İLK GROW GRAND DADDY PURPLE AUTOFLOWER

sercan53

Yeni üye
Herkese merhabalar. İlk grow deneyimim olacak bu. Yapmaya da çok kararlıyım ama bilgim yok. Sitede çok gezindim ama ne yapmalıyım karar veremedim. Sisten kurmam gerek bir odam müsait hatta o odada camın önünde bir tane dolabım var ve iki tane kocaman bölmesi var. 6 adet tohum aldım degenetica sitesinden ancak şuan ne yapayım sistemi nasıl kurayım bilemiyorum. Growkentten baktım sistemler aşırı pahalı. Yardımcı olur musunuz lütfen?
Aldığım tohumların linki aşağıda.

Eimal

Müptezel
Dostum growerlık bir derya gibi, araştırman gerek.
Önce boxı hazırla, ışık, havalandırma hakkında bilgi topla ne yapacağına karar ver, takıldığın yerde konu aç sor

sicario

Üye
ilk growunsa ve bütçen kısıtlıysa cob led düşünebiilirsin. quantum boardlar pahalı. diğer hps lambaların ise sıcaklık sıkıntısı var (balast vs. uğraşırsın) tek bitki başla. dolabın birini kapat. orada başla. duruma göre yeni kabin düşünürsün. ucuza kaçmaman gereken şeylerden birisi toprak ve ışık bence. toprağı da biobizz marka alırsan üzülmezsin.
Herkese merhabalar. İlk grow deneyimim olacak bu. Yapmaya da çok kararlıyım ama bilgim yok. Sitede çok gezindim ama ne yapmalıyım karar veremedim. Sisten kurmam gerek bir odam müsait hatta o odada camın önünde bir tane dolabım var ve iki tane kocaman bölmesi var. 6 adet tohum aldım degenetica sitesinden ancak şuan ne yapayım sistemi nasıl kurayım bilemiyorum. Growkentten baktım sistemler aşırı pahalı. Yardımcı olur musunuz lütfen?
Aldığım tohumların linki aşağıda.

sercan53

Yeni üye
ilk growunsa ve bütçen kısıtlıysa cob led düşünebiilirsin. quantum boardlar pahalı. diğer hps lambaların ise sıcaklık sıkıntısı var (balast vs. uğraşırsın) tek bitki başla. dolabın birini kapat. orada başla. duruma göre yeni kabin düşünürsün. ucuza kaçmaman gereken şeylerden birisi toprak ve ışık bence. toprağı da biobizz marka alırsan üzülmezsin.
Hocam şans eseri ışık ve gübre elime geçti. Şimdi dediğin gibi toprak alacam ve dolap kapatma işine girişecem. Yakında gelir fotolar

sercan53

Yeni üye
Arkadaşlar yarın toprak, saksı ve tohum patlatmak için küçük şeylerden alacam. Toplamda diğer kendi ayırdığım tohumlarla birlikte 10 tane tohum var elimde. Kaçar litrelik kaç tane saksı almam gerekir sizce? Biobizz light mix 50lt toprak alacam ilk aşama için yeterli midir?
Bide sizce bu ürün iş görür mü nasıl kullanmam gerek? Teşekkür ederim şimdiden

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • D despacito:
    *** ** ******** **** ** ******* *** * ****** *** *** ******** ****** ** ****** *** **** ******* **** hahahaha***** *** *** ***** ****** *******
  • kkush kkush:
    *** ******** hahahaha*** ******* ******* hahahaha* *** hahahaha* *** *** ***** ****** *******
  • D despacito:
    ***** ** ********* ***** ******** **** ******* ****** ****** **** ***** ** ******** ******** ******* ****** hahahaha**** ******* ******** ********* **** ****** *** ******* ********* *** ** ****
  • kkush kkush:
    ***** ***** ** ****** ****** ****** hahahaha***** ***** hahahaha**** ******* ******* ** **** hahahaha***** ******* *** hahahaha** hahahaha********* ** ********* ***** ******** **** ******* ****** ****** **** ***** ** ******** ******** ******* ****** hahahaha**** ******* ******** ********* **** ****** *** ******* ********* *** ** ****
  • kkush kkush:
    ****** * **** ****** hahahaha** * ****** ******** *********
  • Almora Almora:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha ******
  • D despacito:
    ***** ***** ** ****** ****** ****** hahahaha***** ***** hahahaha**** ******* ******* ** **** hahahaha***** ******* *** hahahaha** hahahaha***** **** **** ****** *** ********** ******* ** ******* ***** hahahaha* ****** ******** **** * ***** ***** ****** ****** *** ** ********** ******* ******* ******* *** **** ***** **** ******* hahahaha ****** **********
  • D despacito:
    ****** * **** ****** hahahaha** * ****** ******** hahahaha********
  • kkush kkush:
    ******* ***** *** ***** ******* hahahaha* *** hahahaha* ****** **
    +1
  • kkush kkush:
    ***** hahahaha ***** *****
    +1
  • Almora Almora:
    ***** ** ******** ********* ****** hahahaha******* ***** *** ***** ******* hahahaha* *** hahahaha* ****** **
  • S sspsps:
    ***** hahahaha * *** ***** ***** *** **** ******* ******** ******** ******* ***** ******** ******* ****** ***** ***** hahahahahahahaha
  • kkush kkush:
  • D despacito:
    * ***** ***** hahahaha ********* *** **** ******* ** ********** ***** ** ** ******* hahahaha* ***** ***** ******* *** ********* ***** ***** ****** hahahaha**** **** **** ********** ***** *** ******* ******* ***** ***** **** *** **** ******** **** **
  • Almora Almora:
    ***** hahahaha** * ******* ********** ******* *** ******* *******
  • kkush kkush:
    ********** *** **** hahahaha**
  • kkush kkush:
  • Almora Almora:
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • Almora Almora:
  • kkush kkush:
  • Almora Almora:
    Almora Almora: **** ******