103. Gün yardım lazım

faramir123

Yeni üye
Blue Dream Photo Bitkilerim bu haldeler

1. Bitki
IMG-2329.jpg

IMG-2330.jpg

2. Bitki
IMG-2331.jpg

IMG-2332.jpg

3. Bitki
IMG-2333.jpg

IMG-2334.jpg

4. Bitki
IMG-2335.jpg

IMG-2336.jpg

IMG-2337.jpg

Kabin
IMG-2338.jpg

Işıklar
IMG-2339.jpg

Sistem: 100erlik 3 kanada sahip toplam 300W'dan oluşan 2 adet cob led var. Bu 2si LST yapılmamış olan 2 bitkiye (2. ve 4. bitkiler) direk tepeden vuruyor. bunun yanında 1. ve 4. bitkiye direk vuran diğerlerine de açıyla vuran 400W MH mevcut. Toprak torf-çiçek karışımı (torfu daha bol), bu toprak kaliteli değil biliyorum ama Micro, Grow, Bloom (NPK) gübreleriyle bunu dengeleyebileceğimi düşünmüştüm. İç ortam gün içerisinde 25-28 derece arası, karanlıkta 20-24 derece arası değişmekte. Nem oranı %40-50 bandında bazen geceleri 60-70 oluyor soğursa.

pH ayarlamak için elma sirkesi kullanıyorum, 1 litreye 1ml Micro, 1.5ml Grow, 0.5ml Bloom vererek gübreleme yapıyorum. Yorumlarınızı bekliyorum, adam akıllı büyümüyorlar bir türlü.

Ne yapmalıyım agalar?

oo ışıklarla zor reis 103 gun lukse ben cok kısı gordum senın gıbı bu ısıklardan kullanan cok pişmanlar ustalar gorsun bu benım fıkrım

faramir123

Yeni üye
Arkadaşlar ledler kötü olduğu için 400W mh attık zaten içeriye farkındayız her şeyin, MH'den sonra da bir değişiklik olmadı ondan dolayı açtım konuyu.

Ü

Üye silindi 22832

Guest
dostum selamlar

öncelikle kabini ve ışıklarını bütçe dostu yaptığın için tebrik ederim.
anladığım kadarıyla ilk deneyimin.
bitkilerinde aşırı sulama var. toprağın çok ıslak görünüyor.
yapraklar yere bakıyor.içi su dolu o bitkinin şuan.

bitki çiçeklenmeye girmiş fakat ilk 1 ayda yaptığınız bazı hata ve eksiklerden dolayı veg dönemi iyi geçmemiş.
yapraklar çok az ve küçük.dolayısıyla ne fotosentez yapabilmiş ne de ışık alıp gövdeye verebilmiş.

bunu bir tecrübe olarak görüp yeni aldığın hps ile yeni bir başlangıç yapmanı öneririm.

bitkiyi sökmeni ve köklerini incelemeni tavsiye ederim.bir sonraki çalışmaların için sana büyük tecrübe katacaktır.
sponsoru zaten biliyorsun,tekrar iletişime geç ve alışverişini yap.yeni toprak al ve kabinini iyice temizleyip daha da kullanılabilir hale getir.
aliminyum folyo yerine panda veya yansıtıcı kaplamalar kullanmanı öneririm.
LST öğrenmiş oldun en azından.

bu şekilde değerlendir

S

silas

Guest
kardeş böyle sulama, eğitim olmaz. bitkileri çamura terkedip iple kaçmasınlar diye bağlamışsın resmen, hiç bir şey yapmasan daha iyi. Ayrıca o ışıkla olmaz onlar çöp. Yani yanlış anlama seni growdan soğutmak istemiyorum yada sen grow yapamazsında demiyorum ama böyle olmaz kanka ya. Sen bu ışığı çöpe at ben kendi adıma her türlü yardıma açığım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

kafa48

Üye
kanka zamanına verdiğin suya yazık.at gitsin onları,imkanını ayarla sıfırdan adam akıllı başla.forumdaki talimatları takip ederek yapmaya çalış.

Turkish man

Doktor
Anladığım kadarı ile fazla masraf yapmadan bu işi yapmak istemişsin. Lakin o ışıklar çöp. Bak o orta da ki torch led ampül beyaz ise ondan 3 adet 50 watt Bloom dönemine kadar yetiştirir. Işık mesafesini 25 yap dene memnun kalacaksın.

Morded

Kıdemli Üye
Anladığım kadarı ile fazla masraf yapmadan bu işi yapmak istemişsin. Lakin o ışıklar çöp. Bak o orta da ki torch led ampül beyaz ise ondan 3 adet 50 watt Bloom dönemine kadar yetiştirir. Işık mesafesini 25 yap dene memnun kalacaksın.
Kanka bende 5 ak 48 photo var bu torc ledlerden 6 adet aldım 50 waat kafalarını söküp sadece çıplak led oldugunda daha iyi ışık veriyor diye duydum sence Bloom dönemine kadar 4 5 hafta beni idare eder mi birde 100 waat led projektör var ışık mesefasi 50 70 arası filan

Turkish man

Doktor
Kanka bende 5 ak 48 photo var bu torc ledlerden 6 adet aldım 50 waat kafalarını söküp sadece çıplak led oldugunda daha iyi ışık veriyor diye duydum sence Bloom dönemine kadar 4 5 hafta beni idare eder mi birde 100 waat led projektör var ışık mesefasi 50 70 arası filan
Evet kafalarını sökünce daha iyi verim alırsın çiçeklenme dönemine kadar götürür seni ışık mesafeni 50 de sabitle 6 adet varsa 300 watt yapıyor toplamı. Ben şuanda growu torch ampülle yapıyorum Bloom dönemin de bunların sarı rengini alıp deneyeceğim :) hiç yapmadım torch ampülle ilk denemem. Sende sarısını alıp deneye bilirsin 15 20 gün sonra geçiş yapacağım memnun kalırsam söylerim sana sende torch la devam edersin yok olmaz ise cob Led tavsiye ediyorum sana 400 watt alsan yeter sana blom dönemin de

Morded

Kıdemli Üye
Evet kafalarını sökünce daha iyi verim alırsın çiçeklenme dönemine kadar götürür seni ışık mesafeni 50 de sabitle 6 adet varsa 300 watt yapıyor toplamı. Ben şuanda growu torch ampülle yapıyorum Bloom dönemin de bunların sarı rengini alıp deneyeceğim :) hiç yapmadım torch ampülle ilk denemem. Sende sarısını alıp deneye bilirsin 15 20 gün sonra geçiş yapacağım memnun kalırsam söylerim sana sende torch la devam edersin yok olmaz ise cob Led tavsiye ediyorum sana 400 watt alsan yeter sana blom dönemin de
Kanka blom dönemine daha çok var belki cam havalandırmalı reflektör alıp 400 watt hps de koyabilirim 400 watt cob güzel yapan bir firma var 850 filan yapıyor onu da alabilirim cfl sarıkar var 100 waat 8 bin lümen filan 6 tane ondan da alabilirim birde ben 3 köşeye sarı florasan koyacam 30 40 wat ama baya güçlü ışık veriyor t5 blom döneminde bitkilerin her köşesine ışık ulaştıracam zaten bitkiler 30 40 santim oldugunda blom dönemine sokmam lazım torch ledlerden ümidim var ama hem ucuz hem yüksek ışık

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T Tropikal.MR:
    ***** hahahaha **** ******
  • NewGardener NewGardener:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**
  • O Oci137:
    *** ******* ***** * ******** ***** *** ****** ****** ***** **** ** ***** ***** ***** ********
  • lavrens lavrens:
    ***** hahahaha****** ******* **** hahahaha **** ***** *** ******* ******
  • O Oci137:
    ** ** *** ****** *** * ***** *** *** ******** *** ** ** ******* ** *** ****** *** ****** ** ********* ******** ****** ********** * ****** ***** ******
  • lavrens lavrens:
    ***** hahahaha ** ********* ** *** ****** *** * ***** *** *** ******** *** ** ** ******* ** *** ****** *** ****** ** ********* ******** ****** ********** * ****** ***** ******
  • L Levrekbaz45:
    *** ****** *** ******** ***** **** ** ********* *** ****** ** ******* hahahaha
  • L Levrekbaz45:
    ******** ******** ***** ** hahahaha ***** ******** ** ******** ***
  • O Oci137:
    ********** ***** hahahaha**** ***** **** ******* ***** ********** ******* ********** ******* ********** ********** hahahaha ***** hahahaha ****** ****** ***** **** ** ******* ***** ***** ** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ******** ****** ******** ****** ******* ***** ** hahahaha* ******** ******** ***** ** hahahaha ***** ******** ** ******** ***
  • Night owl Night owl:
    *** ** ***** *** ** ****** hahahaha* ****** * ***** *** *** ** ******* ***** ******* hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**********
  • Night owl Night owl:
    *** *** ***** ******** ******** ********** hahahaha**** hahahaha ** ********* ******** **** ******* ** hahahaha** *** ********* ***** ********
  • Night owl Night owl:
    ****** ****** ****** **** ********* hahahaha* ***** ***** ** hahahaha hahahaha******* ***** hahahaha ***** ******** **** ********** ********** ******** ********** ********** ***** ******* hahahaha ***** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ********* ****** ** ** ******* ******* ******** ****** *** ****** ****** ****** ********** ***** ******* ********** ********* ***** ********* ********** ** ***** hahahaha** hahahaha* *** *** ****
  • Night owl Night owl:
    ******* ******** ***** ******** ****** ******** ******** ******** ****** ****** ******* ** ** ******* ***** ** ********** ******** ******* ***** ******* ******
  • Night owl Night owl:
  • bafici bafici:
    ******** * ***** ******** ********* *** ***** ***** ******** **
  • bafici bafici:
    **
  • K Kamacı6161:
    ******** ******** ******* ***** ********** ***** **** **** ** ******* ****** ********
  • quorthon quorthon:
    ******** ********** ***** ***** ***** hahahaha**** ***** ******* ****** * **** ********
  • NewGardener NewGardener:
    ***** ******** ******** **** ***** hahahaha ********* *** **** ** ********** *** ***** ******* hahahaha***** ******** ***** ******** ****** ******** ******** ******** ****** ****** ******* ** ** ******* ***** ** ********** ******** ******* ***** ******* ******
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha ** ****** hahahaha**** ********* **** ****** ********** **** ********* ********** **** hahahaha ***** hahahaha* ** ******** ******
    Houp53 Houp53: hahahahahahahaha ** ****** hahahaha**** ********* **** ****** ********** **** *********...