanma ,buyuk saksiya al biran once,iyice  kurumadan su verme ,suyu da toprak vicik vicik olana kadar verme ki hava alsin biraz kokler.  Bez ya da airpot saksi alma imkanin yoksa mevcut saksiya igneyle delikler acabilirsin diye ZANnediyorum ama emin degilim kökler disari cikar mi cikmaz mi diye. Gubre konusunda da ekosolun kuru ve sivi solucan gubresini tavsiye ederim biran once;hem bitkim küçüktür yakar miyim derdin de olmaz. (Ben benim 3 haftalik bitkilere verdim-daha 2.günde %70 fark etti gelişimde) Basarilar.

Sanki hicbisey bilmiyomussun gibi herseyi yazdim kanka ama niyetim kotu degildi ha. Birine anlatirken daha da pekistirisin ya bir bilgiyi o hesap ??

Arsenlupen

Yeni üye
Arkadaşım bak forumda bir sürü konu yazı mesaj yanıt var az bi girsen araştırsan baksan sorunun cevabını net alırsın.
Bitkin hayata küsmüş şeffaf bardakta olmaz! En kısa sürede saksıya al ver toprağını sev öp okşa kokla konuş hayata tutunsun.

EJDEERYAAA

Yeni üye
Hergün suluyorum demişsin yanlış yapiyorsun toprak tamamen kurumadan su verme verirsen bogarsin gelisimi durur ki bayada durmuş gibi görünüyor bi an önce büyük ve ışık geçirmeyen mümkünse bez saksi veya airpot a geç. Saksini değiştirince gübrelerede baslayabilirsin. Boş vakitlerinde forumda gez her şeyi oku zarari olmaz faydasi olur. Simdiden bol hasatlar

El_Takashi

Kıdemli Üye

Yalniz o pet bardak ve deldim onu ,sulama isine gelirsek tamamdir 2 gunde bir vericem ve hemen topragina gomup ,gubreye gecicem.

Ayrica bu konu dogru yerde actim da bu kadar linc yemeyi anlamadim . Alt tarafi soru sordum kimse her seyi hemen ogrenmiyor ilk deneyimim her neyse herkese tesekkurler ilgi ve alakasi icin.

Evden uzakta

Yeni üye
Dostum diger arkadaslarin da dedigi gibi; seffaf saksi kullanma ,buyuk saksiya al biran once,iyice kurumadan su verme ,suyu da toprak vicik vicik olana kadar verme ki hava alsin biraz kokler. Bez ya da airpot saksi alma imkanin yoksa mevcut saksiya igneyle delikler acabilirsin diye ZANnediyorum ama emin degilim kökler disari cikar mi cikmaz mi diye. Gubre konusunda da ekosolun kuru ve sivi solucan gubresini tavsiye ederim biran once;hem bitkim küçüktür yakar miyim derdin de olmaz. (Ben benim 3 haftalik bitkilere verdim-daha 2.günde %70 fark etti gelişimde) Basarilar.

Sanki hicbisey bilmiyomussun gibi herseyi yazdim kanka ama niyetim kotu degildi ha. Birine anlatirken daha da pekistirisin ya bir bilgiyi o hesap ??

Bak çerkes45 ne güzel tane tane anlatmış. Aferim helal olsun. Ne gerek var atar tutar yapmaya gençler? Az bi sakin. Fazla stres cildi bozar.

Evden uzakta

Yeni üye

Yalniz o pet bardak ve deldim onu ,sulama isine gelirsek tamamdir 2 gunde bir vericem ve hemen topragina gomup ,gubreye gecicem.

Ayrica bu konu dogru yerde actim da bu kadar linc yemeyi anlamadim . Alt tarafi soru sordum kimse her seyi hemen ogrenmiyor ilk deneyimim her neyse herkese tesekkurler ilgi ve alakasi icin.

Takashi takma kafanı. Sonuç ne oldu alabildinmi bişeyler?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • İstanbul İstanbul:
    **** ***** ** ******* ***** ****** ****** **
  • muadip muadip:
    ****** **** **
  • İstanbul İstanbul:
  • muadip muadip:
  • İstanbul İstanbul:
    *** **** hahahaha
  • muadip muadip: