105.Günde büyük sıkıntı! Allahını seven defansa gelsin bu hastalık nedir?

mami10_

Doktor
Beni de bilgilendirirsin kankam özellikle mantar sivrisineği için iyi geliyor mu onu öğrenmek istiyorum
İnten sadece bu bilgiye ulaştım
Nicotiana tabacum ve diğer Nicotiana türlerinin yapraklarından çeşitli metotlarla ekstrakte edilerek kullanılmaktadır. Tütün yapraklarının sulu ekstraktı zararlı böceklere karşı kontakt etki gösterir. Daha çok afitler, tripsler, beyaz sinek, yaprak emicileri ve diğer yumuşak vücutlu böceklere karşı mücadelede kullanılmaktadır. Sıcakkanlılara son derece toksik olan nikotini kullanırken dikkat

OttoMan347

√SEFİR√
İnten sadece bu bilgiye ulaştım
Nicotiana tabacum ve diğer Nicotiana türlerinin yapraklarından çeşitli metotlarla ekstrakte edilerek kullanılmaktadır. Tütün yapraklarının sulu ekstraktı zararlı böceklere karşı kontakt etki gösterir. Daha çok afitler, tripsler, beyaz sinek, yaprak emicileri ve diğer yumuşak vücutlu böceklere karşı mücadelede kullanılmaktadır. Sıcakkanlılara son derece toksik olan nikotini kullanırken dikkat
Ben bunu bide kaktüslerime deneyeyim :D bitkim kalmış olsa hiç acımam denerim valla işe yarar bence ustam aklıma yattı

mami10_

Doktor
Ben bunu bide kaktüslerime deneyeyim :D bitkim kalmış olsa hiç acımam denerim valla işe yarar bence ustam aklıma yattı
Ustam şimdi teorik olarak bilgisini vereyim o zaman daha da aklı a yatar
Şimdi tütün nicotini bizim için üretmiyor her bitki gibi kendini dışarıdan gelen parojenlere karşı korumak için üretiyor ve bu nikotin yakılmıyrak kullanıldığında aşırı toksik bir madde bende bu yoldan çıkarak düşündüm denedim balkon bitkilerin de 1 güne gitti böcekler

OttoMan347

√SEFİR√
Ustam şimdi teorik olarak bilgisini vereyim o zaman daha da aklı a yatar
Şimdi tütün nicotini bizim için üretmiyor her bitki gibi kendini dışarıdan gelen parojenlere karşı korumak için üretiyor ve bu nikotin yakılmıyrak kullanıldığında aşırı toksik bir madde bende bu yoldan çıkarak düşündüm denedim balkon bitkilerin de 1 güne gitti böcekler
Bence bu iş oldu kanka. Haklısın sonuna kadar. Benim aklım sigara içip elimizi yıkamadan dokunmak zarar verdiği için belki o da zarar verir mi diye takıldı da dumanla bitki içindeki nikotin farkına aklım eremedi bi an. Bi arkadaşıma da deneyebilirim aslında

mami10_

Doktor
Bence bu iş oldu kanka. Haklısın sonuna kadar. Benim aklım sigara içip elimizi yıkamadan dokunmak zarar verdiği için belki o da zarar verir mi diye takıldı da dumanla bitki içindeki nikotin farkına aklım eremedi bi an. Bi arkadaşıma da deneyebilirim aslında
Bakalım Mirim, bende grow zamanı deneyeceğim sen benden önce denersen sen haber verirsin Bana umarım etkili olur

mami10_

Doktor
Tmmdır ustam ben sana haber veririm önce denersem. Bana miktar verirmisin mesela nekadar türün ve karanfil yağını nekadar su içerisinde kullanacam
Ustam 10 liralık tütün aldım ben tekelden
Kilosu 200 TL 50 gr felan her halde
Bunun yarısını 1 litre suda 1 çay kaşığı karnfil yağı ile karıştırdım 1 gün sonra süzüp spreyle verdim
Ama yapraklarda türünün sarı rengi kalıyor ilk başta korktum sonra silince geçti

• Like
Tepkiler: u.g

munchiesart

Yeni üye
Kusura bakma dostum ben auto zan ettim benim hatam,
Bende kulnıyorum bloombsstic ve bir çok yerde flusha son 4 hafta kala diyor sen kaynak göstere bilirmisin?
5 - 6 hafta 0,5ml
7-8 hafta 1 ml olarak
Amcım seni yanlış çıkarmak değil umarım yanlış anlamazsın
Yok dostum estağfurullah hiç öyle düşünmedim. Hepimiz bilgi paylaşıp birbirimizi ve kendimizi daha ileri taşmaya çalışıyoruz sonuçta. Tüm chartları indirmiştim eve geçince paylaşıcam buradan.

OttoMan347

√SEFİR√
Ustam 10 liralık tütün aldım ben tekelden
Kilosu 200 TL 50 gr felan her halde
Bunun yarısını 1 litre suda 1 çay kaşığı karnfil yağı ile karıştırdım 1 gün sonra süzüp spreyle verdim
Ama yapraklarda türünün sarı rengi kalıyor ilk başta korktum sonra silince geçti
Karanfil yağı da corona ya iyi geliyor ustam aklında olsun :)

OttoMan347

√SEFİR√

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • E ErdemRS6:
  • tanrınınesrarı tanrınınesrarı:
    **** ********** ******** dready**** ****** ** *** ******* dready ***** ******* ********
  • E ErdemRS6:
  • kkush kkush:
  • zero00 zero00:
  • tanrınınesrarı tanrınınesrarı:
  • cokorama cokorama:
    ******** *** *** ****** ******** ***** ***** ****** ******* ******* ***** *********
  • zero00 zero00:
    **** *** ******* ***** *********** *********** *** *** ****** ** ***** *** ***** ***** *******
  • AmanBee AmanBee:
    ******* ******** ***** ****** dready ******** *** ***** ********* ******** ****** **** ** ********* ******* *** ** **
  • zero00 zero00:
    dready** ******* ******* ******* ***** **** **** ****** *********** dready******* ** *
  • E ErdemRS6:
  • kkush kkush:
    ****** ******** ******* ***** ****** ******** ********** dready ********** ***** ****** *** ******* ** ********** * *********** dready****** *** ******* ***** *********** *********** *** *** ****** ** *
    +1
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ******** ******* ***** ****** ******** ********** dready ********** ***** ****** *** ******* ** ********** * *********** dready********** **** **** **** ***** ******** *** ********* ***** ***
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    *** *********** ** ******* **
  • kkush kkush:
  • zero00 zero00:
    **** *** *********** ********* ****** ********* ******* ********** dready*** *********** ********** ******* ** **********
    +1
  • E ErdemRS6:
    ** ********** ******* *** **
  • E ErdemRS6:
  • zero00 zero00:
    ***** ** ** ** ** ****** ** dready**** ******* *** *** ******** ******
  • zero00 zero00:
    ***** ******* ******* dready **
  • kkush kkush:
    **** *********** **** ********** ******* *** **
    kkush kkush: **** *********** **** ********** ******* *** **