İlk Grow Macerasına Başlıyorum Tavsiyeniz Çok Önemli

Messdrum

Yeni üye
Herkese selamlar ve kolay gelsin.

Yıllardır yapmayı düşündüğüm kendi indoor growuma başlıyorum. bir süredir forumdayım bazı arkadaşlarla kısa sohbetlerimiz de oldu. Bütün konuları da detaylı olarak inceledim diyemem ama başlıklarda yaklaşık bir aydır dolaşıyorum. her yeni başlayan gibi kafamda deli sorular ve bol miktarda heyecan var. ve her türlü makul tavsiyeye açık olduğumu belirtmeliyim. geçen hafta kabinim ve ekipmanımın siparişlerini verdim ve hepsi elime ulaştı. fişi takıp start vermeden önce sizin de görüşlerinizi almak istedim. ve burayı güncellemeyi düşünüyüroum. Sponsordan edindiğim 2 adet auto ile bu maceraya başlamak niyetindeyim. ekipmanımın tümünü yazacağım. evet artık ekipmanı değiştirmek gibi bir lüksüm yok ama eldeki ekipmanı optimum kullanabilmek adına deneyimli görüşleriniz benim için çok önemli. vakit ayırıp bir iki kelam edecek arkadaşlara ve tecrübeli abilere şimdiden çok teşekkürler. Sevgiler.

EKİPMANLAR

Hydro Shoot 80x80x180 Kabin

Plagron Light Mix Toprak

Exhale Co2 Torbası ( küçük boy)

400 W full spectrum cob led

177 m3 Yuvarlak karma akışlı kanal fanı

190 m3 karbon filtre

160 m3 kanal tipi aspiratör (temiz hava girişi için)

2 adet usb mini vantilatör

Zaman ayarlı 3 litre kapasiteli hava nemlendirici

Simtech Mini Isıtıcı

Tds ve Ph ölçer

Isı ve nem ölçer

Mekanik zaman ayarlı priz

Dijital Termostat (ısı ve nem sensörlü)

15 LT kumaş saksı

(ve bilimum ıvır zıvırlar)

BESİNLER

General Hydroponics Flora Serisi ( Gro,micro,bloom)

Biobizz PH düşürücü

Biobizz CalMag

Messdrum

Yeni üye
Çok teşekkür ederim @silas34 üstad. Şu artırma suyu meselesi en çok kafamı karıştıran kısım sanırım. Bulunduğum yerin çeşme suyu iğrenç.

Hava akışı meselesi de başka bir konu. Bu kapasitede bir sistemi çalıştırdığımda içerideki CO2 torba zararlı olur mu?

Besin çizelgesi için toprağıma göre bir metod oturtamadım kafamda.

S

silas

Guest
Bunca malzemeyle nasıl bir ekosistem saylayacaksın bitkiye denemeye başlamadan anlayamazsın. growa başladığında karşılaştığın problemleri çözdükçe sistemin daha sağlıklı olur, önce bir başla., potasyumu karbondioksiti torbanı alarlarsın sonra, en başta co2 vermene gerek yok. Bitkinin gelişimi pik yapmaya başladığında kullanacaksın co2yi.

Khalifajoint

Kıdemli Üye
Kullandigin gubreler coco yada dwc hydroponic sistem icin olan gubreler haberin olsun plagron ligth mix yapicam demissin youtubedan yanlis video izlemis olabilirsin dikkat et

Messdrum

Yeni üye
Gübre değiştirmek yerine Coco mu alayım o zaman? Maliyet açısından. Veya besin miktarlarını mı light mix e göre ayarlamalıyım? @Khalifajoint

Son düzenleme:

Messdrum

Yeni üye
Hocam GH kendi sitesinde şöyle söylemiş.

"Can GH nutrients be used in soil?

Absolutely! All of our nutrient blends contain the necessary elements for plant growth. Start with the formula ratios identified on the label for the specific plant or crop you are growing, and then adjust and experiment until you find the right formula for your specific need.

For further information, refer to our Drain to Waste feed charts."

Miktar ayarlaması yapılarak sorun çözülebilir sanırım.

Uyarın için çok teşekkür ederim dostum. @Khalifajoint

Khalifajoint

Kıdemli Üye
Hocam GH kendi sitesinde şöyle söylemiş.

"Can GH nutrients be used in soil?

Absolutely! All of our nutrient blends contain the necessary elements for plant growth. Start with the formula ratios identified on the label for the specific plant or crop you are growing, and then adjust and experiment until you find the right formula for your specific need.

For further information, refer to our Drain to Waste feed charts."

Miktar ayarlaması yapılarak sorun çözülebilir sanırım.

Uyarın için çok teşekkür ederim dostum. @Khalifajoint
Bol hasatlar simdiden dostum arastir ona gore ver beisnlerini takip ede ede bulucaksin dogru formulu zaten ordada oyle yazmis

Messdrum

Yeni üye
@yeşilhayat kanka ürün bu. kargoyla ilgili bir problem oldu henüz elime ulaşmadı o yüzden deneyimimi paylaşamıyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...pectrum-bitki-yetistirme-ledi-861084794/detay

@silas34 üstadın paylaştığı şu konuya da bakabilirsin. ben de buradan görüp aldım.

Messdrum

Yeni üye
Arkadaşlar sistemi kurdum 5 gün önce ama ne yaptıysam ısıyı düşüremiyorum. 30 derecenin altına inmiyor. En son çare suyla çalışan usb mini klimalardan almayı düşünüyorum. Bu yaptığım masrafların boşa gitmesini istemiyorum. Lütfen tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

R

Ripley'sOG

Guest
Arkadaşlar sistemi kurdum 5 gün önce ama ne yaptıysam ısıyı düşüremiyorum. 30 derecenin altına inmiyor. En son çare suyla çalışan usb mini klimalardan almayı düşünüyorum. Bu yaptığım masrafların boşa gitmesini istemiyorum. Lütfen tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.
kanka bı ıse yaramaz o bıtkılerın tepkısı ne bu duruma ayrıca kıs gelıyor ıyıce sogucak havalar

Messdrum

Yeni üye
kanka bı ıse yaramaz o bıtkılerın tepkısı ne bu duruma ayrıca kıs gelıyor ıyıce sogucak havalar
Kanka bitkileri koymadım henüz kabini denediğim için. 27.5 a düşürebildim şu anda. Strafora buz koyup dışardan bilgisayar fanıyla vercem artık sanırım. Bir de öyle deneyeyim diyorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • istr istr:
  • O obeb:
    **** *** ***** ** ****** ********* **
  • istr istr:
    ******** **** ***** ******* **** ******* hahahaha** ******* ********* ******* ******* ** *****
  • O obeb:
  • O oziozi:
  • istr istr:
    hahahaha** **** ******
  • O oziozi:
  • O obeb:
    hahahaha** **** ******
  • istr istr:
  • istr istr:
    *** ***** ***** *** **** ********* **
  • O oziozi:
  • O obeb:
    ***** ***** ********* **** ***** **
  • O oziozi:
  • istr istr:
    ***** *** ******* ****** **
  • O obeb:
    ******** hahahaha******** *** ******* ****** **
    +1
  • O obeb:
    **** * **** ********* hahahaha ***** ***** ****** ****** * * ******* ****** *****
  • O obeb:
    hahahaha**
  • Narkotik Narkotik:
  • O obeb:
    ***** **
  • O obeb:
  • Narkotik Narkotik:
  • O obeb:
    ***** ******* ** ***** hahahaha
  • Narkotik Narkotik:
  • O obeb:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
  • O obeb:
    O obeb: ***** *** ****** **** ***** ******** ***** ***** **** ********** ***** **** *** ** *********