15.000 tl bütçem var bi bakarmısınız olmuş mu

warquemww

Yeni üye
kabin:80X80X180 BİTKİ YETİŞTİRME KABİNİ (2000)
filtre:360m3 Dr.Karbon Filtre Vortice QUITE Fan Set-100mm (3500)
giriş fanı:Dr Slient Kanal Tipi Aksiyel Fan 100mm/100m3 (300)
ışık:BavaGreen 240W PRO(5500)
toprak:BioBizz Biobiz Light Mix Toprak 50 Litre (200)
ıvır zıvır: ısı nem ölçer (50),ph metre (150),mekanik zaman saati (50)

merhalabar herkese bi yarım saatlik araştırmayla şöyle bi sistem yaptım ama daha gübre,tohum vs gibi eksikleri gideremedim gelicek ay satın alıp başlıyorum. 3 tane bitki ekicem. bez saksı,gübre vs gibi eksiklerim var sizden öneri bekliyorum bi yardımcı olurmusunuz rica etsem.

LvbelC5

Kıdemli Üye
şimdi dostum 3 bitkilik bi sistem için 15.000 TL çok güzel bi rakam profesyonel bir iş çıkar ortaya

kabin güzel 80x80 yeterli

karbon filtre uygun 360m3

giriş fanı 3 bitki ve kabinin boyutuna göre ideal

ışık forumun sponsoru olan markayı tercih etmeni öneririm

toprak biobizz kullanmanı önermem çok kalitesiz ve böcekli toprak plagron lightmix kullan bence

Ph Ölçer olarak kesinlikle o sarı çubuklardan falan alayım deme 2 3 günde ayarı bozulur sen fark etmeden bitkine ph bozuk su verirsin

merhalabar herkese bi yarım saatlik araştırmayla şöyle bi sistem yaptım ama daha gübre,tohum vs gibi eksikleri gideremedim gelicek ay satın alıp başlıyorum. 3 tane bitki ekicem. bez saksı,gübre vs gibi eksiklerim var sizden öneri bekliyorum bi yardımcı olurmusunuz rica etsem.
Kanka kaç bitki düşünüyorsun auto mu photo mu yapacaksın?

Ü

Üye silindi 20768

Guest
yerin müsaitse çadırı büyüt kanka. iki büklüm oluyorum küçük kabinde uğraşırken bitkiyle. kabinin içine girip sandalye atıp rahat rahat takılan kankaları görünce çok kıskanıyorum :D

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
kanka çadırı büyüt diyen dostlara katılıyorum ancak yine de eklemek istedim,

büyüttüğün an ışığı ve filtreleri de büyütmen gerekir bütçe bu pahalılıkta 15k yetmez. 80*80 başla bence 3 bitki için çok ideal. haa dersen ki üzerine 5 daha koyarım, o zaman mutlaka ama mutlaka büyüt derim bende :)

Brother

Doktor

Kanka ilk defa yapıyorsan photo yap
tek bitki başla 80x80 alan sana küçük gelir 3 bitki düşünüyorsan
100x100 alman yaranına olur ama havalandırmayı güçlendirmen gerekir
ışık seçimin güzel
toprak plagron veya canna öneririm

warquemww

Yeni üye
kanka çadırı büyüt diyen dostlara katılıyorum ancak yine de eklemek istedim,

büyüttüğün an ışığı ve filtreleri de büyütmen gerekir bütçe bu pahalılıkta 15k yetmez. 80*80 başla bence 3 bitki için çok ideal. haa dersen ki üzerine 5 daha koyarım, o zaman mutlaka ama mutlaka büyüt derim bende :)
kanka ışık olayına ne diyosun okeylerseniz yapıştırıcam bunların hepsini 2 hafta sonra bide hangi genetiği tavsiye edersin

34Trip

Üye

Kabini bence 120*120*200 Al, Dr filtreden set al. 480m3 ısı ve ışık izoleli söyle gruptan geldiğini yardımcı olurlar fiyatda. Giriş fanı olarak 200m3 al. Toprak kesinlikle plagron light mix al. Saksı olarak keainlikle ( Air saksı ) 15, 27 L olarak ne istiyorsan ama Air al daha çok hava alır kökler ve daha güzel bitkin olur. Gübre olayını herkes farklı seçeneği vardır. Organik ya da sentetik seçimini yap, ustalar yardım eder. Işık olayını ben ucuz olsun diyr fullspectrum 250Wx2 aldım sahibinden de çoğu kişi aldı çok memnun herkes A dan Z ye full kullanıyorsun bu ışığı başka eklemene gerek yok. (Elektroozoom).Nem makinesi al üstten dolum al bence 5LT tekrar tekrar doldurmak uğraşma. Benim ki weewel iyonizerli 5LT alttan dolum ama. Kıskaçlı vantilatör alabilirsin 2 tane alandan tasarruf köşelere sabitleniyor ama ben koçtaştan 150tllik aldım masaüstü köşeye iple bağladım gayet güzel gidiyor. Serayı keainlikle büyük al sonradan yetmiyecek çok küçük kalacak 800TL bugün fazla verirsin ama sürekli kalıcı bir malzeme o senin için bitmez tükenmez. Araştır sor danış sonrasın da al bütün malzemeleri acele etme, sağlam adım at paran cebine kalır.

warquemww

Yeni üye
Kabini bence 120*120*200 Al, Dr filtreden set al. 480m3 ısı ve ışık izoleli söyle gruptan geldiğini yardımcı olurlar fiyatda. Giriş fanı olarak 200m3 al. Toprak kesinlikle plagron light mix al. Saksı olarak keainlikle ( Air saksı ) 15, 27 L olarak ne istiyorsan ama Air al daha çok hava alır kökler ve daha güzel bitkin olur. Gübre olayını herkes farklı seçeneği vardır. Organik ya da sentetik seçimini yap, ustalar yardım eder. Işık olayını ben ucuz olsun diyr fullspectrum 250Wx2 aldım sahibinden de çoğu kişi aldı çok memnun herkes A dan Z ye full kullanıyorsun bu ışığı başka eklemene gerek yok. (Elektroozoom).Nem makinesi al üstten dolum al bence 5LT tekrar tekrar doldurmak uğraşma. Benim ki weewel iyonizerli 5LT alttan dolum ama. Kıskaçlı vantilatör alabilirsin 2 tane alandan tasarruf köşelere sabitleniyor ama ben koçtaştan 150tllik aldım masaüstü köşeye iple bağladım gayet güzel gidiyor. Serayı keainlikle büyük al sonradan yetmiyecek çok küçük kalacak 800TL bugün fazla verirsin ama sürekli kalıcı bir malzeme o senin için bitmez tükenmez. Araştır sor danış sonrasın da al bütün malzemeleri acele etme, sağlam adım at paran cebine kalır.
ışık olayı bahsettiğin gibiyse net bana büyük tasarruf yaptırır kabin büyütmeye fırsatım olur.sanırım yine 15000 civarında olucak bi sistem ayırdığım bütçe aşağı yukarı bu kadar 16 olur 14 olur dediğin gibi bi kez alıp sonra kafayı arkaya yaslamak en mantıklı. tiksindim artık bu ****** çocuğu torbacılardan görmek istemiyorum artık etrafımda öyle tipler. teşekkür ederim bu arada vakit emek harcamışsın bayağı cevap için sağolasın :))

34Trip

Üye
ışık olayı bahsettiğin gibiyse net bana büyük tasarruf yaptırır kabin büyütmeye fırsatım olur.sanırım yine 15000 civarında olucak bi sistem ayırdığım bütçe aşağı yukarı bu kadar 16 olur 14 olur dediğin gibi bi kez alıp sonra kafayı arkaya yaslamak en mantıklı. tiksindim artık bu . çocuğu torbacılardan görmek istemiyorum artık etrafımda öyle tipler. teşekkür ederim bu arada vakit emek harcamışsın bayağı cevap için sağolasın :))
Ben Aralık 17 de 11.500 e full a dan Z ye dizdim herşeyi. Işıktan çok anlamam benim aldıklarım efsane değil ama iş görür derecede. Işık olayını ustalara danış. Ama Air saksı ve büyük sera şart

kanka ilk defa yapıcağım için photo yapmayı düşünüyorum anladığım kadarıyla auto biraz daha usta işi
Kanka o zaman çoğu arkadaşın dediği gibi öncelikle kabini büyük al en az 100x100 olsun 3 tane photoyu lst ile sığdırırsın ışığı qb 240w alırsan 3 bitkine babalar gibi yeter ilerde auto düşünürsen 4 bitkiye de yeter ilk grow olduğu için gübre olarak biobizz tercih et bence hem organik hemde yaptığın hataları tolere edebilir Bi gübre toprak olarak allmix tercih et palagron olur biobizz olur en azından 4 hafta gübre vermeden sadece ph ayarlı su ile bitkilerini büyütürsün genetik olarak sponsordan ak48 öneririm yollardaki yabani ot misali ne kadar hata yapsanda yaşamı bırakmıyor benim 3 gün elektriğin kesikti ona rağmen yaşadı kaya gibi bir bitki havalandırma konusunda kabin ölçülerini netleştirdikten sonra @higthead ustaya ulaş o sana set önerir onu alırsın.
Hasadın bol olsun kanka.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    dready**********
    +1
  • zero00 zero00:
    ****** *********** ******** ********** ********* *** ******* *** * **** *********** ******** **** ***** **** *** ********* ********* *** ********* ****** ***** ******** **** ******* **********
  • Night owl Night owl:
    ***** **** ***** ****** *** ****** *********** ******** ********** ********* *** ******* *** * **** *********** ******** **** ***** **** *** ********* ********* *** *****
  • zero00 zero00:
    **** ******** ***** **** *
    +1
  • A ax-b:

dready**********
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • zero00 zero00:
    **** **
  • zero00 zero00:
  • Night owl Night owl:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • B Bomberx:
  • zero00 zero00:
  • Night owl Night owl:
    **** **** ***** ** ***** ***** **** **** ******** ****** ** ********** **** ******** **** ****** *** ***** ******* ********
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • zero00 zero00:
    ***** ******* ******** ***** ***** **
  • B Bomberx:
    ****** dready ***** *** ******** *** ***** ********
  • kawinnnz kawinnnz:
    +1
  • zero00 zero00:
    +1
  • zero00 zero00:
    **