13. Gün ve sanırım bir şeyler ters gidiyor.

Selam kankalar. genetik olmayan 2 tohum filizlenip kabine taşınalı 13. gün oldu.
2 güne bir 15-20 ml su veriyorum nem 65-80 arası sıcaklık 20-24 arası geziyor.
Daha biobizz başlamadım 14. günden sonra başlamayı düşünüyorum ama hala küçük geliyor bitkiler başlasam mı bilmiyorum
iki bitkinin de durumunu aşağıya bırakıyorum. ufak olan stres mi yaptı n'oldu anlamadım.
Öneriniz ya da düşünceniz var mıdır?

1. Ufaklık

2. Ufaklık

Gestapo

Yeni Üye
Selam kankalar. genetik olmayan 2 tohum filizlenip kabine taşınalı 13. gün oldu.
2 güne bir 15-20 ml su veriyorum nem 65-80 arası sıcaklık 20-24 arası geziyor.
Daha biobizz başlamadım 14. günden sonra başlamayı düşünüyorum ama hala küçük geliyor bitkiler başlasam mı bilmiyorum
iki bitkinin de durumunu aşağıya bırakıyorum. ufak olan stres mi yaptı n'oldu anlamadım.
Öneriniz ya da düşünceniz var mıdır?

1. Ufaklık

2. Ufaklık
Suyu bu kadar az vermemelisin. 13. Gune gore daha filiz gibiler. Vay be.

sativasever

Kıdemli Üye
65-80 çok geniş bir aralık kanka. Şimdiye kadar 80in altına düşmemen lazımdı. Hala etrafına pek kapatabilirsin. İlk dönemleri bitkinin henüz kökleri oluşmadığı için su sıkıntısı çeker. Alabildiği su kadar büyür. Ama nemi yüksek tutarak bitkinin kökten temin edemediği suyu almasını sağlarsın. Bu yüzden ilk 15 gün 90lar da nem kullanıyorum ben sonra kademeli olarak veg dönemi sonuna kadar 60a anca düşüyorum

65-80 çok geniş bir aralık kanka. Şimdiye kadar 80in altına düşmemen lazımdı. Hala etrafına pek kapatabilirsin. İlk dönemleri bitkinin henüz kökleri oluşmadığı için su sıkıntısı çeker. Alabildiği su kadar büyür. Ama nemi yüksek tutarak bitkinin kökten temin edemediği suyu almasını sağlarsın. Bu yüzden ilk 15 gün 90lar da nem kullanıyorum ben sonra kademeli olarak veg dönemi sonuna kadar 60a anca düşüyorum
kanka ilk 7 gün 80 in altına indirmemeye gayret gösterdim. 1 haftadan sonra min 60'a çektim ama erken davranmışım sanırım

Jesse Pinkman

Kıdemli Üye
Kanka bencede arkadaşın dediği gibi gübre verme ben mesela gübreye 20 inci gün başladım acele etme gübre konusunda nemi yüksek tut kanka bide

MemberClub

Yeni Üye
benimde bitkiler bugün çıktı topraktan 400 watt led var .Işık mesafesi bana 70 cm dendi kanka .Sen direk 50 cm ile mi başladın ?

benimde bitkiler bugün çıktı topraktan 400 watt led var .Işık mesafesi bana 70 cm dendi kanka .Sen direk 50 cm ile mi başladın ?
kankam o senin kabinin şekli, ısısı, bitkinin genetiği vb. sebeplerden kaynaklıdır. benimki photo genetik değil. uzayan sırıklardan olduğu için boya atsın istemiyorum o yüzden bu seviyeyi tercih ettim

MemberClub

Yeni Üye
Kanka benim ilk growum zaten öğrenme amaçlı bilgi topluyorum .Ama bende biobizz kullanıcam ledd ışık filan var aynı şekilde .O yüzden yakın gördüm seni :D Kabin ölçülerin nedir ?

MemberClub

Yeni Üye
Konu açmadım kanka zaten henüz açılacak bişeyim de yok .Bugün baş verdirdim senden daha kısa bi kabinim var .Ama senin kızlar harbiden neden bu kadar kısa kalmış meraklardayım .Umarım ustalar bi bakarlar