1 Saksı 2 BİTKİ ?

Birinde hastalık oldu mu otomatikmen diğerine de bulaşır gübreleme yaparken iki bitkin aynı anda gelişmeyeceği için aynı gübre oranları yaramaz.

Tedy Başkan

Yeni üye
Daha önce yapan varmı bulamadı eskilerden yapan vardır kesin,_ ben gelişmeleri paylaşırım güzel olacağını düşünüyorum

marcoo

Üye
kankam köklerin en başta birbirine giricek. o bitkiler senin tahmin edeceğin şekilde küçük kalmayacak en az boyu 1m olucak. dalları ve yaprakları birbirini kapatıcak. 1 tane bitkiden alacağın verimi bu yüzden bundan alamayacaksın. ne topping yapabilirsin ne lst eğitimi. 2 bitkiden ayrı saksılarda güzel eğitimle 80-90 ar gram almak yerine herşey iyi gitse bile en fazla 20 şer alırsın. he ben iki taneyi tek saksıda yapıcam geniş 40-50 litrelik geniş kocaman saksı alırsın ona birşey diyemem. ona göre sulama yapman gerek. her bitkinin senden isteği aynı olmuyor. boş yere kendine eziyet edersin, bu işi yaptığına pişman olursun. benim fikrim bu yönde tabikide sen bilirsin. bence olmaz

asilreis

Üye
Ben 20ltlik saksiya 7 bitki ektim. Makarasina büyütüyorum. Hasat versin vermesin önemli degil. Orjinal esrar tohumu. Sürekli fan yapraklarini budama yapiyorum. Su anda 2 ayliklar gayet mutlu gibiler...

istr

Ordinaryüs
Kenevir tutunduğu toprağa köklerini ince ince yayar, outdoor mekanda bir şekilde kökler yolunu bulur, iç içe geçmiş normal gelişimli kenevirlerin olur, saksıda rootbound yapar, kökler sıkışır. Al sana denemeye gerek kalmadan ne olacağıyla alakalı basit bir matematik:

Saksıda bir kenevir varken bir kenevirin köklerinin yayılabileceği alan var sayalım 30 lt
artık saksıda iki kenevir var Yani alan ya yarı yarıya, ya da bi bitki için yarıdan fazla düşer, bu da 2 ihtimal doğurur: Ya köklerden biri daha fazla gelişip diğerini baskılayacak, ya da eşit beslenip eşit büyüyecekler
Beslenme konusunda birbirlerine destek olmaları gibi bir durum söz konusu değil. Düşündüğün gibi duygusal canlılar değiller ne yazıkki :) Hatta tam tersi, aralarında rekabet olacaktır. Tabii bu köklerin sıkışmayacağı kadar yeteri büyüklükte bir saksı için geçerli.

Tedy Başkan

Yeni üye
Kenevir tutunduğu toprağa köklerini ince ince yayar, outdoor mekanda bir şekilde kökler yolunu bulur, iç içe geçmiş normal gelişimli kenevirlerin olur, saksıda rootbound yapar, kökler sıkışır. Al sana denemeye gerek kalmadan ne olacağıyla alakalı basit bir matematik:

Saksıda bir kenevir varken bir kenevirin köklerinin yayılabileceği alan var sayalım 30 lt
artık saksıda iki kenevir var Yani alan ya yarı yarıya, ya da bi bitki için yarıdan fazla düşer, bu da 2 ihtimal doğurur: Ya köklerden biri daha fazla gelişip diğerini baskılayacak, ya da eşit beslenip eşit büyüyecekler
Beslenme konusunda birbirlerine destek olmaları gibi bir durum söz konusu değil. Düşündüğün gibi duygusal canlılar değiller ne yazıkki :) Hatta tam tersi, aralarında rekabet olacaktır. Tabii bu köklerin sıkışmayacağı kadar yeteri büyüklükte bir saksı için geçerli.
yarın saksı alayım bari :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ********* **** ** *** *** ******* * **** ********** ***** ****** *** **** ******* *** ** ******* ********** hahahahahahahahahahahaha******* **** ** *** ******* ******** hahahaha**** * hahahaha **** ********** *** ****** ***** *** ****** ******* ******* hahahaha hahahaha******
  • kokokoco kokokoco:
    **** ***** **** **** ***** ****** *** *** ***** ***** ** **** **** ***** **** *** ****** ** ******* *******
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    hahahaha** ***** ********* **** ** *** *** ******* * **** ********** ***** ****** *** **** ******* *** ** ******* ********** hahahahahahahahahahahaha******* **** ** *** ******* ******** hahahaha**** * hahahaha **** ********** *** ****** ***** *** ****** ******* ******* hahahaha hahahaha******
  • kokokoco kokokoco:
    ** **** ***** **** ***** ****** ***** **** ***** ***** * ******* ******* **** * **** ***** ***** ***
    +1
    +1
    ***** **** *** ***** ***** ***** ** ********* ****** **** ***** **** ***** ****** ***** **** ***** ***** * ******* ******* **** * **** ***** ***** ***
  • L lityum:
  • L lityum:
    ***** **** hahahaha* ****
  • L lityum:
    **** ******** hahahaha*** ***** ****** **** hahahaha****
  • A alperdelicitas:
    ***** hahahaha ** ********* ***** ****** hahahaha**** *******
  • kokokoco kokokoco:
  • kokokoco kokokoco:
  • A alperdelicitas: