İLK indoor grow deneyimim hakkında destek ?

sonradangurme

Yeni üye
Herkese selam growdaşlar , benim ilk indoor grow deneyimim olacak bir süredir forumda araştırma yapıyorum. Gorilla ve blackberry 2 adet filizim var 6 günlükler durumları hakkında yardım ve önerilerinize açığım.Yanıtlayan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:

UFUK...

Kıdemli Üye
Şu herzaman soyledikleri nem olayi için tepelerine pet gecirme taktigini uygula kanka yada resim cekicem diye mi kaldirdin vardida nem ilk etapta çok onemli

sonradangurme

Yeni üye
kanka okumuştum dediğini fakat kabinimde nem %70 lerin altına inmiyor , sıcaklık problemim var 2 vantilatör kullanıyorum 1 içeriden dışarıya 1 dışarıdan içeriye havalandırmam var sıcaklık 30-32 den aşağı düşmüyor

marcoo

Üye
kanka ilk etapta nemi yüksek tutmaya çalış, toprak tamamen kurumadan su verme kökler yayılsın suyu arayıp güzelce. sulama yaparken yaptaklara değmemesine dikkat et. gübre olayını başlarda çok abartma yakma kızı. devamında güncel hallerini paylaşırsın burdan destek olmaya devam ederiz. vantilatöre direk bitkiye çarpma rüzgar yanığı olur görselde bir ufak var gibi kankam. hayırlı growlar şimdiden dumanın bol olsun..

sonradangurme

Yeni üye
kanka ilk etapta nemi yüksek tutmaya çalış, toprak tamamen kurumadan su verme kökler yayılsın suyu arayıp güzelce. gübre olayını başlarda çok abartma yakma kızı. devamında güncel hallerini paylaşırsın burdan destek olmaya devam ederiz. vantilatöre direk bitkiye çarpma rüzgar yanığı olur görselde bir ufak var gibi kankam. hayırlı growlar şimdiden dumanın bol olsun.
Gübre konusunda henüz 1 kere rhizotonic kullandım , sonraki sulamamı toprak kuruyunca boş şekilde yapacağım. Vantilatör rüzgarının bitkiye gelmesi daha güçlü kök ve dallar üretimine yardımcı olur diye bir bilgi okuduğum için bu şekilde yapmıştım düzelteyim daha az değmesini sağlayayım. Sıcaklık konusuna ne diyorsun 30-32 derece bana çok zarar verir mi sence

UFUK...

Kıdemli Üye
Gübre konusunda henüz 1 kere rhizotonic kullandım , sonraki sulamamı toprak kuruyunca boş şekilde yapacağım. Vantilatör rüzgarının bitkiye gelmesi daha güçlü kök ve dallar üretimine yardımcı olur diye bir bilgi okuduğum için bu şekilde yapmıştım düzelteyim daha az değmesini sağlayayım. Sıcaklık konusuna ne diyorsun 30-32 derece bana çok zarar verir mi sence
Suan mevsimden dolayi sicaklik herkesin problemi kanka yapicak bisey ilerler sen gerekebleri yap nemi yuksek tut bitkinin sallanma isi daha sonra biraz acilsin.

sonradangurme

Yeni üye
Kızlarım 10 günlük oldular ,sizce durumları nasıl , yaprakları kıvrımlı olan rüzgar yanığı diye düşünüyorum rüzgarı ayarladım ,diğerinde yaprakta beyaz bir leke oluştu ne eksik neden oluyor bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Işık döngüsünü 20/4 yapıyorum , toprak kurudukça sulama yapıyorum ,besin olarak sadece rhizitonic veriyorum var mı eklemek istediğiniz bi şey

KABİNİN GÜNCEL HALİ

Son düzenleme:

sonradangurme

Yeni üye
mars hydro ts1000 45-50 cm uzaklıkta , ilk sulamamda fazla sulamıştım şimdi toprağın tamamen kurumasını bekliyorum kökler her yerde su arasın tamamen kuruyunca besinli su vericem

lavrens

Üye
Besinden kastın ne bitkin 15 günlük olmadan kök gübresi harici Besin verme 15.gun ise gübreye calmag ile başla
45 50 cm diye bişey yok knk marka modele güce göre 45 cmden bazı ışık 50 k verir bazilari 20 30 k
TELEFONUNA LUX ÖLÇER YAZ İNDİR PROGRAMİ AC TELEFONUNU IŞIĞIN ALTİNA KOY VERDİĞİ DEGERE BAK BİTKİN KÜÇÜK COK IŞIK VERİRSEN BODUR KALİR YANABİLİR SENİN BİTKİNE 10 K LUX İYİDİR BİTKİ GELİŞTİKÇE YAKLASTİRİRSİN IŞIĞI

sonradangurme

Yeni üye
Sadece köklendirici veriyorum , 15. günden sonra calmag , b52 , sensizym vermeyi düşünmüştüm , uygulamayı indiriyorum teşekkür ederim tavsiye için bir uygulama indirdim bilgisayar ekranına yaklaştırarak deneme yaptım https://prnt.sc/_Z42oj-dAiLW bu şekilde bir rakam çıkıyor 10k yı göstermeyecek gibi

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • I indicaberry:
  • marcoo marcoo:
    ******* ***** **
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ******* ******* ****** hahahaha**
    +1
  • Y Yer1n7kat6:
    ****** ******* hahahaha** ***** **
  • marcoo marcoo:
    ****** **** hahahaha*** *******
    +1
  • I indicaberry:
    ******** *** ***** ********** hahahaha*** **** ********
  • I indicaberry:
  • Tropikal.MR Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha
    +2
  • marcoo marcoo:
    ******* ********* ******* hahahahahahahaha*******
    +1
    * ***** hahahaha** *** ***** **** *******
  • marcoo marcoo:
    ***** ******* **
    hahahaha ****** hahahahahahahaha**
  • marcoo marcoo:
    hahahahahahahaha**** *** *****
    +1
  • marcoo marcoo:
    hahahaha ****** ***** *****
    ********** hahahaha**** **** hahahaha*** *******
    +1
    *** ********* hahahahahahahaha
    +1
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha****** ********* ** ***** ******* hahahaha******
    +1
  • marcoo marcoo:
    ********** hahahaha*** *****
    * ***** ***** * **** ***** ****** ******* ******* * **** hahahaha **** ******* ****** hahahaha** ***** hahahaha*** ********* ** ***** ******* hahahaha******
    +1
  • marcoo marcoo:
    * ***** ***** * **** ***** ****** ******* ******* * **** hahahaha **** ******* ****** hahahaha** ***** hahahaha** **** **** ****
  • Houp53 Houp53:
    * ***** ***** * **** ***** ****** ******* ******* * **** hahahaha **** ******* ****** hahahaha** ***** hahahaha** ******* ********** ** **** *** ***** ****** ******** hahahaha* **** ******** ******* *** *** hahahaha* ****** ********** ******* ****** ****** ***** ******** ***
    Houp53 Houp53: * ***** ***** * **** ***** ****** ******* ******* * **** hahahaha **** ******* ******...