İlk indoor denemesi icin yardım

Outdoor4505

Yeni üye
Selam beyler elimde bu beyaz ledler var bunları kullanarak üstüne farkli renkte led ilave edip ful spectrum etkisi alabilir miyim 2 auto yetistirecek bir kabin yapmak istiyorum 70x90x150 yerim var sadece genetikleri kabine göre seçmek istiyorum @Nargile yardim pls :)

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka bir full spectum isigin %20-25 si mavi isik,%65-70 kirmizi isik ve geri kalan % 10 sari, turuncu bazen beyazda oluyor ve UV ve kizil ötesi. Yani sen mavi ve kirmizi isiga sahipsen bitkinin ihtiyaci olan isigin % 90 sina sahipsin. Beyaz isik mavi isik agirlikli soguk isiktir ama icinde bitkinin kullanmadigi gök kusaginin icindeki bütün renkler vardir. Beyaz led lerin gücü nedir, elinde var kullanacaksin. Kabin kücük cok az bir takviye ile gerekli renk ve gücte isik yaparsin.

Outdoor4505

Yeni üye
Kanka bir full spectum isigin %20-25 si mavi isik,%65-70 kirmizi isik ve geri kalan % 10 sari, turuncu bazen beyazda oluyor ve UV ve kizil ötesi. Yani sen mavi ve kirmizi isiga sahipsen bitkinin ihtiyaci olan isigin % 90 sina sahipsin. Beyaz isik mavi isik agirlikli soguk isiktir ama icinde bitkinin kullanmadigi gök kusaginin icindeki bütün renkler vardir. Beyaz led lerin gücü nedir, elinde var kullanacaksin. Kabin kücük cok az bir takviye ile gerekli renk ve gücte isik yaparsin.
Böyle bi led eklesem yeterli olurmu yada sıfırdan bu coblarda 600w yapanlar dedigin gibi 350w kirmizi 150w mavi 100w turuncu olarak mı topluyorlar ben elektrikciyim kendim yapmak istiyorum

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka kabinin kücük o degerle cok fazla gelir. 50 watt turuncu 100 mavi 200 watt kirmizi yeter

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Tamam o ledleride kullan üzerine benim tavsiye ettigim degerlerde takviye yap yeter kanka. ilk 2 hafta o beyaz ledleri ve mavi kullan, arkasindan turuncuyu devreye sok. Cicege gectiginde kirmizi dahil hepsi. Kanka dikkat et isik mesafesine kademeli olarak isigi bitkiye yaklastir, Önerim 80 cm basla 2 haftalik olunca günde 5 cm asagi indir,bitki isik stressine girmeden 50 cm me kadar indirebilirsin isiklari hatta belkide 40 cm. Takip edip ona göre indireceksin isiklari.

Outdoor4505

Yeni üye
Tamam o ledleride kullan üzerine benim tavsiye ettigim degerlerde takviye yap yeter kanka. ilk 2 hafta o beyaz ledleri ve mavi kullan, arkasindan turuncuyu devreye sok. Cicege gectiginde kirmizi dahil hepsi. Kanka dikkat et isik mesafesine kademeli olarak isigi bitkiye yaklastir, Önerim 80 cm basla 2 haftalik olunca günde 5 cm asagi indir,bitki isik stressine girmeden 50 cm me kadar indirebilirsin isiklari hatta belkide 40 cm. Takip edip ona göre indireceksin isiklari.
Kanka sipariş vereyim mi o amazondaki 50w lik ledlerden?
anladim knka tskr ederim uygun fiyata led buldum bakarmisin https://www.motorobit.com/urun/kirmizi-220v-projektor-cob-led-50w-driver-cipli

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka süper fiyat süper lümen gücü, yalniz o ledler renk kirmizi diyor ama mavi agirlikli. Dalga Uzunluğu: 380-430 nm, bire ayni ledlerin dalga boyu 650-750 nm olanini bulursan turuncuya da gerek kalmaz. Simdi bana gönderdigin linktekinden 2 adet isini görürür. Yazdigim gibi sana 4 adette 650-750 nm olani lazim.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka evet bunlar sana cicege gecene kadar yeterli. O siteyi inceledim ama 650-750 nm led göremedim ama 380-840 nm gördüm. Sen simdi 1 tane gönderdigin linktekinden 1 tanede 380-840 nm olandan al ve daha sonra 2 adet daha 340-840 takviye yaptinmi basak isiga gerek yok. Bu isiklar altinda bitkin süper büyür,gelisir ve sömeklerin cok iyi siser. Tabiki gübre,su ayari bu etkenleri de tam ayarlaman lazim

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka bu linkte teknik bilgiler yok ayrica hic ugrasma Aliexpress ile senin o ilk göndergin linkteki cop led ler süper cok iyi lümen gücü var.

Outdoor4505

Yeni üye
Kanka chatteki arkadaslar bu markayi onerdi ve o bizim baktigimiz ledler bi haftada bozulmus birisinde ama yinede alicam belki bana bi kac ay dayanir :)
Aliexprestekiler fullsceptrum degilmi hem her renk olandan?

Ü

Üye silindi 25603

Guest
70 watt beyazi zaten kullanmani yazmistim ama corbacilarin pistil cikardigina göre onlarin da su anda kirmizi isiga ihtiyaci var ama o sitedeki 380-840 nm süper is görürü tabiki direk kirmizi bulabilirsen daha iyi ama yoksa direk kirmizi dediklerimde cok iyi is cikartir

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka 380-840 ta full spectum, neden bozuluyormus bilemiyorum, tabiki uzun etin yahnisi yavan olur diye bir deyim var olabilir kanka. Birde benim sana gönderdigim linke bak. Her renk var burada bize lazim olacak.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Ben buna benzerlerini kullandim TC de arkadaslarim icin yaptigim grow da hic sikinti yasamadim.

Outdoor4505

Yeni üye
Bak kanka birde bunu buldum.

bu guzelmıs kanka ama benım aklımda bişey var elimde sogutucu Fan ve mesleki bilgi var kablo var tohumları daha sıparıs etmedım ılk haftalar ıcın beyaz led ım de var dıyorum şundan 6 tane alsam 300w çaksam nasıl olur alsam gelene kadar anca grow abaşlarım zaten 1 ay da gelir herhalde ali expresten (kusura bakma kafam çok iyi lafı uzattım herhalde ) Renk sıcaklığı:380-840nm

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 25603

Guest
Renk sicakligi tam full spectum, teknik bilgin oluguna göre fan da alirsin ve rahatlikla kendin yaparsin.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    +1
  • kamilars kamilars:
    +1
  • BRUNOOOOO BRUNOOOOO:
    +1
  • B Bavçikimari:
    ******* dready*** ********* ******* ******* ********* *** ***** ** ** ****** ******* ********* ****** ******** ********** *** ******* ** ***** dready* ** ******* dready** **** ******* ***** ***** ***** ****** ** ****** *********** ******* dready*** ******* ****** ******
    +1
  • SariTursu SariTursu:
  • SariTursu SariTursu:
  • Night owl Night owl:
  • S sibetta:
  • S sibetta:
    ********** *** **** ***** ***** ******** ****** ***** ******** ***** ***** ****** ***** *** ****** *****
  • Emmy Emmy:
  • S sibetta:
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ******** * **** ***** *** ******* ***** *** ***** **** ** ***** ******* ******* ******** * **** ***** ****** *** ***** ********* ****** ***** ******* ***** *** *********
  • S sibetta:
  • S sibetta:
    ***** ******** ******** **
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
    dready********** ** ******* ** *** ***** *** ****
  • Mordecai Mordecai:
    *** dready
  • Mordecai Mordecai:
    ***** ****** **** ***** *** ********** dready* *****
  • kawinnnz kawinnnz:
    **** dready** ********** ** *** *****