Şans eseri büyüyen photo

GreatGoat

Yeni üye
Dedemlerin köydeki ahırın arka tarafına Mayıs gibi bı tane power plant photo fidesi ekmiştim. Unutmuşum Haziran 25inde ilk fotosunu çekmiştim, bayram için geldik son hali çok şaşırttı beni . İşin ilginç tarafı toprak 30 35 cm aşağıda, ahırı temizlediğimiz zaman buraya dökerdik 2 sene önce yani direk büyükbaş gübresinden üzerine ekili inceden çiçeklenmeye başlamış muz kabuğu ve yarasa gübresi vericem akşamüstü . Yorumlarınızı bekliyorum @OttoMan47 , @Nargile , @Kanka , @Odin3479

Shepard

Müptezel
Bro kendi kendine çok iyi büyümüş daha önceden attığınız gübreler toprağın yapısını değiştirmiş çok daha verimli hale gelmiş belli yoksa bu kadar sağlıklı büyümezdi ışığı da güzel almış belli

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Dostum bitkilerin cicege girmek üzere, evet muz kabugu ve yarasa gübresine basla, ayrica balik gübreside cok iyi olur. Youtube de var balik gübresinin nasil yapildig. Balik fosfor bakimindan cok iyi.

OttoMan347

√SEFİR√
Yarasa gübresi vereceksen en iyisini yaparsın. Aldığımız fosfor gübrelerinin ham maddesi yarasa gübresi. Muz kabuğunu kurutup robottan geçirirsem lifli bir hal alıyor onu göm toprağa bitki başına 4 adet. Eğer tekrar gitmeyeceksin bitkin ihtiyaç duyarsa patates kabuğu kaynayıp verirsin birde 2 buçuk lt kola şişesi içine soğan kabuğu doldur yarısına kalanına da su doldurup 1 hafta bekletip 1 bardağını suyla seyreltip ver

OttoMan347

√SEFİR√
Bro kendi kendine çok iyi büyümüş daha önceden attığınız gübreler toprağın yapısını değiştirmiş çok daha verimli hale gelmiş belli yoksa bu kadar sağlıklı büyümezdi ışığı da güzel almış belli
Biz okadar bakıyoruz uğraşıyoruz, kendi kendine yetişen bitki daha sağlıklı. Sakınan göze çöp batar dedikleri bu işte :D

Legend86

Müptezel
Biz okadar bakıyoruz uğraşıyoruz, kendi kendine yetişen bitki daha sağlıklı. Sakınan göze çöp batar dedikleri bu işte :D
Benim ağaçlarda derin çukur içinde full yanık inek kemresi, diktiğimden beri hiç gübre vermedim azot u mükemmel suda hiç vermedim, 3 kere yağmur yağdı o kadar, birde geceleri nem %90 bulduğu için oradan sağlıyor ihtiyacını

OttoMan347

√SEFİR√
Benim ağaçlarda derin çukur içinde full yanık inek kemresi, diktiğimden beri hiç gübre vermedim azot u mükemmel suda hiç vermedim, 3 kere yağmur yağdı o kadar, birde geceleri nem %90 bulduğu için oradan sağlıyor ihtiyacını
Hey maşallah. Ama çiçekte aynı olmayacak. Fosfor ve potasyum isteyecek

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********