İlk micro grow deneyimim WW Auto

Apollo34

Yeni üye
Herkese merhaba kankalar öncelikle ekipmanlarımı yazarak başlamak istiyorum
Nem makinesi
Pc kasası
Pc fanları X3
Ph ölçer
Bio bloom,grow,big bud,overdrive
Isı nem ölçer
Bio allmix toprak
4lt saksı
Su olarak kar suyu biriktirdim ortalama 25lt
Tohumu mu patlattım tabii kökü biraz daha uzadı bugün ışığı almaya gidiceğim sonrasında toprağım allmix olduğu için jiffy de 1 hafta kullanmayı düşünüyorum sonrasında toprağa alsam stres yaşamaz umarım
Alanım evet dar yukarıya ışığı bağlıycam lst eğitimi verip alandan biraz pay kazanabileceğimi düşündüm ışığımı bugün almaya gidicem ufo tipi 30led 300w bir ışık tercih ettim sizede sormak istediğim bir şey kar suyu kullanmam bitkim için iyi olacaktır değil mi ?
3.Gün
Kankalar kızımın son durumu üstünde ki tohumu atmak üzere alanım kısıtlı diye baya üzülmüştüm hatta kasa değiştirmeyi düşündüm ama biraz daha lst olayını araştırınca tekrardan sevindim alanımı çok verimli şekilde kullanabilirim, ışığa gelince elim ile kontrol ettiğimde ısısını o kadar hissetmiyorum zaten fanı çalışıyor o kadar yükselse bile kızım ısıdan etkilenmeyeceğini düşünüyorum ki lst eğitimi ile zaten bunun önüne geçicem, saatlerini ise 18/6 yapmaya başladım kızımın üstüne 1.5lt peti kesip koydum ama sonra kaldırdım zaten nem 80 altına inmiyor (Fotoğraf çekmek için kasanın yerini değiştirdiğim için nem %74 gözüküyor yoksa nem makinesi kısık ayarda çalışıyor sürekli) sıcaklık ışık açık iken max 28 dereceyi görüyor ışığı kapattığım zaman en az 20 dereceye iniyor ortalama 22-26 sıcaklık 3 hafta boyunca da gübreleme yapmayacağım toprağım allmix olduğu için.
Bitkimin hala küçük olmasın sebebi diğerinde bir hata yaptım o yüzden yenisini ektim ama böyle daha güzel oldu ışığı değiştirdim
600w sitesinde 86300 lm olduğu yazıyor
———————————————————
13.Gün
Kızım büyümesini hızla sürdürüyor
Saksım 3.8 lt 1 bardak yani 250ml su vermeye başladım en son 4 günde çekti yeniden 250ml su verdim 2 gün oldu toprak hala nemli önümüzde ki hafta Grow gübre vermeye başlıyacağım.

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 16241

Guest
temiz hasatlar diliyorum kankam. takipteyim. ışığı merak ettim, bir de tohum sponsordan mı? çorbacı mı?
adım adım paylaşman dileğiyle. bakalım neler olacak.

Führer

Üye
Kanka saksıda gördüğüm bitkinse eğer o ışık yeterli gelmeyecektir, düşük watt yüksek lümenli tasarruflu ampülleri araştır derim

Apollo34

Yeni üye
Kanka saksıda gördüğüm bitkinse eğer o ışık yeterli gelmeyecektir, düşük watt yüksek lümenli tasarruflu ampülleri araştır derim
Kanka bir defa aldık zaten benim beklentim böyle dolu dolu bir hasat almak değil hem hobi hem deneyim kazanmak ama bir sonra ki growum da dediğin tarzı kullanırım

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Emmy Emmy:
    ******* hahahaha ****** ** ****** **** *******
    +1
  • K kushuchtu:
    hahahahahahahaha ** ** *******
  • Tarzan450 Tarzan450:
    +1
  • K kushuchtu:
    **** ****** ***** ****** **
  • Emmy Emmy:
    ***** **** ********** *** ***** ****** *** **** ******** ********* ********** ** ****** ****** **** ***** **** ******** ****** ****** ********* hahahaha* ******* *** ******* ********* hahahaha*****
  • Tarzan450 Tarzan450:
    ****** **** hahahaha **** ****** **** ******** **** ********* ******* ******
  • kkush kkush:
    ****** **** ****** ******* * ****** ********* ****** ***** ****** **
  • Emmy Emmy:
  • kkush kkush:
    +1
  • Tarzan450 Tarzan450:
  • Tarzan450 Tarzan450:
  • kkush kkush:
    +1
  • Emmy Emmy:
    ** *** ****** ***** ****** **** hahahaha **** ****** **** ******** **** *********
  • K kushuchtu:
    *** **** *** **** ********** *** *** **** **** *** ********** *** ******* ****** **** ****** ******* * ****** *****
  • kkush kkush:
    ******** ******** hahahaha **** ******* hahahaha*********
  • kkush kkush:
    +1
  • kkush kkush:
    *** ****** ****** hahahaha***
    +1
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ***** *** hahahaha* ******* ** ****** ******* ******** ****** ***** ********** *** hahahaha ****** ********* ***** ****** ****** *** *****
  • kkush kkush:
    +1
  • C CashYeşiL:
  • Emmy Emmy:
    ******** ********* ****** **** ****** ***** *** hahahaha** ****** ****** hahahaha***
  • K kushuchtu:
    *** ******* *** *** ***** *** ** ******* ****** ******** **** ** ******* ******** ********** ***** *******
    +1
  • C CashYeşiL:
    hahahaha** *** ******* ********
  • A ax-b:
    *** *** hahahaha ******* ********* ***
  • kkush kkush:
    kkush kkush: ********* ***** *******