İlk growum tavsiyelere açığım

• Konbuyu başlatan Üye silindi 33464
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 33464

Guest
Arkadaşlar öncelikle beyaz çapakları 2-3 cm ye kadar gelmiş auto genetikli tohumlarımı 3 gün önce toprağa attım günde 20 saat ışık veriyorum 4 saat bitkiyi dinlendiriyorum, verdiğim suyun ph derecesini 6.7-6.8 civarlarında tutuyorum. Geçen gün bir saksının üzerine elimden tornavida düşürdüm toprak biraz dağıldı tohumu bulup düzelteyim diye biraz karıştırdım bulamadım bugün biraz sarı ve büyümüş halde toprağı karıştırırken buldum ve bu durumda sizce düzelir mi?

dibini suladım güzelce pet şişeyi deldim 8-10 delik açtım o şekilde suluyorum ağır ağır dibi kurumadan tekrar su vermiyorum bitkilerime sulama ayarım da bu şekilde sizce ayarı nasıl ?

içerinin nem grafiği öçlerimde bu şekilde

toplamda 20 auto bitkim için 3 adet shp sistem lamba aldım, bunun balastı falan da geldi tüm dönemleri kapsadığı gelişim, çiçeklenme, bloom dönemlerinde kullanabileceği söylendi ama ben bitkiler küçük hemen yüklenmiyim içeride sıcaklık olmasın, elektrik faturası abartılı gelmesin diye şimdilik 2 sini çalıştırdım şu şekilde 90-95 cm bitkiyle aralarında en az mesafe var

gübrelemeye sizce ne zaman başlamalıyım? Biobizzin gübreleri var elimde Elimde olan gübreler şu şekilde:
Bio grow, bio bloom, cal-mag, top max, root juice hepsi orijinal biobizz ürünleridir. Tavsiyelere açığım teşekkür ederim kankalar.

Ü

Üye silindi 33464

Guest
Kankalar şöyle bir ekleme yapayım şimdilik vantilatör almadım karbonfiltreyi çalıştırmadım henüz koku olmadığı için onun fanı ile odayı serinletiyorum elimden geldiğince ama yakın zamanda fan eklemesi de yapacağım.

Ü

Üye silindi 33464

Guest
toprağım biobizz light mix, saksılarım 14 litre kumaş değiller kumaşın iyi olmadığını duydum

Selam kanka, iki konuya da kendi tecrübe ve bilgime göre burdan yazayım. Öncelikle tornavida düşen bitki toparlar kanka. Isı konusu 37/38 yüksek bununla ilgili giriş ve çıkış faninin M3 leri ve odanın boyutu ne yetersiz hava sirkülasyonu ısıyı yükseltebilir. Eğer havalandırma yeterli ise klima kullanmak gerekir bence. Nem için ise filiz döneminde bitkilerin üstüne pet şişe , bardak koyabilirsin sera etkisi için. (Hava alması icin delikler açmalısın) Sonrası için ya ek nem makinası yada ıslak havlu asabilirsin. Gübre için ise gübre takvimi ne ise biobizin onu uygula kanka. Sulama konusunda 10 ml su yeter filizlere bitki büyüdükçe suyu arttırmalisin. (Fotoya göre yazdım ) .
Işık konusuna gelince, 14 lt kare saksı ölçüleri 25x25 cm 5erli 4 sıra yanyana koysan 150x150 yapmıyor. Bu alan içinde 1000w şuan için bence çok yeterli. Bitkilerin büyüdükçe kapladığı alan genisliyecek o zaman gerek duyarsan ışığı eşit dağıtmak için diğer lambaları yakmaya başlarsın. Bendeki bilgiler böyle kanka umarım yardımcı olmuştur. Kolaylıklar dilerim.

Ü

Üye silindi 33464

Guest
Selam kanka, iki konuya da kendi tecrübe ve bilgime göre burdan yazayım. Öncelikle tornavida düşen bitki toparlar kanka. Isı konusu 37/38 yüksek bununla ilgili giriş ve çıkış faninin M3 leri ve odanın boyutu ne yetersiz hava sirkülasyonu ısıyı yükseltebilir. Eğer havalandırma yeterli ise klima kullanmak gerekir bence. Nem için ise filiz döneminde bitkilerin üstüne pet şişe , bardak koyabilirsin sera etkisi için. (Hava alması icin delikler açmalısın) Sonrası için ya ek nem makinası yada ıslak havlu asabilirsin. Gübre için ise gübre takvimi ne ise biobizin onu uygula kanka. Sulama konusunda 10 ml su yeter filizlere bitki büyüdükçe suyu arttırmalisin. (Fotoya göre yazdım ) .
Işık konusuna gelince, 14 lt kare saksı ölçüleri 25x25 cm 5erli 4 sıra yanyana koysan 150x150 yapmıyor. Bu alan içinde 1000w şuan için bence çok yeterli. Bitkilerin büyüdükçe kapladığı alan genisliyecek o zaman gerek duyarsan ışığı eşit dağıtmak için diğer lambaları yakmaya başlarsın. Bendeki bilgiler böyle kanka umarım yardımcı olmuştur. Kolaylıklar dilerim.
Kanka hay Allah razı olsun şu an için odada havalandırma yok işte bazen kapısını açıyorum balkon tarafının o şekilde havalandırıyorum onun haricinde kapı altından anahtar boşluğundan ayarlar diye düşünüyorum ama ısıya sebep oluyor havalandırma için ne yapabilirim acaba

Kanka odanın boyutuna göre giriş ve çıkış fanı almalısın. Şöyle yapmanı öneririm forumun sponsoru var drkarbonfiltre, orası ile konuşup odanın boyutu ve hava girişi,çıkışı sağlayacağın mesafeyi söylersin, onlarda sana neye ihtiyacın varsa bir teklif atarlar. Bütçeye göre hareket edersin. Havalandırma işini ısı problemin olmasa bile çözmeni tavsiye ederim. Tekrar kolay gelsin.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    ********* **** * ***** ***** hahahaha ********* * ***** **** hahahaha* ******* ***** *** *** * **** **** *** ***** ***** *** ******** ** ********* ***** ******** ******** ****** ********* ***** **********
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ** **** ****** ***** *** *** ***** ********* **
    +2
    hahahaha*** ****
    +1
  • 420x 420x:
    +1
    +3
    hahahaha ** hahahaha *** ***** ********* hahahaha***
    +2
    hahahaha *********
    +2
  • T Tropikal.MR:
    +1
  • 420x 420x:
    +1
    +1
  • 420x 420x:
    ********* **** * ***** ***** hahahaha ********* * ***** **** hahahaha* ******* ****** * * ********** ***** ***** ***** ******
  • D Dalibor:
    **** ******* ********** ******* ***** ***** ***** ****** ********* ** ********
  • T Tropikal.MR:
    **** ******* ********** ******* ***** ***** ***** ****** ********* ** ********
    +1
  • T Tropikal.MR:
  • T Tropikal.MR:
  • D Dalibor:
    ***** *** **** ***** ****** ******** ******** ** ****** ** ******* ********* hahahaha** ***** ********** ***** ***
  • T Tropikal.MR:
    ********** ******* ***** ****** ****** hahahaha* ****** ***** *** ********* ******** ******* ******
  • D Dalibor:
  • T Tropikal.MR:
  • D Dalibor:
    ***** ********* ******* hahahaha ********* ********* ******* ** hahahaha ********
  • T Tropikal.MR:
    ***** ****** hahahaha hahahaha** ********* ****** *** *****
  • T Turco:
    * *
    T Turco: * *