10x AUTOFLOWER İlk Grow Genel Görüş ve Yorum

KushuKalkmaz

Kıdemli Üye
Kanka budama zamanı çiçeğe girdikten sonraki ilk hafta başlar 3 hafta devam eder kitaba göre konuşuyorum. son güne kadar yavaş yavaş alanda var. Mantık şu kanka gün aşırı hergün değil 3-5 yaprak çiçeğe incitmeden gereksiz gördüklerini aşağıdan yukarı temizleyerek geleceksin. 3-5 derken elinde alışmaya başlıyor. Bitkin çok olduğundan tecrübende artacak Allah yardımcın olsun 3-4 bitki bile yorar adamı :D acele etme yaprak almakta ufak ufak ilerlersin
İlk growun heyecanı ile çok oldu yakarım ederim düşüncesi ile fazla giriştim :D ama maşallah üzmediler beni . Dediğin gibi devam edeyim o zaman gittikçe de tecrübe olur bana .

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Pençeleşme falan yok dostum gayet güzel şuan çiçeğe giriyo öyle arada salar toplar yaprakları
Çiçeğin iç tarafında kalan fanları güzelce büyükten küçüğe doğru budamalısın bence

solucan gübresi bulabilirsen her 5lt toprağa 1çorba kaşığı solucan gübresini sakdılara dök sonra bi eldiven giyip saksinın üst toprağıyla gübreyi iyice harmanla sonra sula

KushuKalkmaz

Kıdemli Üye
Pençeleşme falan yok dostum gayet güzel şuan çiçeğe giriyo öyle arada salar toplar yaprakları
Çiçeğin iç tarafında kalan fanları güzelce büyükten küçüğe doğru budamalısın bence

solucan gübresi bulabilirsen her 5lt toprağa 1çorba kaşığı solucan gübresini sakdılara dök sonra bi eldiven giyip saksinın üst toprağıyla gübreyi iyice harmanla sonra sula
Hocam , çiçekte gayet güzel gidiyorlar ilk hafta litreye 2 ml bio grow 1 ml bloom 1 ml topmax girdim , 2. Hafta da tablodan mı devam edeyim yoksa gübreyi biraz arttırayım mı önerin var mıdır ?

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Hocam , çiçekte gayet güzel gidiyorlar ilk hafta litreye 2 ml bio grow 1 ml bloom 1 ml topmax girdim , 2. Hafta da tablodan mı devam edeyim yoksa gübreyi biraz arttırayım mı önerin var mıdır ?
Sana kendi yaptığım biobizz takvimini atacağım her hafta 2 sulama şeklinde tüm ölçüler yazıyor, o takvimi uygulayabilirsin ben solucan ve yarasa gübresi ile destekliyorum, auto bitkide 100gr üzeri aldım hemen hemen tüm çiçeklerimden

KushuKalkmaz

Kıdemli Üye
Sana kendi yaptığım biobizz takvimini atacağım her hafta 2 sulama şeklinde tüm ölçüler yazıyor, o takvimi uygulayabilirsin ben solucan ve yarasa gübresi ile destekliyorum, auto bitkide 100gr üzeri aldım hemen hemen tüm çiçeklerimden
Bugün sulama günü üstad, forumlarda gübrelere fısıldayan adam olduğunu görmüştüm bekliyorum tabloyu birebir uygulayacağım teşekkür ediyorum :)

Kanka bende yeni başlıyacam biobizz alıcam ilk ama su miktarı haftalarda nasıl oluyor hiç bilmiyorum şemadada boş bırakılmış varmı bunu belirten bir şema. (Suya benim karar vermem gerekiyor biliyorum fakat daha önce hiç deneyimim olmadı araştırdım ama bu konuya hafta hafta olarak belirtip ortalamasını yazan göremedim)

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
An için tablom malesef yok hiç kullanmadım
Sulama konusuna gelirsek saksı ve çiçek boyutu ile alakalı bir durum yeni doğan filizi ana saksıya yani hasatı alacağım saksıya alıp komple saksıyı sulayıp her sulamada drenaj su çıkarsa toprağın kök olmayan kısımları her suladığında çöküp sıkılaşır ve kök bu sıkı toprakta rahat ilerleyemez sadece kılcal kökler ilerler buda çiçek gelişimini yavaşlatır unutma toprağın altıyla üstü paralel büyür kökler durursa çiçekte durur bu yüzden en mantıklı yetiştirme bitki çiçeğe girene kadar 2-3 kez transplasyon yaparak ikerlemek yani 0.5 şitre saksıda başlayıp kökler saksı kenarına dayandığında yada drenaj deliklerinden kökler görünmeye başladığında x3 yada x4 büyüklüğünde saksıya geçmektir bitki çiçeğe girdikten sonra transplasyon yapılmaz yada ana saksıda başlayıp devam edeceksen çiçeğin genel boyutu kadar kök olduğunu düşünüp o kadarlık bir alanı sulamak yeterlidir bu şekildede drenaj olmayacağı için alt tabakada tuz birikir ve kökler bu yüksek tuz içeren bölgeye ulaştığında gübre yanığı başlar sen ne kadar az gübre versende bu kaçınılmazdır bunun önüne geçmek için suladığın bölgenin dışına çıkmadan 2-3 haftada bir yavaş yavaş flush atabilirsin ama buda biraz tecrübe ister bu yüzden transplasyon elzemdir, büyük hızlı gelişen ve yüksek hasat vermesini istiyorsan bunu yapman gerekir yoksa 25 litre saksıyı komple sulayıp sona vardığında saksıyı boşaltıp bakarsan sadece ortada bir avuç kök topu ve geri kalan toprakta saç teli gibi incecik seyrek kökler bulacaksın

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Sulama miktarı haftalara göre şu kadar olacak demek imkansızdır kanindeki nem oranı ısı hava sirkülasyonu çiçek boyutu yetiştirdiğin genetik bunların hepsi bu miktarı belirlemendeki faktörlerdir ilk iki growunda belki üçüncüde bununla ilgili hataları mutlaka yapacaksın ama bu sana doğru sulamayı nasıl yapman gerektiğini öğretecek her eğitimi her yetiştirme tarzını farklı farklı kaynaklardan araştırıp mantığını anlarsan hem çiçeğin için bir plan yapabilir hemde çiçeğe baktığında neye ihtiyacı olduğunu anlayabilirsin

Amca35

Kıdemli Üye
Sulama miktarı haftalara göre şu kadar olacak demek imkansızdır kanindeki nem oranı ısı hava sirkülasyonu çiçek boyutu yetiştirdiğin genetik bunların hepsi bu miktarı belirlemendeki faktörlerdir ilk iki growunda belki üçüncüde bununla ilgili hataları mutlaka yapacaksın ama bu sana doğru sulamayı nasıl yapman gerektiğini öğretecek her eğitimi her yetiştirme tarzını farklı farklı kaynaklardan araştırıp mantığını anlarsan hem çiçeğin için bir plan yapabilir hemde çiçeğe baktığında neye ihtiyacı olduğunu anlayabilirsin
Harikasın dostun

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Arkadaşlar hepinizden çok özür dilerim yanlış tabloyu attım sizlere evde kalmış bu tablo bakmadan çekip attım şuan farkettim doğru olan tabloyu atıyorum şimdi kusuruma bakmayın

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • İstanbul İstanbul:
    **** ***** ** ******* ***** ****** ****** **
  • muadip muadip:
    ****** **** **
  • İstanbul İstanbul:
  • muadip muadip:
  • İstanbul İstanbul:
    *** **** hahahaha
  • muadip muadip: