10 otomatik oda kurulumu

yerligrower

Yeni üye
Arkadaşlar aranıza yeni katıldım 10 saksı atabileceğim bi çadırlı fanlı sistem kurmak istiyorum 240x120x200 çadır kullanmak istiyorum rahat büyük olsun bunun içine led almayı düşünüyorum ama hangisi yeterli nasıl birşey almam lazım yardımcı olursanız sevinirim

Woppy

Ordinaryüs
Knk qb en az 480w + 480w bunlarında 240w olarak 4 parca halınde kabıne gore güzelce konumlandırıldıgında verimli bi hasat alınır saksılarda 15 lt iyi olur. Ve böyle bi alan için iyi bir havalandırma sistemi gerekli maliyetli olur bu saydıgım ürünler. Daha bircok sey lazım.

yerligrower

Yeni üye
BestVA led ışık tam spektrum 1000w alsam 1 tane işimi görürmü yada örnek bi link bırakabilirmisiniz hocam lamba seçimini yapamadım aklımda diğer malzemeleri kurdum ama

C

Canna

Guest
Belliki isik hakkinda cok bilgin yok asagidaki linkleri oku yesillenirsin. Bence önce isigi ögren sonra karar ver ne alacagina.

• Like
Tepkiler: Ted

yerligrower

Yeni üye
Belliki isik hakkinda cok bilgin yok asagidaki linkleri oku yesillenirsin. Bence önce isigi ögren sonra karar ver ne alacagina.
Özür dileyerek soruyorum okudum anlayamadım dediğim çadıra 10 otomatik tohum için şöyle bi lamba alsam işimi görürmü yeterli olurmu

C

Canna

Guest
Ben yurt disinda yasiyorum, yurt disindan o siteye giremiyorum. O zaman birde asagidaki linki oku. Dostum ben sana direk isik önerisinde bulunabilirim, su anda karsinda isik konusunda forumun en iyi üyesi var. Ama benim amacim ögretmek, ögrenki bu isi hakki ile yap

yerligrower

Yeni üye
Hocam daha önce 20 saksılık bir çadır gördüm içindeki lamba aynı bu şekilde 2 adetti araştırıyorum zaten ama bu çok mu fazla onu bilmiyorum dediğim çadır ölçülerinde 10 saksı düşünüyorum

Ekli dosyalar

• 0BA548EB-26AC-4ECC-B198-EB4E42723C25.png
    0BA548EB-26AC-4ECC-B198-EB4E42723C25.png
    635.4 KB · Görüntüleme: 10
  • 48D7BC79-6CD7-4974-9EFF-F0139527CC01.png
    48D7BC79-6CD7-4974-9EFF-F0139527CC01.png
    549.3 KB · Görüntüleme: 11
C

Canna

Guest
Dostum isik renkleri güzel o bana gönderdin resimdeki, ama isik gücü, yani o isik o renklerde hangi mesefaden hangi gücte isik veriyor, ayrica ne kadar elektiirk tüketiyor ve isiniyor mu, sen simdi bana ben tembelim beni böyle seylerle ugrastirma yaz bana o isigi alayim dersen onuda yaparim

yerligrower

Yeni üye
https://ibb.co/47J1HJhDostum isik renkleri güzel o bana gönderdin resimdeki, ama isik gücü, yani o isik o renklerde hangi mesefaden hangi gücte isik veriyor, ayrica ne kadar elektiirk tüketiyor ve isiniyor mu, sen simdi bana ben tembelim beni böyle seylerle ugrastirma yaz bana o isigi alayim dersen onuda yaparim
Hayır hocam öğrenmek istiyorum peki şu bilgiler yeterlimi bunu yükleyemedim boyutu yüksek dediği için

C

Canna

Guest
Eger hakikaten o PPFD degerleri dogru ise o isik sana hem vegte hemde cicekte 105X90 cm alan icin yeterli, ama dostum 3000 watt diyor, 3000 watt LED o degerlerden cok dahasini vermesi lazim, ayrica o isik saatte prizden 600-750 watt elektirik ceker, bu verdigim bilgilere göre sen karar ver.

yerligrower

Yeni üye
Eger hakikaten o PPFD degerleri dogru ise o isik sana hem vegte hemde cicekte 105X90 cm alan icin yeterli, ama dostum 3000 watt diyor, 3000 watt LED o degerlerden cok dahasini vermesi lazim, ayrica o isik saatte prizden 600-750 watt elektirik ceker, bu verdigim bilgilere göre sen karar ver.
peki hocam min 10 saksı bakacağım ihtiyacım olan bi ışık sistemi önerirmisiniz

C

Canna

Guest
Tabiki öneririm, ama dostum hesap yapmam gerek, kafam iyi yarin bana profilimden yaz, sana öneride bulunurum, ama özellikle gönderdigim linkleri anlayana kadar oku lütfen anlamadigini sor. Isigi iyi ögrenirsen ancak o zaman bitkine hakki ile isik verir,hakki ile yetistirisin

C

Canna

Guest
Kusura bakma dostum hemen cevap yazamadigim icin ama kafam iyi iken yalnis yorum yazmak istemiyorum :) :cool:

C

Canna

Guest
Tamam auto cabuk hasat verir ilk seferde auto yap, 6 aylik filan ihtiyacini yap, sonra photo tavsiye ederim, photo kalitede autoya 5 ceker

C

Canna

Guest
20 hafta kadar sürer ben 300-350gr arasi aliyorum ama tabiki sen bu miktari alamazsin , sana ne kadar yardimci olsamda, ama 100-150 gr arasi alirsin diye düsünüyorum eger her asmada tek tek danisirsan.

higthead

Jolly Green
Dostum havlandırmanı yazıyorum

240x120 alan ıcın normalde sana 890m3h fan set onerıcektım ama 10 bıtkı dedıgın ıcın koku yogunlugu ıcın

Cıkıs fan ve karbon fıltre set. Drkarbon sponsorumuzdur fıyatlar suan cok uygun ama kurdan dolayı ne olur bılemem. quıte ultra sessız model fan ve bomba karbon fıltrelerı vardır. ses ısı ızolelı hava kanalı ıle tercıh et

Girişin ise

quıte ultra sessız model

yada butcene gore normal serı vortıce fan

Bu cıkıs fan ve karbon fıltre setı ve gırıs fan alırsan havalandırma ıle ılgılı alıcak baska bırseyın kalmaz.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • muadip muadip:
    **
  • İstanbul İstanbul:
  • muadip muadip:
  • İstanbul İstanbul:
    **** ***** ** ******* ***** ****** ****** **
  • muadip muadip:
    ****** **** **
  • İstanbul İstanbul: