İlk Grow Ve Bilgi Eksikliği

babazehir

Yeni üye
Herkese merhaba. Az çok bilgim var. El yapımı bir sistem kuracağım ve maksimum sistem yüksekliyim 150cm. İlk growum olacak nasıl bir lamba seçmeleyim ve lambanın bitkiden yüksekliği ne kadar olmalı?

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
sevgili dostum, ne yazsak yeni bir soru gelecek peşine doğal olarak. başlangıç aşaması sıkıntılı.

maksat yardımdan kaçmak değil yanlış anlama ama forumda önce biraz gezinip bilgi sağlaman lazım, sadece ışıkla bitmiyor, forumda tüm şifreler var

Mymami

Yeni üye
sevgili dostum, ne yazsak yeni bir soru gelecek peşine doğal olarak. başlangıç aşaması sıkıntılı.

maksat yardımdan kaçmak değil yanlış anlama ama forumda önce biraz gezinip bilgi sağlaman lazım, sadece ışıkla bitmiyor, forumda tüm şifreler var
Bayadır forumu okuyorum alt yapı için hep senin yorumlarına denk geliyorum takibe aldım sisteminde yavaş yavaş topluyorum herşey bitince yakın temas kurarsak çok sevinirim

Ü

Üye silindi 899

Guest
bu yüksekliğe led ışık harici olmaz dostum. ayrıca bitkiyi çok güzel eğitmen gerekir.

Şöyle düşün;
150cm toplam yükseklik var..
30cm civarı saksının boyu olacak;
35~40cm ışıkla bitki arasında olacak;
bitkiye de maximum 80cm kalıyor. buda demek oluyor ki; sen blooma max 25-30cm ile girmelisin ki strecth bittiğinde bitkin 60~70cm aralığında kalsın.. yoksa sıkıntılı bir süreç başlar..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
  • T Tropikal.MR:
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha **** hahahaha*** ******* * ** ******* ****** ** ********* ***** **
  • Bomberx Bomberx:
  • Bomberx Bomberx:
    ******** ** hahahahahahahaha* **** hahahaha*** ******* * ** ******* ****** ** ********* ***** **
  • T Tropikal.MR:
    *** ********* ****** ******** *
  • Bomberx Bomberx:
  • T Tropikal.MR:
  • B bongalov:
  • B bongalov:
  • B bongalov:
  • Night owl Night owl:
    ****** ****** *** ********* ****** ******** *
  • Night owl Night owl:
    ********* **** **
  • T Tropikal.MR: