15. Günlük Bitkimdeki problem nedir?

Umutdaja

Üye
Herkese selam, 4 tane kızım var daha 15 günlük. Sadece bir tanesinde böyle bir sıkıntı yaşıyorum. Sizce sebebi nedir bilen arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim. Işık döngüsü olarak 24/0 uyguluyorum bu growumda. Nem %55-60 arasında gidip gidiyor. Toprak olarak ilk growda plagron marka kullandım. Memnundum aslında ama bir de biobizz light mix deniyim dedim ondan devam ediyorum. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka o bitkinde mantar var hemen ilaclamalisin digerlerine de sicramasi an meselesi. Mantar cok inatci bir hastaliktir bir kere ilaclamakla gecmez. Yapraklarin altini üstünü ve topragida ilaclamalisin

OttoMan347

√SEFİR√
Kanka o bitkinde mantar var hemen ilaclamalisin digerlerine de sicramasi an meselesi. Mantar cok inatci bir hastaliktir bir kere ilaclamakla gecmez. Yapraklarin altini üstünü ve topragida ilaclamalisin
Mantar oluşumu neden olur aga bizde de olmasın bilgilendir biliyorsan sana zahmet

Umutdaja

Üye
Sebebi ne olabilir sence? Tedavisinin nasıl yapıldığı hakkında bir fikrin var mı kanka?

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka mantar bakterisi kullandigin topragin icinde ,kullandigin gübrenin icinde veya bir cok yerde olabilir, hatta sokaktan geldigin elbise ile kabinin icine girersen disardanda getirmis bile olabilirsin. Mantarin harekete gecmesini yüksek nem ve sicaklik tetikler. Mantar cok saldirgan ve inatci bir hastaliktir tedbir alinmaz ise 10 gün gibi kisa bir sürede bitkinin bütün yapraklarini cürütür ve tabiki bitki gider. Mantar bulasmis yapraklardaki cürümenin geri dönüsü olmaz yani o yapraklar artik kurtarilamaz, ama mantari durdurursak yeni gelen yapraklar ike yolumuza devam ederiz. Benim yaptigim mantar ve böcek gibi zaralilara karsi ilac hep yanimadir, cünki hastaligi tebit ettin ilaci aldin gecen sürede hastalik cok ilerler.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka sende bayagi ilerlemis eger internetten siparis veririsen 2-3 gün daha gecti ve iyice ilerler, tavsiyem yasadigin bölgede ziraai ilaclar satan bir dükkan varsa veya saksida cicek satan bir cicekci git kendin al, örnegin bahcemdeki salatalari mantar vurdu bana bir ilac verin gibi salaga yatarak. Diger bitkilerin yapraklarinada bir büyütüc ile bakmakta fayda var ve hatta hatta hepsini ilaclamakta fayda var. Merak etme organik mantar ilaclari saglikli dokuya zarar vermez

Umutdaja

Üye
Kanka sende bayagi ilerlemis eger internetten siparis veririsen 2-3 gün daha gecti ve iyice ilerler, tavsiyem yasadigin bölgede ziraai ilaclar satan bir dükkan varsa veya saksida cicek satan bir cicekci git kendin al, örnegin bahcemdeki salatalari mantar vurdu bana bir ilac verin gibi salaga yatarak. Diger bitkilerin yapraklarinada bir büyütüc ile bakmakta fayda var ve hatta hatta hepsini ilaclamakta fayda var. Merak etme organik mantar ilaclari saglikli dokuya zarar vermez
Kanka çok sağol deniyorum hemen

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ****** *** **** ******** ****** hahahaha*** ** ***** **** *** **** ** ** * * ***** **** ******** hahahaha*
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ***** ****** ******* hahahaha **********
    +1
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ******* **** hahahaha***
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ***** ****** ******* hahahaha hahahaha******* *********
    ***** ** ****** ** ***** *** ********* *
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ****** *** **** ******** ****** hahahaha*** ** ***** **** *** **** ** ** * * ***** **** ******** hahahaha* *** ****** ********* **** ********
    +1
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    +1
    **** **** ***** ****** ** ******* ****** *** **** ***** ****** **** ***** ******* **
    +2
    ******** ***** ****** ***** hahahaha * ****** ****** ********
    +1
    +1
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ***** ****** **** ***** ******* ** **
    +1
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    **** hahahaha
    +1
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    *** ** hahahaha *** ******** ********** ********* *********
    +1
    ********* *** ********** hahahaha ********* ******** ***** *****
    +1
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    +1
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    +1
    ***** **** ***** ******* **** *** ***** ***** *
  • deyorke deyorke:
    hahahaha ********** ****
    +1
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ********** ***** ****** ******* hahahaha **** ** ***** ******* ********* ********** ***** ********** *********
    +1
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ********** ***** ****** ******* hahahaha **** ** ***** ******* ********* ********** ***** ********** hahahaha** ***** *********
    BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ: ********** ***** ****** ******* hahahaha **** ** ***** ******* ********* ********** *****...