İlk Grow (Organic) - 4x photo (Son Haftalar - Güncel)

booost

Yeni üye
@BigL selam moruk bu ara organik olayına bende kafayı taktım tohum patladıktan sonra ilk ufak saksıda plagron light mix toprakta ilk hafta yosun cal mag humik başlayıp, 10. gün büyük saksıya alıp toprağı değiştirip (% 50 Litvanya Torfu % 20 Cocopeat % 20 Perlit % 10 HUMUS) toprağa %15 şeklinde katı solucan gübresi karıştırmayı düşünüyorum.
kanka sence bu solucanı komple bütün toprağa mı karıştırayım yoksa bi katman olarak köke yakın kısımlarda toprağın arasına mı koyayım ?
bir de katı yarasa gübresi aldım sen serpme olarak yapmışsın ama detaylı açıklayabilir misin kanka bende henüz nasıl kullancağımı bilmiyorum. toprak nemliyken üstüne gramaj hesabı serpme mi yapıyosun ?

BigL

Üye
@booost kankacım selamlar. ben de 3. growda deneyebilirim tekrar organik ama senin bahsettiklerin daha çok organik base toprak, içine yarasa gübresi vs karıştırmayacaksın sanırım. solucan gübre değil de toprağın yardımcısıdır. çiçeğe geçişte bir iki cm lik bir katman yapmıştım solucan gübresiyle diye hatırlıyorum. gramaj ölçmedim kanka ama başta toprağa da karıştırmıştım yüzde 15-20 oranında. alternatif olarak transplant sırasında kök çevresine de koyabilirsin önerildiği kadar

booost

Yeni üye
@booost kankacım selamlar. ben de 3. growda deneyebilirim tekrar organik ama senin bahsettiklerin daha çok organik base toprak, içine yarasa gübresi vs karıştırmayacaksın sanırım. solucan gübre değil de toprağın yardımcısıdır. çiçeğe geçişte bir iki cm lik bir katman yapmıştım solucan gübresiyle diye hatırlıyorum. gramaj ölçmedim kanka ama başta toprağa da karıştırmıştım yüzde 15-20 oranında. alternatif olarak transplant sırasında kök çevresine de koyabilirsin önerildiği kadar
knk yarasayı toprağa karıştırmadım çiçeklenmeye başlangıçta toprağın üstüne serpip toprakla örtüp sulamayı düşünüyorum. 20 lt saksı da sence kaç gr kullanayım

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ** *** **** ** ********* ****** **** ****** *** ****** ******** *** ****** ******** *** *** ******** ****** ******
  • bandaleros bandaleros:
  • kralartur01 kralartur01:
    *** **** ******* ******** ***** ***** hahahaha*
  • B burap1:
    ****** hahahaha*** ***** *** ***** ******* ** *** ******* ** ********* ******* ***** ******** ******** ***** ** hahahaha **** **** ******** ***** ** hahahaha*
  • muadip muadip:
    ***** ********** ******** ********* ********* *** ********* *** ********** ** ***** ******** ********** hahahaha* ******** ***** hahahaha*** ** *** **** ** ********* ****** **** ****** *** ****** ******** *** ****** ******** *** *** ******** ****** ******
    +1
  • B burap1:
    hahahahahahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    ****** *** **** ****** ****** ***** ******* ***** **** ******* ******** ***** ***** hahahaha*
  • B burap1:
    hahahahahahahaha
  • kralartur01 kralartur01:
    ********* hahahaha ****** ********** ***** hahahaha ***** ****** *** **** ****** ****** ***** ******* **
    +1
  • B burap1:
    ******* ****** ****** ******** *** hahahaha **** ****** ****** ******* hahahaha* ******* ********* ***** ********* ******** ****
  • bandaleros bandaleros:
    ***** *** ******** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha***** hahahaha ****** ********** ***** hahahaha *****
  • bandaleros bandaleros:
    ** ********* ******* **
  • bandaleros bandaleros:
    ******** ******* *** **** ***** hahahaha** hahahaha* ****** ********* **** hahahaha***
  • Kanka Kanka:
    *** ****** ***** ********* hahahaha * ******* hahahaha***** *** ***** ****** **
    +1
  • Kanka Kanka:
    ******* ***** hahahaha** ***** ***** hahahahahahahaha *** ******** hahahaha******* ******** ***** hahahaha **
  • NewGardener NewGardener:
  • S sefilzenci:
    hahahaha ********* **** ***** ***** ********* **** ******* ****** ***** **** hahahaha**** ***
  • bandaleros bandaleros:
    ***** *** ****** ******* *** **** ***** ****** ***** ********* hahahaha * ******* hahahaha***** *** ***** ****** **
  • Kanka Kanka:
    ******* ***** ***** hahahaha********
  • D deatheulalia:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • bandaleros bandaleros:
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
    Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii: *** ***