ışık altında sulama sonrası stres

reaL

Üye
RE: Ripleys ihtiyacım var sana

ışık altında fazla sulama mı yaptın ?
biraz detay ver bakalım

harmankeke06

Yeni üye
Cvp: Ripleys ihtiyacım var sana

reaL' Alıntı:
ışık altında fazla sulama mı yaptın ?
biraz detay ver bakalım

Evet ya malesef öyle bir hataya düştüm ışık altında dün suladım bugün uyanıp baktığımda bu haldeydi bikaç kez daha sulamıstım fakat onda böyle olmamıstı yapraklar hafif aşağı yatmıştı ama bu sefer çok kötü durumu :( yüzüp yüzüp kuyruğuna geldim kendi hatamdan dolayı kızlarımı kaybedersem çok üzülürüm

reaL

Üye

fazla üzülme bu stresi atlatacaktır bitkin ama bu aşamadan sonra daha dikkatli ol.

reaL

Üye

toprak biraz kuruyana kadar karanlıkta beklemesi daha uygun olur.

Geçmiş olsun kankam inşallah atlatır balkona çıkarıp hava almasını sağla kanka umarım düzelir işler kötüye gidecek gibi olursa sana hasat yolu gözüküyor

harmankeke06

Yeni üye
Cvp: ışık altında sulama sonrası stres

Night guy' Alıntı:
Geçmiş olsun kankam inşallah atlatır balkona çıkarıp hava almasını sağla kanka umarım düzelir işler kötüye gidecek gibi olursa sana hasat yolu gözüküyor

Herzamanki yaptığım şeyleri yapıp hiç beklemediğim bir sonuçla karşılaşmak moralimi fazlasıyla bozuyor

Ba$kan

Yeni üye
Merhaba koklerde sorun olunca bitki sadece buyle olur.toprağin hava almasini sağla.bitkiyi az solama yapinca boyle olur.

harmankeke06

Yeni üye

Ba$kan' Alıntı:
Merhaba koklerde sorun olunca bitki sadece buyle olur.toprağin hava almasini sağla.bitkiyi az solama yapinca boyle olur.

Kökleri bilmiyorum fakat bez saksı kullandığım için 3günde 1 1.5 litre su veriyorum

harmankeke06

Yeni üye
Başımız sağolsun düzelceğini hiç düşünmüyorum bari deneyimli bilen biri baksada hatanın ne olduğunu çözebilsem ona göre dikkat ederim ışık altında suladım diye bitki ölmez heralde

ışık altında sulama ya da aşırı sulamayla alakalı gibi görünmüyor. senin saksıların kaç litre ki 3 günde bir 1-1.5lt suluyorsun moruk

harmankeke06

Yeni üye

Hunlu' Alıntı:
ışık altında sulama ya da aşırı sulamayla alakalı gibi görünmüyor. senin saksıların kaç litre ki 3 günde bir 1-1.5lt suluyorsun moruk

8lt an itibariyle son güncelleme
Öldüler ;
https://ibb.co/hYO4KT

https://ibb.co/gYCyeT

Sap rengi felan değişti yeşil değil kokusu değişti garip kokuyor 
https://ibb.co/gyqjKT

Saltoa

YÖNETİCİ
Yazik oldu kardesim cok uzuldum dunden beri yaziyorsun kimsede yardim etmedi ripleyde yoktu dunden beri sansizliga denk geldi ben dunden beri takip ediyordum seni anlasam yardim ederdim. Iste ben bu yuzden diyorum chat acik olsun diye burada ripley online olmadiginda kimse yardim etmiyor emin ol chat acik olsa kurtarirdil bitkileri cok gecmis olsun kanka nedeni ne oldu hala anlamadim herseyi dogru yap tam hasat zamani bitkiyi kaybet **** boyle sanssizligin emeklerine uzuldum kanka cok :( gecmis olsun cok 

Saltoa

YÖNETİCİ
Yok moruk chatide kapattilar ripley online olmadigi zaman konulara kimse dogru duzgun yardim etmiyor . Ripleyin eline bakiyor forum konularda 10 bin uye var . Chat olsaydi orada online tecrubeli arkadaslar oluyordu sitedede cunku daha fazla vakit geciliyordu . Kanka ne olduda birden bitkin birden öldü anlamadim valla cok uzuldum

Kanka ama emin ol isik altinda suladin diye bitkin ölmedi farkli bir sorun olustu bence soyle dusun dogada gunduz yagmur yagdiginda ozaman butun bitkiler ölmesi lazim bizim cozemedigiiz farkli bir sorun oldu naptin kanka hasat ettinmi peki 

Grow Muhabbetleri
Help Users
    Lemonhazelover Lemonhazelover: ******** ********