Şans eseri büyüyen photo

OttoMan347

√SEFİR√
Güvercin gübresini nasıl kullanacağını biliyor musun çok ağırdır dozunu kaçırırsan yakarsın sabah baktığında yok olabilir bitkilerin

Legend86

Müptezel
Güvercin gübresini nasıl kullanacağını biliyor musun çok ağırdır dozunu kaçırırsan yakarsın sabah baktığında yok olabilir bitkilerin
Bilgim var, fakat dozunu bilmiyorum, sadece mantıken 18 litreli bidona suyu doldurdum, soğan kabuğu muz kabuğu, 2 avuç güvercin gübresi attım, şimdi yine muz alacam yicez kabuğunu doğrayıp içine atacam, sonucunda 5 litreli temiz suya yarım litre ondan koymayı düşünüyorum, sence?

OttoMan347

√SEFİR√
Bilgim var, fakat dozunu bilmiyorum, sadece mantıken 18 litreli bidona suyu doldurdum, soğan kabuğu muz kabuğu, 2 avuç güvercin gübresi attım, şimdi yine muz alacam yicez kabuğunu doğrayıp içine atacam, sonucunda 5 litreli temiz suya yarım litre ondan koymayı düşünüyorum, sence?
Kanka güvercin gübresinin bi tarifi var bende ona göre matematiksel bi karşılaştırma yap. 5 lt suya çeyreği kadar bok doldurup üzerine su ekleyin ama fullemeyin hergün 1 kez karıştırın kabartma yapacağı için fullememek gerek 1 hafta bekletip 1lt suya 5ml olarak uygulayınn. Muz kabuğu nu da bitki başına 3 adet küçük küçük dilimleyip topraklarına göm suladıkca alsın potasyumu. Yumurta kabuğunu da 30 gr toz haline getirip 15 gr Epsom Tuzu ekleyip 4 lt suyla kaynatıp kaynadıktan sonra 5 dk daha kaynatıp 1 gün bekleyip bi boş bi dolu sulamada bitki başı 2 çay bardağı suyla seyreltip verin

Legend86

Müptezel
Kanka güvercin gübresinin bi tarifi var bende ona göre matematiksel bi karşılaştırma yap. 5 lt suya çeyreği kadar bok doldurup üzerine su ekleyin ama fullemeyin hergün 1 kez karıştırın kabartma yapacağı için fullememek gerek 1 hafta bekletip 1lt suya 5ml olarak uygulayınn. Muz kabuğu nu da bitki başına 3 adet küçük küçük dilimleyip topraklarına göm suladıkca alsın potasyumu. Yumurta kabuğunu da 30 gr toz haline getirip 15 gr Epsom Tuzu ekleyip 4 lt suyla kaynatıp kaynadıktan sonra 5 dk daha kaynatıp 1 gün bekleyip bi boş bi dolu sulamada bitki başı 2 çay bardağı suyla seyreltip verin
Bu tarifi de seneye denerim artık , teşekkür ederim bu yaprakda ki mantar dimi tek tük var, ilaç aradım hiç bulamadım, growkentten de almak istemiyorum
https://ibb.co/Hr7DNxx

Legend86

Müptezel
Maşallah çok sağlıklı duruyolar kanka. Aman göz kulak ol o köpek yemesin onu
O köpek derken, hanks dediğiniz böcek mi, biraz önce yanlarından geldim, bir ağacımın üstünde kocaman yeşil bir böcek gördüm, çekirgeye benzeyen kanatlı gibi birşey işaret parmağım ile baş parmağım ile vuruş pozisyonu aldım, kastım kastım tııkkk:D. Fırladı gitti

Legend86

Müptezel
Ben şimdi muz kabuğu, güvercin pisliği, yumurta haşlama suyu ve kabuğu 18 litrelik bidonda duruyor renki koyu kahveyi andırıyor, onu inceltip vermeyi düşünüyorum, o ağaçlar topping ve lst eğitimli, o halde bile boyları göğsümde, biri var çenemde ağaca bakınca sanki 4 ağaç varmış gibi görünüyor, hani sen geçen dedin ya;bir ağacıma topping yaptım 4 ana dal oldu, şerefsiz erkek çıktı.
İşte bu bendeki en sevdiğim ağacım 4 ana dal oluştu ve dişi
@OttoMan47 burada yazmıştım, ama odun külünü yazmayı unutmuşum

OttoMan347

√SEFİR√
Balık pisliği çok kokacağı için çiçeğe girdiği zaman 1 kg kadar o bidonuma balık pisliği atmayı düşünüyorum sonucu sıvı olacak ama kokusu leş olacaktır, zaten yumurta haşlama suyu bildiğin leş
Kanka balık kafası toprağa gömsen daha iyi max 3x haftada çıkarırsınleş gibi olmasın sigara, yarasa gübresi almam diyorsan soğan kabuğu, patates kabuğu ve pirinc suyu ile fosforu desteklersin. İçilmez yoksa o sigara

Legend86

Müptezel
Kanka balık kafası toprağa gömsen daha iyi max 3x haftada çıkarırsınleş gibi olmasın sigara, yarasa gübresi almam diyorsan soğan kabuğu, patates kabuğu ve pirinc suyu ile fosforu desteklersin. İçilmez yoksa o sigara
Soğan kabuğu sıvı karışımımda zaten var patates de eklerim, balığı belki hiç karıştırmam kaktüs ü çiçeğe zorlayan bir besin gübresi buldum karışıma onuda eklemeyi düşünüyorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • İstanbul İstanbul:
    **** ***** ** ******* ***** ****** ****** **
  • muadip muadip:
    ****** **** **
  • İstanbul İstanbul:
  • muadip muadip:
  • İstanbul İstanbul:
    *** **** hahahaha
  • muadip muadip: