İlk grow desteğinizle

selahattiner

Yeni üye
selamın aleyküm arkadaşlar forumu bir süredir takip ediyorum ne kadar çok bilgi öğrensemde ilk growumu sizlerle adım adım gidip sizin yardımlarınızla ilerlemek istiyorum yanlış yapmadan fotoğraflı bir şekilde gelişmeleri atarım suan patlatmaya başladım tohumları 2 saksı yapıcam 100 -200 gr Allah ne bereket verdiyse elimdeki tohumlar dişi ama ne onu bilmiyorum elimdeki malzemeler;
-kumaş saksı 15 lt , 10 fide ,5 lt normal 2 saksı
-havalandırma (gpk12)
-iki sarı 40w 3200lm (2 beyaz alınacak)
-5kg solucan gübresi
-10kg torflu gübre
-20.20.20 npk gübresi
-ph ölçer
-termometre
-bıobızz sıvı(grow-bloom-max)
--terra orga
-bıobızz mix 20 lt
-calmag 250 ml
-bıobızz ph +-
-zaman ayarlı priz
-2 adet guneslık
-2 metra havalandırma borusu
-6lı coklu priz
-bıtkı gelıstırme lambası(200w-220v) 1 adet
-2 kucuk vantılatör
-1 dolap

önerdiğiniz bişeyler varsa başlangıç aşamasında yapabilirim yardımcı olandan ALLAH razı olsun şimdiden herkese bol içmeler:)

John Snow

Doktor
15 litrelik saksılarla başla öncelikle bunu söyleyeyim saksılar aynı boyutta olsun mesela bir kabinin içinde 2-3 tane saksı yapabilirsin Ama 15 litrelik saksılar uygundur bu iş için

Ben şunu sormak istiyorum ışık olarak ne kullanacaksın oraya yazmışsın ama varsa görsel resim atabilir misin özellikle özelliklerine görebileceğim vatanı görebileceğim bir şekilde

selahattiner

Yeni üye
15 litrelik saksılarla başla öncelikle bunu söyleyeyim saksılar aynı boyutta olsun mesela bir kabinin içinde 2-3 tane saksı yapabilirsin Ama 15 litrelik saksılar uygundur bu iş için

Ben şunu sormak istiyorum ışık olarak ne kullanacaksın oraya yazmışsın ama varsa görsel resim atabilir misin özellikle özelliklerine görebileceğim vatanı görebileceğim bir şekilde
https://www.resimci.org/image/nvI 1 adet 220w 220v
https://www.resimci.org/image/nvD bundan 3beyaz 2 sarı var hocam 2 saksı yapıcam sadece küçük saksılarda baslayıpta buyuge gecmeyım mı ? hocam bıraz cahıle anlatır gıbı anlatırsanız sevınırım :)
sadece su verıcem veg donemı(8 hafta civarı) baska bısey yapmıycam dımı . ph 6.5 nasıl ayarlıycaz onu tam anlamadım ph dusurucu var onu suya mı katayım ?
15lt saksılarda nasıl bı oranlama yapayım hocam peki solucan npk torf arası ?

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • 420x 420x:
    ******** hahahaha******** ****** ******** ******** **
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    **** ****** ***** ****** ****** hahahaha****** ***** ***** ****** ***** ****** ***** **
    +1
  • K Kowaa:
  • 420x 420x:
    **** hahahaha** *****
    +1
  • puslu77 puslu77:
  • 420x 420x:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha****
  • 420x 420x:
  • 420x 420x:
    **
  • K Kowaa:
    hahahaha** ***** ****
  • 420x 420x:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
  • 420x 420x:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahahahahahaha
    +1
    hahahahahahahaha
    +1
  • 420x 420x:
  • puslu77 puslu77:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
  • puslu77 puslu77:
    ** *** **** hahahaha **** **** ********* **** **** ********
  • 420x 420x:
    ******** ******* ** hahahaha*** ********* ***** **
    ******* ******** ****** ** ***** ******* ******* **** hahahaha**** *** **** hahahaha *** hahahaha**
  • blackmambaa blackmambaa:
    ********* hahahaha**
  • R Reis4161.:
    ******** ******** hahahaha ****** ****** ******* **** * *** ** **** **** *** **** ********* ***** ******** ***** ******** **** hahahaha ***** ***** ******* ********* ********* ********* ****** **** *** *
  • puslu77 puslu77:
    ******* ******** hahahaha ******** *** hahahaha***
  • blackmambaa blackmambaa:
    hahahahahahahaha ***** ********** ****** ******** ** ******* ***** ********** *** *** ***** ****** ******* ********
    blackmambaa blackmambaa: hahahahahahahaha ***** ********** ****** ******** ** ******* ***** ********** *** ***...