100x100x200 için LED tavsiyesi

Faikcengel

Yeni üye
Merhaba dostlar. Forumda yeniyim.
Tecrübeli arkadaşlardan bilgi ve tavsiye rica ediyorum.
100x100x200 bir set kuruyorum.En önemli olarak gördüğüm LED ışık konusunda öneri bekliyorum. Diğer tüm ekipmanlar aşağıda sıralı.
Bio grow-bloom-top max-root juice-ph down
50 L light mix toprak
330 m3 growsan kabron filtre-240 m3 sessiz fan
Isı nem ölçer- ph metre-mekanik zaman saati
4 bitkiyi aynı anda yetiştirmeyi planlıyorum.
Bitkilerin saksıları kaç Lt lik seçmem gerekli? Bez saksı kullanmak istiyorum.
Ve ayrıca bu sisteme yetecek bir LED lamba tavsiyenizi bekliyorum.
herkes şimdiden çok teşekkürler

higthead

Jolly Green
cooltube +600w hps, yahut 480w qb yahut 800w dob led

dostum ışık tercihlerin gayet iyi ama 480w qb 1x1 kabıne fazla gelebilir ama 1 kere ışık alıcaksın 480 alıp dimleyebilirsin yani kısarak kullanabilirsin.480w bitkiyi uçurur=))) hep sölemişimdir 3 ana demir baş konudan kaçmayın alan- havalandırma ve ışık sende kaçmamışssın güzel.
Bu arada 1x1 kabının için 330m3 karbon filtre ve 250m3 cıkıs fanı olmaz çünkü 250lik çıkış fanına karbon filtreni bağlayınca fanın debisi düşücek 200lere buda kabinin ölçüsüne az gelicek sıcaklık ve havalandırma sorunu yaşıcaksın . Growsan karbon filtre önermem koku salınımları oluyor kısa sürede burdan çok kullanıcı yorumları okuduk güvenliği riske atma. Sana tavsiyem drkarbonfiltreden

Kabinine uygun 480m3h karbon filtre ve vortice quite 350m3 çıkış fanı set yapman.dr karbon fıltrenın karbon fıltrelerı pıyasadaki filtrelerden 2-3 kat fazla karbon mıktarları var buda sıfır koku ve daha uzun kullanım demek . Zaten vortice quite ultra sessiz seri ye diyecek laf yok. Ben ve burdan bir çok kişi kullanıyoruz ben sp slientimi çöpe attım vorticeyi aldıktan sonra.

Giriş fanı olarakta drslient 200m3 kullanınca 160 lara düşücek çıkış fanın ve kabın ıle tam uyumlu olucak.

Gübre olarak bio serisine activera ekleyebilirsin.

Buda drkarbonun urunlerının konusu

Tekrar yazıyorum herkes için kabin havalandırma fan ve karbon filtre m3h leri

60x60 ve 80x80 çıkış fan 250m3 Karbon filtre 360m3h

100x100 ve 120x120 çıkış fan 350m3 Karbon filtre 480 m3h veya 680m3h

150x150 çıkış fan 500m3 karbon filtre 680m3h veya 890m3h

200x200 ve 250x250 çıkış fan 800m3 veya 1160m3 karbon filtre 890m3h veya 1100m3h veya 2200m3h

250x250 ve 300x300 çıkış fan 1160m3 Karbon filtre 1680m3h veya 2200m3h veya 3080m3h

Son düzenleme:

Faikcengel

Yeni üye
dostum ışık tercihlerin gayet iyi ama 480w qb 1x1 kabıne fazla gelebilir ama 1 kere ışık alıcaksın 480 alıp dimleyebilirsin yani kısarak kullanabilirsin.480w bitkiyi uçurur=))) hep sölemişimdir 3 ana demir baş konudan kaçmayın alan- havalandırma ve ışık sende kaçmamışssın güzel.
Bu arada 1x1 kabının için 330m3 karbon filtre ve 250m3 cıkıs fanı olmaz çünkü 250lik çıkış fanına karbon filtreni bağlayınca fanın debisi düşücek 200lere buda kabinin ölçüsüne az gelicek sıcaklık ve havalandırma sorunu yaşıcaksın . Growsan karbon filtre önermem koku salınımları oluyor kısa sürede burdan çok kullanıcı yorumları okuduk güvenliği riske atma. Sana tavsiyem drkarbonfiltreden

Kabinine uygun 480m3h karbon filtre ve vortice quite 350m3 çıkış fanı set yapman.dr karbon fıltrenın karbon fıltrelerı pıyasadaki filtrelerden 2-3 kat fazla karbon mıktarları var buda sıfır koku ve daha uzun kullanım demek . Zaten vortice quite ultra sessiz seri ye diyecek laf yok. Ben ve burdan bir çok kişi kullanıyoruz ben sp slientimi çöpe attım vorticeyi aldıktan sonra.

Giriş fanı olarakta drslient 200m3 kullanınca 160 lara düşücek çıkış fanın ve kabın ıle tam uyumlu olucak.

Gübre olarak bio serisine activera ekleyebilirsin.

Buda drkarbonun urunlerının konusu

Tekrar yazıyorum herkes için kabin havalandırma fan ve karbon filtre m3h leri

60x60 ve 80x80 çıkış fan 250m3 Karbon filtre 360m3h

100x100 ve 120x120 çıkış fan 350m3 Karbon filtre 480 m3h veya 680m3h

150x150 çıkış fan 500m3 karbon filtre 680m3h veya 890m3h

200x200 ve 250x250 çıkış fan 800m3 veya 1160m3 karbon filtre 890m3h veya 1100m3h veya 2200m3h

250x250 ve 300x300 çıkış fan 1160m3 Karbon filtre 1680m3h veya 2200m3h veya 3080m3h
Değerli tecrübelerini paylaştığın için önelikle teşekkürler.
Yorunlarınıza istinaden sistemi komple değiştiriyorum ve maliyeti düşürmek için bir değişikliğe gidiyorum.
80x80x180 lik bir çadır kullanacağım ve 3 bitki yetiştirmeyi planlıyorum.
önereceğiniz çadır var mıdır?
Ayrıca karbon filtre 360 m3 ve çıkış fanı 250 m3 olarak drkarbon filtreden sipariş vereceğim. Bu durumda giriş fanı kaç olmalı?
Bu seti growkentteki hazır setlere bakarak yazdım. Sadece lambaları ve aksesuarları değiştirerek set hazırladım. Demeki orda ki sette kabrbon filtre ölçüleri çadır ile ıyumlu değil bu durumda.
tek eksiğim iyi bir led lamba seçimi yapmak kaldı.
Böyle bir led lambası mevcut lakin fiyatı çok yüksek. 80x80 çadır için önerdikleri led lamba bu.

higthead

Jolly Green
Değerli tecrübelerini paylaştığın için önelikle teşekkürler.
Yorunlarınıza istinaden sistemi komple değiştiriyorum ve maliyeti düşürmek için bir değişikliğe gidiyorum.
80x80x180 lik bir çadır kullanacağım ve 3 bitki yetiştirmeyi planlıyorum.
önereceğiniz çadır var mıdır?
Ayrıca karbon filtre 360 m3 ve çıkış fanı 250 m3 olarak drkarbon filtreden sipariş vereceğim. Bu durumda giriş fanı kaç olmalı?
Bu seti growkentteki hazır setlere bakarak yazdım. Sadece lambaları ve aksesuarları değiştirerek set hazırladım. Demeki orda ki sette kabrbon filtre ölçüleri çadır ile ıyumlu değil bu durumda.
tek eksiğim iyi bir led lamba seçimi yapmak kaldı.
Böyle bir led lambası mevcut lakin fiyatı çok yüksek. 80x80 çadır için önerdikleri led lamba bu.

80x80 bu cadır cok ıyıdır oxford kuması vardır ve 1gr ısık suzmesı yoktur. sakın ucuz kabınlere kacma ınce kumaslı oluyorlar.

80x80 kabın ıcın 360m3h karbon fıltre ve cıkıs 255m3 vortıce ultra sessiz set.

Giriş fanı 100m3 dr slient aksıyel fan

havalandırmanı attıgım lınktekılerı alırsan daha eksık bırseyın kalmaz.

Sakın Harvest marka lede para verme okadar.

qb al dıcem sponsorumuzdur ara ıletısıme gec ındırım yapıcaklardır

yada butcem sıkıntı dıyosan cob led yap 3 bıtkı ıcın 500w ideal.elektrozoomdan al cobled alıcaksan xyo son cıplerı kullanıyor.

Faikcengel

Yeni üye
80x80 bu cadır cok ıyıdır oxford kuması vardır ve 1gr ısık suzmesı yoktur. sakın ucuz kabınlere kacma ınce kumaslı oluyorlar.

yada butcem sıkıntı dıyosan cob led yap 3 bıtkı ıcın 500w ideal.elektrozoomdan al cobled alıcaksan xyo son cıplerı kullanıyor.

Çok teşekkürler bilgiler için..
Çadırı listeme ekledim.
Carbon filtre için 2 hava kanalı seçeneği sunmakta. İzolesiz ve ses ve ısı izoleli olarak. Ses ve ısı izoleli olanı seçmem gereklidir diye düşünüyorum. Bir miktar fiyat farkı çıkıyor ve sanırım bu fiyata değecektir değil mi.

led lamba için gönderdiğin siteyi inceledim. 80x80 için 120w olan verisyonu uygundur yazıyor fakat benim 240w olanını almam daha mı iyi olur?

bende şöyle bir yer buldum. Aynı çipleri ve ledleri kullanıyor. Sadece switchleri yok ama fiyat olarak baya farklı. Bunun hakkına ne düşünürsün?

240w quantum mükemmel bir tercih hem ısı problemin minimum olur hemde az yakar çooook kaçar 240w qb 90x90 alanlar için tam oturmakta normalde bunu tabi 100x100 80x80 lerdede rahatlıkla kullanabiliriz hayırlı olsun şimdiden

Faikcengel

Yeni üye
240w quantum mükemmel bir tercih hem ısı problemin minimum olur hemde az yakar çooook kaçar 240w qb 90x90 alanlar için tam oturmakta normalde bunu tabi 100x100 80x80 lerdede rahatlıkla kullanabiliriz hayırlı olsun şimdiden
Peki 90x90 bir çadır bulabilirsem eğer
4 saksı büyütebilir miyim? Yeterli gelir mi.

higthead

Jolly Green
Çok teşekkürler bilgiler için..
Çadırı listeme ekledim.
Carbon filtre için 2 hava kanalı seçeneği sunmakta. İzolesiz ve ses ve ısı izoleli olarak. Ses ve ısı izoleli olanı seçmem gereklidir diye düşünüyorum. Bir miktar fiyat farkı çıkıyor ve sanırım bu fiyata değecektir değil mi.

led lamba için gönderdiğin siteyi inceledim. 80x80 için 120w olan verisyonu uygundur yazıyor fakat benim 240w olanını almam daha mı iyi olur?

bende şöyle bir yer buldum. Aynı çipleri ve ledleri kullanıyor. Sadece switchleri yok ama fiyat olarak baya farklı. Bunun hakkına ne düşünürsün?

SAna atııgım lınktekı havalandırmaları alırsan sorunun ve alıcak baska bır urunun kalmıyor. evet bence ses ızoleli yap. 2.5 mt bıtarafa 2.5 mt bıtara fanın bogazlarına takarsın kafan rahat olur.

Sem

Yeni üye

Kardeşim sana Bir soru elektrozoomdan 2 adet 250w led alsam 3 kişilik kamp çadırında 3 orta boy saksı yetiştirebilir miyim . Teşekkürler

higthead

Jolly Green
Kardeşim sana Bir soru elektrozoomdan 2 adet 250w led alsam 3 kişilik kamp çadırında 3 orta boy saksı yetiştirebilir miyim . Teşekkürler.

Bu alttakı lınkten olculer ve m3h ler yazıyor ve bu konuya yorum yazarak ordan devam edebılırsın bılgı almaya. cadır olculerın onemlı olan. yukseklık olmadan olmaz dostum mınımum 180cm-2000cm yukseklık lazım bıtkıyı nasıl zapedıceksın boyunu

Sem

Yeni üye
Kardeşim sana Bir soru elektrozoomdan 2 adet 250w led alsam 3 kişilik kamp çadırında 3 orta boy saksı yetiştirebilir miyim . Teşekkürler.

Bu alttakı lınkten olculer ve m3h ler yazıyor ve bu konuya yorum yazarak ordan devam edebılırsın bılgı almaya. cadır olculerın onemlı olan. yukseklık olmadan olmaz dostum mınımum 180cm-2000cm yukseklık lazım bıtkıyı nasıl zapedıceksın boyunu
Sadece indica için ve max 3 saksı çadır yüksekliği 150cm vardır muhtemelen dağınık bir durum yok etrafı boş kalacak ortada olacak olay bana en uygun fiyata alabileceğim ışığı tavsiye eder misin lütfen

higthead

Jolly Green
Sadece indica için ve max 3 saksı çadır yüksekliği 150cm vardır muhtemelen dağınık bir durum yok etrafı boş kalacak ortada olacak olay bana en uygun fiyata alabileceğim ışığı tavsiye eder misin lütfen

Dostum en uygun ışık diyosun torch yap dıcem ama olmaz. cob led xyo yap ozaman

Bitki başı 200w den 600w veya 500w yaptır. Aşşağıya link bırakıyorum cob led lerı efsane xyo marka.

Sem

Yeni üye
Dostum en uygun ışık diyosun torch yap dıcem ama olmaz. cob led xyo yap ozaman

Bitki başı 200w den 600w veya 500w yaptır. Aşşağıya link bırakıyorum cob led lerı efsane xyo marka.

Bunlar işimi görür mü benim

Sem

Yeni üye
=)))) Dostum ıs gormese yazarmıyım hıc. Cob ledlerın sıcaklık sorunu vardır zaten kıs geldı etkılemez okadar sıcaklık. Cobled uygundur.
Ya benim elimde iki adet 600w mh hps var balastlı ama sıcaklığı nasıl kontrol altında tutcam bilmediğimden hiç üzerinde durmadım

higthead

Jolly Green
Ya benim elimde iki adet 600w mh hps var balastlı ama sıcaklığı nasıl kontrol altında tutcam bilmediğimden hiç üzerinde durmadım

Dostum dedıgın yukseklık 150 lerde 600w yapılmaz bıtkı ufakken hadı neysede buyuyunce ısık bıtkı mesafe ayarlayamazsın yer kalmaz.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
    ******** dready ********* ********* ******** ****** *** ****
  • B Bomberx:
  • B Bomberx:
  • M Mûrâyî:
  • M Merciless:
    *** ***** ********* ***** *** ***** ******* *********** ***** ***** ********* **** ****** ****** ** ***** ******* ****** ***
  • M Merciless:
    ***** ****** ***** ****** *** ***** *********** ***** ******* ****** ******* ***** * *** **
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
    ********** *** ***** *** ***** *********** ********** ******* ****** ** ***** ***** ******** **********
  • G GaribanMüptezel:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
    dready* *******
  • B Bomberx:
    B Bomberx: ******** *** *** ********