ışık konusu. full spectrum oto ve photo.

arkadaşlar bir sorum olacak.

şu an aynı anda hem ak48 photo hem de lemon og oto ekiyorum.

daha öne iki kere lemon og oto tecrübem oldu.

ışık bestva 600w.

sormak istediğim şey şu ki photo tohumlarda ışık döngüsü ne olmalı ve bunu oto ile yapmak istersem nasıl bir çözüm üretebiliriz. mesela full spectrum olur mu photoya ya da oto tohum photoya göre nasıl yetiştirilir.

önceliğim ak48 ona göre çözüm öneriniz varsa lütfen yazın. teşekkürler.

Ü

Üye silindi 22832

Guest
auto çiçeklenmeye girince 18/6 devam etmen gerekecek.ayrıca bloom düğmesini de açman gerekecek.
auto bitmeden 12/12 ye geçersen ne verim alabileceğine emin değilim

yerin müsaitse auto bitene kadar 18/6 devam et.bitince 12/12 ye alırsın.bu da photoyu yaklaşık 3 ay vegde tutmak demek olur

CahilKush

Doktor
arkadaşlar bir sorum olacak.

şu an aynı anda hem ak48 photo hem de lemon og oto ekiyorum.

daha öne iki kere lemon og oto tecrübem oldu.

ışık bestva 600w.

sormak istediğim şey şu ki photo tohumlarda ışık döngüsü ne olmalı ve bunu oto ile yapmak istersem nasıl bir çözüm üretebiliriz. mesela full spectrum olur mu photoya ya da oto tohum photoya göre nasıl yetiştirilir.

önceliğim ak48 ona göre çözüm öneriniz varsa lütfen yazın. teşekkürler.
Kankam zaten kullandığın ışık full spectrum olursa daha iyi verim alırsın çünkü güneş zaten ışığın tüm dalga boylarını verir ve hatta ışığında uv gibi ışınlarda varsa tadından yenmez yani photo'ya ayrı auto'ya ayrı ışık diye bir kaide yok ikisinin de ihtiyaçları aynı miktarları değişir sadece Mesela 500 watt la 4 5 auto alıyorsan photo olan bitki'de 3 bitki idealdir gibi ama bu örnek detaylarını araştır öğren.
Işık döngüsüne gelirsek Photo bitkide önerilen iyi verim için Veg. döneminde 18/6 çiçeklenmeye sokmak içinse zamanı gelince artık 50 60 gün neyse veg. de kaldıktan sonra 12/12 yaparsın bitkide derki yaz bitiyor la ben daha çiçek yapmadım çiçek yapayım hemen umarım faydam olmuştur ama dediğim gibi watt ve lumen ihtiyacı Photo'da daha fazla olabilir çünkü uzun dönem bir bitki ve büyük olurlar bir şey büyükse ihtiyacı da ona denk artar nasıl gübre artıyor su artıyor o misal yani ama spectrumun ne kadar güneşi iyi taklit ederse auto ve Photo bitkin o kadar memnun olur ve memnun eder.

CahilKush

Doktor
auto çiçeklenmeye girince 18/6 devam etmen gerekecek.ayrıca bloom düğmesini de açman gerekecek.
auto bitmeden 12/12 ye geçersen ne verim alabileceğine emin değilim

yerin müsaitse auto bitene kadar 18/6 devam et.bitince 12/12 ye alırsın.bu da photoyu yaklaşık 3 ay vegde tutmak demek olur
Kanka karanlık bir odan varsa photu çiçeklenme evresin de manual olarak 12. saatinde oraya taşımakta zahmetli ama iş görür bir yöntem

hmm o zaman şöyle yapayım dimi; iki ışık da açık olsun, lemon og ortalama 75-82 arası bitiyor zaten. o bitene kadar vegde kalsın. baktım sığmaycak gibi 12\12ye alıp çiçeklenmeye sokarım. lemon ogde baksın işine :) zaten ben onun her türlü büyüeceğini düşünüyorum ki stresten büyümese sorun olsa da sorun değil. lemon og kafasından sıkıldım bir miktar( tam bir gece ve uykuluk sigarası)

18/6 devam edip photo yu düzgün bir şekilde eğit sana tavsiyem maining lining olur 3 ay vegde tutacaksın aşağı yukarı ağaç yaparsın ondan.
Autoya baltayı vurunca 12/12 ışık döngüsüne geçip çok güzel hasat alırsın.
Lemon og ektim bende kafası için ne diyorsun?

18/6 devam edip photo yu düzgün bir şekilde eğit sana tavsiyem maining lining olur 3 ay vegde tutacaksın aşağı yukarı ağaç yaparsın ondan.
Autoya baltayı vurunca 12/12 ışık döngüsüne geçip çok güzel hasat alırsın.
Lemon og ektim bende kafası için ne diyorsun?

tamamdır teşekkürler. dostum lemon og nin kafasına gelirsek şöyle ki sponsor sitede ve wikileafte yazanlar gibi tam olarak. öncelikle ağır bir kafası var ama kafanı kaldıramayacak gibi değil güzel. yine sitede yazana paralel ağrı kesici özelliği belli oluyor, eklemlerinde dizinde belinde hissediyorsun. ortamda kalabalıkta içince mesela ilk yarım saat 45 dk kaynatılıyor daha sonra ise düşüş başlıyor. lemon skunk var zaten genetiğinde. sakin, mayışma hissi, oturma ihtiyacı vs. en belirgin özelliklerinden biri de uyku. içince anlayacaksın bu sigara uyutuyor, sabah yürüyüşe çıkayım mis gibi falan diyorsan evden çıkmadan almaya uygun değil. çünkü yarım saat yürür geri dönersin. son olarak odaklanmada sıkıntı yaratmıyor bu da güzel. saykodelik özelliği de var ışık renk müzik daha farklı gelebiliyor.(tabi bu çok az ve kişiden kişiye müptezellik oranına göre değişir)

CahilKush

Doktor
tamamdır teşekkürler. dostum lemon og nin kafasına gelirsek şöyle ki sponsor sitede ve wikileafte yazanlar gibi tam olarak. öncelikle ağır bir kafası var ama kafanı kaldıramayacak gibi değil güzel. yine sitede yazana paralel ağrı kesici özelliği belli oluyor, eklemlerinde dizinde belinde hissediyorsun. ortamda kalabalıkta içince mesela ilk yarım saat 45 dk kaynatılıyor daha sonra ise düşüş başlıyor. lemon skunk var zaten genetiğinde. sakin, mayışma hissi, oturma ihtiyacı vs. en belirgin özelliklerinden biri de uyku. içince anlayacaksın bu sigara uyutuyor, sabah yürüyüşe çıkayım mis gibi falan diyorsan evden çıkmadan almaya uygun değil. çünkü yarım saat yürür geri dönersin. son olarak odaklanmada sıkıntı yaratmıyor bu da güzel. saykodelik özelliği de var ışık renk müzik daha farklı gelebiliyor.(tabi bu çok az ve kişiden kişiye müptezellik oranına göre değişir)
+1 og serilerinin genel etkisi bunlar zaten severimm kush kushh kuşlar uçar:D tam sahil kenari otur ic hafif bir arka plan müziği güneşin altında uyukla kafası

Saol kankam bilgilendirme için bir de biz deneyelim bakalım. Zaten ben medikal kullanım için almıştım dediklerine göre doğru tercih gibi görünüyor.

yok kanka tattım ama bolca :D kush serilerinin neredeyse hepsini içtim içmediklerimide elimdeki setupları geliştirdiğim de ekeceğim :)) leziiss
afghan kush yaptım ben bir kez çok hoşuma gitti bıkmadan içebileceğim bir genetikti bakalım lemon og de memnun edecek gibi görünüyor sonraki tohum siparişimde afghan kush alacağım ama top 5 listemde kendisi :)

CahilKush

Doktor
afghan kush yaptım ben bir kez çok hoşuma gitti bıkmadan içebileceğim bir genetikti bakalım lemon og de memnun edecek gibi görünüyor sonraki tohum siparişimde afghan kush alacağım ama top 5 listemde kendisi :)
Kanka benim top 1 de Og kush var direkt sonra master kush sonra lemon kush afghan kush içtim ama öncesi aşırı miktarda süper silver haze içmiştim tütünsüz 3 cigara sadece ben afghan nasıldı anlayamadım ama içeriz yav daha ölmedik :D lemon og güzel kanka zaten kafa bakımından standart bi og den farklı pek bir kafa arama ama lezzetler mmmm master kush çok leziz ve aromatik yağmur yağar ve etraf toprak kokar ya öyle bir koku ve tadı var bu arada bu liste kush giller için yoksa 1 gene og de :D sonrası çok değişken

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    ********* **** * ***** ***** hahahaha ********* * ***** **** hahahaha* ******* ***** *** *** * **** **** *** ***** ***** *** ******** ** ********* ***** ******** ******** ****** ********* ***** **********
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ** **** ****** ***** *** *** ***** ********* **
    +2
    hahahaha*** ****
    +1
  • 420x 420x:
    +1
    +3
    hahahaha ** hahahaha *** ***** ********* hahahaha***
    +2
    hahahaha *********
    +2
  • T Tropikal.MR:
    +1
  • 420x 420x:
    +1
    +1
  • 420x 420x:
    ********* **** * ***** ***** hahahaha ********* * ***** **** hahahaha* ******* ****** * * ********** ***** ***** ***** ******
  • D Dalibor:
    **** ******* ********** ******* ***** ***** ***** ****** ********* ** ********
  • T Tropikal.MR:
    **** ******* ********** ******* ***** ***** ***** ****** ********* ** ********
    +1
  • T Tropikal.MR:
  • T Tropikal.MR:
  • D Dalibor:
    ***** *** **** ***** ****** ******** ******** ** ****** ** ******* ********* hahahaha** ***** ********** ***** ***
  • T Tropikal.MR:
    ********** ******* ***** ****** ****** hahahaha* ****** ***** *** ********* ******** ******* ******
  • D Dalibor:
  • T Tropikal.MR:
  • D Dalibor:
    ***** ********* ******* hahahaha ********* ********* ******* ** hahahaha ********
  • T Tropikal.MR:
    ***** ****** hahahaha hahahaha** ********* ****** *** *****
  • T Turco:
    * *
    T Turco: * *