0 TL'YE ODA KURULUMU

ecagosco

Yeni üye
Kankalar öncelikle herkese iyi growlar.
Arkadaşımın birinden elime sponsorun tohumlarıdan bir adet geçti. Bende bekleye tav oldum içim içimi yiyordu attım peçeteye baktım filizlendi, ee öyle olunca bende napayım napayım diye düşündüm sonuç bu..

Kabin odamdaki boş sandık. 90cm yükseklik 45 cm genişlik. Ampulü odamdan söktüm. Folyo mutfaktan. usb vantilatör, yazın serinlemek için.
Ama tohum photo bluedream (arkadaşın dediğine göre).
Saksı bahçeden. Kum bahçeden. Su musluktan.
Hiç yetiştirmedim daha önce, forumda geziyorum bakınıyorum. Vardı bi hayalim şuan gerçekleştiremiyorum, işsizlik malum.
Sorum şu;
sizce denemeye değer mi değmez mi ?
Bırak diyorsanız hemen sökeyim atayım.

Fotoları yükleyememişim hemen ekliyorum..

420x

Kıdemli Üye
kankam denemeye değer bence ya eldeki imkanlarını kullan 4 hafta böyle bu ışıkla gitsen çiçeklenmede bunların 2700k sarı ışık vereninden 3 tane daha eklersen tek ağaç için tadmin eder seni azda olsa. hemde tecrübe edinmiş olursun bence devam sökme dumanın bol olsun kanka

koala

tembel hayvan
bro sökme. osram8.5w led ampul e27 duy bunların ışık renkleri oluyor nasıl yapman gerektiğini araştır bu sistemı kurmayı dene ışığı yapman lazım öncelikle, bu ışıkla olmaz kanka. birazcık vaktın var bitki ilk günler çok ışık ihtiyacı yaşamaz kabinin nemini yüksek tut ıslak havlu as kova koy bişiler ayaarla nem yüksek olsun gübreleri kendin yaparsın araştır forumda böyle konular var. hazır işsizsin kanka uğraşcak bir iş çıkar uzun zamandır da yapmak istiyormuşsun kafa reseti alırsın sevdiğin iş de ne güzel kabin yapmışsın bitki hemen olmuyor imkanlar değişir yavaş yavaş katarsın içine tohumu direk atmasaymışsın iyiymiş ama oldugu yere kadar götürürsün kanka devamke

koala

tembel hayvan
bu arada bir adet ampul yetmez kanka yazdığım öyle anlaşılmasın, micro grow olarak geçiyor sanırım kanka senin şartlarına uygun olan grow stili bi bakarsın

ecagosco

Yeni üye
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Gittiği yere kadar devam edicem. Dediğiniz gibi hem deneyim olur , hemde bu vesile ile daha fazla araştırmaya teşvik eder. Zaten şerefsiz ne zaman baş verdi forumdan çıkamıyom sevdirdi lanet olasıca kendini :D

ecagosco

Yeni üye
cfl kanka tasarruflu ampule benzeyen ucuz yollu bitki yetiştirme lambası cfl lamba diye araştır googleda bulursun illaki bu arada o lamba seni en fazla 1 - 2 hafta idare eder sonra bitki büyümez ne ölür ne yaşar öyle durur
Tam şuan CFL tasaruf ampüllerini araştırıyorum kanka. Balast gerektirmeyenlere bakıyorum varsa öyle birşey onlardan düşünüyorum.

Balkonda bahçede terasta vs. günde 3 saat güneş görebilen biryerde bakman hem bitki hem senin adına daha faydalı olacaktır.
Hevesini kırmak istemem fakat elindeki bu imkanlarla bu iş olmaz.
Tecrübe kazanayım ve üç beş sigaralık birşey çıksın içerim mantığında gidiyorsan sorun yok ama sonuçtan beklentin varsa hüsran olur.

ecagosco

Yeni üye
Balkonda bahçede terasta vs. günde 3 saat güneş görebilen biryerde bakman hem bitki hem senin adına daha faydalı olacaktır.
Hevesini kırmak istemem fakat elindeki bu imkanlarla bu iş olmaz.
Tecrübe kazanayım ve üç beş sigaralık birşey çıksın içerim mantığında gidiyorsan sorun yok ama sonuçtan beklentin varsa hüsran olur.
Tecrübe olsun ya kanka , dün gece sabaha kadar araştırdım baya yeni birşey öğrendim. Bak sabah erken kalktım yine forumluyorum google yapıyorum. Küçük küçük eklemeler yapıcam üstüne imkan oldukça, gelişmeleri eklerim bakalım sonuç ne olucak :D

ecagosco

Yeni üye
Düzgün bir cfl alıp yaklaştırırsan denemeye değer kankam :) havalandırma çözmen lazım. sıkıntısız bol hasatların olsun :)
Kanka grow light 100w full spectrum led buldum 2. el 150 gibi bi fiyata ne diyorsun olur mu ? bütçe kısıtlı 150 tl gibi bi para ayırabilirim şimdilik ışıklandırmaya CFL'lerde maşallah hiç ucuz değil, daha bakıyorum ama.

Aemili31

Müptezel
Kankam hiç gerek yok elektromarketim sitesinden tasarruflu ampüllere git 30w 2700k ampüllerden 7-8 tane al çok daha ucuza mal edersin.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Kanka Chat bot:
  • L lityum:
    ** hahahaha* ****** hahahaha
  • L lityum:
  • Houp53 Houp53:
    ******** ******* ********** ***** ******** ***** **** **** ** ** ***** ***** ***** **** ****** ******* ***** ********** ********* ****** ******** ****** ********** ** ******** ******** ******** ***** ********* hahahaha ***** ********** **** ***** ******** *******
  • L lityum:
    ***** **** hahahaha*
    +1
  • Houp53 Houp53:
    ******** ***** ********** ******** ***** ****** ****** ***** **
  • Houp53 Houp53:
    ***** **** hahahaha********* ******
  • H happyworld:
    hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * ***** ** hahahaha* ****** ** ******** **** *** ******** ****** ** ******* ********* **
    H happyworld: hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * *****...