İlk Grow'a İlk Adım (Üstatların Tavsiyelerini Bekliyorum)

emmioğlu

Yeni üye
Tüm üstatlara, ustalara ve grower kardeşlerime selamlar dopeman'lerden ilaçlı ürün almaktan bıktık. Kardeşimle beraber ilk grow'umuzu yapmaya karar verdik. Bir haftadır açtığınız konulardan bir çok bilgi edindim temel bilgileri veren üstatlara ayrı ayrı teşekkür ederim. Şu an kardeşim Amsterdam'da konferansta bir haftaya dönecek dün 5 adet Autoflower Super Lemon Haze aldı.
Işığı, kabini ve 5 adet 19 litre kumaş saksıyı sevdiğim bir kardeşimden çok ucuza çözdüm. Aşağıdaki ürünler elimizde mevcut ustalarım fakat bir yerde takıldım 700w ile 5 auto bitkiden yüzde kaç verim alabilirim. misal veriyorum ustalarım 700w %100 verimde 3 bitki yetiştirir derseniz diğer ikisini hiç çimlendirmeye uğraşmayalım. Yani asıl öğrenmek istediğim sativa bir auto bitkiden tam verim almam için kaç watt kullanmalıyım. 5 bitkiden de 3 bitkiden de aynı gramaj alacaksam diğer tohumları heder etmeyeyim.

TOHUM: 5 ADET AUTOFLOWER SUPER LEMON HAZE
IŞIK: 700W Samsung Spider Quantum Board
KABİN : 150X150X200
SAKSI: KUMAŞ (5 ADET - 19 LT)
Nemlendirici: Xiaomi Smart Humidifier 2
Vantilatör: Küçük Salınımlı Fan
Ph Ölçer: Çin Malı Ürün
Isı Nem Ölçer: Xiaomi Thermometer

Melez

Müptezel
teşekkürler @nemessis hocam saygılar
kanka ne verim alabilecegin bitkiye ne verecegine bagli gubren belli mi belliyse ne kullanicaksn ondan sonra bitkiye ne kadar stres yasaticaksn bunlar hepsi hasati etkileyen faktorler ama yani acemi bi grower icin her zaman ki tahminim autoyuda goz onunde barindirirsak bitki basi 60g alirsn 60x5 = 300 tabi bu dedigim rakam 5 bitkiyide sorunsuz sekilde oldurmeden ortalama stres yasatarak elde edebilecegin hasat miktari en iyileri senin olsun kanka simdiden bol sans

emmioğlu

Yeni üye
kanka ne verim alabilecegin bitkiye ne verecegine bagli gubren belli mi belliyse ne kullanicaksn ondan sonra bitkiye ne kadar stres yasaticaksn bunlar hepsi hasati etkileyen faktorler ama yani acemi bi grower icin her zaman ki tahminim autoyuda goz onunde barindirirsak bitki basi 60g alirsn 60x5 = 300 tabi bu dedigim rakam 5 bitkiyide sorunsuz sekilde oldurmeden ortalama stres yasatarak elde edebilecegin hasat miktari en iyileri senin olsun kanka simdiden bol sans

Advanced Nutrients Sensi Grow A-B pH Perfect​

Advanced Nutrients Voodoo Juice​

Advanced Nutrients Big Bud​

Advanced Nutrients B-52​

Advanced Nutrients Overdrive​

Hocam tohumları satan arkadaş bu gübreleri önermiş bizde bunları sipariş verdik, ayrıca biobizz all mix aldım toprak olarak da gübreli seçim yaptım biraz daha kendini toparlayana kadar en azından yanlış bir gübreleme yapıp bitkiyi yakmamak amacıyla ilk grow'um olacağı için bol bol yazacağım sizleri naçizane rahatsız edeceğim. LST yapmayı düşünüyorum fakat sizin önerilerinizle satıcılar biraz abartmış sanırım 150 gram alırsınız bitki başı demişler :D bizde senede bir grow yaparız ikimize de yeter diyorduk desene yandık :D günde 2 gram gitse anca yetiyor çünkü :D

nasa

Doktor
Tüm üstatlara, ustalara ve grower kardeşlerime selamlar dopeman'lerden ilaçlı ürün almaktan bıktık. Kardeşimle beraber ilk grow'umuzu yapmaya karar verdik. Bir haftadır açtığınız konulardan bir çok bilgi edindim temel bilgileri veren üstatlara ayrı ayrı teşekkür ederim. Şu an kardeşim Amsterdam'da konferansta bir haftaya dönecek dün 5 adet Autoflower Super Lemon Haze aldı.
Işığı, kabini ve 5 adet 19 litre kumaş saksıyı sevdiğim bir kardeşimden çok ucuza çözdüm. Aşağıdaki ürünler elimizde mevcut ustalarım fakat bir yerde takıldım 700w ile 5 auto bitkiden yüzde kaç verim alabilirim. misal veriyorum ustalarım 700w %100 verimde 3 bitki yetiştirir derseniz diğer ikisini hiç çimlendirmeye uğraşmayalım. Yani asıl öğrenmek istediğim sativa bir auto bitkiden tam verim almam için kaç watt kullanmalıyım. 5 bitkiden de 3 bitkiden de aynı gramaj alacaksam diğer tohumları heder etmeyeyim.

TOHUM: 5 ADET AUTOFLOWER SUPER LEMON HAZE
IŞIK: 700W Samsung Spider Quantum Board
KABİN : 150X150X200
SAKSI: KUMAŞ (5 ADET - 19 LT)
Nemlendirici: Xiaomi Smart Humidifier 2
Vantilatör: Küçük Salınımlı Fan
Ph Ölçer: Çin Malı Ürün
Isı Nem Ölçer: Xiaomi Thermometer
setup güzel kanka bi dahakine 5 uzun dönem yaparsan daha randımanlı olur. autoflower veg döneminin kısa sürmesinden dolayı hasat olarak uzun dönem gibi olmuyor . bitkilerini strese sokmazsan güzel sonuçlar alabileceğine inanıyorum.

emmioğlu

Yeni üye
setup güzel kanka bi dahakine 5 uzun dönem yaparsan daha randımanlı olur. autoflower veg döneminin kısa sürmesinden dolayı hasat olarak uzun dönem gibi olmuyor . bitkilerini strese sokmazsan güzel sonuçlar alabileceğine inanıyorum.
sizden öğreneceklerimle uzun dönem grow'da deneyeceğim ustam motivasyon için teşekkür ederim saygılar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    hahahahahahahaha
  • A ax-b:
    *** *** *** ***** ***** hahahaha** **
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ***** hahahaha
  • A ax-b:
    +1
  • bandaleros bandaleros:
    ********* ****** hahahaha***** *** **** ****** ** ********* ********** ***
    ***** ***** ********** *** hahahaha ****** ******* **** ***** ****** *** *** *** ***** ***** hahahaha** **
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ** ******* *** ********* ********* ***** ***** **** hahahaha* ***** ******* *** ****** ********* *** *** *** ***** ***** hahahaha** **
    *** ****** ***** ** ********** ***** ***** ** ******* *** ********* ********* ***** ***** **** hahahaha* ***** ******* *** ****** *********
  • İstanbul İstanbul:
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ***** ****** ** hahahaha* ***** * *******
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
  • bandaleros bandaleros:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    ****** *** hahahaha****** ****** *
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha**** ** ******* ********* *********
  • İstanbul İstanbul:
    hahahaha* **** *** ******* hahahaha** ***** * ****** hahahaha ***** ******* ****** ** *********
    İstanbul İstanbul: hahahaha* **** *** ******* hahahaha** ***** * ****** hahahaha ***** ******* ****** **...